test
Ana SayfaUpwork16 Adımda Upwork Rehberi-2020: Adım Adım Bir Upwork Hesabı Yaratma

16 Adımda Upwork Rehberi-2020: Adım Adım Bir Upwork Hesabı Yaratma

Yazar

Tarih

Kategori

Adım Adım Bir Upwork Hesabı Yaratma: 16 Adımda Upwork

 1. Upwork web sitesine giriş yapın .
 2. Kaydol üzerine dokunun.
 3. Adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi girin.
 4. Başlayın üzerine dokunun.
 5. Açılır menüden içinde yaşadığınız ülkeyi seçin.
 6. Upwork hesabı şifrenizi oluşturun.
 7. Hesabınız için bir kullanıcı adı seçin.
 8. İsterseniz e-postayla haber almayı etkinleştirin.
 9. Upwork hizmet şartlarını kabul edin.
 10. Email adresinizi doğrulayın.
 11. Upwork hizmet şartlarını kabul edin.
 12. İleri’ ye dokunun.
 13. Email adresinizi doğrulayın.
 14. Ek profil bilgileri
 15. Fotoğraf ekleme
 16. Başlık oluşturma.

oDesk bütün dünya üzerinde serbest çalışan insanların tercih ettikleri işi almalarını sağlayan online bir platformdur. Bununla birlikte iş sahipleri ve tek bir çevrimiçi işi de yapmak isteyenler de birini işe almak için bu platformu kullanabilirler.

Şöyle bir baktığınızda bir Upwork web sitesi, bir çalışma turunda projeler almanızı ya da projeyi eklemenizi sağlamaktadır. Upwork, Odesk’ ün 2015 yılında piyasaya sürülen yeni bir sürümüdür.

Odesk, Elance gibi, işverenler ve serbest çalışanlar veya bağımsız ve uzak uzmanlar arasındaki iletişim için bir platform görevi gören küresel bir serbest piyasa hizmetidir. 12 milyon freelancer ve 5 milyon müşteri Upwork hesabına kayıt olur. Tüm bunlar Upwork platformunu bugünlerde en büyük serbest piyasa haline getirdi.

Upwork hesabı nasıl oluşturulur?

Upwork platformunda serbest çalışmaya başlamaya karar verdiğinizde, önce bir hesap oluşturmanız gerekir. Upwork’ e kayıt olmak çok kolaydır ve birkaç basit adımla yapılabilir. Adım adım talimatla Upwork hesabını nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Upwork web sitesine giriş yapın .
 2. Kaydol üzerine dokunun.

  Ardından, Web sitesi ekranının üst kısmındaki Kaydol seçeneğine dokunun ve Upwork hesabı oluşturma adımlarını girin. (
  Upwork’ ü serbest çalışan ve müşteri olarak kullanmayı planlıyorsanız , iki ayrı hesap oluşturmanız gerekmez. Kayıttan sonra serbest çalışan bir hesaba dayalı bir müşteri hesabı oluşturabilirsiniz.)
 3. Adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi girin.

  Görüntülenen ekranda kişisel bilgilerinizi girin. E-posta yerine Gmail kullanıyorsanız, “başlayın” seçeneğine hafifçe vurabileceğinizi ve bir sonraki adıma geçebileceğinizi belirten bir uyarı göreceğinizi unutmayın.

  Ad ve soyadı yalnızca Latin harflerle- İngilizce harflerle yazılmalıdır. Upwork, gelecekte kimliğinizi doğrulamak için belgeler sağlamanızı isteyebilir. Adınız Latince harfle yazılmış bir belgeniz yoksa, adınızın Latin alfabesine nasıl doğru şekilde dönüştürüleceğini tam olarak belirlemek gerekir.

  Upwork'den Para Kazanma 2020
  Upwork’den Para Kazanma 2020

  Her ülkenin kendi harf çevirisi kuralları vardır. Mevcut ve geçerli bir e-posta adresi girmelisiniz. İlk kayıt adımından sonra bir doğrulama e-postası alırsınız ve onsuz devam edemezsiniz. Ayrıca, e-posta iyi korunmalıdır (paylaşılan erişimi olmayan 16 karakterlik bir parola ile 2 faktörlü kimlik doğrulaması tercih edilir).

  E-posta için telefon numarası ayarlamayı unutmayın, böylece bir şeyler ters giderse erişimi geri yüklersiniz. Kötü e-posta korumasına sahip oldukları için, Kazanılan tüm paralarla Upwork hesaplarını kaybeden kişilerden web’ de birçok hikaye bulabilirsiniz. Upwork , kayıt için bir iş e-postası kullanmanızı önerir .

  Örneğin, gmail.com alanıyla posta girip “Başlayın” a basarsanız, doğrudan bir sonraki adıma geçmezsiniz, aksi takdirde Gmail değil, iş e-postası kullanmanız gerektiği konusunda bir uyarı alırsınız. Başka bir alana posta kaydetmemelisiniz. Sadece “Başlayın” a basmanız yeterlidir ve Upwork “çalışmayan” e-postanızı kabul edecektir

 4. Başlayın üzerine dokunun.

  Başlayın seçeneğine dokunarak girdiğiniz bilgileri onaylayın.

 5. Açılır menüden içinde yaşadığınız ülkeyi seçin.
 6. Upwork hesabı şifrenizi oluşturun.

  ( Parola 16 karakter uzunluğunda, büyük ve İngilizce alfabe ve sayıların küçük sembolleri ile olmalıdır. Özel karakterlerin (% # @!…) Mobil cihazlara girilmesi zor olduğu için kullanılması önerilmez.

  Parola oluşturmak için çevrimiçi hizmetleri kullanabilirsiniz. Diğer sitelerde kullanmadığınız benzersiz bir şifre girmelisiniz, aksi takdirde üçüncü taraf hizmetlerini hacklerken Upwork hesabınız tehlikeye girebilir.)

 7. Hesabınızın amacını seçin.

  İki farklı nedenden ötürü Upwork hesabı oluşturmalısınız: Bir proje (meslek) kiralayın ve diğerlerinden sizin için yapmasını isteyin veya serbest çalışan olarak oturum açın ve para kazanın.

  Upwork'den Para Kazanma 2020
  Upwork’den Para Kazanma 2020

  Bu yazıda, freelancer olarak Upwork hesabı oluşturmayı seçiyoruz, bu yüzden bu seçeneği seçin. Upwork size bir platformda ya da bir serbest çalışan – platformda gerçekleştirmek istediğiniz bir rol hakkında tekrar soracaktır. “ Freelancer olarak çalış ” seçeneğini tıklayın ve daha ileri gidin.

 8. Hesabınız için bir kullanıcı adı seçin. Genellikle, e-postanızla aynı kullanıcı adını almak daha iyidir, böylece kolayca hatırlayabilirsiniz.
 9. Güvenlik kodunu girin.
 10. İsterseniz e-postayla haber almayı etkinleştirin.

  “Bana faydalı e-posta gönder…” seçeneğini etkinleştirerek, e-postanızda haberler ve yeni işler alabilirsiniz.

 11. Upwork hizmet şartlarını kabul edin.
  Upwork kurallarını kabul ediyorsanız, hizmet şartlarını ve politikalarını okuduktan sonra kutuyu işaretleyin.
 12. İleri’ ye dokunun.
 13. Email adresinizi doğrulayın.

  Şimdi ilişkili e-posta gelen kutunuzu açın ve e-postanızı doğrulamak için Upwork’ ün size gönderdiği doğrulama bağlantısına dokunun.

Bağlantıya tıkladıktan sonra, mesleğiniz hakkında bilgi vermeniz istenecektir. Yani profilinizi doldurmaya başlıyor. Kaydı bitirmek ve profilinizin onayını almak için kayıt sırasında temel verileri belirtmeniz gerekir. İsterseniz gelecekte değiştirebilir ve daha fazla bilgi ekleyebilirsiniz.

Upwork'den Para Kazanma 2020
Upwork’den Para Kazanma 2020

İlk olarak, uzmanlığınızı seçmeniz gerekir. Örneğin , “Web, Mobil ve Yazılım Geliştirme” .

Bundan sonra, “Mobil Geliştirme” ve “Oyun Geliştirme” gibi, dahil olduğunuz çeşitli kategorileri seçmeniz gerekir . En fazla 4 çalışma kategorisi seçmenize izin verilse de, becerilerinize göre daha 1-2 tane seçmenin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Bazı serbest çalışanlar, birçok kategorinin iş bulma şansını azalttığını söylüyor ( Upwork’ ün sıralama algoritmaları). Bu bilgiler, çalışma alanını, İngilizce akıcılığı, haftalık çalışma saatlerini ve hatta uzun vadeli veya kısa vadeli projelerle ilgilenip ilgilenmediğinizi belirleyebilirsiniz. Her bir saatlik çalışma için ücretinizi de belirtebileceğinizi unutmayın.

Ayrıca, becerilerinizi de belirtmelisiniz  . Becerinin adını yazmaya başlayın ve açılır listeden seçin. Genellikle bunlar, işinizle ilgili teknolojilerin, yazılımların, tekniklerin adlarıdır. Uzmanlığınızla ilgili en fazla 5-6 beceri seçmenizi tavsiye ederim.

14. Ek profil bilgileri

“ Kaydet ve Devam Et ” i tıklayın ve sonraki adıma geçin.

15. Fotoğraf ekleme

Bir fotoğrafla başlayalım:

 • Yalnızca fotoğrafınızı yüklemelisiniz: resimler, logolar vb. çalışmaz.
 • Bir fotoğraf, fotoğraf düzeltme belirtileri göstermemelidir. Aksi takdirde kabul edilmeyecektir.
 • Yüzünüz fotoğrafta açıkça görülebilmeli ve ortalanmalıdır. Böylece Upwork fotoğrafını bir daireye dönüştürdüğünde iyi görünecektir.
 • Fotoğraf iyi kalitede olmalıdır.
 • Karmaşık arka planı olmayan fotoğrafları kullanın.

16. Başlık oluşturma

Başlığınızı belirtmelisiniz . Upwork, “Uzman Android geliştiricisi” ne benzer bir şey önerir. Ancak bana göre “Uzman” gibi kelimeler, başlık için gerekli değildir. Çünkü yararlı değildirler. Upwork’ teki neredeyse tüm serbest çalışanlar profile “Uzman” koydu, böylece müşteriler bunu tanımıyor.

“Android geliştiricisi” gibi bir şeyi tercih ederim. Ancak “Web geliştiricisi” gibi soyut bir başlık kullanmayın. Belirli bir teknoloji, çerçeve veya alan / işlevsellik yazmak daha iyidir.

Birden fazla Upwork hesabı oluşturabilir miyim?

Kısacası, cevap Upwork hizmet şartlarına göre, Upwork’ de serbest çalışan olarak birden fazla hesabınız olamaz. Farklı hizmetler sunmak isteseniz veya birden fazla uzmanlığınız olsa bile, yine de birden fazla hesap oluşturamazsınız.

Ancak Upwork, aynı hesapta aynı anda serbest çalışan ve müşteri olmanızı sağlar. Upwork’ e göre ortalama olarak sadece bir hesabınız olabilir. Ancak aynı hesabı hem serbest hem de müşteri olarak aynı anda kullanabilirsiniz. Hesabınızda farklı varlıklar olur ve bunlar arasında geçiş yaparak ayrı bilgileri ayarlayabilirsiniz.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar