Free Porn
Ana SayfaNFTDikkat Edilmesi Gereken 5 NFT Eğilimleri - 2022

Dikkat Edilmesi Gereken 5 NFT Eğilimleri – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

NFT adı verilen dijital koleksiyon eserleri 2022 yılında kripto camiasında etkisi altına almaya devam ediyor.

2021 yılının başlarında NFT’ler yükselişe geçmişti. Beeple’ın sanat eseri olan Everydays: The First 5000 Days isimli NFT’sini 69 milyon dolara satmıştı.

Son NFT Trendleri arasında çeşitli sanat eserleri, değerli koleksiyonlar ve yerleşik topluluklara büyük marka katılımı yer alıyor.

Bunlar, kripto’nun en yeni alt kültürü etrafında tartışmalar geliştiren NFT dünyasındaki en sıcak trendler.

Aşağıdaki derlememizdeki en son NFT trendlerine bir göz atalım.

2022’de (ve Sonrasında) Dikkat Edilmesi gereken NFT Eğilimleri

 • Nft’leri Kullanarak Kredi Almak
 • NFT vagonuna atlayan büyük Markalar
 • NFT Hollywood’u ele geçirdi
 • Evden Uzakta bir Ev
 • Modaya uygun NFT’LER artık moda
 • Fikri Mülkiyet Başını Kaldırıyor
 • Sosyal Medya NFT Eyleminin Bir Parçasını Alıyor
 • Kripto Borsaları NFT Satmaya Başladı
 • VC Parası nft’lere Akıyor
 • Ethereum’dan Devralan Alternatif Zincir
 • Hükümet Düzenlemesinin Artırılması

2022’de Dikkat Edilmesi Gereken 5 NFT Eğilimleri

Nft’lerin patlamasından sonra, teknolojinin birkaç yeni kullanım durumu burada ve orada ortaya çıkıyor. 2021, NFT’LERİN merkezi olmayan finans, sanat, oyun, akıllı sözleşmeler, bağış toplama ve daha pek çok şeye girişine tanık oldu. Hala nft’lerde acemiyseniz, burada bir nft’nin Nasıl Satılacağı ve Yapılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Peki, NFT ne gibi müjdeler getiriyor?

Aşağıda, 2022’de dikkat etmeniz gereken en önemli trendlerden bazıları bulunmaktadır.

1. Nft’leri Kullanarak Kredi Almak

NFT kredileri gelişmekte olan bir kullanım durumudur ve Yatırımcılar yeni potansiyel yatırımlar ve acil durumlar için kredi almak için NFT ve NFT tahsilatlarını teminat olarak kullanmaktadır.

2021’de, kredi almak için teminat olarak kullanılan NFT’LERİ destekleyen birçok DeFı (merkezi olmayan finans) platformu geliştirilmiştir.

Örneğin Arcade, NFT destekli krediler sağlayan bir DeFı platformudur. Hem borç veren hem de borçlu şartları kabul ettikten sonra, tahsilat Arcade tarafından verilen akıllı bir sözleşme ile yönetilen bir emanet hesabına kilitlenir. Kredi tamamen ödenene veya temerrüde düşene kadar, NFT (ler) kilitlenir ve geri alınamaz.

NFT, kullanıcıların NFT varlıklarını krediler için teminat olarak koyabilecekleri veya diğer kullanıcılara kredi sunabilecekleri başka bir pazardır. Bir ETH kredisi karşılığında, herhangi bir ERC-721 belirteci teminat olarak kullanılabilir. Kredi geri ödendikten sonra NFT borçluya iade edilir. Kredi geri ödenmezse, varlık borç verene iade edilir.

2. NFT Vagonuna Atlayan Büyük Markalar

NFT, her biri eylemden bir pay almak için yenilikçi stratejiler geliştiren birçok sektörden farklı markaların ilgisini çekiyor. Sınırlı sayıda koleksiyon Taco Bell, McDonald’s, ve Louis Vuitton, Nike gibi Campbell’ın yanı sıra lüks etiketler ve Gucci gibi gıda markaları, hayır için para toplamak için, yeni gelir kaynakları oluşturmak, sosyal medya katılımı artırmak ve marka sadakati geliştirmek için bir yöntem olarak tarafından yayımlanmış NFT.

Pringles ® , dijital kripto temalı cips koleksiyonunu CryptoCrisp adlı “sanal lezzet” ile yarattı – sadece 50 kopya ile sınırlı. Sınırlı sayıda üretilen NFT, “CryptoCrisp” lezzetine sahip animasyonlu bir dönen altın Pringles kutusunu gösteren bir MP4 dosyasıdır.

CryptoCrisp nft’leri, yaklaşık 0.0013 ETH veya yaklaşık 2 $ olan standart bir Pringles kutusuyla aynı fiyatlandırıldı. Nft’ler şu anda Rarible ve Opensea’da 4 eth’den başlayan fiyatlarla mevcuttur.

Marka değeri oluşturmak için NFT’LERİ kullanmak, birçok büyük markanın pazarlama oyun kitaplarında en yeni yaklaşım haline geldi ve 2022’de gitmeyen bir trend. Pazarlamacılar metaverse’de yenilikçi markalaşma potansiyelini keşfetmeye başladıkça, tüm sektörlerdeki şirketler tarafından daha fazla markaya özgü NFT’LERİN piyasaya sürülmesini bekliyorlar.

3. Nft’ler Hollywood’u ele geçiriyor

Nft’ler, kitle fonlaması, merchandising ve TV ve film projelerinden para kazanma için yepyeni bir olanaklar dünyası sunuyor. Bazı büyük endüstri rakamları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere NFT TV dizilerini yayınlamaya başladı:

GenZeroes: Mart 2022’de prömiyeri yapılacak olan genzeroes, Kibaa’nın Evinden canlı aksiyon NFT TV dizisidir. Gösterinin NFT yayınını ve bölümlerini görüntülemek için yalnızca nft’ler satın alınabilir. İzleyiciler ayrıca, gösterinin kesirli mülkiyetinden özel hatıralara ve hatta grafik çizgi romanlara kadar satın aldıkları NFT miktarına bağlı olarak çeşitli ödüllere erişebilirler.

Stoner Cats: Yüksek olan kedilerle ilgili yetişkin bir animasyonlu web komedisi olan Stoner Cats, alıcılara gösterinin bölümlerine özel erişim sağlayan bir NFT satışında 8.4 milyon dolar topladı. Konseri yayınlamak için ömür boyu bilet görevi gören NFT’LERİN 30 dakikadan daha kısa sürede tükendiği söyleniyor. Mila Kunis’in yapımcılığını üstlendiği programın oyuncuları arasında Vitalik Buterin (Ethereum geliştiricisi), Jane Fonda, Ashton Kutcher, Chris Rock’ın yer alması pek de beklenmedik bir durum değil.

NFT TV yayınları, çok daha geniş bir resmin yalnızca küçük bir parçasıdır. Ayrıca, NFT olmayan ancak Time Studios’un Time Studios, Time Magazine’in film ve TV yapım şirketi tarafından oluşturulan Robotos TV dizisi gibi NFT karakterlerine dayanan TV şovları da var.

Nft’ler, pilot bölümü tamamen NFT satışları tarafından finanse edilen Evin Adamları da dahil olmak üzere birçok TV şovunu ve film projesini finanse etmek için kullanılıyor.

Nft’ler televizyonlara da girdi ve Samsung, 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan en yeni TV modellerinde (Frame TV, MİCRO LED ve Neo QLED) bir “NFT Toplama Platformu” duyurdu. İzleyiciler, çeşitli pazarlarda satışa sunulan nft’lere göz atmak ve hatta bunları doğrudan televizyonlarından satın almak için işlevselliği kullanabilirler.

Bu, nft’nin önemli bir onayıdır ve muhtemelen eğlence endüstrisinin ve NFT’LERİN gelecekte daha da yakınlaşacağının en açık göstergesidir.

4. Evden Uzakta bir Ev

Emlak piyasası değişecek ve yakında metaverse’de dolaşıp yürüdüğünüz bölgeye sahip olacaksınız. Şu anda tüm mülk için bir NFT oluşturmak zor, ancak mülkiyeti paylaşmanın harika yolları. NFT, dijital bir deftere kaydedilen dijital bir işleme benzer şekilde çalışır. Bir sonraki aşama, metaverse yeni gelenlerinin girdikleri dijital alemlerde mülkleri ve ‘dönümlük arazileri’ alıp satabilmeleri için teknolojiyi geliştirmek olacak.

Kazan-kazan, kara tabanlı NFT oyunları, “TOPRAKLARIN” para kazanmak ve deneyimler oluşturmak için kullanıcılara ait olduğu Sanal Alan gibi oyunlar tarafından zaten araştırılıyor. 2022’deki en iyi NFT oyunlarımıza buradan göz atın. Ağ, topluma sosyal deneyimler sağlamak, konutlar inşa etmek, çok oyunculu deneyimler geliştirmek ve oyunlara ev sahipliği yapmak için yalnızca 166.464 arazinin kullanılabileceğini iddia ediyor.

Bu oyunlarda sadece çiftçilik yapılabilecek arazi değil; Yeni metaverse platformu Mobox, MOBOS NFT verim çiftçiliğine nasıl dahil olunacağını gösteriyor.

5. Modaya uygun NFT’LER artık moda

Nft’leri bir üst seviyeye taşıyarak, moda ve perakende işletmeleri, kendilerini başarı için daha iyi konumlandırmak için gelecekteki teklifleriyle ilişki kurabilecek ve rahatça etkileşime girebilecek bir hedef nüfus oluşturabilir.

Gucci ve Superplastic arasında çığır açan bir ortaklık, durdurulamaz dijital gücü pist hayranlarına ve trend belirleyicilere getiren çığır açan bir ortaklık olan SuperGucci Nft’nin piyasaya sürülmesiyle sonuçlandı. Gucci, SuperGucci nft’yi piyasaya sürmek için Superplastic ile güçlerini birleştiren tanınmış bir moda devi ve aynı derecede üst düzey bir moda mimarıdır. Yakın gelecekte size en yakın Insta’ya hazır bir gadget’ta erişilebilir olması bekleniyor.

Fikri Mülkiyet Başını Kaldırıyor

NFT piyasaları, laboratuvarların fon toplamasına yardımcı olmak için teknoloji ve bilim alanlarında fikri mülkiyet ticaretini kolaylaştırmak için geliştirilmektedir.

Kaliforniya merkezli bir veri ve yapay zeka (AI) platformu olan RMDS, harekete öncülük ediyor. Yatırımcıları bilim insanlarıyla birleştirmenin yanı sıra bilim ve teknoloji ıp’sini NFT satışlarına girmek için ilgili bilim severler, yatırımcılar ve koleksiyoncularla ilişkilendirmeyi öngörüyorlar.

Ayrıca, Mart 2022’ye kadar dünyanın ilk NFT bilim ve teknoloji IP pazarı aracılığıyla yeni bağış toplama kanalları açmayı planlıyorlar ve bu da teknoloji transferini hızlandırmaya yardımcı olacak.

Sosyal Medya NFT Eyleminin Bir Parçasını Alıyor

Twitter, YouTube ve Tiktok’un NFT dünyasında sosyal medya hayranları tarafından iyi karşılanan ve uzun zamandır beklenen bir güncelleme olan yollarıyla karışma olasılığı hakkında blockchain asma konusunda birçok spekülasyon yapıldı.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, içerik oluşturuculara yazdığı yıllık mektubunda YouTube’un 2022 için temel öncelikleri hakkında yazdı:

“Geleceğe de bakıyoruz ve Web3’te olan her şeyi YouTube’da icat etmeye devam etmek için bir ilham kaynağı olarak izliyoruz.” Kripto para birimi, değiştirilemez belirteçler (NFT’LER) ve hatta merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’LAR) alanında, geçen yıl yaratıcılar ve izleyicileri arasındaki bağı güçlendirmek için daha önce hayal edilmiş bir şans ortaya çıkardı.”

Twitter’ın profil resmi olarak kullanılan NFT’LERİ desteklediği doğrulandı. Kripto cüzdanınıza geçici olarak bağlandıktan sonra profil resminiz olarak bir NFT kurabilirsiniz. Dijital varlığınız, sizi o NFT’NİN sahibi olarak tanımlayan özel bir altıgen şeklinde görüntülenecek şekilde ayarlanmıştır. Bunun, sitede çok fazla vızıltıya neden olan kimlik ve NFT hırsızlığı ile ilgili endişeleri çözmesi bekleniyor.

Yazımızda Dikkat Edilmesi Gereken 5 NFT Eğilimleri – 2022‘ni sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT Satışı

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar