test
Ana SayfaAffiliate MarketingPasif Gelir 2020: En İyi 10 Pasif Gelir Akışı

Pasif Gelir 2020: En İyi 10 Pasif Gelir Akışı

Yazar

Tarih

Kategori

En İyi 10 Pasif Gelir Akışı

Eminim Warren Buffet’in ‘Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan, ölene kadar çalışacaksın’ dediğini duymuş olmalısın .

Çoğu insan bu fikirle birliktedir. Para, dünyadaki en bükülmüş ancak arzulanan varlıklardan biridir. Ve bir gerçeği var:  asla yeterli değil .

Hepimiz onu kazanmak için çok çalışıyoruz, ancak insanlar her zaman parayı en kolay yoldan yapmayı dört gözle bekliyorlar. Para kazanmanın kolay yolları, zaman ve çaba ile birlikte bazı ilk yatırımlar gerektirse de, normal bir iş gibi her zaman aktif dikkatinize ihtiyaç duymazlar.

Pasif gelir dünyasına hoş geldiniz: girişimcilerin kutsal kasesi, uyurken ve zamanınızı serbest bırakırken para kazanmanın sırrı.

Kim yavaş yavaş banka hesaplarına akan bir yığın parayla uyanmak istemez ki?

Sana çılgınca geliyor mu? Öyle değil!

Pasif gelir insanlar tarafından ve oldukça sık yanlış anlaşılan şeylerden biri tarafından aranmaktadır. Hesaplarınızı biriktirdiğini hayal etmek kolaydır, ancak insanların unuttuğu şey de çok fazla işin olmasıdır.

Kendileri için biraz zaman ayırmak isteyen insanlar için, günlük 9 ila 5 ofis görevlerinden bağımsız olarak pasif gelir harika bir seçenektir.

Pasif geliri sınırsız potansiyel gelir akışı olarak düşünün. Bu sonsuzdur çünkü kelimenin tam anlamıyla bir kişinin üretebileceği pasif gelir miktarında bir sınır yoktur.

Ve kazançlarının emeklilik hedeflerine ulaşıp ulaşmayacağından endişe duyan insanlar için pasif gelirle servet oluşturmak en iyi seçeneklerden biridir.

Hayatta veya portföyde pasif gelir akışı eklemek size zarar vermez. Birkaç ek çaba gerektirebilir, ancak kazançlarınızdaki artış kesinlikle finansal hedeflerinizi hızlandıracaktır.

Pasif Gelir Nedir?

Tıpkı isim gibi, bu durumda da elde edilen gelir pasiftir. Başka bir deyişle, pasif gelir, bir işveren veya yüklenici dışındaki bir kaynaktan düzenli kazançları içerir.

Birinin pasif gelir elde edebileceği birçok kaynak olabilir, bunların en yaygın olanı, çok aktif olarak katılmadığı kiralık mülk ve iştir.

Bunlardan bazıları rezervasyon mülkleri veya hisse senedi temettüleri vb. İçerebilir.

Aslında, bir blog ile para kazanmak da pasif bir gelirdir.

Ancak, birçok insan pasif gelirin hiçbir şey yapmadan bir şey elde etmekle ilgili olduğunu düşünüyor. Mesele şu ki, zengin-hızlı-zengin bir çekiciliğe sahip olduğu, ancak hiçbir şey yapılması gerektiğini düşünenler genellikle yanlıştır.

Açıkçası, pasif gelir elde etmek zordur. Hem işi hem de yatırımı önceden verirsiniz, ancak daha sonra faydaları elde edersiniz. Bazen, belirli bir süre için geri dönüş bile olmaz.

Aslında, pasif gelir faaliyetlerinden üretilen tek bir dolar olmadan aylar ve yıllar boyunca bile gidilebilir. Bu, en keskin zekâlı girişimcilerin bile sırf hayal kırıklığındaki sabırlarını kaybetmelerini sağlar.

Pasif gelirin önemi, zamanın paradan daha değerli olmasından kaynaklanmaktadır. Para harcanabilir ve kazanılabilirken, zaman sadece her seferinde ince havaya kaymadan önce sadece bir kez harcanabilir.

Pasif gelir, yaşlandıkça ve zamanlarını özgürce geçirmeyi seçtiğinde gerçekten kullanışlı olabilir.

Yaşlandıkça, zamanın önemini eskisinden daha fazla fark ediyoruz. Ancak üzücü yanı, hayatlarımızın çoğunu sadece bize hiçbir şey bırakmadan çalışarak ve para kazanarak geçirmemiz. Pasif gelirle, bu şekilde olmak zorunda değildir.

Örneğin , emekliliğinizi planlarken, pasif gelir akışlarınızı daha erken finansal bağımsızlığa ulaşmak için kullanabilirsiniz. Dolayısıyla, pasif gelir elde etmeye ikna olduysanız, kesinlikle bilmeniz gereken iki şey vardır:

  • Pasif gelir, bir miktar parasal yatırım gerektirir.
  • Ayrıca zamanınızın bir kısmını pasif etkinliğinize yatırmanız gerekir.

Pasif gelir fikri, para kazanmak için yapmanız gereken bir şey yok gibi görünse de, yanlış. Hayatınız için pasif bir gelir elde etmek istiyorsanız, bunlardan birini, hatta bazen ikisini de harcamanız gerekir.

Pasif gelir elde etmek için en iyi 10 fikre inmeden önce, türlerine hızlıca göz atalım. Bugün çalışmaya başlayabileceğiniz dört tür pasif gelir vardır:

  • Nakit Akan Varlıklar Satın Alın : Bu, para ile para kazanabileceğiniz anlamına gelir. Yeterli miktarda gelir elde ediyorsanız, bu yeterince yeterlidir, onlardan pasif gelir elde edebilirsiniz.

Örneğin , diğer seçeneklerle birlikte temettülere yatırım yapabilir, işletmelere ödünç verebilirsiniz.

  • Nakit Akan Varlıklar Oluşturun : Değeri olan bir şey inşa etmek pasif gelir akışlarına uygun bir yoldur. Bu şeyler piyasayı oluşturmak ve sürdürmek için biraz zaman alır, ancak yıllarca pasif bir gelir elde etmeye devam edebilir.

Örneğin , bir web sitesi gibi dijital bir ürün oluşturmak, reklamcılıktan para kazanmanıza yardımcı olabilir.

  • Varlıkları paylaşma veya satma : Varlıklarınız varsa neden onlardan pasif gelir elde etmeye çalışmıyorsunuz? Varlıklarınızı paylaşmak veya satmak pasif gelir elde etmenin mükemmel bir yoludur.

Örneğin , boş evinizi veya evinizin etrafındaki fazladan alanı kiralayabilirsiniz. Benzer şekilde, diğer şeylerin yanı sıra toz topladığınız şeyleri satabilirsiniz.

  • Pasif Geliri Ters Çevir : Bu durumda dış kaynaklardan para gelmese de, kazancınızı kaydederek kazanırsınız. Aylık giderlerinizi azaltabilirsiniz, sonuçta tasarruf edilen para kazanılır!

Ayrıca, kazanılan gelir üzerinden kazanılan vergiler çok büyük olduğundan, güvenli ve daha iyi bir pasif gelir biçimidir.

Bazılarınız hala pasif gelirin kırılması zor bir somun olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ve buna ihtiyacınız olmayabilir. Ama durum böyle değil.

Tıpkı yeni bir iş bulmanın zaman ve sabır gerektirmesi gibi, pasif bir gelir etkinliği oluşturmak gibi. Ancak, tohum ekildikten sonra, mahsul hasat edersiniz!

Pasif Gelir 2020
Pasif Gelir 2020

Neden Pasif Gelire ihtiyacınız var?

Pasif gelir konusunda kararınızı vermediyseniz, aşağıdaki nedenler kesinlikle kalbinizi eritecektir.

1. Zaman Özgürlüğü Alın

Herkes, zamanın sahip olduğumuz en önemli varlık olduğu fikrinde olmalı. Onunla yapmayı seçtiğimiz şey, geleceğimizi şekillendiriyor. Para kazanılıp tekrar tekrar harcanabilirken, zaman sadece bir kez harcanabilir.

Bir anı geçtikten sonra asla fiziksel olarak yeniden yaşayamazsınız. Pasif geliri bu kadar önemli yapan da budur. Pasif gelir, aylık finansal gereksinimlerinizi karşılama yükünü ortadan kaldırarak size zaman özgürlüğü verir.

Ancak bu, yaşamın yükümlülüklerinden tamamen arınmış olduğunuz anlamına gelmez. Bu, 9 ila 5 iş ile genellikle mümkün olmayan esnekliği elde ettiğiniz anlamına gelir. Aktif gelirinizi geçecek şekilde pasif gelir elde edebildiğiniz sürece, gerçek finansal özgürlüğe kavuşursunuz.

2. Geleceğin Stresini ve Korkusunu Azaltır

Fatura ödeyememek veya sürekli ödemek için acele etmek endişe yaratıyor. Bu zamanla strese neden olur ve gelecekte çaresizliğe neden olur. Dahası, sizi zihinsel olarak yiyor ve fiziksel olarak bile bitkin bırakıyor.

Pasif gelir ise güvenli ve sağlam kalmanıza yardımcı olur. Yedeklemede bir şey olduğundan tüm endişelerinizi hafifletir. Yani, işinizi kaybedseniz veya bırakmaya karar verseniz bile, tamamen çaresiz hissetmezsiniz.

Dahası, artık geleceğinizin kıyamet senaryolarına bağlı değilsiniz, bu da dikkatli olmanıza ve eldeki göreve odaklanmanıza yardımcı olur. Pasif gelir hayatınızda finansal bir ivme oluşturduğundan işinize daha motive ve enerjik hissedersiniz.

3. Neyi seviyorsan onu yap

Hayatta, genellikle bize iyi gelen bir şey bulmak için taviz vermek zorundayız. Bu nedenle, seyahat etmeyi sevseniz bile yapamazsınız, çünkü belki de iyi bir iş değildir. Sonuç olarak, hiç bitmeyen bir ödeme ve borç döngüsüne hapsolmuş durumdayız.

Pasif gelir, sıçan yarışından çıkma ve şartlarınıza göre yaşamak için fırsat verir. Sonuçta sevdiğiniz bir şeyi yaparak aktif bir gelir elde etmenizi sağlar. Örneğin, müziği seviyorsanız, biraz para için fazladan saat çalışmak zorunda kalmadan piyano dersleri alabilirsiniz.

Çevrimiçi kazanç siteleri , mikro işleri başlatmanıza yardımcı olabilir ve biraz deneyim kazandıktan sonra kolayca ölçeklendirebilirsiniz.

Benzer şekilde, bir hafta boyunca seyahat etmek isterseniz, patronun sizi araması veya bir yolculuktan suçlu hissetmesi korkusu olmadan bunu kolayca yapabilirsiniz. Tutkunuz ne olursa olsun, pasif gelir akışları ile özgürce takip edebilirsiniz.

4. Çalışma Esnekliği

9 ile 5 arası bir iş, tüm hayatınız boyunca ofisten çalışmanızı gerektirse de, pasif gelir söz konusu olduğunda farklıdır. Pasif gelir akışlarınız olduğunda, dünyanın neredeyse her yerinden istediğiniz kadar çalışabilirsiniz.

Çoğu insan için seyahat etmek geçicidir. Hızlı bir şekilde gelir ve gider ve kısa süre içinde ofis tezgahınıza geri dönmeniz gerekir. Öte yandan, pasif gelir akışlarınız sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa, istediğiniz zaman yola çıkabilir, her yerde yaşayabilir ve özgürce çalışabilirsiniz.

Pasif Gelir 2020
Pasif Gelir 2020

5. Finansal İstikrar ve Büyüme

Pasif gelir ile bir şey garanti edilir. Hayatınızda başka hiçbir şey gibi finansal istikrar sağlar. Otomatik bir gelir akışı aldığınızda, ay sonunda faturalarınızı ödemek konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bunun yerine, finansal istikrarınızı artırabilecek ve büyütebilecek yeni yollar keşfetmenizi sağlar. Örneğin, sizin için daha pasif gelir akışları olabilecek vergi, hisse senetleri ve yatırım seçeneklerini araştırmak için zaman ayırırsınız.

Mesele şu ki, sizi bekleyen ödemeleriniz olmadığında kendinizi finansmanınıza odaklamak çok daha kolay. Zihninizin gözünü size zamanla büyüme ve refah sağlayacak şeyler konusunda eğitebilirsiniz.

En İyi 10 Pasif Gelir Akışı

Artık hayatınıza pasif gelir akışları ekleme konusunda karar vermiş olabileceğinize göre, en iyi pasif gelir akışlarından bazılarına göz atalım. Bunlar sadece tüm endişelerinizi ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda bir yığın nakit parayla uyanmanıza yardımcı olur.

1. Bağlı pazarlama (Affiliate Marketing)

En yüksek pasif gelir akışlarından biri bağlı kuruluş pazarlamasıdır . Satış ortağı pazarlaması, web sitelerinde, bloglarda veya sosyal medya portallarında diğer şirketleri veya ürünleri tanıtmakla ilgilidir. Kendi blogunuz veya web siteniz olması gerekiyordu.

Her ay çok mal pasif gelir elde eden birçok otorite bağlı pazarlama web sitesi vardır.

Tanıtılan şirketlere iştirakler denir ve onları tanıtmak için web sitenize gönderdiğiniz bağlantılara iştirak bağlantıları denir. Bağlı kuruluş pazarlaması, bir kullanıcı bir ürün satın almak için bağlı kuruluş bağlantınızı her tıkladığında size ödeme yapılacak şekilde pasif bir gelir akışıdır.

Satış ortaklığı pazarlaması yapmak için bir bloga bile ihtiyacınız yok. Herhangi bir sosyal medya platformunda çok sayıda takipçiniz varsa, bunlardan yararlanabilirsiniz.

2. E-Kitap Satışı

Birçok insan yazmayı sever, ancak kariyer olarak takip edemez çünkü iyi ödeme yapmayacağını düşünüyorlar. Ancak, e-kitap oluşturmak pasif gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir.

Dijitalleşme dünyayı ayağa kaldırırken, insanlar dijital cihazlarda ve platformlarda okumaya giderek daha fazla çekiliyor. Sonuç olarak, e-kitaplar büyük talep görüyor.

Kindle’ı örnek olarak alalım. Kişiler cihazı özel olarak e-kitap okumak için satın alır. Belki de iş deneyiminizin bir parçası olarak kazandığınız bilgidir ya da hissettiğiniz bir şey harika bir hikayeye dönüşme potansiyeline sahiptir.

Ne olursa olsun, anında bir e-kitap oluşturabilir ve Kindle kitapları gibi dijital platformlarda satabilirsiniz. Birisi her satın aldığında, ödeme alırsınız.

Pasif Gelir 2020
Pasif Gelir 2020

3. Sesli

Bugünün hızlı dünyasında, sesli kitaplar büyük bir hit. İnsanların bir kitabı okumak için boş zamanları olmasa da onu dinlerler. En iyi yanı, hareket halindeyken gerçekleşmesidir.

Bu, insanların sesli kitapları istedikleri zaman, araba kullanırken, öğle yemeği aralarında veya aradaki herhangi bir yerde dinleyebileceği anlamına gelir. Bu müşteri değiştirme davranışından yararlanabilir ve sesli kitabınızın size iyi miktarda pasif gelir getirmesine izin verebilirsiniz.

Aslında, Sesli Kitap Oluşturma Borsası aracılığıyla Amazon, gelecekteki telif hakları karşılığında ücretsiz olarak okuyacak ve üretecek profesyonel anlatıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

4. Kurs Satışı

İnsanlar ne öğrenmek istiyorlarsa olsunlar, görev için Udemy gibi web sitelerine giderler. Bir konuda uzmanlaşmış birçok kişi kurslar oluşturur ve bu platformlarda kullanılabilir kılar.

Zamanla insanlar bu kursları okuyup alırken, yazarlar para kazanırlar. Bu, çekici ve anlaşılması kolay bir kurs oluşturmak için zaman ayırmanızı gerektirir. Ancak, kullanıcının gözünü yakaladığında, gelir asla durmaz.

Öğrencinin sorularına veya sorgularına eninde sonunda cevap vermeniz gerekebilse de, pasif olarak aldığınız paraya değecektir.

5. Sponsorlu Görüntülü Reklamlar

Para kazanmanın bir başka başarılı yolu da sponsorlu reklamlardır. Kendi başınıza bir web sitesine sahip olmanızı gerektirir, ancak insanlar siteye yatırım yaptıklarından çok daha fazlasını üretebilirler.

Pasif gelirde açık olan bir şey var. Dijital mülkiyetin dijital varlığı ne kadar fazlaysa, bundan o kadar faydalanabilirsiniz. Görüntülü reklamlar, otoyollardaki reklam panoları gibi çalışır.

Tek fark, bunun yerine web sitenizde olmasıdır. Reklamverenler ürünlerini tanıtmak için ödeme yapar, böylece reklamları web sitenizde gösterilir. Ne kadar çok trafik alırsanız, görüntülü reklam sponsorlu reklamlarınızdan o kadar çok kazanabilirsiniz.

6. Uygulamalardan / Web Sitesinden Gelir

Diyelim ki aklınızda çılgın bir fikir ya da insanların oynamak isteyeceğini düşündüğünüz bir oyun var. Neden App Store’da olmasın? Bir uygulama tasarlama becerisine sahip olsanız da, dış kaynak kullanmak istiyorsanız, tamamen sizin tercihinizdir.

Ancak, küçük bir ilk yatırım farkına bile varmadan büyük ödüllere dönüşebilir. Uygulamanızı oyun mağazasından ne kadar çok kişi indirirse o kadar çok kazanırsınız. Bu kadar basit.

Pasif Gelir 2020
Pasif Gelir 2020

7. Fotoğraf Lisanslama

Muhtemelen her yerde fotoğraf lisanslamanın pasif gelir akışı oluşturmanın en kolay yollarından biri olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak, göründüğü kadar kolay, aynı derecede zordur.

Orada çok fazla rekabet var ve stok görüntü siteleri bol fotoğraflarla dolu. Ancak bu, iyi kazanmadıkları anlamına gelmez. Onlardan anlamlı karlar elde etmek için binlerce resim eklemeniz gerekecek.

Tek bir görüntü nispeten çok küçük bir fiyata satılacak olsa da, aynı anda bin alıcıya satılabilir.

8. Yazılım

Yazılım ile kitlesel bir sorunu çözebileceğinizi düşünüyor musunuz? İster bir fikriniz olsun ister doğru becerilere sahip profesyonel bir geliştirici olun, pasif gelir elde etmek için yazılımdan yararlanabilirsiniz.

Birinci sınıf bir yazılım aracı tek seferlik olarak satılabilir veya abonelik planlarında müşteriye sunulabilir. Emin olmak için ihtiyacınız olan tek şey, aç bir pazara adım atmanız ve böylece ihtiyaç duyan ürünlerinizi satarak en iyi şekilde yararlanabilmenizdir. Alana girmeden önce ödevinizi yapın.

9. Youtube kanalı

Youtube’dan para kazanmak bugünün dünyasında en süslü şeylerden biridir. Ve neden olmasın, insanlar her türlü sorun için Youtube’a başvuruyor. Bir reçete veya bir DIY projesi veya bir dil kursu kontrol edin. Youtube pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur.

Hobilerinizin ne olduğuna bağlı olarak bir Youtube kanalı oluşturabilirsiniz. İlk bin takipçiyi kazanmak için biraz çaba harcamanız gerekir, bundan sonra Google’ın para kazanma özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Yalnızca abonelerinizden değil, videolarınıza yerleştirilen reklamlardan da para kazanmanıza yardımcı olur.

10. Dijital Ürünler

Dijital ürünler günümüz dünyasında birkaç potansiyele sahiptir. Ayrıca pasif gelirin en büyük jeneratörleridir. Zaman ve paranıza biraz yatırım yaparak, orada satmaya hazır bir dijital ürün oluşturabilirsiniz.

Örneğin, bir kitap, bir ders, bir sesli kitap, bir rehber vb. Oluşturabilir ve Amazon, Fiverr, Upwork vb. Gibi farklı platformlarda satabilirsiniz. Sadece değer kattığınızdan ve içeriğinizde kabartma olmadığından emin olun.

Ne kadar çok kişi dosyalarınızı indirir veya satın alırsa, o kadar çok para kazanırsınız. Ve kaliteli içerik sağlamaya başladığınızda, itibarınız ağızdan ağza yayılır.

Pasif Gelir 2020
Pasif Gelir 2020

Sonuç

Artık pasif gelirin A’dan Z’ye olanını anladığınıza göre, bunlara başlamak için isteksiz olmalısınız. Jut, hangi fikri almaya karar verirseniz verin, ilk önce zamanınıza ve paranıza yatırım yapmanızı gerektireceğini unutmayın.

Ancak, diğer tüm işletmeler gibi, zaman içinde inanç ve azim ile sonuçları göreceksiniz. Birçoğunun kullanışlı olduğu başka bir ipucu, ilgilendiğiniz pasif bir gelir akışı seçmektir.

Örneğin, içerik yazmak veya oluşturmak istiyorsanız, bir e-kitap veya kendi blogunuzu oluşturmayı seçebilirsiniz. Benzer şekilde, bir seyahat hayranıysanız, seyahat hedefinizden youtube’da vlog yapabilirsiniz.

Sadece fikrine bağlı kalmayı ve ona doğru çalışırken sabrını unutma. Sonuçta, bugün biraz zaman ve para yatırımı geleceğinizi güvence altına almanıza ve finansal istikrar sağlamanıza yardımcı olabilir.

Bu yazımızda sizler pasif gelir, pasif gelir oluşturma, online pasif gelir, pasif gelir iş fikirleri, pasif gelir nedir, pasif gelir iyi gelir, pasif gelir için, internetten pasif gelir elde etmek, pasif gelir kaynakları nelerdir, pasif gelir elde etmek, pasif nitelikli gelir nedir, pasif gelir kaynağı oluşturmak, pasif kelimesi ne anlama gelir, pasif gelir yatırım, pasif gelir 2020 konularını sizin için araştırdık ve derledik.

Öğrenmek istediğiniz konuları lütfen yorum olarak bırakın, sizler için inceleyelim.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar