test
Ana SayfaDijitalGoogle AdSense incelemesi 2020: Online Para Kazanın

Google AdSense incelemesi 2020: Online Para Kazanın

Yazar

Tarih

Kategori

Google AdSense’den Para Kazanma

Global teknolojinin en iyilerinden biri olan Google’ın adını kesinlikle duydunuz. Google arama motorunun yanı sıra çok fazla amaç için sunduğu hizmetler de mevcuttur. İşte bu hizmetlerden bir tanesi de para kazanmanın internet tabanlı bir yolu olarak tasarlanmış olan Google AdSense’ dir. 

Bilindiği üzere teknolojinin büyümesi ve tüm dünyada internetin online olarak kullanılması bu platformda online çalışmayı da beraberinde getirdi.  Ve bu çevrimiçi çalışma bir yaşam tarzı haline geldi.

Her gün milyonlarca insan farklı platformlar kullanarak çevrimiçi para kazanıyor. Google AdSense ve çevrimiçi para kazanmak için tasarlanmış bir çok araç, Google tarafından sunulan ücretsiz bir hizmettir.

Bu hizmet sayesinde internet üzerinden blog, web sitesi, youtube kanalı ve diğer medya platformlara sahip olan herkesin para kazanmasına imkan sağlandı.Bu Google AdSense incelemesi, hizmetin neden her zaman popüler olduğunu ve bu hizmetten nasıl para kazanmanın mümkün olduğunu size bildirir.

Google AdSense’ten para kazanma

Google AdWords’ten para kazanma

Google AdSense incelemesi: tam olarak nedir?

Diğer yazılarda da bahsettiğim üzere Google AdSense bir reklamcılık programıdır. Kullanıcıların web sitelerinde veya bloglarında veya diğer çevrimiçi sosyal medyalarda reklam yayınlamalarına imkan tanır.

Bunun karşılığında, ziyaretçiler belirli reklamları tıkladıklarında ödeme alırlar. Google AdSense aslında web sitenizde, uygulamanızda, yazılımınızda veya diğer web hizmetlerinde başka işletmelerin reklamlarını göstermeniz için size ödeme yapan bir hizmettir.

Sistem, daha fazla insanın reklamınız aracılığıyla, reklamın sahibi web sitesine ulaşmasıyla daha fazla para kazanabileceğiniz şekilde çalışır. Bu hizmetle ilgili Google, aracı görevi görür ve reklamverenlerin görülmesine yardımcı olur ve bunun yerine çevrimiçi para kazanmak isteyen kişilere yardımcı olur.

Google Adsense'den Para Kazanma-2
Google Adsense’den Para Kazanma-2

Google AdSense incelemesi: neden popüler?

Hizmet, çevrimiçi para kazanmak isteyen yayıncılar arasında tüm dünyada çok popüler. Ama neden reklam hizmetleri ve platformları pazarında öne çıkıyor? Bunun ana nedeni, Google AdSense’in kullanımı son derece kolaydır.

İlk yapılandırmayı tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken hesabınıza para gelmesini görmektir. AdSense’ e başlamanın kolay olmasının yanı sıra, özel bir yeteneğe sahip olmanıza ve işletmeye yatırım yapmak zorunda değilsiniz.

AdSense hesabı oluşturmak durumunda onay almak için bir blog veya Youtube kanalına ihtiyacınız var. Ardından, reklamları istediğiniz şekilde oluşturursunuz ve AdSense kodunu blogunuza yerleştirir.

Böylece AdSense otomatik olarak reklamları görüntüler. Birisi platformunuzdaki belirli reklamları tıkladığında para kazanırsınız. Daha fazla etkileşim almak ve reklamınızı tanıtmak için platformunuzu geliştirmeye odaklanmanız yeterlidir. Bu sizi doğrudan bu hizmet aracılığıyla çok para kazanmaya yönlendirir.

Google AdSense incelemesi : AdSense Reklamlarının Türleri

Reklam yayınlamaya başlamak istediğinizde, reklam içeriğinizin nasıl olacağını seçebilirsiniz. Google AdSense hizmeti tarafından desteklenen bazı reklam türleri vardır. İşte mevcut tiplerin listes;

  • Metin reklamlar: Metin reklamlar, istediğiniz kadar farklı boyut, renk ve diğer birçok düzenlemeye sahip kelimeler içerir.
  • Resim reklamlar: çeşitli boyutlara sahip grafik resimler. Metinlerle ve tasarım araçlarıyla karıştırılmış farklı görüntü türlerini kullanabilirsiniz.
  • Video reklamlar: video reklamlar, kitleler için çok çekici olacak şekilde tasarlandıkları için en etkili reklamlardan biridir. Video reklamlar, yayıncının zevkine bağlı olarak farklı bir stile sahip olabilir.
  • Sesli reklamlar: herhangi bir yayıncının platformu için uygun bulması durumunda ses reklamları da servis tarafından desteklenir.
Google Adsense'den Para Kazanma-2
Google Adsense’den Para Kazanma-2

Google AdSense incelemesi: ne kadar kazanabilirsiniz?

Bu, herhangi bir iş yapmadan önce düşünülmesi gereken ana sorulardan biridir. Google AdSense hizmeti aracılığıyla kazanabileceğiniz para, yayıncı olarak kendinize bağlıdır.

AdSense ile her gün çok fazla para kazanan kullanıcılar olduğu düşünüldüğünde, kazancınızı artırmak için reklamlarınızı tanıtmayı denemeniz yeterlidir. Blogunuzdan veya sosyal medya hesabınızdan ne kadar çok kişi çekersiniz?

Google, aylık olarak doğrudan para yatırma veya bakiyeniz 100 ABD dolarına ulaştığında kontrol ederek ödeme yaptığından paranızı alma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bir ayda 100 $ kazanamamanız durumunda, kazançlarınız bir sonraki ay bakiyesine eklenecektir. Kazanç ve reklam tanıtımınızı AdSense hesabınızdan kolayca izleyebilirsiniz.

Google AdSense, çevrimiçi para kazanma konusunda sizin için en iyi fırsatlardan biri olabilir. Google AdSense kârınızı en üst düzeye çıkarmak ve sistem üzerinden kazancınızı artırmak istiyorsanız, daha fazla etkileşim kurmanıza yardımcı olacak yolları ve yöntemleri izlediğinizden emin olmanız gerektiğini unutmayın.

Yani şöyle sitelerinize hedefli trafik çekecek daha iyi sayfa sıralamaları elde etmek için makale pazarlama ve “anahtar kelimeler” ve SEO yöntemlerini kullanmaya dikkat etme gibi çeşitli trafik oluşturma yöntemleri kullanarak AdSense sitelerinize trafik çekmeye hazır olmalısınız.

AdSense’e Nasıl Başlanır?

Başlangıçta Google’ ın birincil web sitenizi incelemesi için başvuruyorsunuz. Bu web sitesi onaylandıktan sonra AdSense’ i tek bir AdSense hesabı altında daha sonraki bir tarihte diğer web sitelerine yükleyebilirsin.

Web siteniz, sitenize trafik çekecek anahtar kelimelerin bulunduğu ve Google’ın sitenizi hedefleyen uyumlu AdSense reklamları yerleştirmesine yardımcı olacak anahtar kelimelerle zengin içerikli olmalıdır.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar