test
Ana SayfaUpworkUpwork Platformunun Avantajları: 13 Adımda Upwork'den Online Para Kazanma

Upwork Platformunun Avantajları: 13 Adımda Upwork’den Online Para Kazanma

Yazar

Tarih

Kategori

Upwork İnternetten Para Kazanma ve Avantajları

1. Seçenek imkanı fazladır.

2. Büyük ölçekli projeler mevcuttur.

3. Farklı ödeme seçenekleri vardır.

4. Azalan ücretler

5. Herkes Upwork’ e katılabilir.

6. Arama seçenekleri ve filtreler

7. İlişki kurabilme

8. Uzun vadeli sözleşmeler yapma imkanı sunuyor.

9. Dünya çapında etkileşim kurma imkanı veriyor.

10. İş önerileri sunar.

11. Çeşitli beceri testİ vardır.

12. Mesaj gönderme ve alma imkanı sunar.

13. Öğrenme kaynakları ve müşteri desteği sağlar. 

Serbest çalışma imkanı sağlayan bir çok platform ve web siteleri içerisinde en popüler olanlardan bir tanesi de Upwork’ tür. Upwork kullanıcıların kendilerine uygun iş bulmalarını, web sitesini iş göndermek ve işe alım için kullanmalarını sağlamaktadır.

Kurulumu kolay olan bu platform çevrimiçi para kazanmak ve becerilerini geliştirmek isteyenler için güzel bir şans niteliğindedir.

Bu yazıda, hizmetin hem işletmeler hem de serbest çalışanlar arasında popüler olmasını sağlayan Upwork’ ün avantajlarından bahsediyor olacağım.

Upwork’ ün Avantajları nelerdir?

1. Seçenek imkanı fazladır.

Upwork, farklı işler ve farklı uzmanlıklar için geniş bir seçim yelpazesine sahiptir. Günlük olarak birçok iş ilanı veren yüzlerce kategori vardır. Bu da serbest çalışanların mevcut birçok projeden becerilerine uygun işi elde etmelerini sağlar.

Dünyanın dört bir yanından gelen çeşitlilik ve çok sayıda proje, platformu istediğiniz işi bulmak için harika bir yer haline getirdi. İşler her dakika ekleniyor. Böylece size en uygun işi seçme şansı verir. Odesk ve elance birleşmesinden bu yana milyonlarca müşteri ve iş imkanı mevcuttur.

Bu nedenle belirli bir kategoride işe alınmak için birçok fırsat var. Öte yandan Upwork’ te imzalanmış milyonlarca freelancer var. Bu yüzden projeleriniz için bir tane kiralamak istediğinizde beceri ve uzmanlık konusunda endişelenmenize gerek yok.

Upwork Para Kazanma-2020
Upwork Para Kazanma-2020

2. Büyük ölçekli projeler mevcuttur.

Küçük ödemeli küçük projelerin yanı sıra, Upwork’ te iyi ödeme yapan birçok proje bulma şansınız da var. Bununla birlikte, bu projelerle ilgili yüksek bir rekabet var.

3. Farklı ödeme seçenekleri vardır.

Upwork aracılığıyla ödeme almayı seçmek için farklı seçenekleriniz mevcuttur. Bu Upwork’ ün en önemli avantajlarından biridir. Platformda çalıştığınız her saatlik çalışma için saatlik ücret seçebilir ve ödeme alabilirsiniz.

Her bir proje için bir kerelik ödemeler yapabilirsiniz. Saatlik ödeme zamanında masaüstünüzde çalışma saatlerinizi hesaplamak için bazı uygulamalara ihtiyacınız vardır. Uzun projeler veya pahalı projeler için önerilen kilometre taşı ödeme türü de vardır.

4. Azalan ücretler

Ne kadar çok proje alırsanız ve platformda çalışırsanız ücretleriniz o kadar azalır. Upwork ücretlerinde düşüşe neden olabilecek başka birçok faktör de vardır. Öte yandan büyük bir harcama yapmanız ve çok fazla sayıda serbest çalışan çalıştırmanız durumunda ücretleriniz de düşecektir.

5. Herkes Upwork’ e katılabilir.

Platform kelimenin tam anlamıyla herkes için iş sağlıyor. Düşük düzeyde bilgi veya sınırlı beceriye sahip olan herkes Upwork’ te bir iş bulma ve çevrimiçi para kazanma şansına sahiptir. Serbest çalışanların çok fazla olmasa bile yeteneklerine ve uzmanlıklarına göre işi seçmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış birçok farklı kategori vardır.

Yeni olmanız durumunda, küçük ve düşük ücretli aralıklarla başlayabilir ve daha sonra daha yüksek ücretli kategorilere geçebilirsiniz. Bu yüzden, Upwork’ te herkese uygun iş olduğu için çok yetenekli veya profesyonel değilseniz de  endişelenmenize gerek yok.

6. Arama seçenekleri ve filtreler

Upwork’ te milyonlarca gönderi arasında uygun işlerinizi bulmanıza yardımcı olan birçok arama seçeneği ve arama filtresi vardır. Kategoriyi, yüksek fiyatlı işleri, saatlik veya sabit fiyatlı olanlar gibi farklı ödeme yöntemlerine sahip işleri ve diğer birçok arama filtresini arama seçeneğiniz vardır.

Bu seçenekler en uygun işlere başvurmanıza ve para kazanmaya başlamanıza olanak tanır. Daha önce de belirtildiği gibi, büyük şirketler, küçük işletmeler ve hatta bireyler her saniye Upwork’ te serbest çalışanlar alıyorlar. Sadece belirli işler için anahtar kelimelerinizi yazıp işe uygun bulmak için arama sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

Upwork arama kutusu, Google arama motoru gibi tasarlanmıştır ve istediğiniz şeyi hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlar.

Upwork Para Kazanma-2020
Upwork Para Kazanma-2020

7. İlişki kurabilme

Müşteriler ve serbest çalışanlar Upwork üzerinde genellikle güçlü ilişkiler kurarlar. Platformdaki tüm müşteriler, serbest çalışanlar iletişim becerilerini ölçebilir ve uygun zaman yönetimi sunup sunmadıklarını görebilir. Bu ilişkiler bazen yıllarca sürebilir. Bu sayede müşteriniz size tatillerde bonus verebilir.

Daha sonraki işler ve projeler için size ulaşabilir. Hatta ülkenize seyahat ederken sizi ziyaret edebilir. Bu, Upwork kullanmanın arkadaşlıklar kurmanıza ve aynı zamanda fayda sağlamanıza izin vermesi çok güzel.

8. Uzun vadeli sözleşmeler yapma imkanı sunuyor.

Serbest çalışanlar için uzun vadeli sözleşmeler çok hoştur. Uzun vadeli sözleşmeleri de faydalı bulursanız, Upwork’ te son yıllarda sözleşmeler almanın çok kolay olduğundan emin olabilirsiniz. Ancak her şey size, çalışma seviyenize ve talep edilen iş türüne bağlıdır.

9. Dünya çapında etkileşim kurma imkanı veriyor.

Upwork, kullanıcılara dünyanın her yerinden insanlarla etkileşim kurma imkanı sunuyor. Dünyanın her yerinden müşteriler tarafından gönderilen işlere başvurma şansınız var ve öte yandan, nerede olursanız olun farklı konumlardan yetenekli insanlar kiralayabilirsiniz. İşe alım sürecini kolaylaştıracak iletişim yöntemleri mevcuttur.

10. İş önerileri sunar.

Upwork, yayınlanan son işleri, profilinizi ve seçilen kategorileri dikkate alarak size iş önerileri sunar. Bir işe başvurmanız ve isteğinizin reddedilmesi durumunda, Upwork size önerilen işleri içeren bir e-posta gönderir.

İş önerisi, profilinize giriş yaptıktan sonra zaman çizelgenizde de kullanılabilir. Bu, Upwork’ ün en yararlı avantajlarından biri olabilir. Çünkü mevcut milyonlarca gönderi arasında durumunuza uyan işleri bulmak zor olabilir.

Upwork Para Kazanma-2020
Upwork Para Kazanma-2020

11. Çeşitli beceri testİ vardır.

Beceri testleri bilginizi ve neye iyi olduğunuzu göstermenin harika yoludur. Profilinizi tamamlamanıza ve müşterilerin uzmanlığınızı bilmelerine yardımcı olan birçok farklı beceri testi vardır. Beceri testi, yeteneklerinizi güvenilir bir şekilde ifade etmenizi ve istediğiniz iş ilanlarını ve projelerini kazanmanızı sağlar.

12. Mesaj gönderme ve alma imkanı sunar.

Çevrimiçi çalışmayla veya uzaktan mesajlarla iletişim kurmak iletişimin en önemli parçasıdır. Bildiğiniz gibi, çatışmaları gidermek için müşteriyle ve diğer yandan serbest çalışanla iletişim kurmak çok önemlidir. Upwork yakın zamanda yeni mesaj kutusu özelliklerinin kullanılmasını sağlamıştır.

Artık serbest çalışanlar ve müşteriler kolayca mesaj gönderip alabilirler. Müşteri veya serbest çalışan seçerken iyi bir yardımcıdır. Müşterilerin ve serbest çalışanların belirli bir müşteriyi veya serbest çalışanları seçmelerini sağlar.

13. Öğrenme kaynakları ve müşteri desteği sağlar.

Upwork tüm dünyada çok popüler olduğu için, kullanıcıların kişisel deneyimleri tarafından toplanan veya Upwork’ ün kendisi tarafından sağlanan ve profilinizi daha başarılı oluşturmanıza ve birçok proje ve ödeme almanıza yardımcı olabilecek internette bulunan birçok öğrenme kaynağı ve belge vardır.

Upwork, hem serbest çalışanlar hem de müşteri için harika öğrenme kaynakları sağlar ve bu, Upwork’ ün en büyük avantajlarından biri olabilir. Öte yandan, web sitesi kullanıcılarına büyük destek sağlar ve serbest çalışanları ve işletmeleri güncellemek için sosyal olarak aktiftir.

Son olarak;

Upwork’ ten faydalanmak için optimize Upwork profili oluşturmanız ve becerilerinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekir . Başarının zor işlerle geldiğini unutmayın.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

 

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar