Free Porn
Ana SayfaBlogNFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları

NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları

Yazar

Tarih

Kategori

Yeni Kazanç Yolu: NFT serimizin son yazısı “NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları” yazımızla karşınızdayız.

Daha önceki yazılarımızı okuduktan sonra bu yazımızın size daha fazla faydası olacaktır.
Önceki yazılarımız sıralı bir biçimde aşağıda yer almaktadır.

12

3

4


NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları‘na gelecek olur isek NFT üretmenin pazarlama için tek başına yetersiz olduğunu önceki yazılarımızda belirtmiştik. Ürettiğiniz NFT’leri satış sitelerine yükleyerek satışa hazır hale getirmelisiniz. Aşağıda istatistiksel olarak En İyi 8 NFT Satış Sitesi‘ni sıraladık.

Binance
Opensea
Super Rare
Rarible
Nift Gateway
NBA Top Shot
Mintable
Foundation


Ancak NFT‘lerinizi bu pazaryerlerine yüklemekle de iş bitmiyor. Her ürünün ihtiyacı olan pazarlama stratejisi ile NFT‘lerinizin pazaryerlerindeki değerlerini yükseltmek elinizde.

Nasıl mı?

Topluluk oluşturarak.
Peki bu toplulukları nasıl oluşturmalıyız?
İşte toplulukların sıklıkla kullandığı platformlardan en popülerleri:

Discord,
Telegram,
Twitter,
Reddit,
Quora


Bu platformlardaki topluluklara dahil olup projelerinizi paylaşmalısınız. Platformların içerisindeki ilgili kitleler ile iletişim kurduğunuz kanallar arttıkça, projelerinizin fark edilme oranı da o kadar artar. 


DISCORD NEDIR?

Discord, 13 yaş ve üzeri on milyonlarca insan tarafından arkadaşlarıyla ve topluluklarıyla konuşmak ve de takılmak için kullanılan ücretsiz bir sesli, görüntülü ve yazılı sohbet uygulamasıdır.

Başlangıçta Discord oyuncular için oluşturulmasına rağmen, bugün kullanıcıları çok daha çeşitlidir. İnsanlar her gün Discord’u sanat projelerinden aile gezilerine, ev ödevlerinden zihinsel sağlık desteğine kadar pek çok şey hakkında konuşmak için kullanıyor.

Her büyüklükteki topluluk için ev sahipliği yapsa da en yaygın olarak düzenli olarak konuşan küçük ve aktif insan grupları tarafından kullanılır.

TELEGRAM NEDİR?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. WhatsApp’a oldukça benzeyen Telegram, rakibinden daha çeşitli imkanları bizlere sunuyor.
Grup sınırı olan WhatsApp’ın aksine sınır tanımayan Telegram on binlerce kişiye ev sahipliği yapan grupları bünyesinde bulunduruyor.

Twitter, Reddit, Quora gibi platformlar ise sosyal medya içerisinde aktif kalmanızı sağlayacak diğer platformlardır.

Yaptığınız bir işi tanıtmak için bu çeşitli kanalları kullanabilirsiniz.

Unutmayın ki ürün pazarlamasının nasıl yapıldığını bilmeden hiçbir ürününüzü satamazsınız.

İnsanların başkalarının başarısız olduğu sosyal medya pazarlamasında başarılı olmalarının temel nedenlerinden biri, iletişim kurdukları kişileri ekranda piksel olarak değil, gerçek ihtiyaçları, acıları ve çıkarları olan ve çevrimiçi toplulukların dinamiklerini anlayan gerçek insanlar olarak düşünmeleridir.

İnsanlar doğası gereği “komünal” dir, çünkü işlevleri, disiplinleri, bilgi ihtiyaçları ve meslekleri etrafında meşgul olabilirler. İnsanlarla doğrudan bir şekilde (örneğin LinkedIn gibi bir sosyal ağda) veya dolaylı olarak (örneğin bloglarımızın okuyucuları) ilişkiler kurduğumuzda topluluklar oluşturulur.

Bu topluluklar zaten var ve büyümeleri gerekiyor. Bununla birlikte, sosyal medyayı, kurumsal blogları ve özel topluluk platformlarını kullanarak bunları tanımlayabilir, sosyal ve Web’de etkileşimde bulunmak ve onları beslemek için ana üsler sağlayabilirsiniz. Sonuç, çevrimiçi bir topluluktur. Sosyal teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte, çevrimiçi toplulukları kolaylaştırmak, beslemek ve meşgul etmek için olasılıkların sayısı patladı.

Çevrimiçi ve sosyal topluluk pazarlaması ve çevrimiçi toplulukların gücüyle;

Kişisel ilişkiler ve güven ağları oluşturun.

  • Ortak ilgi alanlarına veya profillere sahip kişileri bir araya getirin.

  • Bu belirli insan gruplarını dahil edin.


Hizmet etmek istediğiniz hedeflere ve etkileşimde bulunmak istediğiniz hedef gruplara bağlı olarak farklı türde çevrimiçi topluluklar vardır. Bir topluluğa katılırken hedeflediğimiz sonuçlar, çeşitli pazarlama ve iş hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlar.

Bu hedeflere bağlı olarak, çevrimiçi topluluklar daha fazla veya daha az kaynak, özveri ve değer gerektirecektir.

Çevrimiçi toplulukların türleri ve davranışlarına bakacak olur isek topluluk doğal bir olgudur, bir zihniyettir ve bir etkileşim biçimidir. Aynı zamanda sosyal işin özüdür. İnsan toplulukları her zaman var olmuştur ve çevrimiçi topluluklar blogları kullanmadan çok önce var olmuştur.

Bu bilgiler ışığında topluluklarınız içerisinde pazarlama stratejiniz ile NFT‘lerinizi daha iyi bir konuma getirmeniz mümkün.

NFT pazarlama için kullanabileceğiniz platformları bu yazımızda sizin için anlattık. etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek NFT‘lerle alakalı bilgiler edinebilirsiniz.


Bir sonraki yazımıza kadar hoşça kalın.

Kaynak: 1, 2

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar