test
Ana SayfaFiverrOnline Para Kazanmak: Fiverr nedir? Fiverr'da Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Online Para Kazanmak: Fiverr nedir? Fiverr’da Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Yazar

Tarih

Kategori

Fiverr’dan Para Kazanmanın Yolları

Fiverr.com internette mikro dış kaynaklı hizmetlerin önde gelen kaynağı olarak patladı. Milyon dolarlık bir reklam kampanyası sayesinde, en azından Fiverr’ i duymamış insanları bulmak giderek zorlaşıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı daha fazla işletme Fiverr’ de sunulan hizmetleri kullanıyor.

Fiverr’ in müşteri çekme yeteneği patlamaya devam ettikçe, iyi haber şu ki, dijital hizmetler için küresel pazara sunduğunuz hizmetler için gittikçe daha fazla talep var.

2010 yılında kurulan Fiverr, serbest çalışanların reklamlarını ve mevcut dijital hizmetlerini listeleyebileceği çevrimiçi bir platform sağlamayı amaçlamaktadır.

Fiverr Nasıl Çalışır?

Başkalarının yararlı bulacağı özel bir yeteneğiniz veya yeteneğiniz var mı? Belki de logo, web sitesi veya düğün davetiyesi tasarlama konusunda iyisinizdir. Ya da belki de sosyal medya veya İK stratejileri konusunda işe yardımcı olabilirsiniz.

Fiverr iş bulma süreci oldukça basittir. Ancak ilk olarak, işleme katılan iki farklı tarafı anlamak önemlidir. Fiverr şu şekilde çalışır:

Satıcılar:  Eğer iş arayan bir freelancer iseniz, o zaman Fiverr’ in bir “satıcı” olarak gördüğü şey sizsiniz. Bir satıcı, ne kadar ödeme yapmak istediği ile birlikte istediği her türlü hizmeti listeleyebilir. İşe alınma şansınız, endüstrinizdeki ve Fiverr’ daki deneyiminize bağlıdır.

Fiverr'dan Para Kazanmak, Online Para Kazanmak-2020-3
Fiverr’dan Para Kazanmak, Online Para Kazanmak-2020-3

Alıcılar:  Bir hizmet satın almak istiyorsanız, “alıcı” sizsiniz. Belirli bir görev, iş veya proje olsun, bir alıcının tamamlanması gereken bir şeyi vardır. İşletmeler, şirketler ve hatta bireysel insanlar olabilirler. Fiverr’ de, alıcılar bu işi yapmalarına yardımcı olmak için satıcıları işe alırlar.

Fiverr iki yönlü bir iletişim platformudur. Yani hem alıcıların hem de satıcıların birbirlerini bulma fırsatı vardır. Bir alıcı, gereksinimlerini karşılayan satıcıların profillerine göz atabilir. Veya, bir satıcı, yeteneklerine uygun görevler için alıcı taleplerini inceleyebilir.

Bir alıcı ve satıcı birbirini bulduğunda, belirlenen bir hedef, zaman çerçevesi ve fiyat üzerinde anlaşırlar.

Artık Fiverr’ in nasıl çalıştığını anladığınıza göre, yeteneklerinizi nasıl sergileyeceğinizi öğrenmenin zamanı geldi.

Fiverr’ e Nasıl Başlanır?

Bir Fiverr satıcısı olarak para kazanmak hiç olmadığı kadar kolay. Aşağıdaki adımları tamamlayarak, hiçbir zaman Fiverr ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yeni Bir Hesap Açın. Fiverr’ den para kazanmak için kayıtlı bir kullanıcı olmalısınız. Dolayısıyla, ilk adımınız yeni bir hesaba kayıt olmaktır . İletişim bilgilerinizi ve bilgilerinizi girdikten sonra bir e-posta onay bağlantısı alacaksınız. Yeni hesabınızı onayladıktan sonra, iş için göz atmaya başlamanın zamanı geldi.

 1. Satıcı Profili Oluşturmak. Profiliniz belki de Fiverr’ de iş bulmanın en önemli yoludur. Deneyiminizi, becerilerinizi ve geçmişinizi alıcılara sergilemek için bir fırsat. Esasen, profilinizle kendinizi satmanız gerekiyor! Bu, alıcıların kimlerin işe alınacağına karar verirken gördükleri ilk şey, bu yüzden ilk izleniminizi iyi yapın.
 2. Bir Gig oluşturun. Artık açıklayıcı bir profiliniz olduğuna göre, potansiyel alıcılarla paylaşmak için bir konser oluşturmak isteyeceksiniz. Hizmetleriniz, gereksinimleriniz ve ne için ücret alacağınız hakkında bilgi vermeniz gerekir. Fiverr konserini iş tanımınız olarak düşünün. Profilinizi okuduktan sonra, bir alıcı kendi projesine uygun olup olmadığınızı görmek için konserinizden geçecektir.
 3. Alıcılara Teklif Göndermek. Alıcılar profilinize bakarken arkanıza yaslanıp gevşeyebilmenize rağmen, proaktif bir şekilde çalışırsanız daha fazla konser alırsınız. Bazı alıcılar, ne yapmaları gerektiğini, ne zaman ihtiyaç duyduklarını ve ne kadar ödemeye istekli olduklarını açıklayan bir hizmet talebi gönderir. Bir satıcı olarak, bu isteklere göz atabilir ve doğrudan alıcıya teklif gönderebilirsiniz.

Fiverr’ ın Maliyeti Nedir?

Fiverr ile hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir. Bu, web sitesinin en iyi özelliklerinden biridir.

Fiverr’ da Nasıl Para Kazanılır: İlk 14 İş Kategorisi

Tartıştığımız gibi, neredeyse her türlü beceri ve yetenek için Fiverr işleri var. Aslında, sitede 200′ den fazla farklı iş kategorisi var!

1. Yazdığınız e-kitapları veya raporları sunun.

Fiverr’ deki hizmetlerin çoğu, ödeme alabilmeniz için özel bir işte çalışmanızı gerektirir. Başka bir deyişle, müşteri size spesifikasyonlar gönderir ve bu spesifikasyonlara göre taze malzemeler üretirsiniz.

Online para kazanmanın en sevdiğim yollarından biri, bu iş modelini kafasına çeviriyor. Yolunuza çıkan her 5 $ sipariş için yeni malzemeler üzerinde çalışmak yerine, bir kitap yazabilir veya bir kez rapor yazabilir ve farklı müşterilere tekrar tekrar satabilirsiniz.

Çalışmanız için yeniden satış hakları satmadığınızı ve tüm telif haklarını koruduğunuzu açıkça belirttiğiniz sürece, gitmekte fayda var.

2. Sosyal medya hizmetleri sunun.

Fiverr’ de sunulan çok sayıda hizmetin Twitter yayınlarını, Facebook tanıtımlarını veya Google Plus tanıtımlarını içermesi şaşırtıcı değildir. İnsanlar web sitelerine trafik çekmek için çaresizdir ve web sayfalarına trafik çekmek için 5 dolar ödemeyi umursamazlar.

Fiverr'dan Para Kazanmak, Online Para Kazanmak-2020-3
Fiverr’dan Para Kazanmak, Online Para Kazanmak-2020-3

3. Hızlı yazın ve ödeme alın.

Çok hızlı yazabiliyorsanız, cömertçe ödeme alabilirsiniz. Ciddi anlamda. 12 dakika veya daha kısa sürede 400 kelimeyi vurabilirseniz, saatte 25 ABD doları temel ücret uygulayabilirsiniz. Anahtar, yüksek kaliteli malzemeler yazmaktır, böylece alıcılarınız geri gelmeye devam edecektir.

4. Ödeme almak için pazarlama yazılımını kullanın.

Müşterilerin sitelerini tanıtmak için birkaç dakika boyunca kullanabileceğiniz her türlü trafik oluşturma yazılımı vardır. Yazılımın kurulumu çok fazla çalışmazsa, bir dakika kadar kısa bir süre için 5 $ kazanabilirsiniz. Bu saatte 300 dolar brüt bir orana yol açar.

5. Dijital çizimler oluşturmak.

Otomatik fotoğraf tabanlı çizim araçlarını nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, hiç vakit kaybetmeden dijital çizimler oluşturabilirsiniz. İnsanlar her zaman resimlerine göre özel grafikler ararlar.

6. Araştırma

Bir araştırma projesi için Google‘ ı kullanmanız için ödeme alın. Araştırmanızın sıkı bir şekilde odaklandığından emin olduğunuz sürece, çok kısa bir sürede araştırma yapabilmeniz gerekir.

7. Sanal asistan ol.

Yaşadığınız ülkeye bağlı olarak, muhtemelen Fiverr’ de bulduğunuz müşteriler için sanal asistanlık işi yaparak bir veya iki saatinizi satarak iyi bir yaşam yapabilirsiniz.

8. Alter resimleri

Photoshop kullanarak bir resmin arka planını nasıl temizleyeceğinizi biliyorsanız, Fiverr aracılığıyla ciddi paralar kazanabilirsiniz. İnsanlar her zaman arka plan resimlerini kırpmak istiyor, böylece bu resimleri çevrimiçi olarak kullanabilirler.

9. Tasarım kartvizit

Şirketler her zaman kartvizitlere ihtiyaç duyarlar ve kartvizit tasarlayabilen oldukça temel grafik becerilerine sahip insanlar için talep sıkıntısı yoktur.

İşaretlerle fotoğraf çekin.

Fiverr’ den para kazanmanın en kolay yollarından biri, bölgenizdeki bir dönüm noktasının yanında duran bir tabela tutarak resminizi çekmek.

10.Tasarım broşürleri

Çevrimiçi girişimcilik patlaması büyümeye devam ettikçe, grafik tasarım ihtiyacı katlanarak arttı.

11. Bir değerlendirme yazın.

Hızlı bir yazı yeteneğine sahipseniz ve 12 veya 10 dakikadan daha kısa sürede 400 kelimelik bir inceleme yapabilirseniz, bu harika bir konser olabilir. Tüketiciler bir incelemeyi okuduktan sonra genellikle ürün veya hizmet satın aldığından insanlar her zaman incelemeye ihtiyaç duyar.

12. Bir video referansı yapın.

Presentable görünüyor ve bir kamera önünde profesyonelce konuşabiliyorsanız, video referansları sunmalısınız. Bu tür konser sürekli olarak Fiverr’ in en çok satanlarından biridir.

13. SEO teşhis sonuçları üretmek için yazılımı kullanın.

Bir sitenin SEO açısından ne kadar sağlıklı olduğunu teşhis eden tonlarca yazılım vardır. Böyle bir yazılım parçası satın alabilir ve Fiverr’ de özel teşhisler yapmayı teklif edebilirsiniz. Bu yazılım paketlerinin çalışması çok uzun sürmediğinden, biraz para kazanabilirsiniz.

14. SEO anahtar kelimelerini bulmak için yazılımı kullanın.

Yukarıdaki SEO teşhisi için aynı analiz SEO anahtar kelimeleri için de geçerlidir. En büyük fark, anahtar kelimelerden oluşan bir rapor oluşturmanızdır. Bu hizmet için büyük bir talep var.

Yetenek seviyenizden bağımsız olarak, dış kaynaklı hizmetler için küresel pazara sunabileceğiniz bir şey var. Bugün Fiverr’ e başlayın ve boş vaktinizi paraya dönüştürmeye başlayın.

Fiverr Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Parmaklarınızın ucunda bir serbest iş dünyasına sahip olmanıza rağmen, Fiverr’ ın avantajları ve dezavantajları vardır. Öyleyse, Fiverr’ de nasıl para kazanacağınızı öğrenmenin zaman ve çabaya değip değmeyeceğini görmek için daha ayrıntılı bir göz atalım.

Avantajları;

 • Özgürlük: Bir çok serbest meslek çalışanı özgür bir çalışma alanına sahiptir. Bununla birlikte Fiver bunu yeni bir seviyeye taşıyor. Birçok işin aksine, ihtiyaçlarınıza ve programınıza uyan konserleri alma şansınız var. Ve çoğu durumda, alıcı saatlerinizi izlemiyor veya ayarlamıyor. Bu nedenle, işi hızınıza göre tamamlayabilirsiniz.
 • Ödeme Onayı:  Tüm alıcıların önceden ödeme yapması gerektiğinden, işiniz için % 100 ödeme yapmanız garantilidir. Tehlikeli kişilerle veya doğrulanmamış işletmelerle çalışmak konusunda endişelenmenize gerek yok.
 • İpuçları Kazanma Potansiyeli: Fiverr, alıcılarının satıcıları için bir ipucu bırakmasına izin verir ve hatta onları tanıtır. Müşterilerin % 50’sinden fazlasının ortalama % 20 civarında bir bahşiş verdiğini duyduk.
 • Yeni Başlayanlar İçin İyi: Çoğu iş hızlı, kolay ve düşük fiyatlı olduğundan, başlangıçta bir çiftin takılmasında sorun yaşamamanız gerekir. İstediğinizi kazanamayabilir veya başarılı olduğunuz konser türlerini yapıyor olabilirsiniz. Fiver ile birlikte itibarınızı artırırken ekstra kazanç sağlamanız kolaydır.
 • Farklı Müşterilerle Çalışma: Fiverr ile çalışmanın en iyi yanlarından biri çeşitli müşteriler ve projelerle çalışmaktır. Daha fazla giriş seviyesi olan biri için harika olan farklı tür ve çalışma tarzlarını deneyimleyebilirsiniz. Ve sadece gelecekte ağ kurma becerilerinize yardımcı olan bir ton yeni insanla tanışacaksınız!
Fiverr'dan Para Kazanmak, Online Para Kazanmak-2020-3
Fiverr’dan Para Kazanmak, Online Para Kazanmak-2020-3

Dezavantajları;

 • Fiverr Komisyonu:  Bir iş hizmetinin ücretinizden düşmesi olağandışı olmasa da, Fiverr’ in % 20 komisyonu bizce yüksek. Bu % 20′ nin alıcılarınızdan kazandığınız ipuçları için de geçerli olduğunu belirtmek önemlidir.
 • Yüksek Rekabet: Fiverr, diğer serbest sitelerle karşılaştırıldığında, konserleri çok düşük bir fiyata sunmasıyla bilinir. Bir alıcı tamamen iyi bir anlaşma arıyorsa, kaliteye bakılmaksızın sadece 5 $ karşılığında belirli bir iş yapmak isteyen çok sayıda satıcı bulacaktır. Daha yüksek bir miktar kazanmak için değerinizi kanıtlamanız gerekir.

Fiverr’ da Para Kazanmaya Başlamaya Hazır mısınız?

Bildiğiniz gibi, Fiverr ekstra para kazanmaya başlamak için mükemmel bir fırsat. Doğru beceriler, özveri ve olumlu bir iş ahlakı ile yeteneklerinize ve yaşam tarzınıza uygun çevrimiçi konserleri kolayca bulabilirsiniz.

Ününüzü oluşturduktan sonra, Fiverr hizmetlerinin diğer serbest iş web siteleriyle aynı ödemeyi gördüğünü göreceksiniz. İstediğiniz yerde çalışma özgürlüğüne sahip olabildiğiniz kadar kazanabileceğiniz kadar potansiyel kazanabilirsiniz.

İstediğiniz konserleri seçerek, çalıştığınız saatleri programınıza sığacak şekilde dikte ederek, bu yan koşuşturma veya dijital göçebe yaşam tarzı için mükemmel bir seçenek haline getirebilirsiniz.

 • Evden Para Kazanma 2020,
 • internetten Para Kazanma 2020,
 • internetten Para Kazanma Yöntemleri,
 • Pasif Gelir 2020,
 • İnternetten Para kazanma Yolları,

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

 

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar