Free Porn
Ana SayfaDijitalEmail Marketing Nedir: Tam ve Ayrıntılı Rehber-2020

Email Marketing Nedir: Tam ve Ayrıntılı Rehber-2020

Yazar

Tarih

Kategori

Email Marketing Yaparak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Dünya’ nın birçok yerinde insanlar farklı nedenlerle gün boyunca internet erişimi sağlayabiliyorlar.

Durum böyle olunca da internet en büyük farkındalık kaynağı haline geldi. Birçok işletme sahibi ve markanın potansiyel müşterilerine ulaşmak ve küresel marka bilinirliğini artırmak için farklı pazarlama türlerini kullanmaktadırlar.

Bunlardan bir tanesi de e-posta ile pazarlamadır. Bu yazımda e-posta pazarlama nedir? ,  e-posta pazarlamasını neden kullanmalıyız?, e-posta pazarlama mesaj türleri nelerdir?, e-posta etkili mesajlar nelerdir? gibi soruların yanıtını bulacağız.

Email Marketing Nedir? E-posta Pazarlama Nedir?

E-posta pazarlama internet pazarlamanın en popüler ve elbette etkili yöntemlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, e-posta pazarlaması, özel ürün veya hizmetlerle ilgilenebilecek potansiyel müşterilere e-posta mesajları gönderme stratejisine odaklanmaktadır.

Başarılı pazarlama, bu potansiyel müşterileri hızla sabit müşterilere dönüştürebilir. Bu tür pazarlama sayesinde yeni müşterilerinizle uzun vadeli ilişkiler kurabilir ve işletmenize sadık kalacağından emin olabilirsiniz.

E-posta pazarlaması aslında bir tür doğrudan pazarlamadır. Doğrudan olarak, müşterilerinizden ürünlerinizi satın almasını veya hizmetlerinizi kiralamasını istediğiniz anlamına gelmez.

Ancak potansiyel müşterilere ulaşmak için herhangi bir üçüncü taraf kullanmanız gerekmediği anlamına gelir. TV veya gazeteye gitmenize, hatta blogcuları ve etkileyicileri kullanmanıza gerek yoktur. Müşterilere doğrudan e-posta gönderir ve pazarlamanızı kendiniz kişiselleştirirsiniz.

Email Marketing Nedir 2020
Email Marketing Nedir 2020

Neden Email Marketing (e-posta pazarlamasını) kullanmalısınız?

Aklınıza gelebilecek ilk şey, neden e-posta pazarlamasını kullanmalıyım? Bugünlerde çok popüler olan sosyal medyada ister inanın ister inanmayın, e-posta hala iş tanıtımlarına yol açabilecek en etkili iletişim ve tüketicilerin dikkatini çekme yollarından biridir.

Bu tür bir pazarlama kullanmanın en önemli nedenlerinden biri, tüketicilerin çoğunun e-posta gelen kutularını neredeyse her gün kontrol etmeleridir. Bu yüzden hala iletişim kanallarında bir numaradır. İkinci neden, bu tür pazarlama sayesinde tamamen kendi başınıza olmanızdır. E-posta hesabı sizindir ve kendi listeniz vardır.

Reklam kampanyanızı size en çok fayda sağlayacağını düşündüğünüz şekilde yönetebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Sen lidersin ve örneğin influencer pazarlamasına rağmen senden önderlik edecek kimse yok.

İstatistikler ve sayılar, e-postaların tüketicileri etkili bir şekilde müşterilere dönüştürme gücüne sahip olduğunu gösterir. Farklı işletmelerin raporlarına dayanarak, e-posta pazarlamasında hedeflenen ürünlerin diğer ürünlerden daha fazla satışları olmuştur.

Bu pazarlama türü, bazı küçük ipuçları ve stratejiler ve çevrimiçi araçların kullanımı ile müşterilerinizle uzun vadeli ve sürekli bir ilişki kurmanızı sağlar. Yakında çok memnun müşteri ile işinizi büyütmek mümkün olacak.

Email Marketing (E-posta pazarlamasında) mesaj türleri

Email Marketing Nedir 2020
Email Marketing Nedir 2020

E-posta pazarlama kampanyasında, satışlarınızı artırmak amacıyla potansiyel müşterilere göndermeniz gereken iki yaygın mesaj türü vardır. İlk mesaj türü, mevcut müşterilerinizle olan ilişkinizi geliştirmek ve onları ürün ve hizmetlerinize sadık kalmaya teşvik etmek için gönderilen mesajlardır.

Bu e-posta mesajlarının temel amacı müşterilere değer vermek ve saygı duymaktır. İade istememeli ve ürünlerinizi doğrudan satın almalarını istememelisiniz. Bununla birlikte takdir etmeli ve onlara saygı göstermelisiniz.

Göndermeniz gereken ikinci mesaj türü, yeni bir ürün tanıtmak veya satın almak için bir şey sunmak için gönderdiğiniz mesajlardır. Bu mesajları yeni veya eski müşterilere gönderebilirsiniz.

Bu tür e-postaların her ikisi de farklı koşullarda etkili olabilir. Ancak odaklanmanız gereken en önemli şey güven oluşturmaktır. Güven, başarılı bir iş kurmanın anahtar faktörüdür. E-posta pazarlama popülaritesinin temel nedenlerinden biri, kitlenize güven oluşturmanıza yardımcı olmasıdır ve bu da işinizi satış promosyonlarına ve müşteri sadakatine yönlendirecektir.

E-postaları ne zaman göndermelisiniz?

Artık bu tür pazarlama hakkında her şeyi bildiğinize göre, en iyi sonucu almak için e-postaları gönderme zamanının ne zaman olduğunu merak edebilirsiniz. Her şey işinize bağlıdır. Örneğin, aşağıda belirtilen süreler ve etkinlikler e-posta göndermek için uygun olabilir.

  1. Yeni bir ürün veya hizmet sunarken veya kullanıma sunarken.
  2. Sezonluk satış ve indirimler sunduğunuz yılın belirli dönemleri.
  3. Ücretsiz ürünler için kazanma şansı sunarken.
  4. İşletmenizle ilgili canlı bir etkinlik düzenlerken.

Ve e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmanın satışların artmasına yol açabileceğini düşündüğünüz birçok zaman.

Email Marketing (E-posta pazarlaması) yoluyla etkili mesajlar nasıl gönderilir?

Muhtemelen bildiğiniz gibi birçok e-posta pazarlama kampanyası birçok işletme için hızla başarısız olabilir. Potansiyel müşterileri ürünlerinizi satın almaya veya hizmetlerinizi kiralamaya ikna etmek kolay değildir.

İletileriniz yalnızca doğrudan satış iletileriyle dolu olmamalıdır. İyi bir e-posta pazarlama kampanyası, potansiyel müşterilerin sahip olabileceği ortak bir sorunu ortaya çıkarma yapısına sahip iletileri kullanmalı ve daha sonra işletmenizin sunduğu bir ürün veya hizmet olarak buna çözüm getirmelidir.

Ürününüzün ve hizmetinizin avantajlarını ve değerini gözden geçirmeniz ve sorunlarının çözümü için nasıl yararlı olabileceğini açıklamanız gerekir. Bu şekilde ürünü kitlenize satabilir ve sadık müşteriniz olmaya ikna edebilirsiniz. Daha sonra e-posta mesajlarını daha sık göndermeye ve satışlarınızı hızla artırmaya karar verebilirsiniz.

Son olarak bu pazarlama türü; müşterilerle kişisel ilişkiler kurmanın, onları sürekli ve sadık bir müşteriye dönüştürmenin en etkili yollarından biridir. Dolayısıyla işletmenizin başarılı olmasını istiyorsanız ve satış promosyonu amacınız varsa, kampanyanızı oluşturmalı ve potansiyel müşterilerinize yapılandırılmış e-posta mesajları göndermeye başlamalısınız.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar