test
Ana SayfaE-TicaretWebsite Reklamları için 13 Reklam Veren Uygulama: 2020 Adsense Alternatifleri

Website Reklamları için 13 Reklam Veren Uygulama: 2020 Adsense Alternatifleri

Yazar

Tarih

Kategori

2020’de WordPress Blogunuz için 13 En İyi AdSense Alternatifi

1. Media.net

2. İnfolinks

3. Amazon Yerel Alışveriş Reklamları

4. PropellerAds

5. Revcontent

6. Evadav

7. Adsterra

8. PopAds

9. ylliX

10. PopCash

11. Bidvertiser

12. OIO Publisher

13. AdSense

reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak
reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak

Google AdSense, WordPress blogunuzdan para kazanmak için kullanılan bir reklam aracıdır. Ancak hesabınız askıya alınır, yasaklanırsa veya hesabınıza erişemezseniz ne olur?

Google AdSense‘ e bir alternatif olmalı ve sizin için onlardan 12 tane bulduk.

AdSense’ e sağlam bir alternatif seçebilmeniz için önce göndericiyi incelemeniz gerekir. Ama bundan önce şunlara bir bakalım;

Google AdSense platformu ne zaman başladı ve neden / nasıl bu kadar popüler oldu?

Google AdSense Nedir ve Nasıl Çalışır ?

AdSense, Google tarafından 2003 yılında başlatılan bir çevrimiçi reklamcılık programıdır.

Başlangıçta platform hakkında bazı şüpheler vardı ve 2004′ te kötü sonuçlar ve şikayetler Google’ ı reklamverenlerin AdSense ağından çıkmasına izin vermeye zorladı. Fakat sorun başladığı gibi sona erdi.

Ve o zamandan bu yana, web sitelerinden para kazanmak isteyen blogcular ve web sitesi sahipleri için reklam platformuna dönüştü.

İşte Bugün Web Sitenizden veya Blogunuzdan Para Kazanmak İçin Kullanabileceğiniz 13 Adsense ve Adsense Alternatifi:

1. Media.net

Adsense’ in en büyük doğrudan rakiplerinden biridir. Bu platform anahtar kelimelerle reklam veren kullanıcılar için en büyük pazar yerlerinden bir tanesidir. Bu şirket reklam teknolojisinin en gelişmiş portföylerinden birine sahiptir.

Kullanıcılarına görüntülü reklam, yerel video ve daha fazla reklam çözümü sunmaktadır. Uygulamayı kullanmak kolaydır. Yapmanız gereken web sitenize veya blogunuza kısa bir kod snippet’ i bırakmaktır.

İçeriksel, video ve yerel reklamların etkinleştirilmesi ve yayınlanması, fazladan kod veya entegrasyon çalışması olmadan da yapılabilir. Bu platform içeriğe dayalı bir reklam ağı olduğundan, web sitenizde veya blogunuzda görüntülenen reklamlar her zaman içeriğiniz ile ilgilidir.

Örneğin blogunuz köpeklerle ilgili ise, kullanıcılar izleyebileceklerinden daha fazla köpek reklamı ile karşılaşırlar. Bunun haricinde müşteri destekleri de çok kalitelidir.  Örneğin işleminiz onaylandıktan sonra hemen sitenizin reklamlarını optimize etmenize yardımcı bir müşteri temsilcisi verilir.

reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak
reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak

2. İnfolinks

Bu platform dünyanın en büyük yayıncı pazarı olmakla beraber, 128 ülkede 100.000‘ den fazla blog yayıncısı ve web sitesi için gelir üretir. Bu şirket aynı zamanda Nike, Netflix gibi büyük markalarla da çalışıyor Reklamları içeriğiniz ile mükemmel bir uyum sağlar. Ve İnfolinks reklamlarını web sitenize entegre etmek basittir.

Onaylandıktan sonra sitenizin HTML’ sine ekleyebileceğiniz bir komut dosyası alırsınız. Bu kodu web sitenizde herhangi bir yere yapıştırdıktan sonra para kazanmaya hazırsınız.

reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak
reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak

3. Amazon Yerel Alışveriş Reklamları

Amazon platformundan kim yararlanmak istemez ki?

Dünyanın dört bir yanından 197 milyondan fazla insan e-ticaret mağazası ziyaret ediyor. Amazonun yerel alışveriş reklamları, kullanıcılarına milyonlarca ürüne doğrudan erişim sağlamaktadır.

Amazon’un sunduğu reklam birimleri üç farklı türe ayrılır:

Önceleme reklamları : Bu reklamlar, içeriğinizin altında önerilen, alakalı Amazon ürünlerini gösterir. Bu birimlerin tümü de mobil uyumludur.

Arama reklamları :  Bu reklam birimi, ziyaretçilerinizin Amazon‘ dan arama sonuçlarını doğrudan web sitenizde görüntülemelerini sağlar. Bu, arama ifadelerine ve anahtar kelimelere dayanan önerilen Amazon ürünlerini içerir.

Özel reklamlar : Ziyaretçilerinize tanıtmak istediğiniz belirli Amazon ürünlerini seçin. Bu birimler son derece esnektir, daha doğal hissetmek için kişiselleştirme sunar. Örneğin, “2020′ da kullandığım ve memnun kaldığım kulaklıklar.”

4. PropellerAds

150.000’ den fazla yayıncı PropellerAds kullanıyor ve bununla birlikte şirketin sekiz yıldan fazla pazar uzmanlığı ve deneyimi vardır. Web sitenizin can sıkıcı ve spam içerikli reklamlar göstermesinden endişe ediyorsanız, iyi haber şu ki bu platform 7/24 reklam denetlemesi sunuyor. Bu sayede temiz ve alakalı reklamlar göstermiş oluyorsunuz.

PropellerAds oluşturmak için bir hesaba kaydolmanız ve ardından onay almak için beklemeniz yeterlidir. Tamamlandığında, yapmanız gereken tek şey Pervane reklam birimlerinin kısa kodunu web sitenizin herhangi bir sayfasına yapıştırmaktır.

Web sitenizde görüntüleyebileceğiniz reklam birimi türleri şunları içerir: push bildirimleri, tıklama içi reklamlar, widget’ lar, geçiş reklamları ve akıllı bağlantılar.

Platform ayrıca iyi ödeme koşulları da sunuyor. Kullanıcılara her Perşembe haftalık haftalık ödeme ve minimum 5 ABD doları tutarında ödeme yapma. Kazancınızı takip etmenize yardımcı olması için hesabınıza bir “tak ve çalıştır” ödeme entegrasyonu ekleyebilirsiniz.

PropellerAds diğer reklam ağlarıyla da iyi oynar, böylece isterseniz çeşitlendirebilir ve daha fazla gelir akışı ekleyebilirsiniz.

5. Revcontent

Yerel içerik alanında uzmanlaşmıştır.  Bu da web sitenizde ürün ve hizmet reklamlarının aksine alakalı makaleler ve bloglar olacak demektir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür reklamların arkasındaki fikir, içeriğinizle doğal olarak harmanlanmasıdır.

Uzmanlaşmış reklam sistemi bu platformu farklı kılan özelliklerden bir tanesidir. Yani oldukça duyarlı widget’ lar, galeri uygulamaları, sonsuz kaydırma ve sınırsız API özelleştirmeleri kullanan uzmanlaşmış reklam sistemidir.

Ödeme söz konusu olduğunda, Revcontent Net 30 vadede ödeme yapar (tutarın tamamı 30 gün içinde ödenir). Minimum ödeme eşiği 50 ABD dolarıdır ve PayPal, banka havalesi veya ACH transferi yoluyla ödenebilir.

6. Evadav

Yerel içerikler, banner’lar, video kaydırıcılar ve daha fazlası için size bir dizi farklı reklam birimi sunan bir reklam ağıdır. Bunlarla birlikte uzmanlık alanları push birimleridir. Web sitenizden push bildirimleri almayı kabul eden ziyaretçiler, bir Evadav reklamıyla her etkileşim kurduğunda size sürekli olarak para kazandıracaktır.

Evadav ile ilgili bir başka harika şey de sizi küresel bir reklamcılık borsasına bağlamasıdır. Bu da dünyanın her yerindeki ziyaretçilere ulaşabileceğiniz anlamına gelir. Ödemeler açısından, haftalık olarak 25 dolarlık minimum ödeme ile ödeme yaparlar.

7. Adsterra

‘Popunder’ reklamlar konusunda uzmanlaşmış yayıncılar için hızla büyüyen bir reklamcılık ağıdır. Ayrıca, ziyaretçilerinize site ziyaretçilerinin ambalaj gönderdiği spam içerikli reklamlar gösterme konusunda endişelenmenize de gerek yoktur.

Adsterra, bir üçüncü taraf sahtekarlık algılama sistemi aracılığıyla kötü amaçlı yazılımlara ve uygunsuz reklamlara karşı koruma sağlar. Bu platformda eğer durumunuz acilse Skype aracılığıyla bir yetkili ile anında iletişime geçebilirsiniz. Kurulum ,işlemi çok basittir. Kayıt ol, onay al, kodu siteye yerleştir ve para kazanmaya başla.

8. PopAds

‘ Popunder’ reklam konusunda uzmanlaşmış bir reklam ağıdır. PopAds hakkında benzersiz bir şey (genellikle diğer platformlardan alamadığınız), her gün 5 dolardan fazla kazanmanız koşuluyla size günlük ödeme yapabilmeleridir.

Bu, minimum ödeme sınırlarını karşılamak için bir ton trafiğe ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Reklamlarınız, PopAds ağını kullanarak 50′ den fazla ülkeyi kapsayan bir kitleye ulaşabilir ve ziyaretçilerinize ara vermek istiyorsanız sıklıklarını ayarlayabilirsiniz. Destek ekibine her an ulaşabilirsiniz.

9. ylliX

Bu reklam ağı web sitelerinden ve bloglardan para kazanmak isteyen yayıncılar için sorunsuz bir kayıt işlemi ve düşük ödeme  eşikleri sunmaktadır. Ve evet, hem masaüstü hem de mobil cihazlarda da çalışıyorlar.

Fakat onaylanma sürecini biraz bekleyebilirsiniz. Kayıt onaylandıktan sonra kampanyalarınızı yürütürken tam kontrol sahibi olduğunuz bir self servis platformuna doğrudan erişim sağlar. Ayrıca bir RevShare (gelir paylaşımı) modeli kullanarak da çalışırlar. Yani ne kadar çok kazanırsanız o kadar çok kazanırlar (herkes kazanır.

10. PopCash

Yararlı bir UX bükümü ile popunder reklam sunar. Kurulumu hızlı bir şekilde gerçekleşir. Alan adınız onaylandıktan sonra tek tek ziyaretçilere 24 saatte bir popunder reklam gösterilir. Reklam süresini sınırlamanın gelir fırsatlarını sınırladığını düşünebilirsiniz. Ancak tersine daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

İsterseniz, çeşitlendirmek ve ek gelir elde etmek için PopCash’ i diğer reklam platformları ile birlikte kullanabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa, e-posta veya Skype aracılığıyla hızlı destek sunmak için personel her zaman hazırdır.

11. Bidvertiser

Benzeri olmayan bir ödeme modelinin yanı sıra web sitesi ve blog sahiplerine kolay bir kurulum süreci sağlar. Bu platforma kaydolduğunuzda, web siteniz herhangi bir temel web sitesi standardını (açık, yanıltıcı ve spam içerik vb.) İhlal etmediği sürece anında onaylanırsınız.

Onaylanmasının bu kadar kolay olmasının bir başka nedeni, web sitenizde gösterilen reklamların içeriğinizle ilgili olması gerekmemesidir. Gösterilen reklamlar alakalı olmasa da, platformun erişebildiği en iyi performans gösteren reklamlardan bazıları olacaktır.

Dolayısıyla, web sitenizle ilgili olmayan yüksek performanslı reklamlar göstermeye değip değmeyeceğine karar vermek büyük ölçüde size bağlı olacaktır. Reklamlar ayrıca dahili ve üçüncü taraf araçların yanı sıra bir uyum ekibi tarafından 7/24 taranır. Yani web sitenizin kötü amaçlı yazılımlardan ve uygunsuz içerikten korunduğunu bilirsiniz.

reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak
reklamlardan para kazanmak 2020, internetten para kazanmak

12. OIO Publisher

Blogunuzdan reklamlar yoluyla para kazanmak için bir PHP reklam yönetimi komut dosyası ve bir WordPress eklentisi sunar. Bununla birlikte, bu eklentiye geldiğinde bilmeniz gereken birkaç ayrıntı vardır:

  • Birincisi, küçük bir kurulum maliyeti ile birlikte gelir ve bu listedeki diğer AdSense alternatifleri gibi ücretsiz değildir.
  • İkincisi, OIO’ dan en iyi şekilde yararlanmak için, en iyi reklamverenleri bulma ve kendinize teklif verme konusunda proaktif olmanız gerekir.

Ancak bunun dışında, her şey harekete geçtiğinde bu eklenti en uygun maliyetli AdSense alternatiflerinden biridir. Eklentiyi yükledikten sonra ( bunun nasıl yapılacağı ile ilgili çok fazla belge bulacaksınız.), OIO pazarında arama yapabilir ve reklamverenlere ulaşmaya başlayabilirsiniz.

AdSense’in Ötesinde Bol Seçenek Mevcut

Blogunuzdan veya web sitenizden kazanç sağlamayı düşünüyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, kullanabileceğiniz tüm seçenekleri araştırmaktır.

AdSense en iyi platform olmasına rağmen yukarıda yazdığım platformlar da sizin için muhteşem bir alternatif olabilir. Platform birkaç yıldır üst tepede otururken, diğerleri sessizce kendi nişlerini oyuyor ve belirli müşteri ihtiyaçlarına hitap ediyor. Örneğin, push bildirimlerini özel olarak çalıştırmak istiyorsanız, Evadav gibi uzman bir platform kullanabilirsiniz. Veya yalnızca yerel içerik içeriğini göstermek istiyorsanız Revcontent ile ilerleyebilirsiniz.

13. AdSense

Bir Google AdSense hesabı oluşturarak, sitenizde göstermek istediğiniz reklamların türünü seçip HTML kodunu, reklamların gösterilmesini istediğiniz yere yapıştırın. Google kalanını hallediyor. Yani blogunuz ile alakalı reklamları kendisi otomatik olarak gösteriyor.

Bir noktaya vardıktan sonra, blogunuzu veya web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar reklamları görür ve ziyaretçi her işlem yaptığında ( tıklama, dönüşüm vb. ) reklam gelirini azaltırsınız.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar