Ana Sayfa Dijital Upwork İncelemesi-2020

Upwork İncelemesi-2020

Yazar

Tarih

Kategori

Upwork nedir? Tam ve Ayrıntılı Upwork İncelemesi-2020

İnternetin farklı amaçlarla kullanımı günümüzde önemli ölçüde artmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan çevrimiçi iş yapıyor ve her gün bu işlerden para kazanıyor. İnternette bulunan birçok serbest meslek ve platform arasında Upwork adını duymuş olabilirsiniz.

Upwork nedir?

Upwork en büyük ve en popüler serbest çalışma web sitelerinden biridir. Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir beceri veya uzmanlığa sahip serbest çalışanlar kaydolabilir ve becerilerini vurgulayan bir profil oluşturabilir.

Upwork müşterileri işletme sahipleri, yeni başlayanlar, girişimciler ve farklı posta işleri için birini istihdam etmesi gereken kişilerdir. Upwork, bir işi yapmak için yardıma ihtiyacı olan müşterilere ve diğer yandan platformu aracılığıyla bir işe başvurması gereken serbest çalışanlara olanak sağlamaktadır.

Bu site, projeyi yerleştirmenize ve bir çalışma turunda projeler almanıza izin verir. Upwork, Odesk’ in yeni bir sürümüdür. Odesk, Elance gibi, işverenler ve serbest çalışanlar veya bağımsız ve uzak uzmanlar arasında iletişim için bir platform görevi gören küresel bir serbest piyasa hizmetidir.

Bu platformun en önemli özelliklerinden biri asgari gelirinize dikkat etmektir. Ortalama olarak Upwork, bir serbest çalışan olarak, platformda bir işe başlamadan önce her bir saatlik çalışma için minimum ödeme tutarınızı belirlemenizi sağlar. Bu, istediğiniz işi daha hızlı almanıza yardımcı olacaktır.

Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak
Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak

Popülerlik

İnsanların İnternet’ in yardımıyla bağlandığı bir dünyada, bizden mil uzakta olan projelere katılmak çok garip değil. Çalışanları ve işverenleri İnternet üzerinden bağlamak için tasarlanmış birçok çevrimiçi platform vardır.

Daha önce de belirtildiği gibi bu çalışma platformu tarzlarından biri, çevrimiçi iş alarak para kazanmanıza izin veren upwork sitesidir. Milyonlarca insan bu sistemle yılda en sevdiği işleri alıyor. 12 milyon freelancer ve 5 milyon müşteri bu sitede kayıtlıdır.

Yıllık ortalama üç milyon iş kayıtlıdır ve 1 milyar dolar ödemesiyle üst düzey platform en büyük serbest piyasa haline gelmiştir. Web sitesi, sizinle görüşme yapmaya ve en uygun olanı işe almaya hazır birçok işletme varken, istediğiniz işe düşündüğünüzden daha hızlı ulaşabileceğinizden emin olacağınız kadar popüler.

Platform, hesabınızdan sohbet veya video görüşmesi yapmanıza, dosya paylaşmanıza ve projeyi izlemenize olanak tanır.

Upwork nasıl çalışır?

İşletme sahipleri Upwork’ e projeleri hakkında bilgi verebilirler. Öte yandan, dünyanın dört bir yanında farklı becerilere sahip insanlar, ilgili işlere uzmanlıklarına başvuracaklardır. Daha sonra, proje sahiplerini ve işletmeleri benzer işler için başvuruda bulunan dünya çapında en iyi yeteneklerle birleşerek Upwork’ e geliyor. Upwork’ de arasından seçim yapabileceğiniz yüzlerce iş olanağı bulunmaktadır.

Upwork, Web, Mobil ve Yazılım, Tasarım, Yönetici Desteği, BT ve Ağ, Yazma, Müşteri Hizmetleri, Satış ve Pazarlama, Çeviri ve çevrimiçi yapılabilecek diğer birçok işi içeren farklı kategorilerdeki işleri listeler. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok, ne kadar iyi olursanız olun kendiniz için bir iş bulabilirsiniz.

Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak
Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak

Upwork’ e katılım ücreti var mıdır ?

İlk etapta Upwork’ e katılmak ücretsizdir. Bununla birlikte bir iş bulursanız veya birini çalıştırmanız durumunda sizden ücret alınır. Ortalama olarak Upwork, her serbest çalışan ve proje sahibine bir hizmet ücreti talep eder.

Serbest çalışan olarak, müşteri herhangi bir proje için ödeme yaptığında platforma kazançlarınızın bir yüzdesini hizmet ücreti olarak ödemeniz gerekir. Hizmet ücreti sabit değildir ve zaman içinde her bir müşteriyle yaptığınız faturalara bağlı olarak değişecektir. Bu, zaman içinde her bir müşteriden daha fazla kazanmaya devam ettiğiniz için web sitesine vermek zorunda olduğunuz hizmet ücretinin azalacağı anlamına gelir.

İlk başta sadece serbest çalışanlar ücret ödemek zorundaydı, ancak daha sonra Upwork platformu müşteriden işi yayınlamayı ve serbest çalışanı ikisini de almaya karar verdi. Sağladıkları farklı işleri yapmak için serbest çalışanlar istihdam eden müşteriler için şirket, ödeme işlemi başına işlem ücreti için yaklaşık % 3′ lük küçük yüzdeler almaktadır.

Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak
Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak

Upwork üzerinden nasıl ödeme alırsınız?

Serbest çalışan olarak aldığınız ödeme türü sözleşmenize bağlıdır. Upwork üzerinde, bunlardan geçebileceğiniz iki tür sözleşme vardır. Tamamlanan her proje için ödeme aldığınız her saatlik çalışma ve sabit fiyat sözleşmesi için para kazanabileceğiniz saatlik sözleşmedir.

Saatlik sözleşme kullanmanız durumunda, belirli bir proje üzerinde her çalıştığınızda, çalışılan sürenin pazartesiden cumaya iş günlüğünüze kaydedildiğinden emin olmalısınız. Daha sonra haftanın sonunda müşterinin kaydedilen sürenize itiraz etmesi için 5 günü vardır. Herhangi bir anlaşmazlık olmaması durumunda, aldığınız para Upwork hesabınıza taşınır. Fonlar birkaç gün sonra çekilmeye hazır olacak.

İstediğiniz zaman paranızı sonra Upwork hesabından çekmeyi seçebilirsiniz. Parayı banka hesabınıza veya PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz. Para çekme yöntemleri ülkenize bağlı olacaktır.

Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak
Upwork İncelemesi-2020, İnternetten Para Kazanmak

Sonuç olarak; Günümüzde birçok şirket, çevrimiçi platformlar aracılığıyla serbest çalışanların işe alınmasını karlı bulmaktadır. Upwork platformunda, işletmelerin en iyi uyumu işe almasını ve diğer yandan serbest çalışanların becerilerine göre en iyi işi almasını sağlayan birçok serbest çalışan ve uzak çalışan var.

Upwork nedir ve nasıl çalıştığını öğrendikten sonra, pazar yerlerinin müşteriler ve serbest çalışanlar arasında kolay ve verimli bağlantıya nasıl izin verdiğini bileceksiniz.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

GERÇEK ZENGİNLİK YARATMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 30 PASİF GELİR FİKRİ

30 PASİF GELİR FİKRİ Pasif gelir çok aranır ve sıklıkla yanlış anlaşılır. Pasif gelir akışları, açık bir yatırım ve başlangıçta çok fazla beslenme gerektirir. Bir süre ve...

İnternette Başarılı Olmak-2020

İnternette Başarılı Olmak: Online Para Kazanmanın Püf Noktaları Çevrimiçi Başarılı Olun Günümüzde bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Akıllı telefonlarla birlikte internet, farklı araçlar iş yapma şeklini değiştirdi. Web...

LetGo’dan nasıl para kazanılır?

LetGo'da nasıl para kazanılır? Letgo nedir? Letgo, kullanıcıların yerel olarak başkalarından alışveriş yapmasına, satmasına ve diğerleriyle sohbet etmesine olanak tanıyan bir web sitesi ve uygulama sağlayan...

Affiliate Marketing 15 İpucu: 2020 Yılında Affilate Marketing Nasıl Yapılır?

2020 Yılında Gelirleri Artırmak için 15 Eyleme Dönüştürülebilir Affiliate Marketing (Ortaklık Pazarlama) İpuçları İçindekiler Bu 15 işlem yapılabilir ipucunu okuyalım. 1. Sadece bir şey tanıtmak değil 2....

Güncel Yorumlar