test
Ana SayfaAnket2020'de Etkileşimli bir sosyal medya oluşturmak için 10 ipucu

2020’de Etkileşimli bir sosyal medya oluşturmak için 10 ipucu

Yazar

Tarih

Kategori

10 Adımda Influencer

Sosyal medya, yaptığınız işleri tanıtmanın hızlı, ücretsiz ve etkili bir yoludur . Bununla birlikte, sosyal medya deliliğinin sadece insanların konuşmak istediği içeriği yayınlamakla kalmayıp, aynı zamanda aşağıdakileri oluşturmak için bir yöntemi vardır.

Binlerce takipçinizin olmasının yolları var ve bunlardan yararlanmak isteyebilirsiniz. Ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenmek isteyen kaliteli takipçilere odaklanıyorsanız, onları almanın tek yolu onları organik olarak kazanmaktır.

1. Düzenli ve Tutarlı İçerik Paylaşın.

Aslında buradaki tutarlılığın sırrı isminizi ve mesajınızı takipçilerin önünde tutmaktır. Yani güncel olabilmektir. Düzenli bir şekilde günlük gönderi oluşturun.

Diğer türlü bunu yapmazsanız haftada birkaç kez bir gönderi milyonlarca başka gönderide kaybolacak. Ayrıca, hangi sosyal medya stratejisini seçerseniz seçin, işe yaradığı sürece sadık kalmak akıllıca olacaktır.

2. Pazarınızla ve Takipçileriniz ile Konuşun.

Tabii ki bir gıda blogcusu olmadığınız sürece insanlar kahvaltıda ne yediğinizi bilmek ile ilgilenmiyorlar. Sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda amaç, işletmenizle ilgili konular hakkında pazarınızı bilgilendirmektir.

Etkileşimli bir sosyal medya oluşturmak için 10 ipucu
Etkileşimli bir sosyal medya oluşturmak için 10 ipucu

3. İletiyi ve Biçimi Uygun Ağla Eşleştirin.

Twitter’ da işe yarayan şey mutlaka Linkedin, Instagram veya Facebook’ ta çalışmaz. Gönderdiğiniz mesaj türleri, şebekelere ve bunların sıklığına göre değişmelidir. Örneğin, Twitter’ da günde 10 ila 15 kez yayınlayabilirsiniz.

Ancak, 10-15 LinkedIn, Facebook veya Instagram gönderileri dikkat çekmeyebilir. Kullandığınız sosyal medya ağlarını öğrenmek ve incelemek ve yayınlarınızı her birine sığdırmak için zaman ayırın. Sabırlı olun ve güncel olarak paylaşım yapmaya devam edin.

4. Mümkün olan Her Yerde Sosyal Medya Takip Düğmelerini Dahil Et.

Sosyal medyayı web sitenizin her sayfasına ve en azından e-postalarınıza takip düğmeleri koymak iyi bir fikirdir. Sosyal ağlarınız diğer ağ profillerine bağlantılara bile izin verebilir.

5. Influencerları Takip Edin ve İçeriklerini Paylaşın.

Sektörünüzde bilgili ve güncelseniz, etkileyicilerin kim olduğunu bilmelisiniz. . Onları takip ettikten sonra, içeriklerini takipçilerinizle paylaşmalısınız. Birçoğu sizi takip edecek ve buradaki amaç içeriğinizi de paylaşmalarıdır.

6. E-posta Abonelerinize Sosyal Hesaplarınız Hakkında Hatırlatma.

Bülteniniz veya e-posta listeniz varsa, gönderdiğiniz her yazışmada sosyal medya hesaplarınıza bir mesaj verdiğinizden ve düğmeleri takip ettiğinizden emin olun. Ayrıca bülteninizi veya e-posta listenizi sosyal medyada tanıtmak da faydalı olabilir.

7. Takipçilerinize Yanıt Verin.

Takipçileriniz tarafından yapılan yorumlara, sorulara veya sözlere yanıt verin. Bağlantıları bu şekilde derinleştiriyor, katılıma teşvik ediyor ve güven inşa ediyorsunuz. Sosyal olmayacaksan neden sosyal medyaya giriyorsun?

8. Uygun Olduğunda Hashtag Kullanın.

Twitter, konuşmaların yıldırım hızında ilerlemesinden bu yana yardımcı olan hashtag’ lerin kralıdır . Hashtag’ ler, kullanıcıların ilgilerini çeken konularda içerik bulmalarına yardımcı olur. Diğer sosyal medya sitelerinde hashtag’ lerin kullanımı faydalı olabilir.

Bununla birlikte  aşırıya kaçmayın. Unutmayın, insanlar gerçek içeriği görmek ister, bir sürü hashtag değil.

Etkileşimli bir sosyal medya oluşturmak için 10 ipucu

9. Başkalarının İçeriğinizi Paylaşmasını Kolaylaştırın.

Bir çok ziyaretçi, URL’ nizi kopyalama ve sosyal medyaya yapıştırma zahmet ile uğraşmaz. Blogunuza veya web sitenize sosyal paylaşım bağlantıları ekleyerek içeriğinizi paylaşmalarını kolaylaştırın.

10. Popüler Yazıları ve Konuları Belirlemek için İstatistiklerinizi Kullanın.

Sosyal medyadaki en büyük hayal kırıklıklarından biri, neyin viral olacağını ve neyin olmayacağını bilmek değildir. En iyi kural, pazarınız için yararlı ve alakalı içerik yayınlamaktır. Bununla birlikte, sosyal medya ve web sitesi istatistikleriniz, nelerin popüler olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Evden para kazanma 2020, internetten para kazanma 2020 ve pasif gelir konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

 

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar