Ana SayfaAffiliate MarketingTikTok İle Gelir Elde Etmenin 7 Yolu-2022

TikTok İle Gelir Elde Etmenin 7 Yolu-2022

Yazar

Tarih

Kategori

7 Adımda Tiktok’tan para kazanmaya başlayabilirsiniz! Canlı yayınlardan, izlenme ve beğeniden para kazanmak için gerekli bilgileri öğrenebilir ve Tiktok üzerinden gelir elde edebilirsiniz!

Sosyal medya platformları arasında pandemi etkisi ile geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok kullanılanlar arasında yer alan Tiktok ile para kazanma fırsatınız bulunuyor.

Çin menşeili olan sosyal video platformu Tik Tok, reklam politikası ile birlikte Türkiye’de fazlaca kullanılmaya başlanmıştır. 

500 milyondan fazla indirme alan mobil uygulama Tiktok’u indirdikten sonra basit birkaç adım ile bir profil oluşturabiliyor ve ardından yine ücretsiz bir şekilde video oluşturabiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Tiktok ile beraber ücretsiz bir şekilde profil oluşturduktan çok kısa sürede video çekmeye başlayabiliyorsunuz. Bu videolar seçilmiş ilgi alanlarına göre kullanıcıların keşfetine düşüyor ve video içeriklerinizin sevilmesi ile beraber takipçi elde edebiliyorsunuz.

Popüler sosyal medya platformları içinde bulunan Tiktok, son dönemde işletmelerin de ilgisini çekmeye başlamış ve böylece Tiktok’tan para kazanma seçenekleri gün geçtikçe artmaya başlamıştır.

Tiktok’tan para kazanmanızı sağlayabilecek 7 yol bulunuyor. Bunların her biri farklı fırsatlar içermektedir.

1.TikTok Hesabınızı Geliştirin

Hiç sermaye harcamadan bir TikTok hesabı başlatmayı nasıl buluyorsunuz?

Bu sizi zorlayacak bir şey mi?

Milyonlarca TikTok kullanıcısı için de bu böyledir. TikToker’ların çoğu, hiç takipçisi olmadan bu yola başlamıştır.

Büyük bir takipçi kitlesine sahip olmak için bazı ipuçlarına sahiptirler ve bu yolda bunları uygulamışlardır. Öncelikle satmak veya kendi kitlenizi oluşturmak için sıfırdan bir hesap kurabilirsiniz.

Hesabınızı geliştirin ve takipçi sayınızı arttırarak başka hesaba satın.

Dikkat çekici, viral olabilecek ve potansiyele uygun içerikler yayınlayın.

Reklam alın ve yüksek takipçilere ulaştıktan sonra profilinizi satın.

Bu sayede yüksek takipçi ve kaliteli bir profili çok yüksek rakamlarda satarak para kazanabilirsiniz.

Eğer hedef kitleniz elinizde var ise onu geliştirmek için çabalayabilirsiniz.

2.Canlı Yayın Başlatın & Hayran Bağışları Alın

Canlı yayına geçmek, yalnızca takipçilerinizi meşgul etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda TikTok hesabınızdan hızlı bir şekilde para kazanmanıza da olanak tanır. Yayıncıların sadık hayranlardan bağış topladığı Twitch’e benzer şekilde, TikTok’ta favori içerik oluşturucu Canlı’yı izleyen bir takipçinin, daha sonra elmaslara ve PayPal’da nakit paraya çevirebileceğiniz uygulama içi paraları satın alması ve bağışlaması çok muhtemeldir. Yine de, bu paralar, takipçilerin içeriği takdir ettiğinin işaretleridir ve videolarınız gerçekten harika olmadıkça elde etmek zordur.

Tiktok’ta beğeni ile para kazanmanın bir diğer yolu canlı yayınlardır. Yapılan bir canlı yayında sizi izleyen ve size hediye gönderenler sayesinde onlarca hediye kazanabilirsiniz.

Canlı yayına katılan kullanıcılar ise videonuzu beğenerek size tiktok üzerinden satın aldığı hediyeleri gönderir ise para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüksek takipçi sayısı, videolarınıza yapılan beğeni ve yorum sayısını da artıracaktır.

TikTok üzerinden canlı yayınlarda hediye karşılığında paralar kazanılabilirken para TikTok üzerinden ödenmiyor. İzleyiciler canlı yayına girebilir ve hesap sahibine jeton hediye edebilir. Hediye amaçlı gönderilen bu jetonlar ise para karşılığında alınır.

Bu şekilde olmasının nedeni ise TikTok’un bu hediyelerden belli bir komisyon alıyor olmasıdır. Biriken jetonlar paraya dönüştürülür ve jeton bedelleri farklılık gösterir. Jetonların güncel fiyatları şu şekildedir;

  • 70 jeton 6,69 TL
  • 350 jeton 33,99 TL
  • 1400 jeton 134,99 TL
  • 3500 jeton 339,99 TL,
  • 7000 jeton 679,99 TL

TikTok’ta jeton adedi genel olarak ortalama 0,096 TL‘dir. Fakat satış işleminde bu oran 0,04 TL’ye düşer. Canlı yayın ardından biriken jetonların 0,04 TL ile çarpılması sonucunda toplam kazanç hesaplanabilir.

3.Sponsorlu İçeriklerinizi Oluşturmaya Başlayın

Hediyelerin dışında TikTok’ta başka bir kazanç yolu markalar ile yaptığınız iş birlikleridir. İş birliği sonucunda para kazanabilirsiniz.

Hatrı sayılır bir takipçi sayısına ulaştığınızda, şirketler marka ortaklıkları için sizle anlaşmaya başlayabilirler. TikTok’ta sponsorlu bir video veya marka adı oluşturmak için tek seferlik sabit bir ücret veya kampanya başına ücret talep edebilirsiniz.

Markalar tipik olarak TikToker’lara hedef kiltlelerine yaklaşır ve TikTok videolarında belirli ürünlere olan ilgiyi ifade ederek marka itibarını ve satışlarını artırmaları beklenir.

4.Ürün Satmak için TikTok Reklam Platformunu Kullanın

TikTok, bir reklam oluşturabileceğiniz ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kolayca tanıtabileceğiniz bir reklam platformuna sahiptir.

Pazar konusunda bilgili çoğu TikToker, bağışlar ve sponsorluklar yoluyla yalnızca TikTok’ta para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda kendileri de bir şeyler satar.

Aslında, takipçilerinizin belirli bir marka bağlılığını oluşturabilirseniz yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

5.TikTok’ırlara Danışmanlık Yapın

Eğer bu platforma yeterli emeği verebilirseniz danışmanlık da yapabilirsiniz. Gittikçe daha fazla marka, büyüme stratejilerini belirlemek ve şirketlerin itibarını ve satış rakamlarını artırmak için sonunda TikTok etkileyicilerine yöneliyor.

Şu anda, onlarca dünyanın ünlü markaları TikTok pazarlama kampanyalarını yürütüyor. Fakat milyonlarca kişi TikTok’ta Z Kuşağı izleyicilerine ulaşmak için etkileyicileri işe almayı bekliyor.

Sizler neden bunlardan biri olmayasınız ki?

6.“İlk Gönderi” İzlenimini Takip Edin

TikTok videonuzu yükledikten sonra, takipçilerinizden rastgele seçilen kullanıcılara kadar sınırlı sayıda izleyiciye gösterilir.

Algoritma, izleyicilerin o videoyla olan tüm etkileşimlerini kaydeder. Genellikle tekrarlar, beğeniler, olumlu yorumlar, paylaşımlar veya takipler olumlu etkileşimin iyi göstergeleri olarak kabul edilirken kaydırma ve kaydırmalar olumsuz etkileşimin bir parçasıdır.

Bu gönderiyi izleyerek daha niş kitlelere ulaşmanın yolunu öğrenebilirsiniz.

7.Sahne Arkasını Paylaşın

TikTok’taki takipçileriniz kesinlikle Tiktok’a yüklediğiniz tüm eğlenceli videoların bir parçası olmak istiyor.

Siz de videolarınızın “sahne arkası” görüntülerini sunarak bunu hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Takipçilerinizle hızlı bir şekilde bağ kurmak için en iyi yollardan birisidir.

TİKTOK İLE KAZANANLAR

TikTok sayesinde geçtiğimiz yıl sıklıkla isimlerini duyduğumuz etkileyicilere gelir isek listenin başında CZN Burak yer alıyor.

Türkiye Tiktok fenomenleri

Türkiye ve dünya ülkelerinde oldukça tanınan CZN Burak, genç yaşına rağmen yüksek gelirler elde ediyor. Yukarıdaki görselde Dubai şubesinin önünde verdiği pozu görebilirsiniz. Bu başarının en büyük payını tiktok sağladı dersek yanılmış olmayız.

Onu takip eden sırada ise 2 hanımefendi var. Biri çizim videolarıyla diğeri dans ve mimik videoları ile içerik üretiyorlar.


NURSEMA


Nursema ve sanat videoları oldukça sevildi. Şu anda 19 milyon takipçiye sahip.

YEŞİM

Nursema’dan sonra 15.5 milyon takipçi ile Yeşim geliyor.

Ülkemizin tiktok fenomenleri


Daha sonra gelen influencerlar ise yukarıdaki görselde yer alıyor.

Nusret ve Çılgın Dondurmacı sunum açısından farklılıklar sunarak kitleleri kendilerine çekip özgün hallerini onlarla birlikte yaşamaya devam ediyorlar.

Aydas ise sesi ile ülkemizde bilinen bir fenomen.

Çocukların etkisi de oldukça fazla.

Korayzeynep hesabını bu kadar yükselten değer çocuklara hitap etmesi diyebiliriz.


Siz de onların yerinde olmak istiyorsanız, harekete hemen şimdi geçin.

Yazımızda TikTok İle Gelir Elde Etmenin 7 Yolu‘nu sizlere aktardık. Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT Satışı


Bir sonraki yazımıza kadar hoşça kalın.Kaynaklar: 1, 2, 3

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar