test
Ana SayfaGoogleGoogle AdSense Dezavantajları-2020

Google AdSense Dezavantajları-2020

Yazar

Tarih

Kategori

Google AdSense Dezavantajları

1. Sınırlı dil desteği.

2. Önemli miktarda para kazanmak zordur.

3. Rakip reklamlar.

4. Alakalı ve uygun olmayan reklamlar.

5. Web sitesi veya blog yaşı.

6. Hesap doğrulaması için fiziksel adres.

7. Ödeme üzerinde kontrol yok.

8. Reklam biçimi.

9. Sabit gelir yok.

10. Hesabın sonsuza dek yasaklanma olasılığı.

12.Web sitesinin yükleme hızını azaltma.

13. Sitenizden ayrılan ziyaretçiler.

14. Reklamları engelleyen kullanıcılar.

Google AdSense çevrimiçi para kazanmanın harika bir yolu olan reklamcılık hizmetidir. Google kullanıcılarına bu hizmeti ücretsiz sunmaktadır ve bu başlamak çok kolaydır. Yapılması gereken tek şey bir Google hesabı oluşturmak.

Ve bunu yaptıktan sonra AdSense kodu içeren reklamlar oluşturmaya başlamaktır. Reklamlar otomatik olarak yayınlanmaktadır. Ziyaretçi veya okuyucu Google AdSense reklamlarını her tıkladığında, ondan para kazanırsınız. Önemli miktarda para kazanmak istiyorsanız platformun etkileşimlerini artırmalı ve trafik sağlayabilmelisiniz.

Bu hizmetin çevrimiçi para kazanmak isteyen kişilere ve tüm avantajlara sahip olma şansına ek olarak, kullanıcılar kullanmaya başlamadan önce Google AdSense dezavantajlarının farkında olmalıdır. Bu yazıda, bu hizmet aracılığıyla karşılaştığınız gerçekleri size bildirmek için tüm Google AdSense dezavantajlarından bahsediyoruz.

Google AdSense’ in dezavantajları nelerdir?

1. Sınırlı dil desteği.

Google AdSense programlarına başvurmak istediğinizde, başvuru koşullarından bir tanesi web sitenizi veya blogunuzun ana dilini kontrol etmeniz gerekir. Google AdSense sınırlı dilleri desteklemektedir ve hizmet programlarını kullanabilmek için web sitenizin ana dili bunlardan biri olmalıdır. Farklı dillere sahip insanlar için bir sınırlama olduğundan, bu Google AdSense’ in en önemli dezavantajlarından biri olabilir.

Google Adsense ile para kazanmak-2020-1
Google Adsense ile para kazanmak-2020-1

2. Önemli miktarda para kazanmak zordur.

Daha önce de belirtildiği gibi, Google AdSense hizmetinden elde ettiğiniz gelir ve kâr, tıklama oluşturmaya ve trafiği artırmaya bağlıdır. Bu nedenle, yeni bir yayıncı olmanız ve çok fazla etkileşiminiz olmaması kazancınızın düşün olmasına etki edebilir. Platform ziyaretlerinizi tanıtmak için çok zaman harcamanız ve içerik oluşturmanız gerekir.

3. Rakip reklamlar.

Platformunuzda hangi reklamların görüneceğini seçmediğiniz için, web sitenizde kendi işinizi riske atabilecek rakip reklamlar olabilir. Bununla birlikte, Google AdSense, bazı URL’ lerin platformunuzda görünmesini engellemeyi mümkün kıldı; böylece, rakiplerinizi tanımanız ve URL’ lerini göstermelerini önlemek için engelleyebilirsiniz.

4. Alakalı ve uygun olmayan reklamlar.

Google AdSense’ in web siteniz veya blogunuz için seçtiği reklamlar üzerinde neredeyse hiç kontrolünüz olmadığından, profesyonel olmayan ve web sitenizle veya blogunuzla alakalı olmayan bazı reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Platform içeriğinizle alakalı olmayan reklamlar göstermek, sitenizin görünümünü bozabilir.

5. Web sitesi veya blog yaşı.

Google AdSense politikalarından biri, yayıncının web sitesi veya blog yaşıdır. Çevrimiçi para kazanmak için Google AdSense programlarına katılmak isteyen yayıncıların, dünyanın belirli ülkelerinde AdSense’ e başvurmadan önce en az 6 ay boyunca web sitelerine veya bloglarına sahip olmaları gerekir. Bu, yayıncıların Google AdSense aracılığıyla işlerine hemen başlamasını engelleyecektir.

6. Hesap doğrulaması için fiziksel adres.

Google AdSense, fiziksel adres onayını da içeren hesap doğrulaması için bazı geleneksel yöntemler kullanır. Ödemeleri almak için onaylamak gerekir. Çoğu ülke için Google, fiziksel adresinizi onaylamak için geleneksel posta kartı doğrulamasını uygulamaktadır. Dolayısıyla, fiziksel adresi olmayan yayıncılardan geliyorsanız veya sık sık seyahat ediyorsanız, bu sizin için iyi bir seçim değildir.

7. Ödeme üzerinde kontrol yok.

Temel olarak Google AdSense’ in size ödediği para miktarı üzerinde kontrolünüz yoktur. Bu, kullanıcıların tıklama başına elde ettikleri gelir konusunda pazarlık yapmalarına izin vermeyen en önemli Google AdSense dezavantajlarından biridir.

Google AdSense programları, yayıncılara tıklama başına ödemenin çok küçük bir yüzdesini öder. Bu, aldığınız tıklama gelirinin yüzde kaçını tam olarak bilemezsiniz. Bununla birlikte % 5 veya daha az olduğu tahmin edilmektedir. Bu, az miktarda para almak için bile çok sayıda tıklama oluşturmanız gerektiği anlamına gelir.

8. Reklam biçimi.

Google AdSense sayesinde kullanıcılar reklamlarının boyutunu, rengini ve biçimini özelleştirebilir. Ancak bunları zevkinize göre tamamen biçimlendiremezsiniz.

9. Sabit gelir yok.

Kazancı sabit olmadığı için Google AdSense gelirine sabit bir gelir olarak güvenemezsiniz. Google AdSense’ in dezavantajlarından biri olarak kabul edilebilir. Çünkü siteleri herhangi bir nedenle trafik elde edemediğinde yayıncı üzerinde bir baskıdır.

10. Hesabın sonsuza dek yasaklanma olasılığı.

Google AdSense, geçersiz tıklama oluşturma konusunda çok kısıtlıdır. Google, yayıncı kimliğinden aldattığını varsaydığı herhangi bir şey tespit ederse, hizmet tarafından sonsuza dek yasaklanabilirsiniz.

Google, AdSense hesabınızı yasakladıktan sonra ömür boyu sürer ve geri alma şansınız yoktur. Google Adsense, politikalarına ve şartlarına ciddi bir ihlal tespit ederse, yayıncı hesaplarını sonsuza dek doğrudan kapatır.

Bu nedenle, asla tıklama sahtekarlığı botlarını, programlarını veya yazılımlarını kullanmaya çalışmadığınızı unutmayın. Siz Google AdSense ‘in bileceği veya programlar tarafından blog veya web sayfalarında yapay tıklamalar üretecek herhangi bir yöntemi kullandıkça, hesabınızı geri alma şansınız olmayacak şekilde yasaklarsınız.

11. Uygun müşteri desteği sağlanmaz.

Google AdSense, yayıncı veya çevrimiçi mülk sahibi olan kullanıcılarına güçlü müşteri desteği sağlamamaktadır. Temel olarak doğrudan müşteri desteği yardım hattı yoktur.

Bir yayıncı olarak, netleştirilmesi gereken herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, belirli bir soruyu oynayabilecek ve size cevap ve destek sağlayabilecek kimse yoktur. Google AdSense e-posta kişisi kullanılabilir olmasına rağmen, raporlara göre yanıt almak çok uzun sürüyor.

12.Web sitesinin yükleme hızını azaltma.

Google AdSense’ in en önemli dezavantajlarından biri, sayfanın yükleme hızını etkilemesidir. Sayfanıza yayınlanan reklamlar, önemli ölçüde yükleme hızının düşmesine neden olabilir.

Hangi reklamların daha fazla tıklandığını bilmiyorsunuz. Google AdSense, hangi reklamverenin reklamının size daha fazla gelir sağladığını size bildirmez. Bunu öğrenmeniz durumunda, gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için alakalı içerik oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

13. Sitenizden ayrılan ziyaretçiler.

Daha önce de belirtildiği gibi, para kazanmak için reklamlara tıklayarak trafiğe ihtiyacınız vardır. Ancak site trafiğiniz Google AdSense reklamlarını tıkladığında sitenizden ayrılır.

Bu tıklama sayesinde para kazanmanıza izin verebilir, ancak aynı zamanda web sitenizde veya blogunuzda sağlamanız durumunda kendi ürün ve hizmetlerinizle para kazanma fırsatını kaybedersiniz.

14. Reklamları engelleyen kullanıcılar.

Bazı kullanıcılar, web sitelerinde rahatsız edici görünen reklamlar bulduklarından tarayıcılarındaki reklamları engellemek için bazı yöntemler kullanmış olabilir.

Son olarak;

Google AdSense avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak, bu reklamcılık hizmetinin bazıları için iyi bazıları için iyi olmadığını söyleyebiliriz. Her şey kullanıcıların durumuna ve çevrimiçi mülk sahibinin alabileceği gelir miktarına, sahip olduğu içeriğe ve aldığı ziyaretçi sayısına bağlıdır.

Google AdSense dezavantajlarına rağmen, hizmet gelirinizi artırmak için harika bir fırsat olabilir. Ancak, Google AdSense programlarından önemli miktarda para kazanmanın kolay olmadığından, trafiği ve etkileşimi artırmak için zaman yatırımına ve pazarlama yöntemlerine ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar