test
Ana SayfaDijitalInstagram'da Influencer Olarak Para Kazanmanın Yolları 2020

Instagram’da Influencer Olarak Para Kazanmanın Yolları 2020

Yazar

Tarih

Kategori

Nasıl Instagram Influencer Olunur (ve nasıl para kazanabiliriz? )

Influencer; belli bir takipçi kitlesi olan, paylaşımları ile kişileri etkileyen ve yönlendiren kişilere deniyor. İnstagram influencerı; fikirlerini, deneyimlerini ve hayatına dair anları Instagram üzerinden paylaşarak takipçilerine fayda sunan, takipçileri tarafından güvenilir bilirkişi kimliği kazanmış ve kitleleri harekete geçirme gücü olan kişilerdir.

İnternetin en aktif kullanıldığı şu zamanlarda insanlar hayran gruplarına ve kitlelerine hitap ederek para kazanıyorlar..

Bütün bunlari, hemen hemen herkesin ünlü olmasına izin veren İnternet veya en azından “İnternet ünlüleri ” sayesinde gerçekleşti. Giderek daha fazla insan çevrimiçi bir etki yaratarak para kazanıyor. İnstagram İnfluencer olmak da bunu yapmanın yollarından biri.

İnstagram 2012 yılından bu yana Facebook’ a bağlı olan fotoğraf odaklı bir sosyal medya sitesidir ve para kazanmak için kullanılan çevrimiçi platformlarından bir tanesidir. Bu platformu kullanarak tam zamanlı gelir elde eden birçok işletme ve birçok insan  mevcuttur.

Bugün Instagram’ın dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı var. Facebook ile yakın ilişkisi, kampanyaları her iki platformda da yakın bir şekilde koordine edebileceğiniz için daha da güçlü hale getiriyor. Zaten Facebook ile pazarlama yapıyorsanız, reklam eklemek ve kampanyaları yönetmek için çok benzer sistemler oldukları için Instagram eklemek çok daha kolay olacaktır.

Şunu belirtmeliyim ki hemen para kazanamayacaksınız. Bununla birlikte profilinizi ağ üzerinde yükseltmek için devamlı birkaç strateji izleyerek, zamanla kazançlı bir çalışma çizgisine dönüştürmek de kesinlikle sizin elinizde.

Instagram Influencer Uygulama İncelemeleri

Piyasa araştırmacıları, markaların sponsorlu yayınlara her yıl 1 milyar dolar veya daha fazla harcama yaptığını söylüyor.

Burada dikkat etmemiz gereken yer bu etkileyicilerin her birinin farklı bir şekilde para kazanmasıdır. Online Para kazanmak için takip edebileceğiniz birkaç farklı çevrimiçi iş modeli vardır. Sihirli nokta, aslında bir kitle oluşturmak veya takip etmektir. Tutkulu ve güvenilir bir takipçi kitleniz olduğunda, bu kitleden para kazanmanın çeşitli yolları vardır.

Bununla birlikte, Instagram’da uygulama geliştirmenin bir çok yolu yolu vardır. Şimdi bunlara bir göz atalım.

Peki bu Instagram’ cılar nasıl çalışır?

İnstagramın kendi araçlarını ve size sunduğunu kullandığınızda zaten ilerlemiş olursunuz. Bunlar kitlenizi büyütmek ve etkinizi artırmak için harikalar. Instagram da herşeyden önce takipçileriniz olmalı.

Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-3
Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-3

Öncelikle Instagram sayfanız için size uygun olank (seyahat, moda, sevimli hayvanlar vb ) bir tema seçin.. Genel olarak, bir nişe odaklanmak ve tek birşey için bilinen olmak istersiniz. Yani bir şey için bilinmek istersiniz. Bu, insanları size çekmeyi kolaylaştırır.

Temanız tüm yayınlarınıza taşınmalıdır. Ve tamamen doldurmanız gereken biyografinizde olmalıdır. Bu durum temel olarak takipçileri sizin sayfanıza çekmek için kullanılabilecek bir durumdur. Profiliniz için de net bir fotoğrafınız olduğundan emin olun. Bir web siteniz veya blogunuz varsa (şiddetle tavsiye edilir), biyografinizde bu web sitenin bağlantısı olmalıdır.

Şimdi cesurca bir bakalım;

 1. Kendi hashtag’ inizi alın (bunları daha önce sosyal medyada gördünüz; şuna benziyorlar: #Dünya). Bu hashtag temanız veya markanızla ilişkili olmalıdır.
 2. Diğer sosyal ağlardaki, blogunuzdaki, web sitenizdeki, Facebook işletme sayfanızdaki özel hashtag’ ınız ile mümkün olan her yerde çapraz tanıtım yapmaya başlayabilirsiniz.
 3. Bununla birlikte ağ üzerinde popüler olan ve temanızla ilgili diğer hashtag’ leri kullandığınızdan emin olun. Hashtag’ leri, kullanıcıların içeriğinizi aramalarının ve bulmalarının bir yolu olarak düşünün.
 4. Özellikle fotoğraflarınızı beğenen veya sizinkine benzer konuları kapsayan kişileri takip ederek sosyalleşin.
 5. Ünlüler gibi çok sayıda takipçisi olan daha iyi bilinen hesapları takip edin ve yorum yapın. Sadece spam değil (“Beni takip et!”) – iyi düşünülmüş yorumlar yap.
 6. İlgili konulardaki popüler hashtag’ lere bakarak araştırma yapın ve trendlere atlayın.
 7. Instagram profilinizi Facebook sayfanıza ve Twitter hesabınıza bağlayın. Bu şekilde Instagram’ da bir şey yayınladığınızda, aynı anda bu ağlara da gider. Yayınladıklarınız daha da fazla ilgi çeker.
 8. Yarışma ve testler (ve ödüller vererek), sorular sorarak ve sohbetler başlatarak takipçilerle etkileşime geçin.

Tüm bu stratejileri deneyin. Sizi en çok takip edenleri öğrenin ve ardından bu belirli yöntemlerle çalışın. O zaman geniş ve büyüyen bir kitleyi çekmek için doğru yoldasınız demektir..

Fotoğraflarınız ve fotoğraflarınızı pazarlama stratejinizle ilgili olarak bu platformda iyi uygulamalar var.

 1. Seçtiğiniz temaya uygun fotoğraflar yayınladığınızdan emin olun. Tutarlı davranın.
 2. İyi fotoğraflar yayınlayın. İnstagram etkileyicisi olmanın yollarından birini arıyorsanız, bunu söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü yayınladığınız fotoğraflar benzersiz, huşu uyandıran, komik, iyi bestelenmiş olmalı. Her şeyden önce sıkıcı olmayın.
 3. Fotoğrafları düzenli olarak yayınlayın. Yeni takipçileri çekmek ve zaten sahip olduğunuz takipçileri korumak için içeriğe ihtiyacınız var. Yayınlayacağınız düzenli gönderiler ve içerikler onları meşgul edip ilgilenmelerini kolaylaştırırken sizin de güncel olmanızı sağlayacaktır.
 4. Her zaman fotoğraflarınıza ilgili tüm hashtag’ leri  kullanarak altyazı ekleyin. Uzmanlar 11′ den fazla kullanmamanız gerektiğini söylüyor.Ayrıca, fotoğrafta neler olduğu veya bu görüntüyü yakaladığınızda ne düşündüğünüz hakkında dikkat çekici yorumlarınızı da eklediğinizden emin olun. Etkileyici bir hikaye anlatın.
 5. Günün doğru saatinde yayınlayın. Çoğu izleyici için sabahın erken saatleri ve öğleden sonraları en iyi sonucu verir. Ancak başka bir saat diliminde bir kitleniz varsa bunu aklınızda bulundurun.
 6. İyi fotoğraflar çekmek için pahalı, profesyonel bir kameraya ihtiyacınız yoktur. Bir akıllı telefonla bile, özellikle filtre seçeneklerini iyi kullanırsanız, kaliteli fotoğraflar çıkacaktır..

Güncelleme : Video Instagram’da daha baskın hale geliyor ve erişiminizi artırmak, daha fazla katılım sağlamak ve takipçilerinizle daha da yakın bir bağ kurmak için kesinlikle videolar yayınlamalısınız.

Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-3
Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-3

Instagram’ da Para Kazanma

Görüldüğü üzere, en iyi Instagram etkileyicileri sadece sosyal ağ üzerinde aktif olarak para kazanabilirler. Neden? Büyük markalar, Instagram’ da müşteri katılımının çok büyük olduğunu fark etti.

Para kazanmanın popüler bir yolu, yazılarınızdaki ürünleri tanıtmaktır. Önemli bir takipçi kitleniz varsa, dünyanın en iyi markalarının yanı sıra, gelecek vaat eden markalar da bir “etkileyici” olduğunuz için sizinle iletişime geçeceklerdir. Başka bir deyişle, kitleniz için güvenilir bir kaynaksanız gönderi başına güzel para kazanabilirsiniz.

Ürünleri satış ortağı olarak da tanıtabilirsiniz. Bir satış ortağı ağı ile, yayınladığınız içeriğin ardından satılan her ürün için bir komisyon alırsınız. Harekete geçirici mesajınızda, satın alma işlemini gerçekleştirecek bir bağlantı kullanmanız yeterlidir.

Başka bir seçenek, ister dijital ister fiziksel olsun, kendi ürününüzü tanıtmak için Instagram hesabınızı kullanmaktır. Yayınlarınızdaki çevrimiçi mağazanıza geri bağlanmanız yeterlidir.

Bir şeyi tanıtırken, her zaman bir harekete geçirici mesaj ve ürüne bir bağlantı eklediğinizden emin olun.

Instagram Influencer Olmak İçin Sonraki Adımlarınız

Instagram etkileyicisi olmayı öğrenmek için içinde bulunduğumuz zaman gibi avantajlı bir zaman yok. Sosyal ağ her zamankinden daha popülerdir. Bu yüzden yeni Instagram etkileyicilerinin para kazanması için bolca yer var. İnstagram’ da ücretli reklamlar vererek de başarınızı da hızlandırabilirsiniz .

1- Beceri ya da Yeteneklerinizi Bulun.

2- Tutarlı İçerik Oluşturun.

3- Sosyal Olun.

4- Sabırlı Olun.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar