Free Porn
Ana SayfaE-TicaretWeb Hosting İle Kazanmanın 13 Aşaması

Web Hosting İle Kazanmanın 13 Aşaması

Yazar

Tarih

Kategori

Bir alan adı ayırdınız ve web sitenizi oluşturmaya başlamaya hazırsınız. Tebrikler! Şimdi neden web barındırma için ödeme yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Web barındırma nedir?

Ve neden buna ihtiyacım var?

Web Barındırma Nasıl Çalışır?

Gerçek dünyada bir iş kurmak istediğinizde, ürünlerinizi kurmak, depolamak ve satmak için fiziksel bir konuma ihtiyacınız vardır. Bir web sitesi kurarken dijital dünyada da aynı kurallar geçerlidir.

Çevrimiçi bir işletme kurduğunuzda, web sitenizi oluşturan bir dizi dosya, resim ve HTML kodunuz olur. Bu dosyalar yer kaplar ve yaşayacak bir yere ihtiyaç duyar. Çevrimiçi bir ev olmadan, dosyalarınız sadece bilgisayarınızda oturacak ve hiç kimse onları görmeyecekti. Bir barındırma sağlayıcısı, bir web sunucusunda tüm dosyalarınızı depolayacak bir yer sağlar ve bir tarayıcı etki alanı adınızı yazarak istekte bulunur bulunmaz web sitenizin dosyalarını teslim etmekten sorumludur.

Barındırma hizmetleri için ödeme yaptığınızda, işletmeniz için fiziksel bir mağaza kiraladığınız gibi, yalnızca internette depolama alanı kiralıyorsunuz demektir.

Domain “Alanı Adı” nedir?

Daha derinlemesine girmeden önce, alan adları hakkında konuşalım. Çevrimiçi bir işletme kurmayı ilk düşündüğünüzde, bir alan adı satın aldınız. Alan adı, şirketinizin internetteki adresidir.

Bunu şu şekilde düşünün: işletmeniz için fiziksel bir yerde yer kiralıyorsanız, müşterilere sizi bulabilmeleri için sokak adresinizi verirsiniz. Internet’te yer kiralıyorsanız, müşterilere alan adınızı verirsiniz.

Birisi alan adınızı her yazdığında, bir IP adresine dönüştürülür. Barındırma şirketi daha sonra IP adresinize bağlı tüm dosyaları bulur ve web sitenizi oluşturan tüm resimleri, videoları ve kelimeleri döndürür.

Tıpkı her sokak adresinin benzersiz olduğu gibi, her alan adı da benzersizdir. Ne zaman yeni bir web sitesi başlatırsanız, markanızı mükemmel şekilde yansıtan bir ad seçme şansına sahip olursunuz.

Bir Barındırma Sağlayıcısı Nasıl Seçilir

Bir sağlayıcı seçerken, sunulan farklı barındırma hizmetleri türlerini dikkate almak önemlidir. Sitenizi nerede barındırmak istediğinizi belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Ne tür bir web sitesi oluşturuyorsunuz?

E-ticaret, blog, portföy vb.

Bir barındırma sağlayıcısı seçtikten sonra, alan adı kaydınızı tamamlamak kolaydır!

Çoğu zaman web sunucunuz etki alanı kayıt şirketiniz de olabilir.

Web Barındırma Türleri

Küçük işletmeniz için bir web sitesi barındırmak istiyorsanız, Bluehost ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli barındırma hizmetleri sunan bir web barındırma sağlayıcısıdır.

 Sağlayıcınızı seçtikten sonra, bir barındırma hesabı oluşturmanız ve siteniz için hangi barındırma türünün en iyi şekilde çalışacağını belirlemeniz gerekir.

Paylaşılan Barındırma

Paylaşılan barındırma, en yaygın web barındırma türüdür ve çoğu çevrimiçi işletme sahibi için uygundur.

Paylaşılan barındırma ile birden fazla müşteri depolama alanını tek bir güçlü sunucuda paylaşır.

AVANTAJLARI

1-Uygun fiyat

 Bir sunucudaki alanı paylaşmak, tüm makineyi kiralamaktan çok daha ucuzdur.

2-Özel Barındırma

Eğer özel bir hosting paketi seçseniz daha doğrusu alanı paylaşımı daha, tamamen kendine ait bir sunucusu olsun. Özel barındırma avantajları şunlardır:

3-Özelleştirme

 Yazılımı ve donanımı bireysel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

4-Sınırsız Kaynaklar

Sunucuyu kimseyle paylaşmadığınız için tüm depolama alanı size aittir.

5-Tam denetim

Kurulumu istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.

6-VPS Barındırma

Sanal Özel Sunucu (VPS) barındırma, özel bir sunucunun tüm özelliklerini içerir, ancak paylaşılan bir sunucunun fiyat noktasında. İşte VPS barındırmanın mükemmel bir uyum sağlayabilmesinin en önemli nedenlerinden bazıları:

7-İşlevsellik

VPS hosting bir cPanel üzerine kuruludur ve birkaç sezgisel araçla kolay gezinmeyi destekler.

8-Tek tıklatma özellikleri

WordPress, Magento ve Drupal’ın tek tıklatma yüklemelerine erişebilirsiniz.

9-Kolay site navigasyonu

Temiz arayüz, site yönetimini çocuk oyuncağı yapar.

10-Bulut Barındırma

Bulut barındırma genellikle tüm hizmetlerin en güvenilir olduğu kabul edilir. Tek bir sunucunun disk alanına güvenmek yerine, gücünü birden fazla kaynaktan alır ve hiçbir zaman kesinti süreniz olmadığından emin olur. Diğer avantajlar şunları içerir:

11-Ölçeklenebilirlik

Bulut alanınıza istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz.

12-Ölçülmemiş bant genişliği

Bir sunucu hatası nedeniyle sitenizin çökmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

13- Kullanım kolaylığı

Sunucunuz önceden yapılandırılmış, iyi organize edilmiş, kullanımı kolaydır ve barındırma şirketiniz sizin için tüm bakım ve güvenlik güncellemelerini yapar.

Web Sitesi Barındırma Satıcısı Olmak

Web sitesi barındırmayı düşündüyseniz, muhtemelen bunun sizin için ek bir gelire yol açacağını umuyorsunuzdur. Katılmanın zor olup olmadığını ve ödeme yapan müşterileri bulmanın zor olup olmadığını bilmiyor olabilirsiniz. Web barındırma, işletmelerin şirket web sitelerini çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyaç duydukları şeydir; bu, mevcut müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin iletişim kurmak ve bilgi toplamak için nasıl erişmeleri gerektiğidir.

Barındırma hizmetlerini güvenilir bir şirketten almaları gerekir ve bazen en iyi yol, büyük isim ana bilgisayarlarından daha iyi avantajlar veya daha iyi bir anlaşma sunacak bir bayi web barındırma hizmetinden geçmektir. Web sitesi barındırmadan nasıl para kazanabileceğinize bir göz atın.

Şirketler neden web sitesi barındırmaya ihtiyaç duyuyor?

Bir şirket web sitesine sahip olmanın tek yolu, bir site kurmak için bir sunucu sunacak güvenilir bir web barındırıcısına sahip olmaktır. Şirketler web barındırma için sonsuz seçeneklere sahiptir, ancak mükemmel müşteri hizmetleri, uygun fiyatlar ve güvenliklerinin korunacağına ve kesinti sürelerinin minimum olacağına dair güvence sunacak olanla çalışmak isterler.

Web barındırma, şirketlerin ziyaretçilerini çekmesi, fikirlerini veya ürünlerini ve hizmetlerini dünyaya sunması ve şirketlerin dünyaya bilgi görüntüleme, e-ticaret sitelerinde ürün satma yoluyla çevrimiçi iş yapmalarına izin vermesi veya yalnızca sohbet, anlık ileti veya iletişim formları aracılığıyla iş yapmak için araçlar sunması nedeniyle gereklidir.

Web Barındırma Hizmetinden Para kazanın

İnsanların barındırmaya ihtiyacı olduğu ve bunun için ödeme yapmaya istekli oldukları için web barındırma hizmetinden kesinlikle kar elde edebilirsiniz. Ücretsiz barındırma hiçbir zaman şirketler için işe yaramıyor ve ücretli bir ana bilgisayara geçecekler. Kalabalığın arasından sıyrılmanın bir yolunu bulmalı ve önce şirketlerin birlikte çalışmak istediği ev sahibi olmalısınız. Bir bayi web sunucusu olmak para kazanmanın harika bir yoludur, çünkü tek yapmanız gereken uygun bir fiyata barındırma için ödeme yapmanız ve daha sonra daha yüksek bir fiyata satmanızdır.

Büyük bir sunucu ve bant genişliği üzerinden büyük miktarda alanınız olduğu sürece, onu bölebilir ve aylık bir ücret karşılığında insanlara satabilirsiniz. Bu, para kazanmanın ve potansiyel olarak diğer ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almak isteyecek sadık müşteriler kazanmanın harika bir yoludur.


Yazımızda Web Hosting İle Kazanmanın 13 Aşamasını sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT SatışıKaynaklar: 1, 2

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar