test
Ana SayfaKişisel GelişimSatışları Artırmak: 6 Adımda Satışlarınızı Artırın-2020

Satışları Artırmak: 6 Adımda Satışlarınızı Artırın-2020

Yazar

Tarih

Kategori

 

Satışlarınızı Artırmak için Bilmeniz Gereken Satış Psikolojisi İpuçları

1. Müşterileri satın almaya yönlendiren şey nedir?

2. Müşterilerinize daha az seçenek sunun.

3. Müşterinizin FOMO’ sundan yardım alın.

4. Merak uyandırın.

5. Müşterilerinizin şüpheciliğini yok edin.

6. Tutarlı Olma Taahhüdü Oluşturun.

Biraz psikolojik tetikleyicinin satışlarınızı artırabileceğini biliyor muydunuz? İşletmenizin başarılı olmasını istiyorsanız Satış Psikolojisi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Pazarlama psikolojisinin de rolü büyüktür. Müşterileriniz hakkında ne kadar çok şey anlarsanız, işiniz o kadar hızlı büyür. Satışlarınızı yükseltmenin yollarını arıyorsanız, satış psikolojisi ipuçları, pazarlama ve iş planınızı etkili hale getirmenize yardımcı olacak bu yazı size göre.

Satış psikolojisi nedir?

Müşterileri ve ihtiyaçlarını anlamak, iyi satışların temel taşıdır. Bir girişimci olarak, müşterileriniz için dönüşüm oranını artırmak istiyorsanız, insan davranışlarına ve psikolojisine hakim olmanız gerekir.

Her şey psikolojidir.

Aslında, psikolojiyi pazarlamanıza uyguladığınızda, kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz, bu da işinizi daha hızlı büyütebilir.

İnsanların farklı zevklere sahip bireyler olduğuna şüphe yoktur. Ancak müşterilerinize hitap etmek için insanların ortak yönlerini kullanabilirsiniz. İşte satışlarınızı artırmak  için kullanabileceğiniz bazı psikolojik ipuçları;

1. Müşterileri satın almaya yönlendiren şey nedir?

İnsanların bir şey satın almasının farklı duygusal nedenleri vardır. Aslında, genellikle bir ihtiyacı karşılamak için bir şeyler satın almaya çalışırız. Yapmanız gereken, ürününüzle ilişkili duygusal tetikleyiciyi belirlemektir. Bu, müşterilerinizi ve onları ürününüze yönlendiren tüm faktörleri daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu faktörleri yerine getirmek satışlarınızı büyük ölçüde artırabilir.

2. Müşterilerinize daha az seçenek sunun.

Karar verme sürecini müşterileriniz için her zaman basitleştirmelisiniz. Aslında, müşteriler çok fazla seçenekle bırakıldığında, hiçbir şey satın alma ve çekip gitme şansı yüksektir. Müşterilerin seçeneklerini daraltmasına yardımcı olmak için ürünlerinizi kategorilere ayırabilirsiniz. Müşteriye “İşte 50 ürünümün hepsini” söylemek yerine, onlara ürün seçimini kategorilere ayrılmış olarak sunabilirsiniz. Böylece müşteri seçim yapmak için daha rahat hisseder.

Satışın Psikolojisi, Online Para Kazanmak-2020
Satışın Psikolojisi, Online Para Kazanmak-2020

3. Müşterinizin FOMO’ sundan yardım alın. (kayıp korkusu kazanç arzusu)

Sahip olamayacağı şeyi istemek insan doğasındadır. Ama bunu satış konuşmanızda nasıl kullanabilirsiniz?

Ürünün yüksek talep nedeniyle tükenmek üzere olduğunu öne sürerek, müşterilerin kaybolma korkusuyla oynayabilirsiniz.

Bir indirim olduğunu ve ürünün yakında tükeneceğini belirterek, ürünü satın almak için müşterilerinizde derin bir istek uyandıracaksınız.

Bu aynı zamanda FOMO veya Kayıp Korkusu olarak da bilinir . Sadece iki öğeniz kaldığını öğrendiklerinde veya satış için sadece bir gün daha var, beynindeki kavga veya uçuş tepkisini tetikler, bir tetikleme ateşine ve harekete geçmesine neden olur.

Bu, satış stratejinizde FOMO etkisi yaratan kıtlık ilkesi olarak da bilinir. Güçlü ve etkilidir, ancak kitleniz işletmenizi tehdit edici olarak görmeye başlayacağından, çevrimiçi satışlarınızda her zaman FOMO kullanmaya başvurmamalısınız.

İnsanların ürün veya hizmetinizden ne kazanacaklarını bilmelerini sağlamak da önemlidir.

4. Merak uyandırın.

Merak büyük bir motivasyon kaynağıdır. Satış psikolojisinde, müşterilerinizde bir merak duygusu yaratmak kesinlikle önemlidir. Bu, sunduklarınızı öğrenmek ve denemek isteyip istemediğinizi müşterilerinize bağlı tutmanıza yardımcı olacaktır.

Satışın Psikolojisi, Online Para Kazanmak-2020
Satışın Psikolojisi, Online Para Kazanmak-2020

5. Müşterilerinizin şüpheciliğini yok edin.

Ürününüz hakkında cesur ve aşırı iddialarda bulunmak müşterilerinizin geri dönme şansını artırır. Bunun nedeni, müşterilerin zor kazançlı paralarını işe yaramayacak bir şeye harcamak istememesidir. Müşterilerinizdeki şüpheciliğin üstesinden gelmek için iddialarınızı kanıt ve kanıtlarla desteklemeniz gerekir. Müşteri referansları müşterilerinizin güvenini kazanmanın harika bir yoludur.

6. Tutarlı Olma Taahhüdü Oluşturun.

Şimdiye kadar gerçekleştirebileceğiniz en büyük ve en etkili satış psikolojisi stratejisi yolda devam etmektir.

Kitlenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan harika içerikler üretmeye devam edin. Aynı şeyi yapan faydalı videolar, blog içeriği ve sosyal içerikler üretmeye devam edin.

Bu iş zihniyetine sahip olmanın topluluğunuzu hiçbir şekilde etkilemediğini düşünebilirsiniz, ancak gerçekte güven oluşturmanın, ilişkiler kurmanın ve uzun oyunu müşterilerinizle oynamanın en bol yoludur.

Bu, en iyi marka imajınızdır ve sürekli olarak ona yardım edip tutarlı olduğunuzda, kitlenizdeki görüntünüzü pekiştirirsiniz.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar