Free Porn
Ana SayfaAffiliate Marketing2022'de Kendi İşletmenizi Kurmak İçin En İyi 7 Fikir

2022’de Kendi İşletmenizi Kurmak İçin En İyi 7 Fikir

Yazar

Tarih

Kategori

Bugünkü yazımızda 2022’de kullanabileceğiniz en iyi 7 işletme fikri ile karşınızdayız.

Küçük bir işletmeye nasıl başlayacağınıza karar vermek, daha önce hiç yapmadıysanız göz korkutucu bir ihtimal gibi görünebilir. Neyse ki, diğer birçok girişimci var ve başarılarından ve iş hatalarından topladıkları bilgelikten faydalanabilirsiniz.

Bir işletmeye nasıl başlayacağınıza dair zamana göre test edilmiş bu 12 adım para kazanma fikrinizi bulmaktan ve doğrulamaktan, gönderim stratejinizi belirlemeye ve nihayet ürününüzü veya hizmetinizi başlatmaya kadar her konuda size yardımcı olacaktır.

 1. Küçük bir işletmeye nasıl başlanır
 2. Bir iş fikri bulun
 3. Bir işletme adı seçin
 4. Ürün fikrinizi doğrulayın
 5. İş planınızı yazın
 6. Mali durumunuzu düzene sokun
 7. Ürününüzü veya hizmetinizi geliştirin
 8. Bir iş yapısı seçin
 9. Araştırma lisansları ve devlet düzenlemeleri
 10. Araçlarınızı seçin
 11. İş yeri bulma
 12. İş yükünü ve takım boyutunu planlayın
 13. İşletmenizi başlatın

  Bu adımlarla kendi girişiminizi oluşturmak çok daha kolay. Girişimcilik ekosisteminin her alanında yükseliş artıyor. Sayıları sürekli artan melek yatırımcılar yeni fikirlere yatırım yapıp, bu fikirlerin ticarileşmesini destekliyorken siz de kendinize bir konum arıyorsanız bu yazımız tam da size göre.


Aşağıda 2022 için en iyi işletme fikirlerini bulabilirsiniz.

1-Sosyal Medya Pazarlama Ajansı


LinkedIn’in 500 milyondan fazla kullanıcısı var ve işverenler LinkedIn profilleri ve onayları için çalışan başına yılda 40.000 ABD dolarından fazla harcama yapıyor. Birçok şirket artık Facebook, Twitter, Pinterest vb. Dahil olmak üzere en popüler platformların hepsinde varlıklarını oluşturmak, optimize etmek ve sürdürmek için sosyal medya pazarlama ajanslarına güveniyor.

Bu, sosyal medya aracılığıyla hedef müşterilerle nasıl bağlantı kuracağını bilen web uzmanlarının dikkatini gerektiren her gün ortaya çıkan yeni ağlarla sürekli büyüyen bir alandır.

Sosyal medya yönetimi harika bir iş fikridir çünkü oldukça karlı olan talep gören bir hizmettir.

İLGİLİ MAKALE:
Sosyal Medya Pazarlama ile 7 Adımda Sosyal Medyada Nasıl Para Kazanılır? – 2022

2-Organik Güzellik Ürünleri


İnsanlar cilt bakımı, saç bakımı ve güzellik ürünlerinde kullanılan içeriklerden daha fazla haberdar oluyorlar. Birçok insan bu nedenle mümkün olduğunda doğal ürünler kullanmayı tercih ediyor. Instagram’da çevrimiçi olarak bulunabilen organik güzellik ürünleri için büyüyen bir pazar var.

Bu iş fikri yüksek talep görüyor çünkü tüketiciler zararlı kimyasallar olmadan doğal güzellik istiyor ve doğal ürünler geliştiren girişimciler bu ihtiyacı karşılayabiliyor.

İLGİLİ MAKALE:
Amway’dan nasıl para kazanılır?

3-Podcast Serisi Oluşturmak

Yeni podcast’ler dalmadan önce hep aynı soruyu soruyor: “Podcast’ler ne kadar para kazanabilir?” Bir podcast kitlesini büyütmek için zamanlarına ve enerjilerine yatırım yapmadan önce ödülün ne olacağını bilmek istiyorlar.

Peki podcast’ler ne kadar para kazanabilir? Dürüst olmak gerekirse, çoğu 0 dolar kazanıyor. Aslında, birçok podcast negatif nakit akışına sahiptir, çünkü ekipman satın almak ve tek bir dolar kazanmadan önce barındırma ücretlerini ödemek için para harcarlar.

Podcasting gibi yaratıcı çalışmalar, insanlar sizi izlemeye karar verene kadar para kazanmaz. Dinleyicilerin değeriniz olduğuna karar vermesi zaman alır. Bu nedenle, bu hafta maaş çekine ihtiyacınız olduğu için bir podcast başlatmak istiyorsanız, gelir elde etmenin başka bir yolunu bulmalısınız.

Ancak, harika içerik oluşturmak, sürekli olarak yeni bölümler yayınlamak ve kitlenizi meşgul etmek için çalışmaya başlarsanız, sonunda her bölümde para toplayan bir gösteri oluşturacaksınız. Her gün sadece birkaç saat podcast’lerinde çalışarak çok rahat bir yaşam süren birçok insan var.

İLGİLİ MAKALE:
Podcast Şovlarından Para Kazanabileceğiniz 8 Yol

4- Başkasının adına yazmak


Hayalet yazarlardan yararlanan yazarlara her zaman bir talep vardır, çünkü yazma sanatını mükemmelleştirmek yıllar alır ve birçok insanın bir kitap yayınlamadan önce becerilerini geliştirmek için zamanı veya sabrı yoktur.

Bu iş fikri yüksek talep görüyor çünkü her zaman edebi altın üretmek için deneyimli bir yazara para ödemeye istekli insanlar olacak, özellikle de eldeki konuyla ilgili deneyime sahip ve bu türün nasıl etkili bir şekilde pazarlanacağını bilen bir hayalet yazarı işe alırlarsa.

İLGİLİ MAKALE:

Freelance Yazarlık: 2020’de Serbest Yazar Olarak Para Kazanmak

5-Çeviri Hizmetleri


Web siteleri, gazeteler, broşürler, yasal belgeler vb. İçin çeviri hizmetleri.. daha fazla insan ve işletme küresel fırsatları araştırdıkça ve uluslararası ticaret daha yaygın hale geldikçe önemli olmaya devam edecektir. Birçok çevrimiçi pazarlamacı reklam için sosyal medyaya güvenir; bu nedenle, web sitelerinin metninin farklı bölgelere hitap edecek dillere çevrilmesi gerekir.

Bu iş fikri yüksek talep görüyor çünkü insanlar küresel fırsatlardan daha fazla haberdar olduklarında çeviri hizmetleri için büyüyen bir pazar var ve teknolojik gelişmeler bu fırsatlardan yararlanmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

İLGİLİ MAKALE:

6-Özel günler için hediye tasarımları

Hediye tasarımcıları, mevcut ürünleri kullanarak farklı konseptte ürünler ortaya çıkarır. Her özel gün döneminde, büyük firmalar tarafından yapılan kurumsal hediyeler ya da mağaza satış ürünleri, hediye tasarımcıları tarafından yapılmaktadır. İş fikirleri arasında oldukça karizmatik olan hediye tasarımcılığı için, mutlaka grafik tasarım programlarını öğrenmelisiniz. Bilgisayar ortamında yapılacak olan tasarımların gerçekleştirilmesi daha kolay olacaktır.

Girişimciler genellikle küçük pazarları fazla önemsemezler. Evet, pazar büyüklüğü işletmeden beklentilerinize uygun olmalıdır, ancak belirli bir nişin fırsat büyüklüğü birkaç başka boyut tarafından belirlenir. Örneğin, bir ürün kategorisinin nispeten az sayıda aktif müşterisi varsa, ancak ürünün fiyatı nispeten yüksekse ve yeniden satın alınması gerekiyorsa, bu, pazar büyüklüğüne odaklanan kurucuların kaçırabileceği çekici bir fırsattır.

Hediye tasarımcılığı da bu fırsattan istifade etmek için adeta biçilmiş kaftandır. Belli özel günler için seçilmiş hediye konseptleri ile niş bir alan yaratmış olursunuz.

7-Stok Fotoğrafçılık

Stok fotoğraflar, önceden çekilmiş, düzenlenmiş ve kullanıma hazır fotoğraflardır. Genellikle, yazarlar fotoğraflarını çevrimiçi olarak ödeyebileceğiniz ve doğrudan web sitelerinden indirebileceğiniz görüntülerle dolu büyük dijital kataloglar sunan stok fotoğraf ajanslarına gönderir.

İLGİLİ MAKALE:


Sonuç


Tüm bu hizmetlere olan talep, son yıllarda, çoğunlukla küresel ticareti daha yaygın hale getiren teknolojik gelişmeler nedeniyle artmıştır. Bunlar, girişimcilerin 2022’de kendi işlerini kurmak için kullanabilecekleri birçok talep gören iş fikrinden sadece 7’si.

Girişimcilerin tuğla ve harç yerleri açmayı planlayıp planlamadıkları ya da çevrimiçi hizmetler sunan küçük şirketler kurmayı tercih edip etmedikleri, karlı endüstrilerle ilgilenmek için birçok fırsat var. İnsanların teknolojiye erişimi olduğu sürece, bu tür işletmelerin lehine düşme tehlikesi yoktur.Yazımızda 2022’de Kendi İşletmenizi Kurmak İçin En İyi 7 Fikir aşamasını sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT Satışı

2022 yılında start-up yatırımları ve çıkışları daha artacağı öngörülüyor. Peki siz kendi girişiminiz için hangi fikirlere daha yakınsınız?
Yorumlara yazabilirsiniz.

Kaynaklar:1, 2, 3

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar