test
Ana SayfaKişisel GelişimUpwork Dezavantajları: Upwork Dezavantajlarının Gözden Geçirilmesi

Upwork Dezavantajları: Upwork Dezavantajlarının Gözden Geçirilmesi

Yazar

Tarih

Kategori

 

Upwork Serbest Çalışma Platformunun Dezavantajlarının Gözden Geçirilmesi-2020

 1. Çalışma ücretleri ödemek.
 2. Yüksek rekabet vardır.
 3. Web sitesi çöküyor.
 4. Geri bildirim olmadan iş bulmak zor.
 5. Şaşırtıcı derecede ucuz projeler de vardır.
 6. Fotoğrafınıza ve gerçek adınıza kayıt olmalısınız.
 7. Yalnızca İngilizce yardım merkezi bulunuyor.
 8. Başarı zaman alır.

İşinize çevrimiçi başlamanın, beceri ve uzmanlığınızdan kazanç sağlamanın en iyi yollarından bir tanesi de Upwork’ te serbest çalışma alanı yaratabilmektir. Bu platform size tüm dünyadan proje almanızı ve çalışma deneyiminizi geliştirmeyi sunuyor. 

Upwork'den Para Kazanma 2020-2
Upwork’den Para Kazanma 2020-2

Geliştirme, tasarım, çeviri, finans, yazı veya dijital medya konusunda ne kadar iyi olursanız olun, platformda seçebileceğiniz milyonlarca farklı iş görevinin bulunduğundan emin olabilirsiniz. Dünyadaki diğer her şey gibi Upwork de avantaj ve dezavantajlarla birlikte gelir. Bu makalede, platformu kullanmaya başlamadan önce sizi haberdar etmek için Upwork’ ün dezavantajlarından bahsedeceğim.

Upwork nedir?

Upwork’ ün dezavantajları hakkında konuşmaya başlamadan önce Upwork’ ün tam olarak ne olduğunu gözden geçirelim. Upwork, dünyanın dört bir yanındaki serbest çalışanların müşterilerini bulmasını ve beceri ve uzmanlıklarına göre proje veya iş pozisyonları kazanmasını sağlayan serbest çalışan bir platformdur. Bununla birlikte Upwork, işinizi çevrimiçi bulmak için harika bir fırsattır.

Upwork’ ün dezavantajları nelerdir?

Hizmetlerini kullanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken Upwork serbest çalışma platformunun dezavantajlarının bir listesi.

 1. Çalışma ücretleri ödemek.Upwork’ ün, ilgili işleri bulmanıza ve para kazanmanıza yardımcı olan bir platform olduğu doğrudur. Ancak ücretsiz değildir. Upwork’ te bir hesap oluşturmak ve platforma katılmak ücretsizdir.Bununla birlikte bir iş pozisyonu kazandığınızda veya bir proje aldığınızda web sitesine kazandığınızın % 5 ila% 20′ sini ödemelisiniz. Ayrıca, belirli bir tutardan daha fazla para alırsanız, % 5 daha fazla ücret ödersiniz. Bu, Upwork’ ün en önemli dezavantajlarından biridir ve platforma kazançlarınızın çoğunu hizmet ücretleri olarak platforma ödemeniz gerekir.
 2. Yüksek rekabet vardır.Milyonlarca serbest çalışan ve farklı becerilere sahip insanlar zaten Upwork’ e kayıt oldular ve işleri ve projeleri kazanmak için profillerine sahipler. Bu nedenle, birisini işe alma eğilimi olan insanlar büyük bir yetenek havuzuyla karşı karşıyayken, bazıları yıllarca deneyime veya düşük ödeme için bazı tekliflere sahiptir.Bu yüzden platformda yeni çalışmaya başlayan biri olarak iş başvurularında öne çıkan bir profile sahip olmak çok zor olabilir. Popüler projeler veya iyi ödemeleri olan projeler söz konusu olduğunda bu çok daha zordur.

  Upwork'den Para Kazanma 2020-2
  Upwork’den Para Kazanma 2020-2
 3. Web sitesi çöküyor.Web sitesinin DDoS kişilerinden yararlandığını veya bazı zamanlarda bakım için kapatıldığını belirten birkaç rapor vardır. Bu sık sık olur. Bu nedenle, Upwork web sitesini kullanırken birçok kez “tekrar dene” mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sinir bozucu olabilir.
 4. Geri bildirim olmadan iş bulmak zor.Yıllarca süren deneyimlerle çalışan profiller ve elbette bunları işe alan müşteriler var. Geri bildiriminiz veya çalışma geçmişiniz yoksa, çoğu durumda müşteri çekemezsiniz.İşe alınan çoğu kişi, iyi geri bildirimleri ve ilgili çalışma geçmişi olan serbest çalışanların daha iyi işler sağladığını ve projelerinde başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayacağını düşündüklerinden deneyimli ve kalifiye birini tercih eder. Profilinizi oluşturmak ve daha büyük projeler için küçük işletmeler ve düşük ücretli işletmelerle başlayabilirsiniz.
 5. Şaşırtıcı derecede ucuz projeler de vardır.Projelere ve iş ilanlarına göz atarken çok ucuz bazı projelerle karşılaşabilirsiniz. Mesajları kazanmak için düşük ödemeler için teklif veren bazı freelancer var.
 6. Fotoğrafınıza ve gerçek adınıza kayıt olmalısınız.Bir serbest meslek sahibi olarak, hesabınızda gerçek fotoğrafınızı ve adınızı kullanmanız gerekirken, müşteriler de aynı şeyi yapmak zorunda kalmaz. Bu yüzden müşterinizin Upwork’ te kimden emin olduğunu bilmeseniz de gerçek kimliğinizi ortaya çıkarmanız gerekir.
 7. Yalnızca İngilizce yardım merkezi bulunuyor.Upwork’ ün platformda herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda kullanabileceğiniz bir yardım merkezi olduğu doğrudur. Ancak Yardım Merkezi yalnızca İngilizce yazışma kullanır. Herhangi bir konuda yardım istemeye çalışırlarsa Upwork’ ün dünyanın farklı yerlerinde çok sayıda kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde, sadece İngilizce iletişim kurmaları gerekir.
 8. Başarı zaman alır.Belki Upwork üzerinde bir hesap oluşturmanın ve becerileriniz ve uzmanlığınızla ilgili projeler almaya başlamanın kolay olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak Upwork’ ün en önemli dezavantajlarından biri, size gerçekten önemli bir şey kazandıran iyi işler ve iyi müşteriler edinmenin zaman alabiliyor olmasıdır.
  Upwork'den Para Kazanma 2020-2
  Upwork’den Para Kazanma 2020-2


  Her şeyden önce, hesap ve profil oluşturmak ve belgelerinizi ve kalifikasyonlarınızı yüklemeyi bitirmek için biraz zaman harcamanız gerekir. Daha sonra, daha önce de belirtildiği gibi, Upwork’ te iş ilanları kazanmak için serbest çalışanlar arasında yüksek bir rekabet olduğu için, profilinizi farklı yöntemler kullanarak optimize etmek için biraz zaman harcamanız gerekir.

  Yeni işleri izlemeniz, bunlara başvurmanız ve ardından reddedilebilirsiniz. Böylece süreci tekrar tekrar yapmanız gerekir. Bunların hepsinde sabırlı olmanız ve sonuç almak için zaman ayırmanız gerekir.

Son olarak; Dezavantajlara karşı avantajları değerlendirmek ve Upwork’ ün dezavantajlarının avantajların üstesinden gelip gelmeyeceğini veya kendi durumunuzu düşünmemek sizin elinizde.

Tüm dezavantajları göz önünde bulundurun ve bunları aşmanın bir yolunu bulmaya çalışın. Daha sonra platforma katılmaya karar verirseniz, daha fazla iş ve proje kazanmak ve kazancınızı artırmak için profilinizi optimize etmeye odaklanın.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar