test
Ana SayfaDijitalWordPress Ürünlerini ve Hizmetlerini Satmak İçin 11 harika yol

WordPress Ürünlerini ve Hizmetlerini Satmak İçin 11 harika yol

Yazar

Tarih

Kategori

WordPress Ürünlerini ve Hizmetlerini Satarak Para Kazanmak

Günümüzde birçok insan WordPress ile tonlarca para kazanmanın yollarını buldu. Bununla birlikte çevrimiçi geçim kazanmanın birçok farklı yolu vardır. İnternetin büyümesi ve iletişim yollarının geliştirilmesi bu talebi bugünlerde mümkün kılmıştır.

Uygun müşterileri bulmak ve projelendirmek ve para kazanmaya başlamak için mevcut çevrimiçi platformlarda çalışan çeşitli uzmanlık ve becerilere sahip birçok uzman ve serbest çalışan var. Para kazanmanın popüler yollarından biri WordPress ürünlerini ve hizmetlerini satmak veya genellikle WordPress ile para kazanmaktır.

WordPress ile Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

WordPress, para kazanmak için birçok yol ve yöntem bulabileceğiniz kadar geniş bir platformdur. Sadece yeteneklerinizi belirlemeniz ve tanımanız ve daha sonra kendinizi geliştirmeye başlamanız gerekir. WordPress becerilerinizden nasıl para kazanabileceğinizi öğrenin.

Harika bir yazar veya WordPress içerik yaratıcısı olup olmadığınıza veya yeni başlayanlara öğretmek için öğreticiler oluşturmak için yeterli bilgiye sahip olduğunuza karar verin. Bir geliştirici olarak eklentiler veya temalar oluşturup oluşturamayacağınıza veya web siteleri için genel olarak eklentileri ve temaları özelleştirip koyabileceğinize bakın.

Gerçekten iyi olanı bulduğunuzdan emin olun veya iyi olmayı sevdiğiniz bir beceri seçin. Kendinizi geliştirmeye başlayın. Faaliyetinizi başlatma ve biraz para kazanma eğiliminde olduğunuz alanı seçtikten sonra gelirinizi artırmanın yollarını bulmak daha kolay olacaktır.

Bu kılavuzda, WordPress’ ten para kazanmanın en iyi yolları ana hatlarıyla anlatacağız ve nasıl başlayabileceğinizi açıklayacağız.

1. WordPress Temaları ve Eklentileri Sat.

Kendinizi geliştirme ve kodlama konusunda becerikli bulursanız, premium temalar veya eklentiler oluşturarak her zaman para kazanabilirsiniz. WordPress temaları ve eklentileri satmak için değerli ürünler oluşturacak kadar profesyonel olmanız gerekir.

Tema ve eklenti oluşturmaktan para kazanmak için zaman ve becerilerinizden başka bir şey harcamanıza gerek yoktur. Ürünlerinizi yalnızca kendiniz için oluşturduğunuz kişisel bir mağazada satma seçeneğiniz vardır veya bunları piyasada mevcut ThemeForest, Templatemonster gibi birçok çevrimiçi tema mağazasında satmayı seçebilirsiniz.

WordPress ile Para Kazanmak 2020
WordPress ile Para Kazanmak 2020

2. SEO ve Pazarlama Hizmetleri verin.

Kendi sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğrenmek için zaman harcadıysanız, kesinlikle bu becerileri işe koyabilirsiniz. SEO, bir web sitesi oluşturmanın büyük bir parçasıdır ve bazı insanlar için çok yorucu olabilir.

Bu nedenle SEO hizmetleri genellikle premium fiyatları getirir. İçerik optimizasyonu, bağlantı kurma, site hızı veya diğer site yönleriyle SEO konusunda yardımcı olun. Kesinlikle birçok web sitesi sahibinin ödeyeceği bir alandır.

Pazarlama hizmetleri SEO ile el ele gider. Reklamları yönetmek zaman alıcıdır, çünkü grafik oluşturmayı, anahtar kelimeleri araştırmayı, teklif stratejisini, yerleşimi ve daha fazlasını gerektirir. Ayrıca iyi bir pazarlama kampanyası birden çok biçim içerir.

Google reklamları, haber bültenleri, sosyal medya, vb. kendi web siteniz için oluşturduğunuz bilgi ve bağlantılarla donanmış olarak müşterilere kesinlikle yardım eli uzatabilirsiniz. Çoğu durumda pazarlama hizmetleri, temel ücret ve trafiğe veya dönüşümlerdeki artışa dayalı bir yüzdeyi içerir.

3. WordPress eKitapları ve Kursları satın.

Orada, konuyu seven ya da yeni başlayan kullanıcılara öğretmek için çevrimiçi öğretici ve kurslar sağlayan farklı konularda bilgi sahibi birçok kişi var. Yeterli incelik ve bilgiye sahipseniz, WordPress’ i öğretmek için e-kitaplar, kılavuzlar ve çevrimiçi kurslar oluşturmaya başlayabilir ve bunları kişisel platformunuzda veya karlı bulduğunuz başka bir yerde satabilirsiniz.

Satılan değerli öğretici içerikler oluşturmak için birçok araç vardır. Öğretici ürünler sunan, başkalarına bildiklerinizi öğretme becerisine sahip olmak için yeterli profesyonel geliştirici olmanıza gerek yoktur.

4. WordPress Danışmanlık Hizmetleri sunun.

WordPress konusunda iyiyseniz, danışmanlık hizmetleri sunabilir veya yeni başlayanlara hatta ileri düzey kullanıcılara sunabilirsiniz. Müşteriler için özel tasarım oluşturma seçeneğiniz vardır.

WordPress becerilerini ve bilgisini kullanarak para kazanmanın kolay bir yolu olabilir. Bununla birlikte, bu alandaki faaliyetinize başlayarak, önemli bir kazanç elde etmeyi hedefliyorsanız, güçlü ve harika bir portföy sunmanız gerekir.

WordPress ile Para Kazanmak 2020
WordPress ile Para Kazanmak 2020

5. WordPress Eklenti Geliştirme

Herkes, bir WordPress blogunu başarıyla çalıştırmaya yardımcı olan ek özellikler eklemek için eklentiler kullanır. WordPress’ te binlerce eklenti vardır. Bazıları tamamen ücretsiz, diğerleri ücretli yükseltmeler sunuyor ve geri kalanı premium.

WordPress eklentilerini satarak para kazanmayı düşünüyorsanız, belirli bir ihtiyaca odaklanarak bunları oluşturduğunuzdan emin olun.

6. Web Sitesi Bakımı yapın.

Blog kurulumundan bahsettik, ancak bakım hizmetleriyle sürekli gelir elde etmek için büyük bir fırsat var . Birçok web sitesi sahibi, bir web sitesi çalıştırmanın günlük görevleri ile uğraşmak istemez; insanların web’ de bulması için sadece bir yol ister.

Ve burada devreye giriyorsunuz. Bakım WordPress güncellemelerini, güvenlik izlemeyi, tema ve eklenti güncellemelerini, barındırma yönetimini, CDN kurulumunu vb. gerektirebilir. Zaten kendi web siteniz için yaptığınız hemen hemen her şey için diğerleri için yaparak aylık ücret alabilirsiniz.

Web sitesi oluşturma, bir programcı veya geliştirici olarak WordPress becerilerinizle para kazanmanın harika bir yolu olabilir. Yeteneğiniz ve yeterli bilgiye sahip olmanız durumunda müşterileri çekmeye başlayabilir ve sitelerini tamamen WordPress ile tasarlayabilirsiniz.

Bu, web sitesi bakımı, tasarım ve oluşturma için müşteriyle çalışmaya devam edebileceğiniz için size uzun süre ödeme ve ilişki oluşturacaktır. Bununla birlikte, her saniye yeni bir şey sorarak tasarımcı için hayatı tam bir kabus haline getirebilecek bazı müşterilerle uğraşmayı düşünün.

7. Tema Özelleştirmeleri

Sayfa düzenleri, özel gönderi türleri ve diğer teknik yetenekler için özelleştirilemeyen veya değişiklik yapamadıklarında WordPress teması yükleyebilecekleri birçok kullanıcı vardır.

Dolayısıyla, bu beceriyi bir WordPress hizmeti olarak sunacak kadar varsa, bundan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayarlanan her görev için ödeme isteyebilir veya saat başına gelir talep edebilirsiniz.

8. WordPress Tema Geliştirme

WordPress Temaları geliştirerek para kazanabilirsiniz. Mükemmel görünümlü bir WordPress teması tasarlamak için birinci sınıf bir tasarımcı veya kodlayıcı olmanıza gerek yok. Ancak hedef kitleniz için ne tasarladığınızı kesinlikle bilmelisiniz. Günün sonunda, temanızı kim için tasarladığınızı bilmelisiniz, yoksa temanız için sıfır kitle bulursunuz.

WordPress siteleri için pasif gelir akışları yapmak için harika temalar tasarlayan birçok şirket var.

Yıllardır sadece birkaç tasarımcı işe alıp çekici temalar satarak harika işler yapıyorlar.

WordPress temaları oluşturma konusunda yeni başlıyorsanız ve yalnız başlayacak kadar emin değilseniz, bir takım oluşturabilirsiniz. Veya başkaları için tema oluşturma işinde olan bir girişime katılabilirsiniz. Bu şekilde işinizi tamamlarken para kazanmak için o kadar zorlanmayacaksınız.

WordPress ile Para Kazanmak 2020
WordPress ile Para Kazanmak 2020

9. İçerik oluşturma (Serbest Çalışma)

Bu, WordPress becerinizle para kazanmanın kolay bir yoludur. Ancak bu durumda yazma ve araştırma becerilerine sahip olmak daha önemlidir. WordPress hizmetini bir içerik oluşturucu olarak satmak için, blogların SEO uzmanlığını kullanarak daha fazla izleyici almasına yardımcı olan değerli makaleler yazmaya başlamanız gerekir.

İçerik oluşturma hemen hemen her nişe uzanır. En sevdiğiniz çevrimiçi blogları ziyaret edin. Birçoğunda makalelerinizi gönderebileceğiniz ve onlar için ödeme alabileceğiniz katılımcı başvuru sayfaları vardır. Yani sadece üst düzey sitelerden bazı harika geri dönüşler almakla kalmayacak, aynı zamanda sıkı çalışmanız için ödeme alabilirsiniz.

10.Blog Oluşturun ve Blogdan Para Kazanın.

Çevrimiçi dünyada, işletmeniz için her zaman bir web sitesi başlatmanız önerilir. Ne bekliyorsun? Kendi WordPress blogunuzu başlatın ve para kazanmaya başlayın!

Önemli adımlar, bir alan adı ve barındırma, WordPress yükleme, bir tema seçme, eklentiler yükleme ve yayınlar ve sayfalar eklemektir.

Blog sahibi olmak pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur. Blogunuzdan satış ortaklığı pazarlaması, reklam satışı, sponsorlu incelemeler vb. kullanarak para kazanabilirsiniz. Bu, sizden ek bir çaba gerektirmez. Bununla birlikte sahip olduğunuz içerik ve trafikten tam olarak yararlanmanın bir yoludur.

Ve dahası diğer yazılarımızda en hızlı ve güvenli blog nasıl oluşturabilirsiniz? hepsinin bilgisini mevcuttur.

11. e-Ticaret ve Dropshipping

Kendi mallarınız için düzenli bir mağazaya ek olarak, WordPress bir dropshipping mağazası oluşturmak için de kullanılabilir . Bu durumda, malları doğrudan müşterilere satarsınız. Ancak üçüncü bir taraf bunları gönderir (Amazon’ un platformlarını kullanarak daha küçük satıcılar için nakliye işlemlerini nasıl gerçekleştirdiğine benzer).

İster WooCommerce ister Shopify kullanın, bu yöntem genellikle bir eklenti kullanmayı veya gönderim bilgilerinin doğrudan tedarikçiye gönderilmesini sağlamak için ayarları kullanmayı içerir. Bu sizin için doğru iş planı gibi geliyorsa, WordPress ile bir dropshipping işi oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç eklenti vardır .

Son olarak;

Bu platformdan kazanç sağlamak için bir WordPress dehası olmak zorunda değilsiniz. Yukarıdakilerden herhangi birini yapabilir ve kendinizi veya ürününüzü nasıl satacağınızı biliyorsanız, WordPress’ i kullanarak gerçekten iyi para kazanma şansınız olacaktır. Ayrıca, hedef kitlenizin gerçekte ne istediğini öğrenin; bu şekilde doğru yolda olacaksınız.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar