test
Ana SayfaUpworkUpwork'te Para Kazanmanın 5 Yolu - 2022

Upwork’te Para Kazanmanın 5 Yolu – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Upwork nedir?

Upwork, yazı, grafik tasarım ve web geliştirme gibi alanlarda serbest çalışanlar için bir pazardır. Site, profesyonellerin proje bulmasına, müşterilerle iletişim kurmasına ve ödeme almasına yardımcı olur.

Yeni bir serbest çalışansanız veya yeni bir alanda çalışıyorsanız, müşterileri her zaman üşütmek zorunda kalmadan değerli deneyimler kazanabilirsiniz. Ancak site, kazanç potansiyelinizi etkileyebilecek daha düşük bir ücret karşılığında iş almaya istekli yeni çalışanlarla doludur.

Genel olarak, Upwork iş bulmayı ve daha fazla para kazanmayı kolaylaştırır, ancak hangi konserlere başvurmak istediğinizi dikkatlice düşünün. Ve yeni keşfedilen gelirinizle nasıl başa çıkacağınız konusunda tavsiye almak için serbest çalışan olarak parayı yönetme kılavuzumuza göz atın.

Upwork para kazanmak için nasıl bir platformdur?

1. Sağlam ve dürüst bir profil oluşturun

Profiliniz, potansiyel işverenler için genel bir özgeçmiş ile aynı amaca hizmet eder. Onsuz iş bulamazsın.

Yapmak istediğiniz iş türünü, kalifiye olduğunuz belirli alanları ve uzmanlık düzeyinizi doldurun. Bu rapor, bu kendinden emin, çok dürüst olacak. Teslim edemeyeceğiniz işler için işe alınırsanız, hesabınız askıya alınabilir veya kapatılabilir.

Kazandığınız tüm parayı takip edin

Nakit, kart ve banka hesaplarınızın giriş ve çıkışlarını bir bakışta görün.

Bundan sonra, bir headshot ve arka planınızın ayrıntılı bir açıklamasını ekleyin. Bir portföye veya belirli çalışma örneklerine bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Eğitiminizi, haftada kaç saat çalışabileceğinizi, yerinizi ve tercih ettiğiniz ücreti de doldurabilirsiniz. Ne ücret alacağınızdan emin değilseniz, benzer deneyime sahip Upwork’teki diğer serbest çalışanların ücretlerine göz atın.

Upwork, profilinizin doğrulanabilir ve doğru olduğunu varsayarak profilinizi genellikle 24 saat içinde onaylar. O zaman çalışmaya başlayabilirsin.

2. Bir üyelik planı seçin

Upwork, serbest çalışanlar için iki üyelik planı sunar: Temel ve Artı.

Temel

Bu plan ücretsizdir, ancak potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için ödeme yaparsınız. Temel plandaki serbest çalışanlar, müşterilere teklif göndermek için kullanılan platformun dahili belirteçleri olan her “Bağlantı” için 0,15 ABD doları öderler. Her ay 140’a kadar Bağlantı kurabilirsiniz.

Eğer biri ulaşır sana çıkarsa hiç Bağlanır kullanmak zorunda değilsiniz. Profiliniz ne kadar sağlam görünürse, potansiyel müşterilerden iş teklifi alma olasılığınız o kadar artar. En iyi çalışmanızı sergilemek veya belirli bir deneyimi vurgulamak öne çıkmanıza yardımcı olabilir. Alanınızda yeniyseniz, gönüllü deneyim de önemlidir.

Temel plan ayrıca saatlik ve proje bazlı ödemeler için ödeme korumasını da içerir.

Artı

Bu plan aylık 14,99 ABD dolarıdır ve temel plandaki her şeyi içerir:

Ayda 70 Bağlantı.

Rakiplerin bir iş için hangi fiyata teklif verdiğine dair görünürlük.

Kazançları gizli tutma seçeneği.

Profil URL özelleştirmek için yeteneği.

Hareketsizlik nedeniyle profil asla gizlenmez.

3. (Yasal) işverenlerle bağlantı kurun

Tekerlekli evinizde iş teklifleri göndermek için Bağlantılarınızı kullanın. Teklifler, bir tanıtım mektubu, istediğiniz ücreti ve müşterinin gönderiye dahil ettiği soruların cevaplarını içermelidir. İlgili olacağını düşündüğünüz herhangi bir eserin örneklerini de gönderebilirsiniz.

Bir konsere başvurmadan önce, potansiyel işverenin itibarı hakkında bir fikir edinin. Better Business Bureau, Glassdoor ve Google’daki işverenin haberlerini arama, araştırmanıza başlamak için iyi yerlerdir.

“Upwork’ün derecelendirme sistemi, gerçekten kiminle çalışmak istediğinize karar vermenize yardımcı olur ve başkalarının sizi işe almak isteyip istemediklerini görmelerini sağlar.”

Uber veya Lyft gibi, her iki taraf da sözleşme tamamlandıktan sonra birbirlerini değerlendirir. İşverenler beş yıldızlı bir ölçekte derecelendirilir ve derecelendirmeleri sayfalarında görünür. Müşterilerinizden gelen puanlar, profilinizde görüntülenen ve müşterinin memnuniyetine göre kaç konserin tamamlandığını gösteren bir yüzde olan iş Başarı Puanınızı oluşturur. Bu derecelendirmeler, gerçekten kiminle çalışmak istediğinize karar vermenize yardımcı olur ve başkalarının sizi işe almak isteyip istemediklerini görmelerini sağlar.

Her şey kontrol edilse bile, iletişimi ve ödemeleri site içinde tutun. Her iki taraftaki davranışları belgelemek dolandırıcılıktan vazgeçirir, çünkü müşteriler şüpheli ödeme veya iş talepleri yapmaktan veya yerinde kanıt olmadan işinizle ilgili iddialarda bulunmaktan sorumlu tutulacaklardır.

4. Fiyatınızı belirleyin ve çalışmaya başlayın

Upwork kazancınızın bir kısmını alır. Ücret yapısı, bir müşteriyle zaman içinde faturalandırdığınız toplam tutara dayalı kayan bir ölçektir, bu nedenle bir müşteriyle ne kadar çok çalışırsanız, alınan kesim o kadar küçük olur. Upwork’un almasını bekleyebilirsiniz:

müşteriyi faturalandırdığın ilk 500 dolar için% 20.

Müşterisi 500,01 ile 10,000 dolar arasında olan toplam faturalar için% 10.

10.000 doları aşan bir müşteriyle yapılan toplam faturalar için% 5.

İki yoldan biriyle ödeme alabilirsiniz: saatlik veya sabit fiyat. Upwork ücretleri her ikisi için de aynıdır.

Upwork’teki saatlik ücretiniz, hizmet kesintisinden önceki fiyattır. Bu nedenle, ilk konseriniz için saatte 20 dolarlık bir ücret listelerseniz,% 20’lik ücretten sonra saatte 16 dolar kazanmayı bekleyebilirsiniz. Bu müşteriyle 500 dolar faturalandırdıktan sonra, ücret% 10’a düşer ve saatte 18 dolar kazanırsınız.

Sabit fiyatlı bir iş için bir oran üzerinde pazarlık yaptığınızda, aynı fikir geçerlidir: Bir iş için 400 ABD Doları ödeniyorsanız,% 20’lik indirimden sonra 320 ABD Doları ödenirsiniz. Bu müşteriyle 500 dolar faturalandırdıktan sonra, ücret% 10’a düşer.

“Düşük ücret oranına sahip bir iş için yaklaşıldıysanız, bunu yüz değerinden almayın. Uygun bir fiyat bulmak için müşteriyle görüşün.”

Çok daha zorlu bir iş için düşük ücret oranına sahip bir iş için yaklaşıldıysanız, bunu yüz değerinden almak zorunda değilsiniz. Uygun bir fiyat bulmak için müşteriyle görüşün.

Saatlik projeler

Tüm saatlik projeler, Upwork’ün masaüstü uygulamasında yerleşik olan Çalışma Günlüğünüze kaydedilir. Bu işlev açıkken, uygulama bir projedeki ilerlemenizin ayrıntılı bir kaydını tutacaktır. Uygulama, zamanınızı 10 dakikalık faturalandırma döngülerinde izler. Tuş vuruşlarını, kaydırmayı, tıklamaları ve etkin pencereleri kaydeder. Ayrıca periyodik olarak bir ekran görüntüsü alır.

Ayrıca Çalışma Günlüğünü istediğiniz zaman açıp kapatabilir ve bunun yerine çalışmayı manuel olarak günlüğe kaydedebilirsiniz, ancak aracı kullanmak Saatlik Koruma adı verilen bir Upwork hizmetine hak kazanmanıza yardımcı olur. Bu hizmet, bir müşteri reddetse bile tamamladığınızı kanıtlayabileceğiniz iş için ödeme almanızı sağlar.

Sabit fiyatlı projeler

Sabit fiyatlı projeler için ödeme daha basittir. Sizinle sözleşme yapan kişi veya şirket, anlaşmayı yaptığınızda belirli miktarda para ayırmak zorundadır. İşveren ayrıca, bitmiş işe giden yolda somut sonuçlar olan kilometre taşlarını da belirlemelidir. Bu kontrol noktalarına ulaştığınızda depozitonun bir kısmı veya tamamı size ödenir ve geri kalanı her şey tamamlandıktan sonra ödenir.

5. Ödeme alın

Upwork serbest çalışanları PayPal, doğrudan para yatırma veya banka havalesi yoluyla güvenli ödeme alabilirler.

Tüm saatlik projeleriniz haftalık olarak faturalandırılır. Fatura dönemi sona erdikten 10 gün sonra siz ve müşteri işi inceledikten sonra ödeme alırsınız. Bir proje bitmeden düşerse, o zaman Saatlik Koruma ve kilometre taşları kullanışlı olur. Adil bir şekilde tazmin edilmediğinizi düşünüyorsanız, Upwork’ün bir anlaşmazlık süreci vardır.

Sabit fiyatlı projeler, üzerinde anlaşmaya varılan kilometre taşlarına ulaştığınızda ödeme yapmaya başlar. Müşteri bir kilometre taşı için ödeme yapmazsa veya tamamlanmış iş olduğunu düşündüğünüz şey için ödeme yapmayı reddederse bir anlaşmazlık başlatabilirsiniz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar