Ana SayfaStok FotoğrafçılığıStok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak: Fotoğraf Satarak Para Kazanabileceğiniz 11 Harika Yer

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak: Fotoğraf Satarak Para Kazanabileceğiniz 11 Harika Yer

Yazar

Tarih

Kategori

Stok Fotoğraftan Para Kazanmak

1. Kendi Web Sitenizde

2. Adobe Stock

3. Shutterstock

4. Alamy

5. Etsy

6. Fotomoto

7. Crestock

8. 500 piksel

9. Snapped4u

10. PhotoShelter

11. TourPhotos

Fotoğraflarınızı çevrimiçi satmak ve biraz para kazanmak ister misiniz? Hangi web sitelerinin stok fotoğraf satmanıza izin verdiğini mi merak ediyorsunuz?

Bir fotoğrafçı olarak, fotoğraflarınızı çevrimiçi satmak için doğru yerleri biliyorsanız kolayca ekstra para kazanabilirsiniz (veya yeni bir kariyere bile başlayabilirsiniz!). Çeşitli beceri seviyelerindeki fotoğrafçılar, şimdi her zamankinden daha fazla, çalışmaları için yüksek talep görüyor.

Büyük şirketler, küçük ve orta ölçekli işletmelerden blog yazarlarına, grafik tasarımcılarına, pazarlamacılara ve yayıncılara kadar herkes düzenli olarak çevrimiçi fotoğraf satın alıp kullanıyor.

Bu kılavuzda, çevrimiçi fotoğraf satmak ve sevdiğiniz şeyleri yaparak para kazanmak için en iyi 12 yeri paylaşacağız.

Kim stok fotoğraf alıyor ve ne tür fotoğraflar en iyi satmak?

Stok fotoğraflarının en büyük satın alma tabanı blogcular ve küçük ve orta ölçekli web sitesi işletme sahipleridir.

En çok hangi tür görüntüleri satın alıyorlar?

 • İnsanlar – çocuklar, yetişkinler ve her ülke ve kültürden herkes!
 • Çalışan insanlar – Bu görüntüler işletmeler arasında çok popüler. Dizüstü bilgisayarlarda çalışanlar, yazma, toplantıda konuşma, vb. Onları bir meme haline getirecek kadar genel yapmayın.
 • Yiyecek – Çeşitli lezzetli yiyecekler bile yıkanmamış tabakları boşaltır.
 • Araçlar – Dişliler, çekiçler, somunlar, cıvatalar ve vidalar potansiyel alıcılar için çok şey iletebilir.
 • Şehirler – Kent manzaraları, binalar, işe gidip gelme.
 • Doğa – Bu, ateş etmek veya satmak için asla eskimeyen bir beyinsizdir.
 • Seyahat – Dünyanın dört bir yanından gelen çekimler her zaman yüksek talep görmektedir.

Uzman ipucu: En popüler görüntülerden bazılarını görmek için tartışacağımız bazı resim pazarları için kategorilere göz atın.

Fotoğraflarınızı Çevrimiçi Satmak için En İyi Yerler

1. Kendi Web Sitenizde

Çevrimiçi fotoğraf satmak için en iyi bir yer kendi web sitenizde.

O yüzden:

 • Kendi fiyatlarınızı belirleyebilirsiniz.
 • Başka hiç kimse bir kesim yapmaz.
 • Fotoğraflarınızı nasıl görüntüleyeceğiniz üzerinde% 100 kontrole sahipsiniz.
 • Kendi şart ve koşullarınızı belirleyebilirsiniz.
 • Kısacası, kontrol sizde!
Stok Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak-2
Stok Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak-2

Henüz bir web siteniz yok mu? Başlamak zor değil. WordPress‘de nasıl fotoğraf web sitesi oluşturacağınızla ilgili bu basit kılavuza bakın . Profesyonel fotoğrafçılık sitelerinin çoğu WordPress’te oluşturulmuştur.

Web sitenizi oluşturduktan sonra, ziyaretçileri çekmek ve fotoğraflarınızı satın almaya ikna etmek için fotoğrafları güzel bir şekilde sergilemeniz gerekir. Fotoğraflarınız için resim galerileri oluşturmak üzere Envira Galerisi gibi en yüksek puanlı bir WordPress eklentisi kullanmanızı öneririz .

Ayrıca  , resimlerinizi rakiplerinizden farklı olacak şekilde görüntülemek ve kategorilere ayırmak için özelleştirilebilir güzel Işık Kutuları ile fotoğraf albümleri de oluşturabilirsiniz .

Envira Gallery eklentisi, fotoğrafları kolayca satmanıza olanak tanıyan bir WooCommerce eklentisine de sahiptir. Resimlerinizi kendi sitenizde satmayı seçerseniz , fotoğraflarınızı WordPress’te nasıl satacağınızı öğrendiğinizden emin olun .

2. Adobe Stock

Adobe Stock  (eski adıyla Fotolia), Photoshop ve Lightroom dahil olmak üzere en popüler fotoğraf düzenleme yazılımı çözümlerinin üreticisi tarafından bir stok fotoğraf pazarıdır. Bu platform 10 yılı aşkın bir süredir var ve fotoğraf satan ilk çevrimiçi pazar yeri olarak biliniyor.

Adobe Stock hakkında en çok seveceğiniz şey, diğer çevrimiçi mağazalardan daha yüksek olan telif hakkı payıdır.

Fotolia’ya yüklenen fotoğraflar Adobe Stock kütüphanesinin bir parçası haline gelir, bu da diğer Adobe uygulamalarında da mevcut olduğu ve böylece milyonlarca Adobe kullanıcısına ve potansiyel alıcıya ulaştığı anlamına gelir.

Katkıda bulunanlar, Adobe Stock ile% 20 -% 60 arasında herhangi bir yere sahiptir. Ve diğer bazı pazar yerlerinin aksine, Adobe Stock sizi resimlerinize özel satış hakları vermeye zorlamaz. Böylece, Adobe Stock ve diğer platformlarda aynı anda satış yapabilirsiniz.

Adobe’nin olduğu gibi, Adobe Stock’un stok fotoğrafçılığı alıcıları ve satıcıları için birincil hedef olmaya devam etmesi muhtemeldir.

Adobe Stock sitesinde satış başlayabilirsiniz  burada .

3. Shutterstock

Shutterstock  , çevrimiçi stok fotoğrafları satın almak için 15 yılı aşkın bir süredir popüler bir site olmuştur. İnsanların telif hakkı satın almaları için 200 milyondan fazla resim, video ve müzik parçası var, bu da milyonlarca satın alan müşteriye sahip oldukları anlamına geliyor.

Bir fotoğrafçı olarak, bu pazarla uzun vadede büyük paralar kazanabilirsiniz. Sitelerine göre, Shutterstock’daki satıcılar dünya çapında 500 milyon doların üzerinde para kazandı!

Shutterstock, telif haklarınızı korumanıza izin verir, bu nedenle fotoğraflarınızdaki hakları ayarlamak size bağlıdır. Shutterstock ayrıca görüntünün sahiplerine kredi verir, bu da sahipliğinizi koruyan ve markanızı pazarlayan büyük bir artıdır.

Site katılımcısı olduğunuzda, bir kullanıcı içeriğinizi her satın alıp indirdiğinde para kazanmaya başlarsınız. Bir katılımcı olarak, görüntünüzün sattığı şeyin% 20 ila% 30’unu her yerde yapabilirsiniz, bu Shutterstock’un aylık olarak ödeme yapar.

Adobe Stock gibi, Shutterstock sizi pazar yerlerini yalnızca kullanmaya zorlamaz. Adobe Stock ve Shutterstock’ta aynı anda satış yapmayı bile düşünebilirsiniz!

Fotoğraflarınızı platformları üzerinden göndermek için buradan başlayabilirsiniz .

Stok Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak-2
Stok Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak-2

4. Alamy

Alamy , stok fotoğraflarını satmak için harika bir platform, çünkü zor ve hızlı kuralları yok.

Site, Shutterstock ve Adobe Stock kadar çok alıcıya sahip olmayabilir, ancak yine de harika bir rakip ve gelir için başka bir harika seçenek. Fotoğrafçılar fotoğraflarını Alamy’ye lisanslama veya herhangi bir telif hakkı sorunu olmadan yükleyebilirler. Alamy bugüne kadar fotoğrafçılara 180 milyon dolar ödeme yaptı.

Alamy’nin oranları da rekabetçi. Pazar, fotoğrafçılara her satışın% 50’sini ödüyor, bu da diğer rakip platformlardan önemli ölçüde daha yüksek.

Alamy’yi bugün deneyin!  Katkıda bulunmak için buradan kaydolun .

5. Etsy

Etsy  , benzersiz el yapımı ürünler satın almak ve satmak için bir pazar yeri olarak daha iyi bilinir, bu nedenle stok fotoğraflarını satmak için yer ararken bunu düşünmeyebilirsiniz. Bununla birlikte, Etsy, 30 milyondan fazla kullanıcıya ve fotoğraflarınızı platformları üzerinden satmanın birkaç farklı yoluna sahiptir.

Etsy’nin en güzel yanı, çoğu stok fotoğraf sitesinden daha büyük bir kitleye ve resimlerinizi satın almaya hazır bir demografiye sahip olmalarıdır. Tabii ki, Etsy’de dijital görüntüler satabilirsiniz, ancak baskı da satabilirsiniz. Bu nedenle, fotoğraf işinizi daha da genişletmek istiyorsanız, Etsy mükemmel bir seçenektir!

Baskıları satarken, baskı, paketleme ve nakliye maliyetini hesaba katmanız gerekeceğini unutmayın.

Etsy ayrıca kendi fotoğraflarınızı fiyatlandırmanıza izin verir ve site, fotoğraflarınızı alıcılara nasıl görüntülediğiniz üzerinde tam kontrol sağlar. Fotoğraf satışınız üzerinde tam kontrol istiyorsanız, ancak kendi sitenizi sıfırdan yapmak istemiyorsanız, Etsy sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

6. Fotomoto

Fotomoto çevrimiçi bir pazar değil, web sitenizle entegre olan ve çevrimiçi fotoğraf satmanıza yardımcı olacak bir widget. Sitenize ekledikten sonra, Fotomoto sizin için tüm fotoğraf satış işlemlerini yönetir.

Etsy gibi, Fotomoto da site ziyaretçilerine dijital fotoğraflar, fotoğraf baskıları ve hatta tuvaller sunmanıza izin verir. Ve Fotomoto, malzeme fotoğraflarınızın ambalajını işler, böylece zorunda kalmazsınız. Fiziksel fotoğraf baskıları veya tuvaller satmayı planladığınızda çok daha kolay olmaz!

Fotomoto hakkında gerçekten harika olan şey, widget’ın kendisinin özelleştirilebilir olmasıdır. Parçanızın ayarlarını, logonuz da dahil olmak üzere kendi marka bilgilerinizi görüntülemek için ayarlayabilirsiniz! Bu şekilde, müşteriler markanızı öğrenmeye ve imajlarınızla ilişkilendirmeye gelirler.

İster hobi fotoğrafçısı, ister profesyonel fotoğrafçı, hatta grafik tasarımcısı olun, Fotomoto’nun mevcut WordPress sitenizle sorunsuz bir şekilde çalışacak bazı harika özellikleri vardır. Aylık, katmanlı planları ve işlem ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için widget web sitesini ziyaret edin.

Stok Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak-2
Stok Fotoğrafçılıktan Para Kazanmak-2

7. Crestock

Crestock , fotoğrafçılığınız için para kazanmanın daha pasif bir yolu olabilir. Crestock’ta ücretsiz bir hesap oluşturun ve fotoğraflarınızı yükleyin. Crestock ekibi resimlerinizi değerlendirdiğinde, müşterilerin bunları satın alabilmesi için onları Crestock portföyünüze ekler.

Her görüntü için Crestock editörleri tarafından onaylanma fırsatlarınızı artıran anahtar kelimeler ve açıklamalar ekleyebilirsiniz. Ve bu aynı anahtar kelimeler ve açıklamalar, fotoğraflarınızı bu sitede ve diğerlerinde stok resimler denizi arasında bulmayı kolaylaştıracaktır.

8. 500px

500px , görüntülerinizden bir portföy oluşturmanıza ve para kazanmanıza yardımcı olan çevrimiçi bir pazardır. Çevrimiçi fotoğraf satmak için en iyi yerlerden biridir.

Bu ücretsiz sitede, her gün binlerce ziyaretçinin görüntülediği bir Keşif sayfasına yeni yüklemelerinizi ekleyerek pozunuzu artıran bir “Nabız algoritması” bulunuyor.

Site ayrıca, resimlerinizin rakiplerinizinkilere kıyasla nasıl ücretlendirildiğini görebilmeniz için analiz ve izleme hizmetleri de sunmaktadır. Resimlerinizin kaç tıklama aldığını hiç merak ettiniz mi? Yaşıtlarınıza göre nasıl sıralandığınıza ne dersiniz? 500px, yanan sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olabilir.

500 piksele başlamak oldukça basittir. Ücretsiz bir hesap oluşturun ve resimlerinizi ekleyin. Sonra, bekle ve ne bulduğunu gör! Ayrıca, daha fazla kazanmanıza ve ek pozlama elde etmenize yardımcı olacak yarışmalara dikkat edin.

9. Snapped4u

Snapped4u etkinlik fotoğraflarınızı çocuk oyuncağı haline getiriyor. Düğünleri, partileri, nişanları veya diğer etkinlikleri çekerseniz, Snapped4u hayatınızı daha kolay ve cebinizi daha kalın hale getirmek için tasarlanmıştır.

Snapped4u ile bir galeri yapabilir ve çektiğiniz hatta o galeriye görüntü yükleyebilirsiniz. Sonra fotoğrafların fiyatını siz belirlersiniz ve… hepsi bu!

Oradan, Snapped4u resimlerinizi jpeg dosyaları olarak satar ve hemen alıcılara e-posta ile gönderir. Ardından, Snapped4u size PayPal üzerinden kazandığınız parayı her ayın ilk günü gönderir.

Her Snapped4u satıcısının kendi galeri sayfası olduğundan, birden fazla etkinlik için rezervasyon yaptıran müşteriler resimlerinizi her zaman aynı yerde bulabilir. Ayrıca, kişiselleştirilmiş URL’nizi fotoğraflarınızı satın almak isteyebileceğinizi düşündüğünüz herkese verebilirsiniz.

Snapped4u size her satıştan en büyük kar payını verir. Fotoğraflar iyi fiyatlarla satılıyorsa, Snapped4u bir komisyon talep edecektir.

10. PhotoShelter

PhotoShelter , müşterilere baskı satmak ve teslim etmek için kullanılan çevrimiçi bir mağazadır. Fotoğraflarınızı paylaşmak için şablonunuzu ayarlamanıza olanak tanır.

Ancak, fotoğrafları yüklemek için platformlarındaki alanı satın almanız gerekir. Farklı özelliklere sahip aylık ve yıllık seçenekler için birden fazla plan vardır.

11. TourPhotos

TourPhotos , dünyanın dört bir yanındaki turistler ve seyahat fotoğrafçıları için bir merkezdir. Aslında, birçok seyahat acentesi ve tur şirketi, katılımcılar ve genel halkın satın alması için macera gezilerinin fotoğraflarını yüklemek için kullanıyor.

Seyahat fotoğrafçılarının fotoğraflarını çevrimiçi gibi düşünen bir kitleye satmaları için harika bir platformdur. Ayrıca, büyük olasılıkla TourPhotos’a dönen tüm güzel fotoğraflardan ilham alacaksınız!

Sonuç

Bu kılavuzun, çevrimiçi fotoğraf satmak ve para kazanmak için en iyi yerleri bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Hangi stok fotoğraf sitesi veya stratejisini denemek için en heyecanlı olduğunuzu yorumlarda bize bildirin.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar