test
Ana SayfaDijital20 dakikada Websitesi Kurulumu: 4 Adımda Websitesi Kurun

20 dakikada Websitesi Kurulumu: 4 Adımda Websitesi Kurun

Yazar

Tarih

Kategori

Bir web sitesi başlatmak pasif gelir elde etmek için en etkili yöntemlerden bir tanesidir.Şimdi kendi WordPress blogunuzu nasıl kurabilirsiniz? Adım adım bahsedeceğim.

Bir web sitesi oluşturmak bir kaç neden vardır;

  • Sadece özgeçmişiniz ve e-posta adresiniz için buna değer.
  • Pasif gelir elde edersiniz.
  • Size yer ve mekan kısıtlaması yapmadan, çalışma özgürlüğü verir.

Bir web sitesi oluşturmak için 4 bölüm vardır; Alan adı, barındırma, içerik yönetimi ve tasarım.

1- Alan adı seçin ve kaydedin. Alan adı kullanıcıların web sitenizi görüntülemek için tarayıcılarına yazdıkları isimdir. .Com, .org, .net, .info, çok çeşitli alan adı uzantıları mevcuttur. Ve yıllık ücret ödeyerek kayıt olursunuz.

2- Bir web sitesi barındırma kurulumu. ‘Temel ‘ paket yeni açılan web siteleri için yeterli olacaktır. Tabi ki diğer ücretli seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Aylık fiyatı güvence altına almak için en az bir yıl ödemeniz gerekir. Ancak üç yıl boyunca üyeliği tercih ederseniz biraz daha karlı olabilirsiniz.

3- Bir WordPress teması seçin. Şimdi yeni siteniz için yeni bir tema tasarımı seçmeniz istenecek. Ben her türlü site (hatta e-ticaret) için ücretsiz ve çok yönlü olduğu için “Ocean WP” seçmenizi öneririm. İsterseniz daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Fare ile panelin üzerine gelin ve “Bu temayı kullan” ı tıklayın. Uygulanması birkaç dakika sürebilir.

Bununla birlikte, hesabınızı doğrulamak, alan adınızı etkinleştirmek ve kontrol panelinize erişme hakkında bilgi almak için e-posta gelen kutunuzu kontrol edin.

Sitenizi şimdi görüntülemeye devam edebilirsiniz. Web sitenizin internette yayınlanması birkaç saat sürebileceği için büyük olasılıkla bir bekletme sayfası gösterilir.

Bu, WordPress’i keşfetmeye başlamak ve hatta bazı içerikler yazmak için iyi bir şans!

4- Biraz içerik eklemelisin. Panelinizde “WordPress’e Giriş” e tıklayın.

Website Yaparak Para Kazanmak
Website Yaparak Para Kazanmak

WordPress, harika görünen içerik yazmaya başlamayı kolaylaştırır. Yayınlar “> ” Yeni Ekle yi tıkladığınızda, yazınızı kod gerektirmeden oluşturmanıza, biçimlendirmenize ve yazmanıza olanak tanıyan düzenleyici penceresi açılır.

Web sitenizin konusuyla ilgili  makalenizi yayınlandıktan sonra, kitlenizi büyütmeye ve hatta para kazanmaya başlamak için sonsuz fırsatlar var!

WordPress ile neler yapabileceğiniz ve nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için WordPress ile İlk adımlar bölümünü okuyun . Ayrıca 7/24 Bluehost desteğine de ulaşabilirsiniz.

Web Siteniz İçin Trafik Almanın 5 Yolu

1- Hashtag kullanarak Twitter’da yayınlama

Twitter , web sitesi sahipleri için harika bir pazarlama aracıdır. İçeriğinizi fark ettirmenin en iyi yollarından biri, kitlenizle alakalı hashtag ‘leri kullanmaktır.

Hashtagify gibi kullanışlı bir ücretsiz araç , kullanmayı düşündüğünüz hashtag’ leri aramanıza ve popüler ilgili hashtag’ leri görüntülemenize olanak tanır.

Çok fazla etiket kullanmamaya dikkat edin. Spamden kaçınmak için en iyi iki ila üç!

2- Bağlantıları Facebook gruplarında paylaşma

Konunuz ile alakalı Facebook grupları kesinlikle mevcuttur.( Facebook’ ta arama alanını kullanın ). Bu zaten sadık bir kitle ve trafik oluşturmanın güçlü bir yoludur. Çünkü bunlar bir niş üzerine odaklanırlar.

Birçok grup, içeriğinizi başkalarıyla paylaşmanın, örneğin belirli günlerde bağlantı yayınlamanın yollarını sunar. İçeriğinizi paylaşıyorsanız, diğer üyelerle sohbet oluşturarak ve yalnızca spam göndermeden orijinal olmanız önemlidir.

Web sitenizi tamamlamak için kendi Facebook grubunuzu oluşturmanızı öneririm. Bu, üzerinde kontrol sağladığınız anlamına gelir ve yakında ele aldığınız konuları arayan yeni üyeler çekersiniz!

3- Pinterest gruplarına katılın.

Pinterest , blog trafiğinizi artırmanın en az kullanılan yöntemlerinden bir tanesidir. Doğru stratejiyi kullanmanızı sağlayarak, diğer kullanıcılarla etkileşime geçerek web sitenizin isabetlerini artırabilirsiniz.

Bir Pinterest grup panosu birkaç katılımcıyla birdir ve normalde sağ alt köşede iki kişilik küçük bir simgeye sahiptir. Grup panoları normal panolardan daha fazla takipçiye sahip olma eğilimindedir.

Yani daha fazla kişi içeriğinizi yeniden sabitler ve sitenizi ziyaret eder.
Bir grup panosuna katılmak istiyorsanız, genellikle o panoya sabitleme daveti almak için Pinterest hesap sahibine e-posta göndermeniz gerekir.

Website Yaparak Para Kazanmak
Website Yaparak Para Kazanmak

4- Nişinizdeki tanınmış bloglar hakkında yorum yapın.

Nişinizde popüler bloglar hakkında yorum yapmak yorucu gibi görünse de, yine de sitenize trafik almak için en etkili yöntemlerden biridir.

Web sitenizin URL’ siyle diğer blogları spam yapmak yerine, blog içeriğiyle ilgili düşünceli yorumlar yapın ve site bağlantınızı bir by-line olarak bırakın. Bu, web sitenize yeni okuyucuları çekmenin harika bir yoludur.

5- Facebook Reklamları

Ücretli bir trafik olmasına rağmen, Facebook Ads tam anlamıyla bir kitle oluştururken inanılmaz derecede etkilidir. Facebook’ ta bir reklam oluşturduğunuzda, çok spesifik bir demografiye ulaşmak için odaklanabilirsiniz. Çünkü burada hedef kitleniz önemlidir.

Pasif gelir, evden para kazanmak ve internetten para kazanmak üç temel ana başlıkla ek gelir kazanma yönteminize yardımcı oluyoruz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar