Free Porn
Ana SayfaBlogPara Kazandıracak En İyi 11 Küçük İşletme Fikri - 2022

Para Kazandıracak En İyi 11 Küçük İşletme Fikri – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

2022’de bu kadar çok iş fikri varken, hangisinin takip etmeye değer olduğunu bulmak zor olabilir. Yeni bir trende de atlamak bazen riskli olabilir – aynı zamanda oldukça iyi olabilir. Bu listedeki fikirlerin çoğunun son zamanlarda popülerliğinin arttığını fark edebilirsiniz. Bu da iş fikirlerini daha rekabetçi ama daha az riskli hale getiriyor. Ancak, aşağıdaki tüm küçük işletme fikirleri küçük yatırımlar yaparak para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

2022’in En İyi 11 İş Fikri

Kendinize hangi işe başlayacağınızı soruyorsanız, bu liste tam size göre. Küçük işletme istatistiklerine göre, kendi işletmenizi açmanın en büyük motivasyonlarından biri kendi işinizin patronu olmaktır. Bir işletmeye sahip olmak size istediğiniz zaman, nerede veya nasıl çalışacağınıza dair özgürlüğü verir.

Plajda mı yoksa bir Cafe’de mi çalışmak istiyorsunuz? Çalışabilirsiniz kimse sizi durdurmayacak ve sorgulamayacak. Bu, birçok insanın bir gün yaşamayı istediği hayattır ve bazı harika iş fikirleri sayesinde, bu yaşam tarzına ulaşmak sizin elde edeceğiniz bir yerdedir.

2022’de size para getirecek iş fikirleri listesine bir göz atalım:

1. Dropshipping

Çevrimiçi ürün satmak istiyor ancak ürün satın almak ve depolamak için paranız yok mu? Dropshipping’i düşünün!

Dropshipping, herhangi bir fiziksel ürünü yönetmek zorunda olmadığınız bir e-ticaret iş modelidir.

Tek yapmanız gereken bir çevrimiçi mağaza kurmak ve siparişleri müşterilerinize depolamaya, paketlemeye ve göndermeye hazır tedarikçilerle ortaklık kurmaktır.

Daha fazla bilgi edinmek için bu dropshipping hakkında yazdığımız yazıya göz atabilirsiniz;

İnsanların genellikle stoksuz ürün satışı yapmaya çekilmesinin nedenlerinden biri, ürün depolamamaktır. Ancak, ürün tutmak bir sorun değilse – belki de bu yedek dolapta yeterli yer vardır – o zaman ürünleri toptan da temin edebilirsiniz.

Handshake gibi çevrimiçi pazarlar , küçük işletme sahiplerinin benzersiz, yüksek kaliteli ürünler bulmasını ve tedarikçilerle uzun süreli ilişkiler kurmasını sağlar. Ne satmak istediğinizi zaten biliyorsanız, dropshipping’e ek olarak kontrol etmeye değer.

2. İsteğe Bağlı Baskı Tasarımı

Yürütmek için başarılı iş fikirleri arıyorsanız, isteğe bağlı olarak baskı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu, telefon kılıfları, kupalar ve tişörtler gibi öğelerde kendi özel tasarımlarınızı sattığınız bir iştir. Bunun yerine, tasarımınızı ürüne basan tedarikçilerle işbirliği yapıyor olacaksınız – onlar sizin için ürünü müşterilerinize paketleyip gönderiyorlar, böylece lojistik konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor.

Ayrıca, yalnızca ürünleri sattıktan sonra ödeme yapıyorsunuz. Başlamanın en hızlı yollarından biri Shopify mağazası oluşturmak ve Printify gibi bir POD uygulaması yüklemektir. Pazarlama açısından, POD öğelerinizi tanıtmak için Instagram Influencerlarıyla ortaklık yapmak, kitlelere ulaşmanın etkili bir yoludur. İsteğe bağlı baskının sizin için doğru seçenek olup olmadığını değerlendirmek için bu işle alakalı videolar izleyebilirsiniz.

3. Çeviri Yapmak

Çok dil bilen insanlar her zaman talep görür, bu nedenle iki veya daha fazla dil konuşabiliyorsanız, bu becerilerden para kazanabileceğiniz küçük bir işletme kurmayı düşünün. 

Upwork ve Flexjobs gibi web sitelerinde müşteri aramaya başlayabilir ve portföyünüzü yavaşça oluşturabilirsiniz. Her gün ayıracak sadece birkaç saatiniz varsa; çeviri yapmak, para kazanmak için en iyi yan iş fikirlerinden biridir.

Giderek daha fazla şirketle başarılı bir şekilde çalıştıkça, sektördeki işleri almak için diğer dillerde uzmanlaşmış daha fazla çevirmenden öne çıkabilirsiniz. Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabileceği için işletmenizi sosyal medya web sitelerinde pazarlamak da iyi bir fikirdir.

4. Web Sitesi Düzenlemek

Web sitesi çevirme, evde çalışmaktan yeni mezunlara kadar herkesi heyecanlandıran yeni iş fikirleri arasında yer alıyor. Zaten çalışan bir web sitesi satın almayı, tasarımını ve içeriğini geliştirmeyi ve ardından kar için satmayı içerir. Kar elde etmek için web siteleri alıp satabileceğiniz birkaç yer vardır.

Örneğin Shopify’ın market Borsası, içerik pazarlaması, SEO ve diğer taktiklerle daha da geliştirebileceğiniz e-ticaret web siteleri satın almanızı sağlar. Siteniz satın aldığımızdan daha fazla gelir elde etmeye başladığında, siteyi pazarda satışa hazır olarak listeleyebilirsiniz.

web sitesi çevirme 101

5. İçerik Yazmak

İnternet varlığı olan hemen hemen her şirketin ürün sayfaları, bloglar vb. içeriklerdir. Bu nedenle, bir içerik yazma veya metin yazma şirketi kurmak sizin için en karlı iş fikirlerinden biri olabilir.

Bu iş için birkaç müşteriyi bulmak için popüler web siteleri Remote.coProblogger Jobs ve BloggingPro sitelerini inceleyebilirsiniz. İşletmeniz için daha fazla iş elde etmek için Facebook’taki içerik yazma gruplarına da katılabilirsiniz.

Hizmetlerinizin bir parçası olarak anahtar kelime optimizasyonu veya özel grafikler sunmak gibi müşteri üzerinde iyi bir izlenim bırakmanın birçok yolu vardır.

6. WordPress Desteği

Dışarıdaki birçok web sitesi WordPress’te temelleniyor ve hemen hemen her WordPress web sitesi sahibi için destek gerekiyor. Bu nedenle, bu platformun inceliklerini biliyorsanız, para kazanmak için çeşitli fırsatlara sahip olabilirsiniz.

Müşteriler CSS’lerini düzeltmek, güvenlik açıklarını bulmak, gidermek ve daha fazlası için sizinle iletişime geçebilir. İlk müşterilerinizi almak için PeoplePerHour ve Upwork gibi platformları kullanabilirsiniz, ancak özel bir web sitesi oluşturmanızı ve hizmetlerinizi orada listelemenizi öneririz.

Bu şekilde, yüksek komisyonlardan kaçınabilir ve müşterilerinizle yüksek kaliteli ilişkiler kurabilirsiniz. WordPress desteği sunmak, 2022’de denenecek en benzersiz iş fikirlerinden biri olarak duruyor.

7. Kariyer Koçluğu

Artan işsizlik ve doymuş bir iş piyasasıyla, iş bulma konusunda yardıma ihtiyaç duyan insanlar oldukça fazladır. Arkadaşlarınızın ve ailenizin uygun iş bulmalarına yardımcı olma yeteneğiniz varsa, muhtemelen başkalarına da yardımcı olabilirsiniz.

Başkalarının kendileri için en iyi kariyerin ne olduğunu, bir röportajı nasıl başaracağını, hangi özelliklerin iyi bir adayı tanımladığını ve daha fazlasını anlamalarına yardımcı olduğunuz bir kariyer koçluğu işine başlamayı düşünebilirsiniz.

Müşterileri Facebook gruplarında veya Coach.me gibi platformlarda arayabilirsiniz. Bu işin en iyi yanı, ayda 4-5 saatlik seanslar yaparak para kazanabilecek olmanızdır. Ayrıca, tek bir oturumda birden fazla müşteriye koçluk yapabilirsiniz. Zamanınızı çok fazla meşgul etmeyecek iyi iş fikirleri arıyorsanız, kariyer koçluğu sizin için doğru seçenek olabilir.

8. E-posta Pazarlaması

E-posta yazma konusunda iyi misiniz? Yazdığınız e-postalar sayesinde insanları bir ürüne yönlendirebiliyor musunuz? Öyleyse, bir e-posta pazarlama işi başlatarak girişimciliğe adım atabilir ve para kazanabilirsiniz.

E-posta stratejileri konusunda yardıma ihtiyacı olan şirketleri PeoplePerHour ve Upwork gibi platformlarda ve sosyal medya yardımı yoluyla bulabilirsiniz. Müşterileri cezbetme becerisini gösterdiğinizde, müşteriler hizmetlerinizi almak için acele edecek ve hatta teklif ettiğiniz fiyatı kabul edecektir (e-posta listelerini büyütmeye yardımcı olabilirseniz büyük başarılar toplayabilirsiniz).

Başlangıç maliyetleri, birçok görevinizi otomatikleştirecek e-posta pazarlama araçlarına yatırım yapmayı içerebilir, gerisi sizin elinizdedir.

9. SEO 

Backlink oluşturma ve bir web sitesinin arama motoru görünürlüğünü artırma konusunda deneyiminiz var mı? Eğer evetse, o zaman becerinizi paraya çevirmen için bir fırsat vardır.

Dünya çapındaki site sahipleri SEO uzmanlarının hizmetlerine ihtiyaç duyar, bu nedenle bu alanda bir işletme açmak en iyi kararlarınızdan biri olabilir.

Müşteri ararken, niş bir kitleye odaklanın, deneyimlerden öğrenin ve portföyünüzü oluşturun – başarı hikayelerinizi sergileyin ve SEO teknikleriniz yerindeyse bir müşteri bulmak çok kolay olacaktır. Her türlü şirketi hedeflemeyi veya yasal, sağlık veya finans sektörü gibi belirli bir nişteki işletmelere hitap etmeyi seçebilirsiniz.

Aylık 501-1.000 $ aralığındaki ücretlerle, SEO hizmetleri satmak 2022’de para kazanmak için en iyi iş fikirlerinden biridir.

10. Stok Fotoğrafçılığı

Harika samimi anlar yakalama yeteneğine sahipseniz veya yakın zamanda bir akrabanızın portre çekimini yaptıysanız, bir stok fotoğrafçısı olabilirsiniz. ShutterstockAdobe Stock ve benzeri şirketler her zaman cazip görüntüler arayışındadır.

Mevcut fotoğraflarınızdan birkaçını bu platformlarda listeleyerek başlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı gönderdikten sonra, kişilerin bunları indirmesini bekleyin. Çoğu stok fotoğrafçılık web sitesi, platformlarındaki her indirme için size bir telif ücreti öder.

Başka bir seçenek, kendi fotoğrafçılık web sitenizi başlatmak ve görüntüleri doğrudan insanlara satmaktır, bu da yalnızca pazarlamaya yatırım yapmak için kaynaklarınız varsa uygulanabilir.

11. Instagram Danışmanlığı

Instagram etkileşiminin sırlarını biliyorsanız, bir Instagram danışmanı olmayı düşünebilirsiniz. Müşteriler ilgi çekici altyazılar oluşturmak, yorumlara yanıt vermek, çekici bio oluşturmak ve daha fazlası için size ödeme yapar.

Saat başına belirli bir ücret alarak veya proje tarafından bu hizmetlerden para kazanabilirsiniz. Bu, dijital göçebeler için mükemmel bir iş fikridir , çünkü her şey bir akıllı telefondan yönetilebilir.

Aranan bir Instagram danışmanı olmak için, insanların işletmelerle etkileşime girmesini ve satın almasını sağlayan Instagram reklamları oluşturma becerisine hakim olun. İşletmenizi Upwork ve diğer sosyal medya platformlarında pazarlayarak ilk müşterilerinizi alabilirsiniz.

Sizlerin internetten para kazanmaya yönelik bildiği iş fikirleri varsa, bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar