Free Porn
Ana SayfaGoogle5 Adımla Stok Fotoğraf Satışına Başlayın 2022

5 Adımla Stok Fotoğraf Satışına Başlayın 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Stok fotoğrafları satarak ne kadar para kazanabileceğinizi merak ediyor musunuz?

Fotoğraf başına kazanç ajanslar arasında büyük farklılıklar gösterir. Ne yazık ki, stok fotoğrafçılığından elde edilen kazançlar yıllar içinde istikrarlı bir şekilde düşmektedir, çünkü esas olarak stok fotoğraf ajansları satılan görüntüler için ödülleri sürekli olarak düşürmektedir.

Kazançlar ayrıca ne kadar sattığınıza da bağlıdır. Günümüzde, hemen hemen her stok fotoğraf ajansı katılımcı düzeyinize göre ödeme yapmaktadır.

Yüksek rekabete rağmen stok fotoğraf satarak para kazanmak hala mümkün. Düzenli olarak yüksek kaliteli stok görüntüleri (ve videolar) yükleyerek, yavaş yavaş size ayda yüzlerce dolara kadar kazandıracak etkileyici bir portföy oluşturabilirsiniz.

Stok görüntüleri nedir?

Stok görüntüler, belirli bir proje göz önünde bulundurulmadan oluşturulan genel fotoğraflar, resimler ve simgelerdir. Daha sonra, genellikle bir ücret karşılığında, pazarlama materyallerinde, web sitelerinde, ambalajlarda, kitap kapaklarında ve daha pek çok alanda kullanılmak üzere bireylere veya kuruluşlara lisanslanırlar.

Birçok stok platformu, daha çeşitli stok fotoğrafları ve daha gerçekçi, doğal stok görüntüleri gibi belirli stok fotoğrafçılığı stilleri ve türleri konusunda uzmanlaşmaya başlıyor.

Stok görüntüleri etkili midir?


Stok görüntüleri, bunları değiştirir ve kişiselleştirirseniz kesinlikle daha çok yönlü hale gelir. Gerçek şu ki, stok görüntüleri stok görüntülerine benzemediğinde en etkili olanıdır.

Birkaç yıl önce, Pazarlama Deneyleri blogu, stok ve özel fotoğrafların performansını test etti. Gerçek kurucunun bir fotoğrafıyla (ve ona isim veren bir başlıkla) bir kadının genel bir stok görüntüsünü değiştirdiklerinde, dönüşümlerde% 35’lik bir artış gördüklerini buldular.


Tüm stok fotoğraflarının korkunç olmadığı konusunda bizim kadar şok oldun mu? Mpumelelo Macu aracılığıyla.
Nielsen Norman Grubu bu verileri desteklemektedir. Göz izleme çalışmaları, stok fotoğraflarının gerçek insanların fotoğraflarına kıyasla büyük ölçüde göz ardı edildiğini gösteriyor; bu da, modern insanların stokları özel görüntülerden ayırt etmek söz konusu olduğunda bir tür “altıncı his” geliştirdiğini gösteriyor.

Ancak stok fotoğrafların, fiyat ve kullanım kolaylığı gibi özel görüntülere göre kayda değer bir avantajı vardır. İhtiyacınız olan tüm stok fotoğraflarına birkaç saat içinde göz atabilir ve indirebilir ve bir şey olursa çok az ödeme yapabilirsiniz. Bunu, profesyonel bir fotoğrafçı ve zamanlanmış fotoğraf çekimleri, hatta bazen modeller gerektiren özel fotoğraflarla karşılaştırın. Özel fotoğraf çekimlerinin gerektirdiği zaman, para ve çaba miktarı oldukça hızlı bir şekilde toplanır.

Tam zamanlı bir fotoğrafçılık işine başlamak isteyen bir fotoğrafçıysanız, stok fotoğrafçılığı işinizi satmanın harika bir yoludur ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

İnternetten fotoğraf satmak için öncelikle stok fotoğraf sitelerine üye olmanız gerekmektedir. Stok fotoğraf satma adımları şu şekildedir:

1-Üye Olun

Öncelikle yazının devamında da yer verdiğimiz, para kazandıran stok siteleri arasından size uygun olanları seçip üye oluyorsunuz.

2-Fotoğraflarınızı Belirleyin

Her stok fotoğraf sitesinin fotoğraf yükleme şartları bulunmaktadır. Fotoğraflarınızın çözünürlüğü, netliği, keskinliği, renkleri ve kadrajı ne kadar iyiyse, kabul oranı o kadar yüksek olacaktır.

3-Yüklemeleri Yapın

 Seçtiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf satma sitesine yükleyin ve onaylanması için bekleyin.

4-Satışa Başlayın

 Yüklemeleriniz kabul edildikten sonra fotoğraflarınız otomatik olarak satışa sunulacaktır.

5-Stok Fotoğrafçılığı için Özel Araçlar


Stok fotoğrafçılığı, fotoğrafçılar için yapılmış birkaç harika araç ve uzun süredir var. Siz de kazanmak için yukarıdaki adımları uygulamak isterseniz platform olarak aşağıdakileri seçebilirsiniz.

İşte favorilerimizden birkaçı:

Google Trends,

Pikwizard,

qhero,

xpiks,

Stocksubmitter,

 • Google Trends

İster inanın ister inanmayın, Google Trends, insanların görüntü dünyasında ne aradığını kontrol etmek için hala inanılmaz derecede kullanışlıdır.

Bu da sırada hangi konuları çekmek istediğinizi bildirebilir. Hedeflemenize yardımcı olabilecek trend konularını ülkelere göre de kontrol edebilirsiniz.

 • PikWizard

  PikWizard, yerleşik grafik tasarım yazılımı Tasarım Sihirbazı’nda düzenleyebileceğiniz 1 milyondan fazla stok görüntü ve videodan oluşan bir kütüphaneye sahiptir.
  Tüm resimler telif hakkı içermez ve ticari kullanım için güvenlidir, atıf gerektirmez.
 • Qhero anahtar kelime uygulaması

Keywording, stok fotoğraf göndermenin en zahmetli yönlerinden biriydi. Bugünlerde dışarıda bir sürü aıds var ama yeni favorilerimden biri Qhero.

Qhero, anahtar kelimeler oluşturmak için AI kullanıyor ve şimdiye kadar benim için oldukça doğruydu. Ayrıca kullanımı ücretsizdir.

 • Stocksubmitter

  Sizin için stok fotoğraf gönderimini otomatikleştirir.

Bir dizi münhasır olmayan microstock sitesine göndermeyi planlıyorsanız, işlemi gerçekten otomatikleştirmek isteyeceksiniz. (İnan bana, bu büyük bir şey.)

StockSubmitter, fotoğraflarınızın tüm etiketleme, anahtar kelime oluşturma ve meta verilerini otomatikleştirir ve ardından bunları hemen hemen aynı anda düzinelerce platforma yüklemenize ve göndermenize olanak tanır. Ayrıca satışlarınızı ve onaylanmış dosyalarınızı izlemenizi sağlar. Dürüst olmak gerekirse, bu ciddi bir zaman tasarrufu!

Hem Mac hem de PC’de çalışır ve çevrimiçi şeyler saklayabilirsiniz. Ayda 33’e kadar dosya göndermenize izin veriyor, ki bu gerçekten yeterli değil. Bu nedenle, daha fazlasını gönderiyorsanız (olması gereken), muhtemelen bir abonelik satın almak için zaman ayırmaya değer bulacaksınız. (Bir sonraki seviye, ayda 100 yükleme için yaklaşık 4.30 $ ‘dır.)

 • Xpiks


Xpiks, anahtar kelime işlemede size zaman kazandırır

Ücretsiz, açık kaynaklı bir anahtar kelime oluşturma ve yükleme aracı arıyorsanız, Xpiks çok fazla söz veriyor.

Tüm platformlarda çalışır (Linux dahil).

5 Adımla Stok Fotoğraf Satışına Başlayın 2022 yazımızla sizlere stok fotoğraf satış önerilerinde bulunduk.

Her şey gibi, karşılığını almak için çok fazla sabra, sıkı çalışmaya ve azime ihtiyacınız olacak, ancak bir kez yaptığında pasif gelir oldukça güzel.

Tam zamanlı bir parçası olmak ya da seçebilirsiniz olması da oldukça yararlı, özellikle diğer projeler çok fazla isteyen insanlar için.

Harika fotoğraflar çekin, araştırmanızı yapın ve sık sık yükleyin ve sonunda 500 $ / ay işaretine ulaşabilmelisiniz.

Tüm noktaları özetlemek gerekirse: stok fotoğrafçılığı ile tam zamanlı bir yaşam sürmek için (4.000 $ / ay ortalama ve 0.02 $ / ay / fotoğraf oranı göz önüne alındığında), yaklaşık 200.000 fotoğraf yüklemeniz gerekir.

Ve sonra ayda onlarca veya yüzlerce yüklemeye devam edin.


Stok fotoğrafları satarak ne kadar kazanabilirsiniz?


Stok fotoğrafları satarak (telifsiz) satış başına 0,30 ile 99,50 ABD Doları arasında, ancak 0,10 ABD dolarından az olmamak kaydıyla kazanabilirsiniz.

Genişletilmiş bir lisans altında stok fotoğrafları satmak için, satış başına 500,00 ABD dolarına kadar kazanabilirsiniz. Özetle, stok fotoğraflar ayda görüntü başına yaklaşık 0,35 dolar kazanıyor.

Fotoğrafçılıkla biraz cep harçlığı kazanmak istiyorsanız, stok fotoğrafları satmak bunu yapmanın iyi bir yoludur. Sadece stok fotoğrafçılığından emekli olamazsınız, ancak yeni başlayanlar için fotoğrafçılıkla biraz para kazanmanın en kolay yolu budur.

Stok fotoğrafları satarak ne kadar para kazanabileceğinizi artık öğrendiniz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu işe başlamayı düşünüyor musunuz?

Ek gelir elde etmek için hangi yolları denediniz?

Yorumlar kısmında bunları yazabilir ve daha fazla internetten para kazanma hakkında yazılar için bizi takip edebilirsiniz.


Kaynaklar: 1, 2, 3, 4

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar