Ana SayfaYoutubeYouTube Para Kazanma Yöntemleri, Yöntemler Neler?

YouTube Para Kazanma Yöntemleri, Yöntemler Neler?

Yazar

Tarih

Kategori

İnternetten Para Kazanmanın En Çok Başvurulan Yöntemleri

youtube internetten para kazanma
youtube internetten para kazanma

YouTube yakın zamanda para kazanma programını değiştirirken, son 12 ay içinde 1000 minimum abone ve 4.000 saatlik görüntüleme süresine erişebiliyorsanız, çevrimiçi olarak ekstra para kazanmak için hala inanılmaz bir yer. YouTube muhtemelen dünyanın en büyük ikinci arama motorudur (Google’dan sonra) ve dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü sitesidir.

2017’de her gün YouTube‘da yaklaşık 5 milyar video izlendi! YouTube kanalları, abonelikler yoluyla para kazanmak yerine geleneksel bir reklam sistemine dayanır. Yani ne kadar çok izleyici alırsanız o kadar çok kazanırsınız. YouTube İş Ortağı Programı için onaylandıktan ve videolarınıza reklam eklemeye başladıktan sonra, her 1000 görüntülemede yaklaşık 2tl veya  4tl kazanırsınız.

Bu para çok fazla görünmeyebilir, ancak ayda 5.000 görüntülemeye sahip 100 videonuz varsa, bu zaten 1.000 ila 2.000 tl olacaktır. Videolarınızın milyonlarca görüntülemeye başlayıp başlamadığını hadi bir hayal edin!

YouTube, 2020’de çevrimiçi olarak para kazanabileceğiniz en hızlı büyüyen platformlardan biridir.

Bir YouTube kanalını büyütmek, bir blog veya web sitesi başlatmak gibidir.

İlk adım, ne tür videolar oluşturacağınızı seçmektir. En başarılı YouTube kanalları iki kategoriden birine girer:

Eğitim içeriği: İnsanlar her zaman yeni bir şey öğrenmenin en hızlı yolunu bulmak ister. “Nasıl Yapılır” ifadesini içeren YouTube aramaları, yıldan yıla% 70 büyüyerek YouTube’u bildiklerinizi öğretmek için inanılmaz bir yer haline getiriyor.

Eğlence: Web dizileri, ürün incelemeleri, komedi çizimleri ve şakalar, vlog’lar, hatta video oyunu yönlendirmeleri – YouTube kanalınız üzerinden insanları eğlendirmenin birçok farklı yolu var.

Bununla birlikte güçlü, sadık bir kitle oluşturabilmeniz için YouTube kanalınız tek bir nişe odaklanmalıdır. Örneğin, makyaj eğiticileri oluşturabilir, video oyunları aktarabilir, ürünleri inceleyebilir, becerileri öğretebilir, şaka videoları oluşturabilir veya kitle olduğunu düşündüğünüz başka herhangi bir şey yapabilirsiniz.

YouTube’da para kazanmanın sırrı, insanların eğitmek veya eğlendirmek istedikleri içerik oluşturmaktır. İnsanları izlemeye ikna etmek için tıklama oranı içeren bir başlık veya YouTube araması için optimize edilmiş anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. 1.000 aboneye ulaştığınızda, kanalınızdan resmi olarak para kazanabilirsiniz.

İntentten Para Kazanmak İçin En Çok Başvurulan Yöntem youtube

Ardından, YouTube kanalınızı ayarlamanız ve oluşturmanız gerekir. YouTube kanalınız tüm içeriğiniz için ana üssünüzdür. Gmail veya Google Drive için zaten bir Google hesabınız varsa, YouTube’da oturum açmak ve kanalınızı ayarlamaya başlamak için bunu kullanabilirsiniz.

Sizin için çalışan ve akılda kalıcı olan bir kullanıcı adı seçin. “Gelişmiş” bölümünün altına alakalı anahtar kelimeler ekleyerek ve hedeflediğiniz ülkeyi (görüntüleyenlerinizin çoğunun bulunduğunu düşündüğünüz yer) seçerek YouTube kanalınızın daha kolay bulunmasını da istersiniz. Kişisel bir blogunuz veya siteniz varsa, bunu “ilişkilendirilmiş web sitesi” olarak ekleyin. Şimdi, içerik oluşturmaya ve yüklemeye başlamanın zamanı geldi.

Yeterince yüksek kaliteli bir kamera kullandığınızdan emin olun (çoğu akıllı telefon çalışır, ancak en azından bir tripod almanızı öneririm, böylece çekimleriniz titremez), ancak ilk başta mükemmel olmaktan endişe etmeyin.

YouTube’un güzelliği, sizin için neyin işe yaradığını bulduğunuzda farklı içerikleri ve stilleri test etmeye devam edebilmenizdir. Bunun yerine, abone tabanınızı oluşturmak için düzenli bir programa bağlı kalın.

Dikkat çekici açıklamalar ve önizlemeler denemenin yanı sıra alakalı etiketleri kullanarak videolarınızı daha üst sıralarda olacak şekilde optimize edebilirsiniz. Öne çıkmanız ve insanların videonuzu tıklamasına teşvik etmeniz gerekir.

İçeriği düzenli olarak yayınlamaya başladığınızda biraz izleyici oluşturmaya başlarsınız. Ancak YouTube’dan gerçek parayı kazanmaya başlamak için videolarınızı başka bir yerde pazarlamanız gerekir.

Kanalınızı Twitter ve Facebook’ta paylaşın. Videoları aklınıza gelebilecek başka bir yere dağıtın. Ayrıca, yorumlarla etkileşime geçin ve hazırladığınız videoların etrafında bir topluluk oluşturun; böylece kullanıcılar bunu arkadaşlarıyla paylaşır.

1.000 abone / 4.000 saatlik eşiğe ulaştıktan sonra, kanalınızın Para Kazanma sekmesi altındaki “Reklamlarla para kazanın” seçeneğini belirleyerek videolarınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. YouTube kanalınız için iyi bir takip oluşturmak biraz zaman alabilir, ancak düzenli bir ekstra gelir kaynağı olmanın yanı sıra üretmen çok eğlenceli olabilir.

Sabırla yol alın.Çünkü bu iş sabır işidir.Bir anda olmasını beklemeyin.İşin kaymağı sizin sabrınızdan sonra gelecektir.

Affiliate marketing’ten para kazanmak isterseniz tam size göre bir post hazırladık. Amway’dan para kazanmak.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar