Ana SayfaYoutubeYouTube'dan Para Kazanma, İnternetten Para Kazanma

YouTube’dan Para Kazanma, İnternetten Para Kazanma

Yazar

Tarih

Kategori

YouTube’da ben de varım diyenler.

Arkadaşlar YouTube’dan para kazanmak artık mümkün ama bunu bilmeyenlerin sayısı oldukça fazla. o yüzden sizlere kısa ve net bir şekilde üşenmeden, nazlanmadan kendi cümlelerim ile bilgilendirmeye çalışacağım.

YouTube'dan Para Kazanma
YouTube’dan Para Kazanma

İlk olarak tanımadığımız insanları, sonra ünlüleri orada gördük! Kim derdi ki podyum ve televizyon dünyasının “Kanalıma hoş geldiniz.” diyeceğini. Evet, YouTube’dan bahsediyoruz. Birçok kişinin gelir elde ettiği mecraya siz de kayıtsız kalmayın ve YouTube’dan para kazanmanın yollarını öğrenin!

İşin iki aşaması var. Birincisi kurallar, ikincisi ise mutfak kısmı.

Kurallar her zaman basittir. Uyarsan oyunun içindesindir, uymazsan dışında. O nedenle önce mutfak kısmını anlatacağız. Zira oraya uyum sağlamak biraz meşakkatli

Tabii ki ciddi paralar kazanan Youtube kullanıcıları var ancak Youtube’dan büyük paralar kazanmak için zaman, kararlılık ve sıkı çalışma gerekir.Videolarınızdan para kazanmaya başlamadan önce Youtube hesabınızı monetize etmeniz gerekir.

Bunu yapmak için “YouTube ortağı” olmanız gerekir. Yani içeriklerinize Google’ın reklam yerleştirmesi için izin vermeniz gerekir İşte bu noktada videolarınızın altında ne tür reklamların yer almasını istediğinize karar vermelisiniz

Ancak YouTube Ortağı Olmanız için Şunlar Gereklidir

EN AZ 18 YAŞINI DOLDURMUŞ OLMALISINIZ VEYA ADSENSE HESABINIZI YÖNETECEK 18 YAŞINDAN BÜYÜK BİR YASAL VASİNİZİN BULUNMASI GEREKLİDİR.

Overlay ( bindirme ) reklamlar küçük bannerlardır ve videoların altında çıkar. TrueView ( akış içi) reklamlar videonuz başlamadan önce oynar. İki türü de aynı anda seçmek doğru bir yaklaşım değildir.

Videonuzun içeriğine göre bir reklam türünden diğerine geçiş yapabilirisiniz.Çalıştığınız içeriğin türünü düşünün ve izleyicileriniz konusunda bilinçli olun.

Videonuz bir keçinin nasıl yakalanacağını veya kravatın nasıl bağlanacağını gösteren eğitici bir videoysa izleyiciler büyük ihtimalle reklamı sonuna kadar izleyeceklerdir

Videonuz eğlenceli ve saçmaysa Overlay reklamları kullanmanız daha mantıklı olur çünkü TrueView reklamlar çıkarsa izleyiciler başka bir videoya geçebilir

Hangi reklamın daha etkili olduğunu düşünürken stres olmayın. Ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz

En iyisinin hangisi olduğunu belirlemek için izlenmeleri ve tıklanmaları Adsense sayfasından takip etmelisiniz.Adsense hesabınız yok ise de problem değil:

Önce google hesabınıza yönlendirilirsiniz,

Şifrenizi girip oturum açarsınız,

İlişkilendirmeyi onaylarsınız,

Gerekli bilgileri girdikten sonra Youtube’a yönlendirilirsiniz

Reklam seçiminizi yaptıktan sonra onaylayın. Hayırlı olsun,Videolarınızın yanında dolar simgesi çıkmış olması gerekli.

Bundan sonra yapacağınız tek şey adsense hesabınızı youtube kanalınızla ilişkilendirmek. Adsense ilişkisi sayfasından bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.1.000 takipçi ve 4000 saat izlenme süresine ulaşın. 1 yıl içinde bu iki şartı yerine getirdiğinizde reklamlar aktif hale gelecek ve para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Adsense’in size para vermesi için önce alt limiti doldurmanız gerekir. Bu şu anlama geliyor: en az 100 dolar biriktirmeden ödemenizi alamazsınız.

Bir ay sonunda bu alt limite ulaşamazsanız kazancınız bir sonraki aya aktarılır. Ve gelecek aya, tekrar gelecek aya ta ki alt limite ulaşana kadar. Alt limite ulaşmanız videolarınızın popülerliğine bağlı olarak birkaç hafta veya birkaç ay alabilir.

videonun arka planında telif hakkına sahip olmadığınız bir müzik dahi olsa para kazanamayacağınız yöntemdir. en çok parayı, yorum yaparak oyun oynayanlar kazanıyor

Her 1,000 görüntülenme için 1 TL kazanabileceğiniz gibi 3-4 TL de kazanabilirsiniz. Gerçek şu ki, görüntülenme sayınıza göre sabit bir para kazanmazsınız. İnsanların reklamla ilişki kurmasına bağlı olarak para kazanırsınız. Buradaki ilişki reklamın tıklanması veya 30 saniyeden fazla izlenmesidir.

YouTube reklamcılık Adwords platformundan yönetilir

Reklamcılar tıklama başına maliyet veya izlenme başına maliyet reklamlarını seçerler.Bazı yayıncılar her 1,000 izlenme için 2.5 dolar alırken, bazıları 10 dolara kadar alabiliyor. Gördüğünüz üzere YouTube’da kazanabileceğiniz para genellikle videonuzdaki reklamların performansına göre değişiyor.

Kafanızda Şu soru olabilir:

youtubede para kazanma tamamda kazandığımız para kredi kartına mı,telefona mı,eve mi geliyor.

Bunu siz belirliyorsunuz.

Para Youtube ile ilişkilendirdiğiniz hesabınıza  gelir.

Kanalınız Para Kazanmaya Başladıysa

Bir gelir Elde Ediyorsanız

Şimdi Size Birkaç Püf Nokta Önereceğim

1-Çok Para Kazanmak için bir videoyu Reklamla Doldurmayın Yada Her videonuza reklam koymayin izleyicileriniz sıkılabilir veya başka bir videoya geçebilir.

2-Videolarda üretici Olun taklit etmemeye çalışın.

Yapılmamış içerikler ve videolar daha çok izlenir.

3-Videolarınızda Özgür Olun (Tabi Youtube Kuralları İçerisinde) Bir videoya birkaç şey sığdırabilirsiniz

4-Kendiniz olun olmadığınız biri gibi davranmayın izleyicilerinizle samimi bir bağlantı kurmaya çalışın

5-Günde 1 video atmaya çalışın dahada fazla atabilirsiniz ama haftada 1 yada ayda 1 video atmamaya çalışın izleyicileriniz sizi bekleyene kadar başka youtuberlara gidebilir

6-Youtubeden kazandığınız Bir miktar parayı kamera mikrofon ve videonuzu güzelleştirecek şeylere harcayın,izleyiciler emek verdiğinizi anlasın.

7-Videolariniza Ünlü Veya Ünsüz Konuk almaya çalışın Ve birlikte Konuğunuza ve Kendi Kanalınıza Video Çekin konuğunuzunda kanalından size abone ve izleyici kitlesi gelecektir.

Kripto para ile ilgileniyorsanız Bitcoin yazımız tam da size göre.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar