test
Ana SayfaAffiliate MarketingGERÇEK ZENGİNLİK YARATMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 30 PASİF GELİR FİKRİ

GERÇEK ZENGİNLİK YARATMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 30 PASİF GELİR FİKRİ

Yazar

Tarih

Kategori

30 PASİF GELİR FİKRİ

Pasif gelir çok aranır ve sıklıkla yanlış anlaşılır.

Pasif gelir akışları, açık bir yatırım ve başlangıçta çok fazla beslenme gerektirir. Bir süre ve yoğun bir çalışmadan sonra, bu gelir akışları oluşmaya başlar ve kendilerini koruyabilir, size fazla çaba harcamadan tutarlı bir gelir sağlar.

Kişisel deneyimden bahsetmek, portföyünüze pasif gelir akışları eklemek, kazançlarınızı artırmanıza ve finansal hedeflerinizi muazzam yollarla hızlandırmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, borçtan çıkmanıza veya daha önce finansal bağımsızlığa kavuşmanıza yardımcı olması için pasif gelir akışlarını kullanabilirsiniz. 

Eğer pasif gelir elde etmeye başlamak istiyorsanız, ilk önce bilmeniz gerekenler.

Doğrudan fikirlere atlamak istiyorsanız, işte başlıyoruz:

En İyi Pasif Gelir Fikirleri

2. Eşler Arası Borç Verme
3. Kiralık Gayrimenkuller
4. Yüksek Getiri Tasarruf Hesapları ve Para Piyasası Fonları
5. CD Merdivenleri
6. Gelirler
8. GYO’ya Yatırım Yapın (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı)
9. İpoteğinizi Yeniden Finanse Edin
10. Borcunu Ödenin veya Azaltın
11. Bir İşletmeye Yatırım Yapın
14. Stok Fotoğrafları Satmak
15. Müzik Lisanslama
16. Uygulama Oluşturun
19. Tasarım Tişörtleri
22. Araba Yıkama
24. Otomat Makineleri
25. Depo Kiralama
26. Çamaşırhanede
27. Nakit Ödül Kartları
28. Cashback Siteleri
29. Telefonunuzda Uygulama Ücreti Alın
30. Elektrik Faturanızda% 30’a varan oranda tasarruf edin

Pasif Gelir Elde Etmek İçin Gerekenler

Pasif gelir fikirlerine girmeden önce, birkaç yanlış anlamadan kurtulmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. “Pasif” kelimesi geliri getirmek için hiçbir şey yapmanıza gerek yokmuş gibi görünse de bu doğru değildir. Tüm pasif gelir akışları aşağıdaki iki unsurdan en az birini gerektirecektir:

1) Açık bir parasal yatırım veya

2) Açık bir zaman yatırımı

Bu ikisinden en az birini sağlamak istemeden artık gelir elde edemezsiniz . Bugün, kategoriye bakılmaksızın deneyebileceğiniz büyük bir pasif gelir fikri listem var.

Peşin Parasal Yatırım Gerektiren Pasif Gelir Fikirleri

Bu tür pasif gelir, daha sonra pasif geliri elde etmek için ön yatırımı yapmanızı gerektirir. Yine de endişelenmeyin – bu fikirlerden bazılarıyla 5 $ gibi düşük bir fiyatla başlayabilirsiniz, bu yüzden herkes için erişilebilir.

1. Temettü Hisse Senetleri

Temettü stokları denenmiş ve gerçek yolu pasif gelir elde etmek. İyi hisse senetleri bulmak ve büyük temettü çekleri almak için önemli miktarda para yatırmak için bol miktarda araştırma yapmanız gerekecektir. Ancak, sürekli olarak temettü hisselerine para yatırırsanız, zaman içinde güzel bir artık gelir biriktirebilirsiniz.

Bu yatırım fırsatlarından herhangi biri için, en iyi çevrimiçi aracı kurumda bir hesap açtığınızdan ve bunu yaparken ödüller aldığınızdan emin olun.

Yatırım yapmak için en sevdiğimiz yer M1 Finance . M1 Finans’ı duymamış olabilirsiniz , ancak  bir portföy oluşturmanıza ve ücretsiz olarak yatırım yapmanıza izin veren ÜCRETSİZ bir yatırım platformudur.

Bu, 30 hisse senedinden oluşan portföyünüzü oluşturabileceğiniz için temettü hisselerine yatırım yapmak için şaşırtıcıdır. Daha sonra, yatırımlarınız her para yatırma işleminde tüm portföyünüze otomatik olarak tahsis edilecektir – ÜCRETSİZ! Otomatik yeniden dengeleme bile yapabilirsiniz. Ardından, temettüleriniz de yeniden yatırılabilir. Harika bir platform ve bunun için yapıldı.

2. Eşler Arası Borç Verme

P2P kredileri, genellikle geleneksel kredilere hak kazanmayan borçlulara para kredilendirme uygulamasıdır. Borç veren olarak, borçluları seçme olanağına sahipsiniz ve riskinizi azaltmak için yatırım tutarınızı yayabilirsiniz. En popüler eşler arası ödünç verme platformu Lending Club’tır . Borç verme kulübünün tamamını buradan okuyabilirsiniz: Borç Verme Kulübü İncelemesi .

Borç Verme Kulübü’nün en güzel yanı, yatırımcıların ortalama% 4-6 getiri elde etmeleridir – ve hepsi pasif gelirdir. Sadece paranızı ödünç alırsınız ve bu krediye anapara ve faiz ödersiniz.

Ortalama nakit akış getirisi% 4.1’dir – bu, bugün bulacağınız herhangi bir para piyasası fonundan daha iyidir. Bu da Lending Club’ı en sevdiğim CD alternatifi yapıyor .

3. Kiralık Gayrimenkuller

Bir nakit akan kiralık emlak aylık gelir getirmek için harika bir yoldur. Bunu gerçekten pasif hale getirmek için mülklerin işletilmesini bir yönetim şirketine devredebilirsiniz.

Ancak, internet kiralama mülklerine yatırım yapmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı. Hedeflerinizin ve ilgi alanlarınızın ne olduğuna bağlı olarak kiralık mülklere yatırım yapmanın birçok yolu vardır. Büyük konut veya ticari mülklerde sınırlı bir ortak olabilir veya ev satın alabilir ve ev sahibi olabilirsiniz – hepsi çevrimiçi!

Müstakil Evlere Yatırım Yapın

Eğer gayrimenkul yatırım daha geleneksel yolu arıyorsanız, check out Roofstock . Bu şirket nakit akışı pozitif tek aile kiralama satın almanızı sağlar – çevrimiçi! Bugün kaydolabilir ve mülkleri aramaya başlayabilirsiniz.

Bir platformu kendiniz yapmaya karşı kullanmakla ilgili en iyi şey, gelirin daha da pasif olmasıdır.

Daha Büyük Gelişmelere Yatırım Yapın

Ev sahibi olmak istemiyor, ancak yine de gayrimenkul riskini ve geliri istiyor musunuz? O zaman büyük bir gelişmede sınırlı bir ortak olmayı düşünün. Bu seçeneklerle çok aileli veya ticari mülklere yatırım yapabilirsiniz. Gelir ve vergi muamelesini tıpkı normal emlak mülkiyeti gibi alırsınız, ancak hiçbir iş yapmazsınız!

Bunun için en sevdiğimiz platformumuz RealtyMogul çünkü 1.000 dolara kadar az yatırım yapma esnekliğine sahip olursunuz, ancak GYO’lara ve özel yerleşimlere de katılabilirsiniz – genellikle halka sunulmaz. Yatırımcılar pasif gelir elde etmek için gayrimenkul kredilerini finanse edebilir veya potansiyel takdir için bir mülkte hisse senedi satın alabilirler. Platformları hem akredite hem de akredite olmayan yatırımcılara açıktır.

Tarım Alanlarına Yatırım Yapın

Tarım arazileri seksi değil, ama gayrimenkul yatırımı söz konusu olduğunda bunun için çok şey var. Yavaş, istikrarlı, tutarlı kira ödüyor ve herkesin yemek yemesi gerekiyor. En olduklarını AcreTrader geliyor.

Ayrıca, diğer gayrimenkul türlerine kıyasla çok daha az uçucudur. Tarım arazilerine yatırım yapmanın en kolay yolu AcreTrader’dir.

4. Yüksek Getiri Tasarruf Hesapları ve Para Piyasası Fonları

Paranız hakkında fazla düşünmek istemiyorsanız, ancak bunun sizin için çalışmasını istiyorsanız, koymak için temel bir yer, yüksek getirili tasarruf hesabı veya para piyasası fonundadır.

Fark hesap türünde ve bulunduğu yerdedir. Tipik olarak, yüksek getirili tasarruf hesapları bankalarda bulunur ve FDIC sigortalıdır. Para piyasası fonları hem bankalarda hem de yatırım şirketlerinde bulunabilir ve sadece bazen FDIC sigortalıdır.

Faiz oranları artıyor, bu yüzden bir tasarruf hesabına daha fazla para koymak güvenli bir pasif gelir akışı yaratabilir.

CIT Bank , % 1.01 APY ve ücret ödemeden ve FDIC sigortasıyla sürekli olarak cazip bir tasarruf hesabı teklifine sahiptir.

5. CD Merdivenleri

Bir Bina CD Ladder paranızı daha yüksek bir getiri kazanmak böylece belirli aralıklarla bankalardan CD’leri (mevduat sertifikaları) satın gerektirir. CD’ler bankalar tarafından sunulmaktadır ve düşük riskli bir yatırım oldukları için düşük getiri sağlarlar. Bu riskten kaçınma için iyi bir seçenektir.

Örneğin, beş yıllık bir CD merdiveni istiyorsanız, aşağıdakileri yaparsınız. Oranların farklı zaman dilimlerinde nasıl yükseldiğine bakın (bunlar tahmin edilir):

  • 1 Yıllık CD -% 2,50
  • 2 Yıllık CD -% 2.90
  • 3 Yıllık CD -% 3.05
  • 4 Yıllık CD -% 3.10
  • 5 Yıllık CD -% 3.15

Bir CD Merdiveni oluşturmak karmaşık görünüyorsa, geleneksel yüksek verimli tasarruf hesabına veya para piyasası fonuna da bağlı kalabilirsiniz. Getiriler bu listedeki diğer şeyler kadar şaşırtıcı olmasa da, hiçbir şeyden daha iyi ve gerçekten pasif gelir!

Bir CD Merdiveni inşa etmenizi öneririz. CIT Bankçünkü mevcut en iyi CD ürünlerinden birine sahipler. Yüksek oranlar ve hatta cezasız bir CD seçeneği (şu anda % 0,75  APY kazanıyor ).

6. Gelirler

Maaşlar için ödeme ama sonra size aylık ödemeler şeklinde yaşam için pasif gelir sağlayabileceği bir sigorta ürünüdür. Yıllık gelirlerle ilgili koşullar farklılık gösterir ve her zaman çok fazla değildir, bu nedenle yıllık gelir satın almakla ilgileniyorsanız güvenilir bir finansal danışmanla konuşmak en iyisidir.

Bu yatırımlar herkes için değil – yüksek ücretlerle gelebilirler ve buna değmezler. Ancak, kayıplara karşı sıfır risk toleransınız varsa ve pasif bir gelir akışı arıyorsanız , bu portföyünüz için iyi bir potansiyel fikir olabilir.

7. Borsaya Otomatik Yatırım Yapın

Hisse senedi ödeyen temettü almakla ilgilenmiyorsanız (ve bunu anlayabiliyorum), borsaya pasif olarak yatırım yapmanın hala yolları var. Robo-danışman olarak adlandırılan yöntemle otomatik olarak çeşitli şekillerde yatırım yapabilirsiniz.

Bir robot danışmanı kulağa benziyor – robotik bir finansal danışman. Birkaç soruyu yanıtlamak ve hesabınızı oluşturmak için yaklaşık 10 dakika harcıyorsunuz ve sistem bu noktadan alacak.

En popüler robo-danışmanıdır Daha İyisi – otomatik kurulum yatırım yapabilecekleri ve onlar sizin için dinlenme idare edecek olan. Betterment’in en güzel yanı, robot danışman endüstrisindeki en düşük ücretlerden birini talep etmeleri ve otomatik olarak yatırım yapmayı gerçekten kolaylaştırmalarıdır.

Ayrıca, Betterment şu anda 1 yıla kadar ücretsiz alabileceğiniz bir promosyon yapıyor!

8. GYO’ya Yatırım Yapın (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı)

Doğrudan gayrimenkul yatırımıyla ilgili endişeleriniz varsa veya belki de henüz akredite bir yatırımcı değilseniz, sorun değil. GYO’lar – Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları aracılığıyla yatırımlarınızda gayrimenkullerden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Bunlar, içinde mülk bulunan yatırım araçlarıdır – ve sahibi olarak mülk üzerindeki kazançlardan, refinansmanlardan, satıştan, gelirden (veya zarardan) faydalanırsınız.

Bir GYO’ya yatırım yapmak için en sevdiğimiz platform Fundrise . Başlamak ve sevdiğimiz çeşitli seçenekler sunmak için minimum 500 dolar var!

9. İpoteğinizi Yeniden Finanse Edin

Bu pasif bir gelir makalesinde garip gelebilir, ancak ipotek kredinizi yeniden finanse etmek, çok fazla gelir elde etmenin ve kredinizin ömrü boyunca 100.000 $ tasarruf etmenin harika bir yolu olabilir. Bu, kitabımda oldukça iyi bir kazanç.

Şu anda, faiz oranları hala tarihi düşüklere yakın ve son zamanlarda ipotekinizi kontrol etmediyseniz, şimdi alışveriş yapmak ve oranları karşılaştırmak için harika bir zaman. Kredinizden% 0,50 veya daha fazla tasarruf edebiliyorsanız, potansiyel olarak on binlerce doları cebinize eklersiniz. Pek fazla yatırım bunu yenemez.

10. Borcunu Ödeyin veya Azaltın

İpoteğinizi yeniden finanse etmekle aynı çizgide, borcunuzu ödeyebilir veya azaltabilirseniz, gelir inşasında büyük ilerleme kaydedersiniz. Ancak bu konudaki diğer şeyler gibi – bunun gerçekleşmesi parasal bir yatırım gerektirir.

Borç ödemekle ilgili en iyi şey, bunun doğrudan bir getiri olmasıdır. % 10 faizle kredi kartınız varsa, bunu ödemek paranızın% 10 geri dönüşüdür! Bu çok büyük.

Borçla alabileceğiniz iki yaklaşım vardır: yeniden finanse etme veya pekiştirme veya denge transferi ve ödeme.

Öğrenci kredi borcunuz varsa, borcu yeniden finanse etmek çok mantıklı olabilir. Güvenilir bir kredi kontrolü yapmadan 2 dakika içinde Credible’da mantıklı olup olmadığını görebilirsiniz Devam etmeye karar verirseniz, College Investor okuyucular bu bağlantı yoluyla yeniden finanse ettiklerinde 750 $ ‘a kadar hediye kartı bonusu alırlar .

Kredi kartlarınız veya başka bir borcunuz varsa, kişisel bir kredi ile konsolide etmek mantıklı olabilir. Bu, genellikle bir yıl içinde borcunuzu ödediğinizi göremediğiniz, ancak ilginizi azaltmak istediğinizde en iyi seçenektir. Credible ayrıca kişisel kredi seçeneklerini karşılaştırmanıza izin verir, bu yüzden buradan kontrol edin ve mantıklı olup olmadığına bakın .

Son olarak,% 0 bakiye transfer kartı alabilir ve borcunuzu ödemek için% 0 zamanınızı kullanabilirsiniz. Şu anda 15 ay% 0 ücret ödemeden bazı kredi kartları var – bu da borcunuzu ödemek için bir yılı aşkın bir süre veriyor.

11. Bir İşletmeye Yatırım Yapın

Pasif gelir elde etmenin bir başka yolu, bir işletmeye yatırım yapmak ve sessiz bir ortak olmaktır. Bu çok riskli, ancak riskle birlikte yüksek getiri potansiyeli geliyor. Örneğin, birkaç yıl önce hem Lyft hem de Uber şirketlerine yatırım yapmak için özel yatırımcılar arıyorlardı. Bugün milyarlar değerinde – ama siz bir yatırımcı olarak sadece bir halka arz yoluyla halka açıldıklarında veya edinildiklerinde bu faydadan yararlanacaksınız. Yani, riskli.

Ancak riskinizi azaltmanın yolları vardır. Örneğin, birçok şirkete küçük tahvillerle para ödünç vererek küçük miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Artık bir işletmeye para ödünç verebileceğiniz ve bunu yapmak için sağlam bir getiri alabileceğiniz araçlar var!

Her ikisi de% 5 yıllık getiri sağlayan iki popüler seçenek var – pasif!

Worthy  – Yıllık% 5 getiri sağlayan tahvillere yatırım yapın. Paranızı alıp küçük işletmelere ödünç veriyorlar. Worthy’yle 10 $ gibi düşük bir fiyatla başlayın. 

StreetShares – Yıllık% 5 getiri sağlayan tahvillere yatırım yapın. Bu şirket paranızı alır ve özellikle kıdemli destekli işletmelere yatırım yapar. StreetShares’e 25 $ ‘dan başlayın.

Pasif Gelirden Para Kazanmak-20204
Pasif Gelirden Para Kazanmak-20204

Önceden Zaman Yatırımı Gerektiren Pasif Gelir Fikirleri

Pasif gelir fikirlerinin bir sonraki bölümü, zaman yatırımı gerektirir. Para kullanmak yerine, bunları gerçekleştirmek için ter eşitliği koymanız gerekir.

Bu fikirlerin neredeyse tamamı kişisel bir blog veya web sitesi başlatmayı gerektirir . Ancak bununla ilgili en iyi şey, inanılmaz derecede ucuz olmasıdır. Başlamak için Bluehost kullanmanızı öneririz . Ücretsiz bir alan adı alırsınız ve barındırma ayda sadece 2,95 dolardan başlar – çevrimiçi olarak başka bir yer bulamayacağınız bir anlaşma! Pasif bir gelir akışı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

12. Çevrimiçi bir eKitap satmak

Kendinden Yayıncılık bugün ana akım olduğunu. Amazon’dan bir eKitap satın aldığınızda, kendi kendine yayınlanan bir kitabı satın alma şansınız oldukça yüksektir. Kendi kendine yayınlama da gülünç derecede kolaydır. Bunu birkaç yıl önce denedim ve sürecin ne kadar basit olduğuna inanamadım.

Bir kitabı kendi kendine yayınlamak için önce kitabı yazmanız ve düzenlemeniz, bir kapak oluşturmanız ve ardından Amazon’un Kindle Direct Publishing gibi bir programına yüklemeniz gerekir. Anında başarı beklemeyin. Bunu pasif bir gelir akışına dönüştürebilmeniz için önceden pazarlamanın çok olması gerekir.

13. Udemy üzerine bir Kurs Oluşturun

Udemy konuların geniş bir yelpaze üzerindeki kullanıcı almak görüntülü derslerden olanak tanıyan çevrimiçi bir platformdur. Udemy’de tüketici olmak yerine yapımcı olabilir, kendi video kursunuzu oluşturabilir ve kullanıcıların programı satın almasına izin verebilirsiniz. Belirli bir konuda çok bilgiliyseniz, bu harika bir seçenektir. Bu, geleneksel dersleri pasif bir gelir akışına dönüştürmenin harika bir yolu olabilir!

14. Stok Fotoğrafları Satmak

Favori web siteleri, bloglar ve hatta bazen dergiler fotoğraflarını nereden hiç merak ettiniz mi? Bunlar normalde stok fotoğraf web sitelerinden satın alınır. Fotoğrafçılığın tadını çıkarırsanız, fotoğraflarınızı stok fotoğraf sitelerine gönderebilir ve her biri bir tane satın aldığında komisyon alabilirsiniz.

Stok fotoğraf satmak için en büyük pazar yerlerinden biri DepositPhotos . Birisi her kullandığında fotoğraflarınızı para kazanabilirsiniz yükleyebilirsiniz.

15. Müzik Lisanslama

Tıpkı stok fotoğrafları gibi, birisi onu kullanmayı seçtiğinde müziğinizden lisans alabilir ve telif ücreti kazanabilirsiniz. Müzik genellikle YouTube Videoları, reklamlar ve daha fazlası için lisanslanır.

Oluşturulan YouTube videolarının ve podcast’lerin sayısıyla, müzik için her zamankinden daha fazla talep var – ve insanlar bunun için ödeme yapmaya hazır.

Bunu yapmanın en önemli yolu, müziğinizi insanların arayabileceği bir kütüphaneye yerleştirmektir.

16. Uygulama Oluşturun

Daha sonra akıllı telefon veya tablet satın almanız halinde, indirilen birkaç uygulamalarım var varsaymak güvenlidir. Ama hiç bir uygulama için harika bir fikriniz oldu mu? Öyleyse, uygulamanızı sizin için oluşturmak üzere bir programcı kiralamayı düşünebilirsiniz. Daha sonra kalan gelir için App Store’da satabilirsiniz.

17. Satış Ortaklığı

Affiliate pazarlama bir ürün üzerinde bir komisyon almak için (kendi bağlı kuruluş haline) bir şirket ile ortaklık oluşturma yöntemidir. Bu gelir elde etme yöntemi, blogları ve web siteleri olanlar için en iyi sonucu verir. O zaman bile, pasif hale gelmeden önce birikmesi uzun zaman alıyor.

18. Ağ Pazarlaması

Ağ pazarlama veya çok katlı pazarlama artıyor gibi görünüyor. Young Living Oils, Avon, Pampered Chef ve AdvoCare gibi şirketlerin hepsi çok seviyeli pazarlama şirketleridir. Altınızda bir ekip oluşturarak (genellikle alt çizgi olarak adlandırılır) ağ pazarlaması yoluyla pasif gelir elde edebilirsiniz.

19. Tasarım Tişörtleri

Cafe Press benzeri siteler tişörtler gibi özel tasarım öğeleri kullanma olanağı sağlar. Tasarımınız popüler hale gelir ve satış yaparsa, telif hakkı kazanabilirsiniz.

Amazon bile bu işe girdi. Amazon’un tasarımlarınızı yüklediğiniz Amazon Merch adlı yeni bir hizmeti var ve Amazon gerisini hallediyor (bunu yapıyor, paketliyor ve gönderiyor). 

20. Etsy’de Dijital Dosya Satma

Son zamanlarda ev dekoruna içine oldum ve tam olarak ne istediğini bulmak için Etsy dönmek zorunda. Basılmak istediğim sanat eserinin dijital dosyalarını satın aldım! Satıcı, bir grup duvar sanatı yaptı, sayısallaştırdı ve anında indirmek için Etsy’de listeledi . Etsy’de aylık planlayıcılar gibi başka popüler dijital dosyalar da var . Grafik tasarımına giriyorsanız, bu sizin için inanılmaz bir pasif gelir fikri olabilir.

Pasif Gelirden Para Kazanmak-20204
Pasif Gelirden Para Kazanmak-2020

Yarı Pasif Küçük İşletme Fikirleri

Bu yarı pasif gelire, çünkü daha çok bir iş gibi, yukarıdaki fikirlere benzemiyor. Hepsi de zaman ve para yatırımlarının küçük bir kombinasyonunu gerektirir. Ancak yatırım yaptıktan sonra daha fazla gelir elde edebilir ve genellikle bunu pasif olarak yapabilirsiniz.

Ancak, bunların hepsi süregelen bir yatırım gerektirir, bu nedenle bir tasarruf hesabına sahip olmak gibi% 100 pasif değildir.

21. Airbnb’deki Yerinizi listeleyin

Hatta arka Ev, daire, boş bir oda veya varsa  Airbnb üzerinde mülkiyet listesini dikkate ve size yer rezervasyonu olsun para kazanmaya başlayın.

AirBNB harika çünkü zaten sahip olduğunuz bir alanda para kazanabilirsiniz. Yerinizi hazırlamak, listelemek ve misafirlerden sonra temizlemek için biraz çalışma gerektirmez, ancak aksi halde oldukça pasiftir.

22. Araba Yıkama

Her zaman bir araba yıkama sahibi olmak benim bir hayalimdi. Bu, yarı pasif gelir elde etmek için harika bir yol gibi görünüyor. Bir araba yıkamasında düzenli bakıma ihtiyaç duyulurken, haftada bir kez kiralayabileceğiniz veya gerçekleştirebileceğiniz bir şeydir.

Bir yan not olarak, cinderblocks, basınçlı yıkama ve madeni para ile çalışan temel araba yıkamadan bahsediyorum. Araba yıkama ile bir sürüş yapacaksanız, bu kesinlikle bir iş ve pasif bir gelir akışına karşı.

23. Aracınızı Kiralayın

Kiralık yerinizi listelemeye benzer şekilde, kiralık aracınızı da listeleyebilirsiniz. Bu gerçekten pasif olabilir, çünkü arabanızı listelediğinizde, kullanmadığınız zaman size gelir sağlayabilir!

Aracınızı kiralamak için favori ortağımız Turo . Turo, aracınızı kiraya vermenizi sağlar ve insanlar kiraladığında, Turo gerisini halleder!

Turo ile harika bir şey , bulunduğunuz yere ve ne tür bir araba var bağlı olarak, iyi bir pasif gelir elde edebilirsiniz!

24. Otomat Makineleri

Otomatlar başka bir büyük düşük bakım küçük işletme fikir. Tüm komşu kasabalarda otomatları olan bir arkadaşım var. Onları iki haftada bir yeniler ve paraya çevirir. Otomat işi, emeklilik planının bir parçasıdır.

25. Depo Kiralama

Kuzenim depolama kiralama kümesi sahibi ve müşterilerin bu kiraya bildirdiğiniz için aylık çek alır. Bunun için herhangi bir iş yaptığı tek zaman, depolama birimlerinden biri için bir açıklığı olduğu zamandır.

Bu alana girmekten emin değilseniz, bir GYO aracılığıyla depolama kiralamalarına da yatırım yapabilirsiniz.

26. Çamaşırhanede

Ben teoride yarı-pasif olacağını launderette sahip olmak gibi görünüyor ederken gerekli süregelen bakım bir sürü olacağını tahmin çünkü burada bu bir listeleme üzerinde tartışılan. Bu konuda hakim olursun.

Kolay Pasif Gelir Fikirleri

Listede son olarak birkaç kolay pasif gelir fikrine dikkat çekmek istedim. Bunlar para ve açık iş gerektirmez. Kazançlar çok düşük olsa da yine de kolay pasif geliri yenemezsiniz!

27. Nakit Ödül Kartları

Eğer bir kredi kartı make ile faturalarınızı ödeme yaparsanız emin nakit geri ödülleri sunuyor. Ödüllerinizin bir süre birikmesine izin verebilir ve kazandığınız kolay parayı başka bir pasif gelir girişimine koyabilirsiniz! (Seçtiğiniz kartın yıllık ücretinin olmadığından emin olun, aksi takdirde ödüllerinizi iptal ediyor olabilirsiniz).

28. Cashback Siteleri

Nakit Ödül Kartları Tıpkı online alışveriş yaparken bir para iadesi site kullanmak tercih olmalıdır. Eğer yapmıyorsanız, çok az iş gerektiren veya hiç iş gerektirmeyen ücretsiz parayı bırakıyorsunuz!

29. Telefonunuzda Uygulama Ücreti Alın

Telefonunuza bir uygulama yükleyip ödeme alabilseydiniz ne olurdu? Evet, bu uygulama ne yaptığınızı takip eder ve verilerinizi satar – ama bundan daha pasif olan nedir?

Norm dışında bir şey yapmak istemiyorsanız, Neilson Digital’e göz  atın . Sadece uygulamayı indirin ve normalde ne yaparsanız yapın. Uygulama arka planda çalışır ve ödül kazanmak için girilir.

Mobil İfade iPad için benzer bir uygulama. En az 90 gün boyunca yükleyip cihazınızda bıraktığınız için ödül kazanabilirsiniz. Ve patlama! Size ödeme yapılır!

30. Elektrik Faturanızda% 30’a varan oranda tasarruf edin

Bunu pasif gelire karşı pasif tasarruf olarak işaretleyelim, ancak sonuç olarak baktığınızda her küçük yardımcı olur.

Truebill , yinelenen abonelikleri ve diğer faturaları belirleyerek paradan tasarruf etmenize ve daha iyi fiyatlar ve ücretler üzerinde pazarlık yaparak maliyetleri azaltmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Ortaklıklarından biri, elektrik faturanızda% 30’a kadar tasarruf etme potansiyeline sahip Acradia Power ile. Rekabete izin verilen alanlarda daha iyi güç oranları arar ve sizin için daha iyi fiyatlara kilitlenir.

Truebill incelememizin tamamını buradan okuyun .

Truebill’e buradan göz atın ve ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün.

Nasıl Başlanır

Başlamak için beş pasif gelir fikri seçmek cazip gelse de, başlangıçta bir tane seçmenizi gerçekten tavsiye ederim. Pasif bir gelir akışını gerçekten büyütmek için zamana ve odaklanma yeteneğine ihtiyacınız var. Bir başkasına geçmeden önce bir şeye hakim olun.

Başlangıçta önemli miktarda zaman veya para harcayacak ama pasif gelir elde etmenin, kırıldığı her şey olduğuna söz veriyorum! Bir fikir seçin, bir plan yapın ve bu gelir akışı gerçekleşene kadar kendinizi ayırın.

Sıkça Sorulan Sorular

Pasif gelir nasıl oluştururum?

Pasif gelir, zaman ve / veya para dağıttığınız ve daha fazla iş yapmadan gelir elde ettiğiniz fikridir. Önde pasif gelir elde etmek için bir şeyler yapmalısınız, ancak o geleceğe bu gelire güvenebilirsiniz.

Pasif gelirden bazı örnekler nelerdir?

Yatırım pasif gelire harika bir örnektir. Bir şirket hisselerine para yatırırsınız ve yatırım için bir temettü ödemesi ve takdir alırsınız. Bir başka popüler örnek gayrimenkul. Bir mülk satın alırsınız ve pasif gelir olarak kiradan zevk alırsınız.

Pasif gelir gerçekten işe yarıyor mu?

Evet! Pasif gelir, zenginlerin servet yaratmaya devam etmesidir. Paranız olmadığında, geleceğe doğru büyüyecek gelir akışları oluşturmak için zaman ve çabadan yararlanabilirsiniz. Para biriktirdikçe, daha fazla pasif gelir elde etmek için bu parayı dağıtabilir (ve hatta zamanınızla birleştirebilirsiniz).

Pasif gelir elde etmek için nereye yatırım yapabilirim?

Pasif gelir elde etmek için yatırım yapmak istiyorsanız, temettü stokları ve yatırım fonları bunu yapmanın harika yoludur. Ayrıca tahviller gibi borçlanma araçlarına da yatırım yapabilirsiniz.
Daha güvenli bir yaklaşım istiyorsanız, paranızdan risksiz bir getiri elde etmek için para piyasası hesabına veya CD’ye yatırım yapabilirsiniz.

En popüler pasif gelir fikirleri nelerdir?

Çok sayıda popüler pasif gelir fikri var. En popüler olanları borsaya yatırım yapmak, gayrimenkul sahibi olmak, bir işe yatırım yapmak ve hatta paranızı yüksek kazançlı bir tasarruf hesabında tutmaktır. Tüm bu yaklaşımlar pasif gelir sağlar, ancak ön sermayeyi gerektirir.

Pasif gelir gerçekten “iş yok” mu gerektirir?

Bu bir efsane. Pasif gelir her zaman önceden bir şey gerektirir: zaman ya da para. Ancak, işi yaptıktan sonra pasif hale geldiği fikri, bununla ilgili çekici olan şeydir. Örneğin, bir kitap yazarak 6 ay geçirirsiniz ve daha fazla çalışma yapmadan hayatınızın geri kalanında kitabınızdan telif gelirinin tadını çıkarabilirsiniz.
Bu, daha fazla iş yapmanın gelirinizi artırmayacağı anlamına gelmez, ancak kazanmak için daha fazla bir şey gerektirmeyen bir unsur vardır.

En sevdiğiniz pasif gelir fikirlerinizden bazıları nelerdir?

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar