test
Ana SayfaUpworkUpwork Profil Optimize Etme

Upwork Profil Optimize Etme

Yazar

Tarih

Kategori

Upwork Profilini Optimize Etme ve İş İlanları Kazanma İpuçları-2020

1. Yeteneklerinizi listeleyin.

2. Upwork beceri testlerine katılın.

3. Doğru iş unvanını seçin.

4. Müşterilerinizle ilgili tekliflerinizi yapın.

5. Profilinizde deneyim seviyesini seçin.

6. Düşük teklif vermek yardımcı olmaz.

7. Uygun ve profesyonel bir profil resmi seçin.

8. Çalışma profilinizi başka bir hesaba bağlayın.

9. Önceki deneyimlerinizden bahsedin.

10. Eğitim geçmişinizi ekleyin.

11. Tanıtım videosu ekleyin.

İnternette serbest çalışan olarak çalışmak, tüm dünyada internetin büyümesiyle şaşırtıcı olabilir. Upwork, müşterileri ve serbest işçiyi farklı iş ilanlarında ve projelerinde bağlama olanağını sağlayan popüler platformlardan biridir.

Upwork web sitesinde kayıtlı 12 milyondan fazla serbest çalışan ve 5 milyon müşteri var. Ancak, işlere katılan serbest çalışanlar ile sınırlı sayıda iş pozisyonu elde edebilmek için bir pozisyon kazanma arasındaki rekabeti göz önünde bulundurmak zor olabilir.

Burda Upwork profili önemlidir. Birçok kullanıcının deneyimlerine göre, Upwork aracılığıyla müşteri bulma konusunda çok başarılı olmuş ve eksiksiz ve uygun bir Upwork profiline sahip olmanın yollarından bahsediyor olacağım.

Şaşırtıcı Upwork profili oluşturmak için ipuçları

Daha önce de belirtildiği gibi, güçlü Upwork profili oluşturmak, müşterileri çekmek ve platformda mevcut iş pozisyonlarını kazanmak için çok yararlı olabilir. Freelancer olarak para kazanmaya başlamak için Upwork profilinizi oluşturduktan sonra dikkate almak isteyebileceğiniz ipuçlarının listesi.

Upwork'den Para Kazanma 2020-2
Upwork’den Para Kazanma 2020-2

1. Yeteneklerinizi listeleyin.

Upwork profilinize eklemeye hazır olarak, becerilerinizin ve neyin iyi olduğunun bir listesini yaptığınızdan emin olun. İstediğiniz işi yapmanıza olanak tanıyan 5 ila 10 en iyi beceri yazın. Beceri listesinin, iş kategoriniz ve başvurduğunuz işlerle ilgili becerileri içermesi gerektiğini unutmayın.

Upwork, listenizi sürükleyip doğrudan profilinize bırakmanıza olanak tanır. Yeteneklerinizi onlara ne kadar profesyonel olduğunuza göre sıralamanız önerilir. Ayrıca, listelediğiniz becerilere göre çalışma testleri alır ve bunları profilinize eklersiniz.

2. Upwork beceri testlerine katılın.

Upwork birçok farklı beceri testi sağlar. Başvurduğunuz becerileriniz ve işlerinizle ilgili bazılarını almak için zaman harcadığınızdan emin olun. Nişinizle ilgili testleri bulun ve bunları kullanmanın avantajlarından yararlanın. Platform, beceri testleri sonuçlarını profilinize yerleştirmenizi sağlar.

Bu, potansiyel müşterilerin sonuçlarınızı görüntülemesine ve bunları göz önünde bulundurmanıza olanak tanır. Bu arada beceri testlerinde iyi bir puan, platformda mevcut iş pozisyonlarını elde etme şansınızı kesinlikle artıracaktır.

Ancak, profilinizde herhangi bir test yapmadan iş alabileceğiniz için testlerinizin iyi görünmemesi durumunda endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte genellikle beceri testi yapmak, profiliniz için yararlı olurken, becerilerinizin ve iş yapma yeteneğinizin bir onayıdır.

Upwork'den Para Kazanma 2020-2
Upwork’den Para Kazanma 2020-2

3. Doğru iş unvanını seçin.

İş unvanını seçmeye başladıktan sonra, unvanı düzeltmenin kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak önemli olan, diğer birçok serbest çalışanın aynı unvanı seçmiş olması ve bunun öne çıkmanıza izin vermemesi.

Bu yüzden daha spesifik bir iş unvanı seçmeye çalışsanız iyi olur. Örneğin, bir grafik tasarımcıysanız, sadece iş başlığınız olarak yazmayın, örneğin logo tasarımcısı veya arayüz tasarımcısı seçerek daha belirgin hale getirmeye çalışın.

4. Müşterilerinizle ilgili tekliflerinizi yapın.

Teklifinizi yazarken müşterinizin ihtiyaçlarına odaklanmak çok önemlidir. Müşteri ihtiyaçlarınızı çözmenize nasıl yardımcı olacağınızı vurgulamaya çalışın. Müşterinin çözmek istediği soruna odaklanın ve bunun için bir iş pozisyonu sunuyor ve sonra bu soruna nasıl çözüm olabileceğinizi söylemeye çalışın.

Sahip olduğunuz deneyim ve becerilere ve benzer amaçlara sahip müşteriler için elde ettiğiniz sonuçlara referans verme seçeneğiniz vardır. Müşterilerin neden sizi seçmeleri gerektiğini ve becerilerinizin ve becerilerinizin işlerine nasıl fayda sağlayabileceğini belirtmeye devam edin.

5. Profilinizde deneyim seviyesini seçin.

Deneyim seviyesinin seçilmesi, üst düzey profil tamamlama bölümlerinden biridir. Deneyim seviyeniz, Giriş Seviyesi, Orta ve Uzman olarak seçebileceğiniz 3 seviye vardır. Deneyim düzeyi tabanınızı, işteki ve iş dışındaki ilgili işlerinize göre seçmelisiniz. Seviye, niş platformunda veya platform dışında nişinizde tuttuğunuz genel profesyonel deneyim seviyesi olarak kabul edilir. Dürüst olmanız daha iyi olur.

Bu arada, belirli bir alanda çalışmaya yeni başlıyorsanız, dürüst olun ve profilinize yardımcı olmasa bile Giriş seviyesi’ ni seçin, ancak müşterilerin farklı iş pozisyonlarını ve projeleri ele alma yeteneğinizi ölçmelerine izin verin.

6. Düşük teklif vermek yardımcı olmaz.

Başlangıçta, daha düşük teklif vermeniz durumunda, işi kazanmak için daha fazla şansınız olduğunu düşünebilirsiniz. Ama her zaman böyle olmayabilir. Birçok müşteri, düşük teklif sahiplerinin daha düşük kalitede hizmet sunacağını varsayacağından ve sizi reddedebileceğinden daha yüksek teklif isteyebilir ve daha sonra müşteriyi müzakere masasında aldıktan sonra biraz indirim sunabilirsiniz.

7. Uygun ve profesyonel bir profil resmi seçin.

Üst yapı profilinize bir profil resmi ekleyebileceksiniz. Bunun için profesyonel görünümlü bir resim seçmeyi unutmayın. Profesyonel bir kıyafetle veya çalışırken bir resminizi seçin ve yüksek kaliteli bir resim seçmeye çalışın. Uygun kıyafetler giy ve gülümsemeye çalış. İlk bakış, fotoğraf olsa bile, bu kadar etkili olabilir.

8. Çalışma profilinizi başka bir hesaba bağlayın.

Profilinizi Facebook veya twitter gibi sosyal medya hesaplarına bağlama seçeneğiniz vardır. Bu, potansiyel müşterilerinizin portföyünüze göz atmasına ve daha iyi ne yaptığınızı bilmesini sağlar. Bunu yapmak serbest çalışan olarak sizin için isteğe bağlıdır. Ancak müşteriniz için bilgi ve güven oluşturabilirken çok yardımcı olabilir. Bu yüzden bu kolay seçeneği göz ardı etmemeye çalışın.

9. Önceki deneyimlerinizden bahsedin.

Daha önce yapmış olduğunuz çalışma deneyimini ve projelerinizi profilinize yerleştirmelisiniz. Müşteriniz veya kendiniz hakkında hassas bilgiler içermemeleri durumunda, çalışmalarınızla ilgili belge ve dosyalar da ekleyebilirsiniz.

Daha önce yapmış olduğunuz bu parlak deneyimleri ve mükemmel işleri sunmaya çalışın. Kaç tane iş ekleyebileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur,. Bununla birlikte uzmanlığınızı ve neye iyi olduğunuzu göstermek için üç veya dört farklı örnek yeterlidir.

Upwork'den Para Kazanma 2020-2
Upwork’den Para Kazanma 2020-2

10. Eğitim geçmişinizi ekleyin.

Eğitim deneyimlerinizi dahil etmek müşterilerin bilgi seviyenizi bilmelerini sağlayacaktır. Ne yaptığınızı ve becerilerinizin nasıl faydalı olabileceğini göstermeye çalışırken eğitim geçmişinizin bir kaydını vermek iyi bir yardımcı olabilir.

Bu ayrıca nişinizi vurgulamanıza izin verir. Profilinize eğitim kayıtları eklemeye karar verdikten sonra, kurumun adı ve programı hazır olarak her eğitim öğesinin ayrıntılı bir açıklamasını yapmalı ve daha sonra sadece çalışma profilinize eklemelisiniz.

Profilinizde herhangi bir resmi olmayan eğitim veya etkinlik ekleyebileceğiniz “diğer deneyimler” olarak adlandırılan bir bölüm vardır. Araştırma projeleri veya yarışmalar veya zorlu işinizle ilgili diğer öğrenme deneyimlerini dahil ettiğinizden emin olun.

11. Tanıtım videosu ekleyin.

Tanıtım videosu eklemek, profilinizi platformda optimize etmede çok yararlı olabilecek isteğe bağlı bir özelliktir. Bir tanıtım videosu eklemenin kendinizi ve yeteneklerinizi basit kelimelerden daha eksiksiz sunabilmenizi sağlarken, müşterilerin söylediklerinize odaklanması çok daha kolay olacaktır.

Videolar, insanların sunduklarınızı görmelerini ve dikkatlerini çekmelerini sağlayan güçlü araçlardır. Yani nasıl oluşturulacağını bilmeseniz bile, bunu yapmanın ve profilinize eklemenin bir yolunu bulun.

Sonuç olarak; Genel olarak serbest çalışan olarak çalışma profilinizi oluşturmak ve platform üzerinde çalışmaya başlamak için harika bir fırsattır. Hiç şüphe yok ki, çalışma özgürlüğü dünyasını tanımak için başlamak için harika bir yer.

Profilinizi oluştururken belirtilen ipuçlarını kullanmayı unutmayın ve işinizi sevmeniz durumunda kesinlikle başarılı olduğunuz için gerçekten sevdiğiniz projelere başlamayı asla unutmayın.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar