Ana SayfaDijitalAppen nedir? Nasıl para kazanılır? Asgari Ücretin İki Katı Kazanmak Mümkün mü?

Appen nedir? Nasıl para kazanılır? Asgari Ücretin İki Katı Kazanmak Mümkün mü?

Yazar

Tarih

Kategori

APPEN NEDİR?

İnternetten para kazanmak, pasif gelir ve evden para kazanmak, bu konular hakkında yazıyoruz. Sizin için farklı yollardan para nasıl kazanılır konularını araştırıyoruz.

Appen Limited (eski adıyla Appen Butler Hill), Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda (ASX) APX kodu altında listelenen halka açık bir şirkettir.

Appen, makine öğrenmesi ve yapay zeka ürünlerinin geliştirilmesinde kullanılan verileri sağlar veya geliştirir. Veri türleri arasında konuşma ve doğal dil verileri, görüntü ve video verileri, metin ve alfanümerik veriler ve arama ve sosyal medya motorlarını iyileştirmek için alaka düzeyi verileri bulunur.

Appen, e-Ticaret, Arama Motoru, Ses Tanıma, Sosyal Medya ve daha fazlasının müşteri deneyimini geliştirmek için tanınmış şirketlerle çalışan bir veri toplama şirketidir. Bunu, cümleleri bir mikrofona konuşma veya sosyal medya reklamlarını ve arama motorlarını derecelendirme gibi çevrimiçi görevleri gerçekleştirmek için esnek geçici çalışanlar (siz) kiralayarak yaparlar.

appenden para kazanmak
appenden para kazanmak

SOSYAL MEDYA DEĞERLENDİRİCİSİ OLUN

Appen’deki en yaygın iş Sosyal Medya değerlendiricisi olmaktır. Bir KOBİ, sosyal medya platformlarındaki reklamlar, haber beslemeleri ve arama sonuçları hakkında geri bildirim sağlar.

Gereksinimler: Bir bilgisayara erişim ve / veya bir akıllı telefona erişim ve aktif bir sosyal medya hesabına sahip olmak (Facebook en popüler proje gereksinimi gibi görünüyor).

Çalışma Saatleri: Genellikle günde en az 5 gün (haftada) 1 saat çalışmanız gerekiyor. Ancak bu saatlik çalışmayı tamamladığınızda size kalmış.

ARAMA MOTORU ANALİSTİ OLUN

Bir Arama Motoru Analisti olarak temel sorumluluğunuz, arama motoru sonuçlarını farklı kriterlere göre filtreleme yapmaktır. (proje özetinde bunun ayrıntıları size verilecektir).

Gereksinimler: Bilgisayara erişim ve / veya akıllı telefona erişim.

Çalışma Saatleri: Genellikle haftada 20 saat çalışmanız gerekir, ancak bu saatleri ne zaman (günde en fazla 5 saat) çalışmak istediğinizi seçmek size kalmıştır.

Ödeme: Saatte 90 tl

DİĞER APPEN PROJELERİ

Kaydolduktan sonra, açık projeler sekmesine erişebileceksiniz. Projeler düzenli olarak güncellenmektedir. Bu yüzden şu anda sizin için bir şey yoksa düzenli olarak tekrar gözden geçirmeye değer. Başvurmadan önce proje ayrıntılarını, iş yükünü ve ödemeyi görebileceksiniz. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere tonlarca başka proje var:

  • veri notu
  • tercüme
  • transkripsiyon
  • konuşma koleksiyonu
appenden para kazanmak
appenden para kazanmak

Bu projeler, arama motoru ve sosyal medya rolleri kadar uzun vadeli değildir (bu görevler için kesin gereksinimler ve çalışma saatleri daha az tahmin edilebilir), ancak harika hafta sonu çalışmaları / yan koşular yaparlar. Bazı projeler ek eğitim tamamlamanızı veya uygulama indirmenizi ve arkadaşlarınızı ve ailenizi veri toplama işlemine dahil etmenizi gerektirir.

ÖDEME

Ödeme, kaydolduğunuz projeye ve işe bağlı olarak değişebilir. Ortalama iş saat başına yaklaşık 90 TL gibi  ödeme yapar. Çoğu durumda, saatlerinizi kaydetmeniz ve her ayın sonunda bir fatura göndermeniz gerekir.

Tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle aylık olarak (faturanızın 30 günü içinde) ödeme yapılır. Doğrudan bankanıza veya PayPal üzerinden ödeme almayı seçebilirsiniz. ‘Bağımsız Yüklenici’ olarak çalışacağınız için, tüm gelirlerinizi kaydedip serbest meslek sahibi olarak kayıt olarak kendi vergilerinizle (8.794 tl ‘dan fazla kişisel ödenek kazandıktan sonra) ilgilenmeniz gerekecektir.

appenden para kazanmak
appenden para kazanmak

NASIL BAŞVURULUR

Aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek bir Appen hesabına kaydolun. Ülkenizi ve dilinizi seçin. Ayrıca, bağımsız bir değerlendirici olarak kabul edilmek için bir yeterlilik sınavına girmeniz ve geçmeniz istenecektir. Sınavı tamamlayıp geçtikten sonra daha fazla projeye erişebileceksiniz.

Başvurduğunuz her proje için çalışma gereksinimlerinizin bir özeti gönderilir ve bazı durumlarda projeye kabul edilmeden önce bazı eğitimleri tamamlamanız gerekebilir. Tamamladığınız herhangi bir eğitim için size ödeme yapılmaz, ancak eğitimi tamamladığınız andan itibaren kazanmaya başlayabilirsiniz.

Appen , 130’dan fazla ülkede 1 milyondan fazla esnek çalışan için ev projelerinden teklif sunmaktadır . Bir ppen bile FlexJobs tarafından 2014, 2015, 2016 ve 2017’de Esnek İşler Sunan En İyi 100 Şirketten biri olarak seçildi!

Appen ile asgari ücretin 2 katı kadar para kazanmak mümkün.

Diğer yazılarımız:

Bitcoin ve kripto paraların yükselişi!

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar