Free Porn
Ana SayfaE-TicaretPara Kazandıran Ücretsiz 15 Shopify Uygulaması - 2022

Para Kazandıran Ücretsiz 15 Shopify Uygulaması – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Dün yayınladığımız yazımızda Shopify’ı neden kurmalısınız konusunu ele almıştık. Evden para kazanmanın eskisinden daha kolay olduğu bugünlerde kendinize ek gelir kapısı yaratmak istiyorsanız E-Ticaret siteleri bunun için çok güzel bir fırsat.

 1. İlk adımınız Marka Kurmak, Markalaşmak.
 2. Adımınız Shopify hesabı açıp hesabınızı profesyonel hale getirmek.
 3. Adım olan Shopify markanız için gerekli olacak uygulamaları bugün sizlerle birlikte ele alacağız.

O zaman hadi başlayalım!

E-ticaret işinizi Shopify ile yürütüyorsanız sitenize uygulamalar eklemek pahalı olabilir, ancak çevrimiçi mağazanıza çok fazla değer katabilir. Bugün yüklemeniz gereken piyasadaki en iyi 15 ücretsiz Shopify uygulamalarını anlatacağız. Sizin için yol gösterici olacağını düşünüyoruz.

İster bir dropshipping ithalatçısı ister e-posta kampanyalarınıza yardımcı olacak bir araç kullanıyor olun, mağazanızı sıkı bir bütçeyle bile hızlı bir şekilde büyütebilirsiniz. Shopify uygulamalarının ücretsiz seçenekleri olması, aynı zamanda bütçeniz ne olursa olsun e-ticaret işletmenizle büyüyebilecek ücretli planlara sahip olması gerekir.

Bu yüzden piyasadaki en iyi ücretsiz 15 Shopify uygulamalarını saymaya başlayalım.

E-ticaret Mağazanız için En İyi 15 Shopify Uygulaması [Ücretsiz Seçenekler]

1. Sales Notification

sales notificaiton shopify

Nedir: Satış dönüşüm bildirimi uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Satış Bildirimi, çevrimiçi mağazanızın satışlarını artırmak için en iyi Shopify uygulamalarından biridir. Satış bildirimleri aracılığıyla satın alımları teşvik etme olanağı sağlar. Müşterilerin bir ürünün popülaritesinin sosyal kanıtıyla birlikte satın almaları için (aciliyet eklemek üzere) sepet bildirimlerini ayarlayın.

Mağazanızın meşgul ve profesyonel görünmesine yardımcı olmak için son ziyaretçi uyarıları oluşturun. Uygulama ayrıca, özel veya ücretsiz ürünler gibi satış bildirimlerinde görüntülemek istemediğiniz öğeleri gizlemenizi sağlar.

2. POWR Facebook Sohbet | Haberci

Shopify mağazası için Facebook sohbet uygulaması

Nedir: Facebook messenger sohbet uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Bu uygulamayı erken kullanmak, yolun ilerisinde işletmeniz için çok yararlı olacaktır. Müşterilerinizle gerçek zamanlı bir iletişim kanalına sahip olmak, sorularını hızlı bir şekilde yanıtlamanıza yardımcı olabilir, böylece ürünlerinizi kesin olarak satın alabilirler.

Bu canlı sohbet uygulaması, e-ticaret mağazanızı Facebook işletme profilinize bağlamanıza olanak tanır, yani müşteri hizmetleriniz rekabetinizin bir adım üstünde olabilir. Ayrıca, insanlara messenger sohbeti başlattıkları zaman ne beklemeleri gerekenlerini söyleyen bir karşılama mesajı, özel simge ve yanıt süresi ayarlama seçeneği sunar.

3. Thank You Email Tool

Nedir: Müşterilerinizi duyduğunuz şükrandan dolayı onlara yollayacağınız e-posta uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Çoğu insan müşteri bulmak için o kadar çok zaman harcar ki, sonunda satışı sahaya sürdüğünde onları pazarlamaya devam etmeyi unuturlar. Otomatik sıralama, mağazanıza sipariş verdikten sonra bir müşteriye e-posta göndermenizi sağlar.

Bir müşteri sizin markanızdan yeni bir ürün satın aldığından, sizden gelen bir e-postayı açma olasılığı çok daha yüksek olacaktır – hatta bekleyebilirler. Kendinizi şirketin kurucusu olarak tanıtın ve müşterinizle kişisel bir bağlantı kurun ve harika markanızı tanıtın. Müşterilerin otomatik mail olduğunu varsaymamaları için e-postayı biraz geç fakat ertelemeden gönderin.


4. Omnisend

shopify e-posta pazarlama uygulaması

Nedir: Çok kanallı özelliklere sahip e-posta pazarlama uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Shopify için birçok e-posta pazarlama uygulamasının aksine, Omnisend bunu e-postadan daha ileriye götürür. E-posta, SMS, Facebook Messenger, anında iletme bildirimleri, WhatsApp ve daha fazlası olmak üzere çeşitli kanallar ekleyebileceğiniz özelleştirilebilir şablonlardan güçlü otomasyon iş akışları oluşturabilirsiniz.

Bu uygulama, çevrimiçi satıcıların müşterilerine o mükemmel mesajı göndermesine yardımcı olur: ister tatlı bir teşvikle bir e-posta yakalama açılır menüsü, ister kayıp satışları kurtarmak için bir sepet terk SMS’i olsun.

Akıllı segmentasyonları, müşterinizin verilerine, kampanya etkileşimi ve alışveriş davranışına göre hedeflemeye yardımcı olur. E-posta pazarlamasını bir sonraki seviyeye taşımak isteyen e-ticaret pazarlamacıları için Omnisend kesinlikle denemeye değer.

5. Sales Countdown Timer Bar

countdown timer ecommerce

Nedir: Geri Sayım Sayacı Uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Mağazanızdaki satışları artırmak için en iyi ücretsiz Shopify uygulamalarından biridir. Uygulama, aciliyet hissi yaratmaya ve ziyaretçileri satın almaya teşvik etmeye yardımcı olmak için özelleştirilebilir bir geri sayım sayacı ayarlamanıza olanak tanır. Başlangıç ve bitiş tarihlerinizi seçebilirsiniz.

Kıtlık taktikleri bu zamanlayıcı ile ‘sadece birkaç ürün kaldı’ gibi ifadelerle de kullanılabilir. Uygulama, müşteriyi dönüştürmenize yardımcı olmak için dürtü stratejisiyle satın almak için ürünlerde son derece iyi çalışır.

Bu zamanlayıcıyı mağaza temanıza daha uygun olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Trafiğiniz varsa ve insanları bu uygulamayı satın almaya ikna etmek için yardıma ihtiyacınız varsa uygulama bunun için yardımcı olabilir.


6. Product Reviews

Shopify tarafından yapılan Ürün Yorumları

Nedir: Ürün İnceleme Uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Ürünün satıldığına dair kanıt oluşturmak için en önemli Shopify uygulamalarından biri olan Ürün İncelemeleri, ürün sayfalarınıza müşteri inceleme özelliği eklemenize olanak tanır. Bu, potansiyel müşterilerle güven oluşturmanın bir yolunu sunar.

Potansiyel müşteriler doğrudan müşterilerinizden haber alır, böylece bilinçli bir satın alma yapabilirler. Uygulama ayrıca SEO dostudur ve ürün inceleme puanlarınızı Google’ın aramasına eklemenize olanak sağlar. Müşteriler Google üzerinden arama yaptığında, ürün puanınız, başka türlü almamış olabileceğiniz müşterileri öne çıkarmanızı teşvik edebilir.

7. Keep Cart

Keep Cart app shopify

Nedir: Terk edilmiş sepet uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Müşterilerinizin satın alma işlemlerini tamamlamak için bir cihazdan diğerine geçtiklerinde sepetlerinin kaybolmamasını istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Ücretsiz Shopify uygulamalarına sahip olması gerekenlerden biri olan Keep Cart, müşterilerin çeşitli cihazlardan alışveriş yapmasını kolaylaştırarak terk edilmiş sepetleri düşürmeye yardımcı olur.

Bir müşteri mağazanıza giriş yaparsa, hangi cihazda olduklarına bakılmaksızın sepetine ekledikleri ürünleri kolayca bulur. Bazı insanlar aramalarını mobil cihazlarda başlatmayı seçer, ancak masaüstünde satın alır veya tam tersini yapar. Sepetlerinin tüm cihazlarında görünmesi, sepetlerinde satın alınabilecek ürünler olduğunu hatırlatarak satışları artırmaya yardımcı olur.

8. Free Shipping Bar

Hextom tarafından ücretsiz kargo çubuğu

Nedir: Kargo ayrıntıları uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Çevrimiçi alışveriş söz konusu olduğunda, müşteriler gönderim maliyetinin ne kadar olacağını bilmek ister. Ücretsiz kargo sunuyorsanız, mağazanızın tüm alışverişlerde ücretsiz gönderim sunduğunu belirtebilirsiniz. Mağazanız ücretsiz kargo eşiği sunuyorsa, bu konuda net davranarak ortalama sipariş değerini artırmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Müşteriler, uygulamayı web sitenize yüklediğinizde, satın alma işlemini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için kargo ayrıntılarını kolayca görebilir. Çubuk, tarayıcıların ödeme işleminden geçmek zorunda kalmadan gönderi bilgilerine erişmesine izin verece şekilde açık ve görünürdür. Muhtemelen terk edilmiş sepet sayısını da düşürmeye yardımcı olur.

9. Smile: Rewards & Loyalty

Smile: Rewards and Loyalty by Smile.io

Nedir: Loyalty uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Müşterilerinize onları takdir ettiğinizi göstermek önemlidir. Smile, müşterileri puan vererek ödüllendirmek için en popüler Shopify uygulamalarından biridir. Puanlarını indirimler, ücretsiz ürünler veya ücretsiz kargo gibi özel teklifleri kullanmak için kullanabilirler.

İş dünyasında, markanıza zaten aşina olan birine ürünü yeniden pazarlamak, yeni müşteriler bulmaktan çok daha uygun, bu da bu uygulamayı daha da çekici hale getiriyor. Hatta markanızı hatırlatırken özel günlerini daha unutulmaz hale getirmeye yardımcı olan müşterilerinize doğum günlerinde özel tekliflerle sürpriz yapabilirsiniz.

10. Exit Intent Popups

exit intent app shopify

Nedir: Açılır uygulamadır.

Neden kullanmalısınız: Açılır pencere, site ziyaretçilerinizi e-posta abonelerine dönüştürmenin son derece etkili bir yolu olabilir. Bu mükemmel Shopify uygulamasıyla, yeni takipçiler veya aboneler karşılığında özel bir indirim sunabilirsiniz. Bu, bir e-posta listesi oluşturmak isteyen mağaza sahipleri için mükemmeldir.

İndirim teşviki, yalnızca sitenizde bulunan müşterileri göz atmak için dönüştürmeye yardımcı olan bir satın alma işlemini teşvik etmeye yardımcı olur. Terk edilmiş arabalarınızı çıkış pop-up’ları ile bile düşürebilirsiniz.

Açılır pencerelerin can sıkıcı olabileceğini unutmayın, bu nedenle diğer açılır uygulamaları kaldırdığınızdan emin olun. Mobile geçişi düşürmek istemezsiniz bunun için uygulamayı yüklediğinizde küçük ekranda iyi çalıştığından emin olmak için mobil sitenizi kontrol edebilirsiniz.


11. Plug in SEO Optimizer

ücretsiz seo uygulaması shopify

Nedir: SEO app.

Neden kullanmalısınız: Reklamcılık satışlar için harika olsa da, mağazanızın organik trafiğini de artırmak istersiniz. Bu SEO eklentisine sahip olmak, size onu nasıl geliştirebileceğiniz hakkında önerilerde bulunarak web sayfalarınızı daha iyi optimize edinmenize yardımcı olur.

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, kullanımı kolay bu araçla e-ticaret SEO’sunda kendi başınıza ustalaşabilirsiniz. Resim alt etiketlerinizin doğru etiketlenmiş olup olmadığını, web sitenizin hızını ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz. Bazı ekstra özelliklerden yararlanmak isteyenler için ücretli bir sürüm vardır. 2.300’den fazla 4,7 yıldızlı yorumla bu, Shopify mağaza SEO’sunun en iyi ücretsiz uygulamalarından biridir.


12. PushOwl Web Push Notification

PushOwl tarafından web push bildirimleri

Nedir: Push bildirim uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Push bildirimlerinin popülaritesi artmaktadır. Web sitenize veya yeni blog gönderilerinize her yeni ürün eklediğinizde, müşterilerinize bilgisayar bildirimleri aracılığıyla kontrol etmelerini bildirebilirsiniz. Bu ücretsiz Shopify uygulamasıyla, müşterilerinize mağazanızdaki satışları artırmaya yardımcı olabilecek özel promosyonlar hakkında haber verebilirsiniz.

Mobil sorunları azaltmak ve odağın bildirimler için tıklama almasını sağlamak için web sayfanızda başka açılır pencere olmadığından emin olmak isteyebilirsiniz. En iyi yanı, müşteriler sepeti terk ettiklerinde, satın almalarını tamamlamak ve geri getirmek için anında bunu ileten bildirimler gönderebilirsiniz.

13. Brainity Facebook and Instagram Ads

Nedir: Otomatik pazarlama uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Branity sosyal medya reklamlarını otomatikleştirir. Kampanya oluşturmaktan kitle hedeflemeyi kendi kendine optimize etmeye kadar, her mağaza sahibinin ihtiyaç duyduğu pazarlama yardımcısıdır.

Dinamik bütçeyi ayarlamasını kullanarak kampanya yatırım getirisini temel alarak performansı en iyi duruma getirebilirsiniz. Veya satışı teşvik etmek için bir yeniden hedefleme kampanyası yürütecekseniz satış performansınızı belirlemek için raporlara da kolayca erişebilirsiniz.

14. Help Center

top shopify apps for customer service

Nedir: Müşteri hizmetleri uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: E-ticaret müşteri hizmetleri, diğer ayarlara kıyasla tamamen farklı bir strateji gerektiren durumdur. Müşteriler sorgularını oluştururken kanallar arasında geçiş yapabildiğinden, kullanıcı bağlamı ve satın alma geçmişine erişmek için iletişim bilgilerinizi birleştirmeniz gerekir.

Help Desk, Shopify için müşteri deneyimini iyileştirmeye yardımcı olmak için SSS oluşturucu, HelpDesk biletleme ve Canlı Sohbet olmak üzere üç çözümü birleştiren bir müşteri hizmetleri uygulamasıdır. E-posta, sohbet, sosyal vb. müşterilerinizin sorularını gelen kutunuza inmeden önce yanıtlayan bilgilendirici bir SSS sayfası yayınlayın.

15. Jebbit

product quiz app shopify

Nedir: Quiz maker uygulamasıdır.

Neden kullanmalısınız: Bazen müşteriler hangi ürünün ihtiyaçlarına en uygun olacağından emin değildir. Ürün tabanlı bir testin fark yaratabileceği yer burasıdır. Jebbit, insanların etkileşimde bulunmayı sevdiği alışverişe uygun cevaplar oluşturmanıza yardımcı olur.

Kodsuz tasarım öğeleriyle, insanların çevrimiçi mağazanızda en uygun ürünleri bulmasına yardımcı olmak için hızlı bir şekilde bir test ayarlayabilirsiniz. Uygulama basit anketler, ürün eşleştirme anketleri, çeşitli formlar, kişilik sınavları ve daha fazlasını oluşturmanıza olanak tanır. E-ticaret işletmenize sadakati artıran kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri sunmak için Jebbit’i kullanın.

Shopify Uygulamasını Yüklemeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Shopify uygulamaları, e-ticaret mağazanızı geliştirmenin ve görevleri otomatikleştirmenin harika bir yoludur, böylece diğer şeylere daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Ancak daha fazla uygulama kullanmaya başlarsanız bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar şunlardır:

 • Site hızı: Web siteniz her güncelleme aldığında, üzerinde kullanılan uygulamalar da güncellenmelidir. Kaç uygulama yüklediğinize ve web sitenize nasıl vergi verebildiğinize bağlı olarak, site hızınız olumsuz etkilenebilir. Bir uygulamayı yüklemeden önce kendinize gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını sorun ve uygulama yerine eski bir uygulamayı silebilirsiniz.

 • Uyumsuzluk: Bazen bir uygulama başka bir uygulamayla çalışmaz. Talihsiz bir durum ama olabilir. Diğer Shopify kullanıcılarının iki uygulamayı deneyip denemediğini araştırın veya yüklemeden önce uygulama geliştiricilerine ulaşın, böylece herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Uyumluluğu kontrol etmeden uygulama yüklemek satışlarda, dönüşümlerde ve trafikte bir kayıp anlamına gelebilir, bu nedenle konuyu araştırmak için zaman ayırın.

 • Site kirliliğinde artış: Uygulamalar küçük işletmeler ve dropshipper’lar için mükemmeldir, ancak bazen web sitelerimizde çok fazla uygulama yüklü olduğu için bu kirliliğe sebep oluyor. Çok geçmeden üç açılır uygulamamız, iki canlı sohbet uygulamamız ve artık siteyle ilgili olmayan bir uygulamamız olduğunu fark ediyoruz. Bunun için bir uygulama yüklemeden önce, zaten yüklü olan uygulamalarınızın aradığınız özellikleri sağlayıp sağlayamadığını kontrol edin.

 • Güncellenmemiş uygulamalar: Uygulamalar bir amaca hizmet eder ve teknolojideki her şeyde olduğu gibi, sağladıkları çözüm de bir süre sonra eskiyebilir ve gerekli olmayabilir. Hiçbir şeyin web sitenizi gereksiz yere olumsuz etkilemediğinden emin olmak için uygulamalarınızın güncel olduğundan ve desteklendiğinden emin olmak için düzenli kontrol yapın.

Sonraki Adımlar

Ne elde etmek istediğinize bağlı olarak birçok en iyi ücretsiz Shopify uygulaması vardır, bu nedenle yukarıdaki liste yalnızca başlangıcı çizmektedir. Shopify ile dropshipping mağazanızı kurduktan sonra, sunulanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Shopify App Store’a göz atmak için zaman ayırın.

Birçok kategoriye göz atın ve web sitenizde istediğiniz özelliklerin bir listesini yapın.

Özet: Yüklemeniz Gereken En İyi 15 Ücretsiz Shopify Uygulaması

 1. Sales Notification 
 2. POWR Facebook Chat
 3. Thank You Email
 4. Omnisend
 5. Sales Countdown Timer
 6. Product Reviews
 7. Keep Cart
 8. Free Shipping Bar
 9. Smile: Rewards & Loyalty
 10. Exit Intent Popup
 11. Plug-in SEO Optimizer
 12. Web Push Notifications
 13. Branity Facebook & Instagram Ads
 14. HelpCenter 
 15. Jebbit

Bunlar en iyi ücretsiz Shopify Uygulamalarından sadece birkaçıdır. Mağazanız için siz hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? En sevdiğin hangisi?

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar