test
Ana SayfaDijitalPodcast Şovlarından Para Kazanabileceğiniz 8 Yol

Podcast Şovlarından Para Kazanabileceğiniz 8 Yol

Yazar

Tarih

Kategori

Sadece konuşarak hem evden para kazanmak hem de internetten para kazanmak mümkün. Daha önceki podcast yaparak para kazanmak adlı yazımızda anlattık. Peki podcast şovlarından para kazanmak için 8 yolu görmek ister misiniz? Pasif gelir artık kaçınılmaz.

Podcast’ler popülerlik içinde patlamaya devam ettikçe, giderek daha fazla insan ilk önce başlıyor ve endüstri uzmanları olarak kendilerini geliştirmek, bir kitle oluşturmak, daha fazla nüfuz sahibi ile bağlantı kurmak, kişisel markalar oluşturmak ve maruz kalmalarını artırmak için yeni şovlar oluşturuyor. işletmeler.

Birçok insan da artık podcasting’i işletmeleri ve kendileri için bireysel olarak ek bir gelir akışı olarak kullanıyor.

Podcast uygulamasından daha fazla para kazanmakla ilgileniyorsanız, şovunuzdan kâr elde etmenin sekiz farklı yolu vardır:

1. Podcast sponsorlukları

Girişimci Ateş, Çekicilik Sanatı ve 100 $ MBA Show gibi popüler podcast’ler sponsorluklar aracılığıyla her ay binlerce dolar üretiyor. İle CPM (gösterim başına maliyet) modeli , şovunuz alacak:

• 15 saniyelik bir videodan önce gösterilen reklam için 1.000 indirme başına 18 ABD doları

• 60 saniyelik orta videonun ortasında gösterilen slot için 1.000 indirme başına 25 ABD doları

Podcast’iniz bölüm başına 3.000 indirme alırsa, 15 saniyelik bir videodan önce gösterilen reklam için 54 $ ve bir videonun ortasında gösterilen reklam alanı için 75 $ alırsınız.

Podcasting ile ilgili en büyük dijital konferans olan Podcast Başarı Zirvesi’nin organizatörü Yann Ilunga, “Bu, bazı podcast maliyetlerinizi karşılamanıza yardımcı olabilir .” “Özellikle yeni podcast’ler indirmelere ve açılış sponsorlarına odaklanıyor, ancak” küçük bir kitleniz “olsa bile bir podcast’ten kâr elde etmenin farklı yolları var.

Podcast Para Kazanmanın 8 Yolu
Podcast Para Kazanmanın 8 Yolu

2. İlişkiler

Bazıları ilişkileri podcast dünyasında karlı bir unsur olarak görmeyebilir. Ancak Ilunga aynı fikirde değil. “Röportaj tabanlı bir podcast barındırıp barındırmadığınıza bakılmaksızın, ilişkiler tıpkı iş dünyasında olduğu gibi podcast’te çok güçlü bir unsurdur” diyor.

“En iyi podcast’lerle görüştükten sonra, birçok girişimcinin, pazarlamacının, yazarın ve koçun bir podcast başlatmaya karar vermesinin bir numaralı nedeni ağ olduğunu söyleyebilirim.”

Röportaj yapacak konuklar ararken yalnızca durumlarına odaklanmayın, işinizi düşünün. Rodos’tan Başarı için Jessica Rhodes, “Pek çok ev sahibi şovlarında A – listeleyicileriyle (A sınıfı insanlarla) röportaj yapmak istiyor ve bununla ilgili kötü bir şey yok” diyor . “Yine de işinizi düşünün. Statüleri nedeniyle misafirleri kovalamak yerine stratejik olun ve işbirliği yapabileceğiniz ve aslında iş yapabileceğiniz kişilerle görüşmeye çalışın.”

3. Ürün ve hizmetlerinizin satışını artırın.

Sponsorların peşinden koşmadan önce işletmenizin halihazırda sattığı ürün ve hizmetlere göz atın. Ürününüz, bölümden sonra haftalar sonra gösteri bölümünüze uyan kişilerle alakalı mı? Yanıt evet ise, satışları artırmak için podcast’inizi stratejik olarak nasıl kullanabileceğinizi düşünün.

Kitleniz için özel bir indirim, satışların artmasına katkıda bulunabilir. Unutmayın, dinleyicilerin kulakiçi kulaklıklarında olmanız otorite oluşturmanın ve “bilme, beğenme ve güvenme” faktörünü güçlendirmenin güçlü bir yoludur. veya kitlenizle alakalı olduğunu varsayarak özel indirimler sunun.

Şovunuza daha stratejik bir şekilde bakmaya başlayın ve bunu, dinleyicileri abonelere dönüştürmenize ve potansiyel müşterileri ücretli müşterilere dönüştürmenize yardımcı olabilecek bir pazarlama aracı olarak düşünün.

4. Koçluk

Gelen rezervasyon , en çok satan yazar Josh Turner etrafında sosyal medyayı oluşturur randevu sertleşen sistemini ele aldı. Podcast yayını olan bir iş koçu musunuz? Sosyal medya yerine şovunuzun etrafında dönen benzer bir yaklaşımı düşünmek isteyebilirsiniz.

Yine, önce dinleyicileri aboneye dönüştürmenin yollarını düşünün. 30 dakikalık ücretsiz bir oturum sunuyor musunuz? Neden podcast’inizden yararlanmıyorsunuz ve insanları buna kaydolmaya davet etmiyorsunuz?

Ücretsiz istişareler koçluk iş planınızın bir parçası değilse, kitleniz için özel indirimler düşünün.

Podcast Para Kazanmanın 8 Yolu
Podcast Para Kazanmanın 8 Yolu

5. Satış ortaklığı pazarlaması

Affiliate marketing, özellikle şovunuz oldukça teknikse ve genellikle kaynaklardan bahsettiğinizde göz önüne alındığında, bir seçenek. Ilunga, ” Yakın zamanda yapılan bir röportajda Audacity to Podcast sunucusu Daniel J. Lewis, bağlı komisyonların podcast’inden iyi bir gelir elde etmesine izin verdiği gerçeğini paylaştı.”

Herhalde, kendi podcast içeriğinizin çoğu dört mevsim yaprak dökmeden kalacaktır. Bu, dün paylaştığınız bilgilerin bugün hala geçerli olduğu ve önümüzdeki aylar ve yıllar için geçerli olacağı anlamına gelir.

Bu, şovunuz büyüdükçe, podcasting yoluyla potansiyel olarak pasif gelir elde edebileceğiniz anlamına gelir.

6. Kitaplar ve sesli kitaplar

Bir podcaster olarak, ücretsiz olarak verdiğiniz yüksek değerli içerik oluşturmak için saatler harcıyorsunuz. İnsanlar uyum sağlar, tavsiye alır ve bunları işlerine uygulama seçeneğine sahiptir. In “3 İçerik Pazarlama Trendleri Sen İhtiyacı 2. çeyrekte adresleme Edilecek,”  Ben güçlü bir içerik-pazarlama uygulama olarak amacına uygun hale içerik hakkında konuştuk.

Para kazanmak için podcast’inize yeniden yerleştirilmiş içerik uygulayamayacağınızı kim söyledi?

Hack the Entrepreneur sunucusu Jon Nastor, içeriğinin bir kısmını yeniden tasarlayan ve insanların ödediği bir ürünü yaratan bir podcaster’a harika bir örnektir: bir kitap. Kitabını yazmak için, o podcast’te yaptığı röportajlardan bazı çıkarımlar aldı ve bunları yepyeni içerikle birleştirdi.

Herkesin bir yazar olması değil ve bir kitap yazmak sizin için bir şey olmayabilir. Peki sesli kitaplar ne olacak? Anlatıcı ve sesli kitap oluşturma uzmanı Krystal Wascher , “Podcast’ler sanatlarını ürettikçe daha iyi iletişimciler ve daha iyi hikaye anlatıcıları oluyorlar .” “Neden kayıt becerilerinizi alıp bir sesli kitap oluştur muyorsunuz? Muhtemelen içeriğiniz var ve nasıl kayıt yapılacağını biliyorsunuz. Bu gerçekten beyinsiz.”

7. Kitle fonlaması (Crowdfunding)

Bazı durumlarda, topluluğunuzun katkısını istemeyi düşünebilirsiniz. Patreon gibi bir kitle fonlaması platformu , kitlenizin desteğini taahhütler şeklinde almanıza olanak tanır. “Noah Lugeons, örneğin 1200 dolarlık bir bölüm yapıyor ,” diye açıklıyor Brian Kane, yani “ Profitcast’in ev sahibi Real Brian . “Başarılı crowdfunding’e giren birkaç bileşen var, ancak podcast’lerin programınızdan geleneksel BGBM sponsorluk modelinin ötesinde kâr etmenin yolları olduğunu anlamaları önemlidir.”

8. Sanal zirveler

Podcast’ler ve ilişkiler, sanal zirveler şeklinde parasal bir iş fırsatına dönüşebilir. Markalaşma Zirvesi’nin kurucusu Navid Moazzez ve Podcast Başarı Zirvesi ile Yann Ilunga, ilişki kurmak için gösterilerinden yararlanan ve daha sonra bunları dünyanın önde gelen dijital konferanslarını bir araya getirmek için kullanan podcast’lere örnektir.

Marka Zirvesi ile Moazzez 20.000 $ satış elde etti ve e-posta listesini 3.000 abone artırdı .

Llung ekliyor: “Sektörünüzdeki en büyük sanal zirveyi düzenlemek isteyen bir podcaster mısınız? Podcast’iniz aracılığıyla yaptığınız bağlantılara dokunun – işte böyle yaptım ve 80’den fazla uzmanı içeren bir etkinliği bir araya getirmeyi başardım Podcast için yaptığım röportajlarla kurduğum ilişkileri güçlendirdim. ”

Gördüğünüz gibi, bir podcast röportajı alanınızdaki bir etkileyiciyle basit bir sohbetten çok daha fazlası olabilir.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar