Free Porn
Ana SayfaDijitalEbook ve Sesli Kitap Hazırlayarak İnternetten Para Kazanmak

Ebook ve Sesli Kitap Hazırlayarak İnternetten Para Kazanmak

Yazar

Tarih

Kategori

EBook ve E-kitap Hazırlayarak İnternetten Para Kazanın

Bugünlerde birçok kişinin kullanmaya başladığı ama hala pek bilinmeyen yöntemlerden birisi de sesli ve e-kitap hazırlamaktır. Konusu ne olursa olsun yazmaya yeteneğiniz varsa ve bu eylemi seviyorsanız e-kitap hazırlayabilirsiniz.

Ebook Hazırlayarak İnternetten Para Kazanmak
Ebook Hazırlayarak İnternetten Para Kazanmak

Özellikle de şu anda herkesin evde bulunduğu zamanlarda hazırladığınız kitapları ilgili yerlerde satarak kazanç elde etmeniz mümkündür. Aynı şekilde sesli kitaplar hazırlamak da bir gelir yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu tip işlerin basit olduğunu söylemek elbette ve elbette mümkün değildir. Çünkü gerçekten ve kesinlikle severek yapıyor olmalısınız.

Bu işlemler için emek harcamalı ve insanların sizin yazdığınız kitapları okuyacağına inanmanız gerekiyor. Ve üstelik bir iki kere yaptıktan sonra geri dönüşlere göre vazgeçmek yerine üzerine giderek hatalarınızı düzelterek nasıl daha fazla okutacağınızı düşünmelisiniz.

Denemekten kesinlikle vazgeçmemeli ve bu şekilde başarılı olmuş kişilerin bilgilerine başvurmalısınız ve hatta danışmalısınız. Sonuç olarak online para kazanma daha önce yapılmayan, bilinmeyen bir işi yapıp, başarılı olmak demektir.

Bilindiği gibi e-kitaplar kadar sesli kitaplar da ilgi görmeye başladı. Mevcut olan kitapları düzgün bir aksan ile okuyarak kaydedilmesi anlamına gelen bu iş, çeşitli platformlarda 50 dolara kadar kazanç sunuyor.

E-kitaplar genellikle EPUB ve PDF formatında oluyor. Ancak PDF formatı bazen telefon ve tabletlerde sorun çıkarabiliyor. Bu yüzden için geliştirilmiş birçok platform bulunuyor. Bunların daha mantıklı olduğu biliniyor.

E-kitap Yazmak İçin Nelere İhtiyaç Var?

Elbette ilk olarak ne yazacağınızı bulmaktır. En önemli ve zor basamak bu olduğunu söylemeliyim. Bir içeriğe nasıl başlayacağınızı bir türlü kelimelere dökmeyebilirsiniz. Zihninizde bir şeyler vardır. Ancak bunları klavyeye bir türlü dökemezsiniz.

İçeriğinizi ilk olarak planlayıp, hakkında gerekli araştırmaları yapmalısınız. Konunuzu belirledikten sonra neden o konuya odaklandığınızı kesinlikle belirlemelisiniz. Bu durumdan yola çıkarak başlayabilirsiniz. Aslında başlangıcı yaptıktan sonra gerisi kolayca gelecektir.

Açık kaynak olarak internette bulunan Open Office’te Odt, Microsoft’ta Word ile Macbook için Pages ile içeriğinizi yazabilirsiniz. Ardından içeriği e-kitap formatına çevirmeniz gerekmektedir. Bunun için bazı uygulamalar bulunuyor.

E-kitap için bir çok sitede EPUB ve mobil gibi formatlar bulunuyor. Bunlar e-kitapların sorunsuzca hazırlanıp okunması için uygun formatlardır.

EPUB, elektronik yayın anlamına gelen Electronic Publication’ın kısaltmasıdır. Uluslararası Sayısal Yayıncılık Forumu tarafından standart olarak e-kitap ilan edilmiştir.

Örnek olarak; Gitbook bunlardan birisidir. Bu sitede hem yazınızı yazabilir hem de yayınlayabilirsiniz. Basit kullanımı ve sade arayüzü ile beğenilen platformlardan birisidir. HTML formatında e-kitaplar hazırlamak için güzel bir platformdur.

EPUB için de ABBYY FineReader isimli platformu ve programı kullanabilirsiniz. Bu sitede taranan belgeleri EPUB formatına çevirebileceğiniz kullanışlı sitelerden birisidir. Fakat ücretli bir platformdur.

Birbirine benzeyen platformları araştırıp bulabilirsiniz. Bunlara içeriklerinizi yükleyerek e-kitaba sahip olabilirsiniz. Sonuç olarak bunları okuyuculara satarak gelir elde edersiniz.

Aynı zamanda Audible gibi girişimlerin ortaya çıkmasıyla birlikte gün geçtikçe popüler olmaya ve dikkat çekmeye başladı. Burada bir kullanıcı açıp hemen bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Zaten nasıl kullanacağınızla ilgili internet sitelerinde birçok bilgi bulunuyor.

Siz anlatımınızı güçlendirerek Audible gibi sistemler üzerinden kazanç sağlamaya start verebilirsiniz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar