Ana SayfaDijitalYandex Toloka'dan Nasıl Para Kazanılır?

Yandex Toloka’dan Nasıl Para Kazanılır?

Yazar

Tarih

Kategori

İnternetten Para Kazanmanın Yolları’ndan bir tanesi de Yandex Toloka’dır. Yandex Toloka kullanıcı arayüzü ve basit menüleri ile tamamen güvenilir internetten para kazanma yöntemidir. Para kazanmaya başlamak için Yandex Toloka’ya üye olmanız yeterli. Herhangi bir mail adresi ya da Yandex’in kayıt anında vereceği mail adresini kullanarak kayıt olabiliyorsunuz.

Üye olduktan sonra ana sayfasında hangi görevi yapmak isterseniz o görevi seçebilirsiniz. Profilim sayfasından Türkçe’den farklı dil de biliyorsanız, bildiğiniz dilleri işaretleyerek daha fazla görev alabilirsiniz. Ne kadar fazla dil bilirseniz, o kadar fazla görev alabilirsiniz. Rusça, Türkçe ve İngilizce biliyorsanız, en güzel görevler bu üç dilden geliyor.

Dil seçeneğini kaydettikten sonra “Görevler” altında seçebileceğiniz görevler bulunuyor. Görevler basitten zora doğru; az ve çok kazandıran olarak menü altında bulunuyor. Yapılan görev başına para kazanıyorsunuz.

Basit görevler başlangıç için daha kolay. Daha sonra kendinizi hazır hissettiğinizde zor görevleri seçebiliyorsunuz. Her görev başında görevin nasıl yapılacağına dair bir açıklama ve eğitim görevi bulunuyor. Eğitim görevinde yeterli bir puan aldığınızda paralı görevler sizin için açılmış olacaktır.

Günde 100 Lira Kazanmak İster Misiniz?

Zor görevler doğal olarak iyi kazandıran görevlerdir. Bir günde sadece mesai harcayarak $25 kazanabiliyorsunuz. Zor görevlerden güzel bir kazanç elde edebilmeniz için açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyarak soruları doğru cevaplamanız gerekiyor. Diğer görevlerin eğtimlerini ve eğitim sonundaki soruları doğru cevaplayarak hem puanınızı hem de rating oranınızı artırıyorsunuz.

Görevler ile alakalı aklınıza takılan sorulara menüdeki forum sayfasından cevap bulabiliyorsunuz. Kullanıcılar tarafından sorulan sorular diğer kullanıcılar tarafından ya da admin tarafından cevaplanıyor. Yani görevleri yaparken bir problem yaşarsanız mutlaka çözülüyor.

Görevlerden kazandığınız paranızı menünün sağ üst tarafında bulunan sekmede görebiliyorsunuz. Kazandığınız parayı banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Bu işlemi yapmak için beş adet ödeme seçeneği bulunuyor.

Yandex Toloka Üyelerine Tavsiyeler

Eğitimler sonucunda geçer not almamış olabilirsiniz ancak eğitimler zaten üyenin gelişimi içindir. Bu nedenle eğitimler tekrar edilebilir, eğitim sonuçları iyileştirilebilir. Yandex Toloka üye çalışmalarını derecelendirmektedir. Görev icra ettikçe, derecelendirme puanınız artar ya da azalır. Görevinizi yüksek kalitede yerine getirmeniz derecenizi yükseltir. Verilen görevleri zamanında yapmamanız halinde puan kaybedersiniz. Bu durum puanınızın düşmesine yol açar.

Daha fazla kazanmanıza yardımcı olacak tavsiyeler;

  • Tüm görevleri birden aynı anda almaya kalkışmayın. Yalnızca tüm talimatları okumanız bile oldukça zaman alacaktır. Bu nedenle, aynı türden birkaç görev seçmek ve bunların üzerine odaklanarak kaliteli iş çıkarmak çok daha iyi olacaktır.
  • Büyük ücretlerin peşinde koşmayın, zaman ve kâr arasındaki ilişkiyi doğru kurun. Azami kazancın 0,08 dolar olduğu görevlerin çoğu birkaç saat sürerken 0,02 dolarlık bir görev 5 dakika sürmektedir. Stratejinizi buna göre belirleyin.
  • Hafta içi çalışın. Kullanıcıların çoğu planlamasını hafta sonuna yapıyor, bu da internetten para kazanmak isteyen kullanıcıların çokluğu nedeniyle avantajlı veya fırsat görevlerinin sizden önce başkası tarafından alınmasına sebep oluyor. Fırsatları kaçırmayacak şekilde düzeninizi alın.
  • Kısayol tuşlarını ihmal etmeyin. Zamanla yarışıyor olacaksınız. Klavye ile çalışmak zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Kısayol tuşlarının işlevlerini en kısa zamanda öğrenin.

En çok kazananlar listesinin en üst sıralarında yer alan kullanıcılar ayda 10 ila 100 $ alıyorlar. Bazı forumlarda günlük 8-10 $ kazandığını iddia edenler de yok değil! Bu rakamlar ne bir asgari ne de azami kazanç göstergesi değildir. Ancak Yandex Toloka ile para kazanma yöntemi kullanılarak kazanılan tutar hakkında size bir fikir verir. Yandex Toloka muhteşem kazançlar vaat eden bir sistem değildir ancak internetten para kazanmak isteyenler için de iyi bir alternatiftir. 

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar