test
Ana SayfaE-TicaretKullanılmış Ahşap Paletlerden Para Kazanma

Kullanılmış Ahşap Paletlerden Para Kazanma

Yazar

Tarih

Kategori

1950’ lerden beri, hurda paletlerin geri dönüşümü, bazı ülkelerde önce yerel daha sonra ulusal boyuta ulaşmıştır. Böyle olunca da hem kullanılmış paletlerin çöpe atılmasını azaltan ve hem de yeni paletlerin fiyatını düşük tutan bir piyasa oluşmuştur.

Bunun sonucunda Dünya da hurda paletlerin iyileştirilip, tamir edilip yeniden kullanılmasını, son yıllarda ulusal ve yerel ticaret anlamında artırmıştır.

Avrupa’da en eski uluslararası palet geri dönüşüm planı 1958’ de Avusturya’da “Avrupa Palet Değişim Programıyla” başlamıştır ve şu anda tüm dünyada kullanılmaktadır. Hurda paletler, geri kazanılmış İkinci el paletlerin, belli standartlarda olması ve sağlığı için Avrupa da değişik palet birlikleri çalışmalar başlattı.

Palet geri dönüşüm sanayisi 1980’ lerde tam anlamıyla organize olmuş ve İngiltere’ de, Avrupa’ nın hurda palet geri dönüşümüne ve İkinci el palet kullanımına yönelik ilk palet birliği kurulmuştur.

Bu birlik şu anda çok rağbet görülmesiyle bilinen ve gittikçe gelişen Ulusal Palet Dağıtım Birliği’ dir. (NAPD)Avrupa’nın değişim planı eksikliğinden çok, bu durum Avrupa’nın diğer yerlerinden çok İngiltere’ de gelişmiştir. Bu hurda palet geri dönüşüm planına yönelik proje ekibi 1993’ te çalışmaya başlamıştır.

Kullanılmış Ahşap Paletlerden Para Kazanma
Kullanılmış Ahşap Paletlerden Para Kazanma

Hurda Palet geri dönüşüm dosyası ulusal çalışma taslağı olarak geliştirilip BSI’ ya teslim edilmiştir.1995’ te ise bu durum Avrupa hurda palet geri dönüşüm standartlarının başlangıç dosyası halini almıştır. EN ISO 18613: 2000 standartlı, Palet standartını ve Ahşap palet geri dönüşüm standartlarını belirtir.

Üretim tesislerinin, mağazaların ve alışveriş merkezlerinin arkasındaki ahşap palet yığınları, onları almak ve satmak için ilgili işi yapmak istiyorsanız cebinizde nakit para olması anlamına da gelebilir.

Anahtar, artık onları istemeyen işletmelerin paletlerini çıkarmayı ve ürünleri nakliye için onlara ihtiyaç duyan alıcıları bulmayı teklif etmektir. Sadece paletlerin depolama alanından uzak durmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işin tam veya yarı zamanlı bir çalışma olarak yönetilmesi de kolaydır.

Başlangıç

İlk gereksiniminiz, paletleri taşımak için odalı bir kamyon veya başka bir araçtır. Her seferinde daha fazla palet taşımak ve tekrar yolculuklardan kaynaklanan gaz maliyetinden tasarruf etmek için aracınızın yan tarafında duvarlar inşa etmek isteyebilirsiniz.

Kırılmış paletlerin yeniden satılabilecekleri şekilde sabitlenmesi için çekiç, matkap ve çivi gibi aletler gerekir. Ayrıca paletleri satmak için hazırlanmak ve onarmak için bol miktarda alana ihtiyacınız vardır.

Palet Bulma

Eski paletleri ücretsiz olarak kaldırabiliyorsanız, ahşap paletlerde malzeme veya ürün alan yerel mağazalarda ve fabrikalarda depo yöneticilerine veya işletme sahiplerine danışın. Ürünlerin ne sıklıkta mal veya malzeme sevkiyatı aldıkları gibi, işin ihtiyaçlarına göre paletleri kaldırmak için bir program belirleyin.

Satışa Hazırlık

Belirli bir işletmenin satın almak istediğiniz boyuta göre siparişleri hızlı bir şekilde doldurmak için paletlerinizi uzunluk ve kalınlığa göre düzenleyin.

Aldığınız bazı paletlerde ahşap paneller eksik veya hasarlı olabilir, bu nedenle eski parçayı atın ve topladığınız yedek parçalarla değiştirin. Diğer bir seçenek, mobilya veya inşaat projeleri için kereste olarak satmak için paletleri tek bir düz, masif ahşap parçasına ayırmaktır.

Veya paletler kimyasalları taşımak için kullanılmadığı sürece hasarlı paletleri çıra olarak kullanmak için küçük demetler halinde kırın.

Kullanılmış Ahşap Paletlerden Para Kazanma
Kullanılmış Ahşap Paletlerden Para Kazanma

Alıcı Bulun

Mallarının gönderileceği paletlere ihtiyaç duyan yerel üreticilerle iletişime geçin. Yeni paletlere karşı kullanılan satın alma maliyetinin düşük olması gibi, sizden satın almanın faydalarından bahsedin.

Bir palet üreticisinin yakınında yaşıyorsanız, kullanılmış paletleri iyi durumda alıp almadıklarını öğrenin. Ev geliştirme, peyzaj veya ağaç işleme projeleri için kereste isteyen insanlara tekli palet odunu yığınlarını tanıtın.

Marketler ve yakacak odun satan yerlere çıra demetleri satın. Çiftliklerin yakınında yaşıyorsanız, tamir edilemeyen paletleri öğütün ve sığır veya atlar için hayvan yatağı olarak satabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak, evden para kazanmak ve pasif gelir konularının hepsi internet sitemizde.

Kripto paraların yükselişi adlı yazımız okumadan geçmeyin.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar