test
Ana SayfaBorsaPlay2Earn: Oynayarak Kazanma Rehberi 2022 - Adım 2

Play2Earn: Oynayarak Kazanma Rehberi 2022 – Adım 2

Yazar

Tarih

Kategori


NFT oyunları ağırlıklı olarak Ethereum ve Binance Akıllı Zincirinde (BSC) bulunmaktadır. Bazıları CryptoBlades ve Axie Infinity gibi tahsil edilebilir karakterlerle mücadele deneyimi sunarken, diğerleri Sorare gibi tahsil edilebilir kartlar kullanıyor.

Sadece bunları kullanmak için size para kazandırabilecek birçok uygulama var. Candy Crush veya Two Dots oynayarak akılsızca saatler geçirdiğinizi fark ederseniz, aşağıdaki seçeneklerden birine geçmeyi deneyin.

Bu şekilde, oyun oynarken gerçekten para kazanacak ve akılsızca eğleneceksiniz.

Ödemeler her uygulama için değişir ve bir kerede kuruştan birkaç dolara kadar herhangi bir yerdedir. Aşağıdaki listeden birkaç seçenek seçin ve bunları deneyin.

Kazanılacak en büyük ve en iyi 5 oyunu size bir önceki yazımızda aktarmıştık. Bugün ise bu serinin devamını ele alacağız.
Önceki yazıyı okumak için aşağıdaki görsele tıklayın.

 1. Yabancı Dünya – gezegenleri kolonize et

  Yabancı Dünya BALMUMU blok zincirinde başladı. Artık Ethereum ve Binance akıllı zinciri üzerinde de çalışıyor. Proje kendisini temelde merkezi olmayan bir metaverse olarak tanımlıyor. Oyuncuların kolonize edebileceği farklı gezegenlerin etrafında toplanıyor. Gezegenler federasyonlar oluşturmak ve evreni birlikte keşfetmek için bir araya gelebilirler. Diğer gruplara karşı savaşmak da bir seçenektir.

Gezegenler, oyuncuların yeni NFT’LERİ ve kendi kripto para birimleri “Trilium” u (TLM) çıkardıkları yerlerdir. Böylece yeni belirteçler oluşturulur. Diğer şeylerin yanı sıra, bunlar “Gezegensel DAO” nun oylamaya katılması için kullanılabilir. Ayrıca, diğer gezegenlerin kontrolünü ele geçirmek için kullanılırlar. TLM balmumuna dönüştürülebilir ve daha sonra satılabilir.

 1. SolChicks – şövalye kostümlü kızlar

  SolChicks ayrıca oyun kazanmak için en popüler oyunlardan biridir. Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Fantezi oyununda, ana karakterlerin hepsi şövalyeler ve büyücüler gibi giyinmiş küçük civcivlerdir. Her civciv kendi tasarımı, özellikleri ve özellikleri ile benzersiz bir nft’dir. Ayrıca, civcivler yetiştirilebilir, bu da “Sevgi Kırıkları” (SLC) gerektirir. Bu belirteçler ve diğer nft’ler oyun içi görevleri tamamlayarak elde edilir. Ayrıca, oyuncular civcivleri, yönetim belirtecini alırlar.

Genel olarak, tüm konsept öncüsü Axie Infinity’yi güçlü bir şekilde andırıyor. Ancak, bu proje hala geliştirilme aşamasındadır. Sonunda, kendine ait bir Metaverse yaratılacak. O zamana kadar, oyun bir PvE ve PvP modu sunuyor.

 1. Thetan Arena – birbirlerine karşı mücadele

  Thetan Arena bir MOBA (Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arenası): bugün bile milyonlarca oyuncuyu büyüleyen bir tür. Thetan Arenası aynı damardadır ve birden fazla oyuncunun düşman üssünü ele geçirmek için birbirleriyle yarıştığı bir arena sunar. Oyuncu karakterleri, eşyalar ve ekipmanlar nft’lerdir.

Listede yer alan diğer oyunların çoğundan farklı olarak, Thetan Arena tamamen ücretsiz oynanabilir. Maçlara ve turnuvalara katılarak oyuncular Thetan Coin’i (THC) kazanabilirler. Bu, ek NFT satın almak için kullanılabilir. Ya da oyuncular onları pazarda satarlar.

 1. MetaWars – evreni keşfetmek

  MetaWars, çok oyunculu stratejiyi rol yapma öğeleriyle birleştirir. Oyuncular evrenin enginliğini keşfederler ve uzay savaşlarında diğer gruplarla savaşırlar. Bu süreçte sanal dünyada kendine ait bir ekosistem yaratılır. Odak, uzayı keşfetmek ve kolonileştirmek, birbirleriyle işbirliği yapmak ve düşman gruplarıyla savaşmaktır.

Oyuncular tahsil edilebilir NFT’LER ve kendi kripto para birimi savaşlarını alırlar. Bu kazıklanabilir. SAVAŞLAR hem yönetişim belirteçleri hem de kendi pazarı için para birimi olarak hizmet eder. Ayrıca, oyuncular kendi gemilerini jetonla sigortalayabilirler. Kazanılan NFT’LER piyasada satılabilir.

 1. Zed Run – bir yarış atı sahibi ol

  Her zaman bir yarış atına sahip olmak istediyseniz, Zed Run bunu en azından dijital biçimde yapmanıza izin verir. Her at bir NFT, benzersiz bir dijital yaratıktır. Oyun yarışa, en hızlı atları yetiştirmeye ve pazara odaklanıyor.

En azından, bir oyuncunun yarışlara katılmak için bir yarış atına sahip olması gerekir. Atlar Ethereum için Opensea’dan satın alınabilir. Zamanla, bütün bir yarış ahırı büyüyebilir. Ayrıca, sahipler atları birbirleriyle yetiştirebilir veya pazarda değerli hayvanları açık artırmaya çıkarabilirler.

Kazanma Yolları

”Kazanmak için Oyna”, blockchain oyunları arasında devam eden trendin adıdır. İlke, blockchain için özel olarak hazırlanmıştır. Oyun içi para birimlerinin ve dijital değerli eşyaların yeni bir şey olmadığı doğrudur. Ancak blockchainler yenilikçi olanaklar sunuyor, oyunculara daha fazla hak ve daha fazla özgürlük sağlıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, oyunda edinilen malları satmak ve böylece bir şeyler kazanmak.

Zaman geçirmenize ve biraz para kazanmanıza yardımcı olabilecek bazı ücretsiz oyun uygulamaları arıyorsanız, birçok seçenek var.

Her oyun uygulaması biraz farklıdır ve puan, bozuk para vb. Toplamak için eşsiz bir fırsat sunar. ödüller, nakit veya hediye kartları için kullanabileceğiniz.

Bazı uygulamalar ayrıca, öğrenci kredilerinizi, ipoteğinizi ödemenize veya tasarruf hesabınızı doldurmanıza yardımcı olabilecek önemli miktarda kazanma şansı sunar.

Trivia veya oyun gösterisi formatı gibi oynamaktan hoşlandığınız belirli bir oyun türü varsa, kesinlikle ücretsiz olan ve size gerçek para kazandırabilecek seçenekler vardır.

Telefonunuzda saatlerce internette gezinirken veya sosyal medyada gezinirken kendinizi bulursanız, bunun yerine bu uygulamalardan birini deneyin.

Ödemeler zaman içinde oldukça hızlı bir şekilde toplanabilir ve size ekstra harcama parası verebilir. Ve asla bilemezsiniz – 1 milyon dolara kadar puanlama şansı olan şanslı büyük ödül kazananlardan biri olabilirsiniz.

Oyunlar karşılaştırıldığında ana akım oyun pazarına, NFT Oyun sektörünün hala yapması gereken bazı şeyler var. Play-to-earn listesindeki birçok oyun, ilk bakışta mobil oyunların kitlesinden çok fazla öne çıkmıyor. Ancak Axie Infinity, Nft’lerin oyun sektöründeki yerini kesinlikle aldığını gösterdi. O zaman çok benzer toplama ve yetiştirme oyunlarına şaşırmanıza gerek yok. Kesinlikle hala büyümesi ve olgunlaşması gereken bir pazar.

CryptoKitties çılgınlığı ile başladıklarından beri, NFT oyunları gelişti ve kazan-kazan modelleri sunmaya başladı. Bilindiği gibi Game-Fi, finans ve oyun dünyasını harmanlayarak oyunculara oynadıkça gelir elde etme fırsatları sunuyor. Artık sadece binlerce dolar değerinde kıt bir koleksiyon kazanmaya, bulmaya veya yetiştirmeye güvenmenize gerek yok. Oyuncular artık tahsil edilebilir hayvanların yanı sıra çeşitli temalarda birden fazla oyun modelini denemeyi seçebilirler.


Yazımızda Play2Earn: Oynayarak Kazanma Rehberi 2022 – Adım 2‘yi sizlere aktardık. Bir önceki yazımıza bakarak serinin başlangıcına dair bilgi edinebilirsiniz.

Hayatın size dikte ettiği sınırlardan kurtulup, alternatif bir hayat yaşamak istiyorsanız blogumuzdaki yazılara bakabilirsiniz. Sizler için en popüler internetten para kazanma yollarını derlediğimiz blogumuzu okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı bilgi edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT Satışı

Kaynaklar: 1, 2, 3

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar