test
Ana SayfaDijitalİnstagram' da 5 Adımda Reklam Yayınlama 2020

İnstagram’ da 5 Adımda Reklam Yayınlama 2020

Yazar

Tarih

Kategori

Instagram’dan nasıl para kazanılır? Evden Para Kazanma-2020

Sosyal medya dünyayı mükemmel bir değişime sürüklemekle birlikte arkadaşlarımızla ve ailenizle iletişim kurma biçimimizi değiştirdi, ilgi alanlarımızı takip etti.

Özellikle iş ve çevrimiçi pazarlama dünyası, Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram gibi çevrimiçi sosyal ağlar ve hizmetler tarafından kesinlikle dönüştürülmüştür .

Instagram’ da, özellikle bugünlerde çevrimiçi sörf yapan görsel olarak yönlendirilmiş tüketiciler ( kısa dikkat süreleri olan) için idealdir . Ayrıca mobil cihazlar için bir uygulama olmasının yanında aslında, kullanıcıların buna erişmesinin ana yolu da budur.

Bu günlerde daha fazla kişi esas olarak Android veya iPhone (veya tabletleri) ile çevrimiçi olurken, mobil pazarlama mesajlarınızla onlara ulaşmanız gerekir. Instagram bunu yapmanın harika bir yoludur.

Ayrıca az maliyetle kolay reklamcılık çözümü de olduğundan, çevrimiçi işletmelerin ve bireysel İnternet girişimcilerinin aşağıdakileri yapması için mükemmel bir yoldur:

– Potansiyel müşteriler oluşturun ve e-posta listenizi oluşturun.

– Web sitenizin trafik, e-ticaret mağaza veya uygulama mağazasında listeleme yapın.

– Ürün ve hizmetleri tanıtın.

– Markanızı oluşturun.

– Şirketiniz hakkındaki mesajı “viral olarak” yayın.

Instagram, nişinize, sektörünüze ve mevcut pazarlama uygulamalarınıza uygun olup olmadığını görmek için yakından bakmanız gereken çok etkili bir pazarlama kanalı olabilir.

Instagram reklamlarını nasıl yapacağınızı öğrenirseniz, e-posta pazarlaması, diğer ağlarda sosyal medya pazarlaması ve kullandığınız diğer pazarlama yöntemlerine uyum sağlayarak stratejinizin hayati bir parçasını oluşturmuş olursunuz.

Potansiyel müşterileriniz ve kitleniz Instagram’ da mı? Eğer durum öyle değil ise bu bir sorun çünkü bu platform, pazarınızla derinlemesine etkileşim kurmanın, sohbet etmenin ve sizin için kâr sağlayan ilişkiler kurmanın bir yolunu sunuyor.

Zaten sosyal medyada reklam veren işletmeler Instagram’ da iyi iş çıkarmalıdır. Tabii ki, günün sonunda, denemeden emin olamazsınız. Instagram’ ı elden çıkarmadan önce neden bir test yapmıyorsunuz? Birazdan göreceğiniz gibi, “Insta” yı denemek kolay ve düşük maliyetli.

Instagram Reklamları Nedir?

Daha önce kullanmadıysanız Instagram, fotoğraf ve video paylaşmanın bir yoludur.

Facebook’ ta olduğu gibi, birçok kişi bunu yaratıcı bir çıkış noktası ve kısa metin parçalarıyla birlikte güzel görüntüleri arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanın bir yolu olarak kullanıyor. Hashtagleri bile kullanabilirsiniz !

Ancak bu işlevsellik aynı zamanda, benzer düşüncelere sahip kişilerin izleyicileriyle etkileşim kurmanın ve şirketinizin görünürlüğünü artırmanın ideal yolu olmasını sağlıyor.

Ünlüler bunu, müzik sanatçılarını ve büyük markaları da kullanıyor. Ama aynı zamanda düzenli insanlar ve küçük işletmeler sosyal ağa akın ediyor. Bazı insanlar Instagram ile küçük olanlar da dahil olmak üzere ünlüler haline geldi .

Instagram eskiden bağımsız bir şirketti. Metrik yükselişinden sonra, 2012′ de 1 milyar dolara satın alan sosyal medya devi Facebook’un çatısı altına girdi.

Bugün Instagram’ ın dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı var. Facebook ile yakın ilişkisi, kampanyaları her iki platformda da yakın bir şekilde koordine edebileceğiniz için daha da güçlü hale getiriyor. Zaten Facebook ile pazarlama yapıyorsanız, reklam eklemek ve kampanyaları yönetmek de çok benzer sistemler oldukları için Instagram’ ı da bu alanda kullanmak çok daha kolay olacaktır.

İnstagram Hikaye Reklamları

İnstagram hikaye reklamları, hedef kitlenize ulaşmak ve markanızla daha kolay etkileşim kurmasını sağlamak için Instagram’ da yayınlayabileceğiniz başka bir reklam türüdür.

İnstagram hikayeleri, İnstagram’ daki bir kullanıcının, bir kişi veya işletme tarafından yapılan bir dizi yayını (resim veya video) görmesinin bir yoludur. Bir dizi gönderiyi (öyküleri) gördüklerinde, kaybolanlar tekrar görüntülenemez. Görüntülendikten sonra görüntülenmesi ve kaybolması hızlı olan bu yayınların doğası nedeniyle Instagram’ da yüksek düzeyde katılım elde ederler.

Instagram’ da bir reklamveren olarak, işletmeniz için doğrudan bir İnstagram hikayesine eklenen bir reklamınızın olması gerekir (bu 15 saniyeye kadar bir resim veya video olabilir). Kullanıcı teklifiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterse eğer reklamınızı hızlıca kaydırabilir ve doğrudan web sitenize yönlendirilebilir.

Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-4
Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-4

Instagram Reklamlarına Başlarken

Instagram reklamları oluşturmak sezgisel ve kolay bir süreçtir. Geçmişte Facebook reklamları oluşturduysanız zorlanmazsınız. Süreç temelde aynıdır.

Nasıl yapacağıza bir bakalım;

1. Instagram Hesabı Oluşturun.

Öncelikle, işletmenizin Instagram’ da reklam yayınlayabilmesi için bir Facebook Sayfanız olması gerekir . Aslında, bu sayfayı reklamlarınız için “ses” olarak kullanabilirsiniz.

Ancak bir Instagram hesabı oluşturmak daha iyidir (endişelenmeyin, ücretsizdir), Böylece takipçilerinizle daha etkili ve kolay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Instagram hesabınızı aldıktan sonra, hesabınızı Facebook sayfanıza bağladığınızdan emin olun.

2. Yarışmayı Keşfedin, Öğrenin ve Kapsam Belirleyin.

Hesabınızı aldıktan sonra, manzarayı tanımak için platformu biraz keşfedin. Nişinizdeki hangi şirketlerin yayın paylaştığını ve ne tür reklamlar yayınladıklarını görün.

Ücretsiz yayınlarındaki rakiplerin ve bağlantıların reklamlarını tıklayın. Böylece ne olacağını görebilirsiniz. Reklamlar sizi nereye götürüyor? pazarlama hunileri nasıl?

Instagram reklamlarını nasıl yapacağınız konusunda daha deneyimli rakiplerinizin neler yaptığını öğrenerek Instagram kampanyalarınız için harika ipuçları alabilirsiniz.

Instagram hesabınızla, nişinizdeki kuruluşları, kişileri veya şirketleri takip etmeye de başlamalısınız.Aktif olun ve yorum yapmaya başlayın. İsminizi duyurun.

3. Mesajlaşma Bilginizi Doğrulayın.

Platforma daha aşina olduğunuzda, ilk reklamlarınızı oluşturmaya neredeyse hazırsınız demektir. Ama önce doğru mesajlaşma bilginizin olduğundan emin olun.

Temel olarak, bir kitleye ulaşmak ve onları harekete geçmeye zorlamak için kaliteli bir kopyaya ihtiyacınız olduğu anlamına gelir .

Bu nedenle, bu alanda biraz çaba harcadığınızdan emin olun; yalnızca Instagram reklamlarınıza herhangi bir kopya atmayın. Aslında, mesajınızın ulaştığından emin olmak için bir metin yazarı ile anlaşma sağlamayı bile düşünebilirsiniz.

4. Yenilik İçeren Reklamlar Oluşturmak.

Instagram reklamları elbette ücretsiz değil. Yani hiçbir sonuç elde etmeyeceğiniz bir çabaya para harcamak istemezsiniz.

Platforma aşina olarak, hedef pazarınızla ne tür mesajların yankılandığını (“karşıt araştırmanızla” öğrendiğiniz) bilerek ve yüksek kaliteli kopyalar hazırlayarak devam eden kampanyalarınızı yakından takip ederek neyin en iyi sonuç verdiğini görmelisiniz.

İlk reklamınızla, çok fazla risk almadığınızdan emin olmak için çok sınırlı bir kampanyaya ve bütçeye sahip olmak istersiniz. Bu bir öğrenme sürecidir. Sistemin nasıl çalıştığını ve hangi mesajlaşmanın en etkili olduğunu daha iyi öğrendikten sonra, sonuçları test ederek ve sonuçları yakından takip ederek yaptığınız kampanyalarınızı hızlandırabilirsiniz. Kazananlar ile koşun!

5. Reklam Oluşturmak.

Reklamları  oluştururken, Facebook veya Instagram hesabınıza giriş yapın ve Reklam Yöneticisi ne gidin. Kurulum işlemi adım adım olmalıdır ve takip edilmesi kolaydır.

Reklamlarınız için marka bilinirliği, erişim, trafik, dönüşümler, uygulama yüklemeleri ve daha fazlası gibi hedefler gibi seçenekler seçmeniz istenir. Önemli olarak şunları da yapabilirsiniz:

– Ulaşmak istediğiniz kitlenizi seçin. (yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve diğer faktörlere göre). Bunlar tabii ki  hedef pazarınızla eşleşmelidir.

– Bütçenizi ve planlamanızı belirleyin. (maliyetlerinizi ve reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini kontrol etmeye yardımcı olur).

– Bir biçim seçin. (tek bir görüntü veya video veya birden fazla görüntü).

– Başlık, Metin ve Harekete geçirici mesaj gibi yaratıcı öğelerinizi doldurun.

Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-4
Instagram Influencer olarak para kazanma 2020-4

Instagram Ads En İyi Uygulamaları;

Instagram reklamlarının nasıl yapılacağının temellerini öğrendikten sonra, daha derinlemesine bilgi edinmenin ve bu tanıtım çabalarının olabilecekleri en iyi olduğundan emin olmanın ve buna değecek yatırım getirisini üretmenin zamanı geldi.

Instagram reklamlarınızın düz düşmediğinden ve göz ardı edilmediğinden emin olmak için yapabileceğiniz, potansiyel müşteri oluşturma veya satış hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak birkaç şey daha vardır.

– Reklamların doğru kitleye ulaştığından emin olmak yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Dolayısıyla, demografiyi ve benzerlerini seçerken, açık olun ve doğru olması için fazladan zaman ayırın.

– İster ses ister video olsun göz alıcı görseller kullanın. Niş pazarınıza ve kitlenize uygun olduğundan emin olun . Ama asla sıkıcı olmayın.Durum böyle olursa sizi takip etmeyi bırakacaklardır.

– Kopyanız birinci sınıf olmalıdır. Kelimeleriniz hemen görüntüleyiciyle etkileşime geçmeli ve hemen harekete geçmeye zorlamalıdır.

– Cazip bir teklif ve net bir harekete geçirici mesaj ekleyin.

– Sektörünüzde ve nişinizde popüler olan hashtag’ leri kullanın. Bu, görünürlüğünüzü artırır ve trendlerden yararlanmanızı sağlar.

Instagram Reklamlarına Şimdi Başlayın.

İnstagram’ ı pazarlama stratejinizin bir parçası haline getirmeye başlamak için içinde bulunduğumuz  zaman gibi bir zaman yok. İnstagram’ ın nasıl kolayca kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Detayları öğrendikten ve sizin için uygun yaklaşımı bulduktan sonra, reklam kullanımınızı artırabilir ve bu yenilikçi kanaldan önemli bir yatırım getirisi elde edip, kazanç sağlamaya başlarsınız.

Evden para kazanma 2020, internetten para kazanma 2020 ve pasif gelir konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar