test
Ana SayfaUncategorizedOnline Çalışarak İngiltere'den 100 £ Kazanmak İçin 7 adım

Online Çalışarak İngiltere’den 100 £ Kazanmak İçin 7 adım

Yazar

Tarih

Kategori

Ekonomik krizi fırsata çevireceğimiz günler içindeyiz. 1 Sterlin’in 18,37 Türk Lirası’na denk olduğu bu günlerde Türkiye’dense İngiltere’deki işlere bakmak daha makul sonuçlar elde etmemizi sağlıyor.

Çevrimiçi para kazanmak yaşam tarzınızda büyük değişiklikler yapabilir, ancak yapılması kolay bir şey değildir ve konuyla ilgili birçok çelişkili bilgi vardır.

Bu yazımızda, çevrimiçi iş fırsatları hakkında bilgi paylaşıyoruz ve çevrimiçi fırsatlar ile nasıl Sterlin kazanabileceğinizi gösteriyoruz. Biraz sıkı çalışma ve sebatla kazanç sağlayabileceğiniz adımlara geçelim.

1-PeoplePerHour’a Üye Olun


Dünyanın dört bir yanındaki insanlara işlerini sıfırdan inşa etme ve finansal ve profesyonel olarak bağımsız olma hayallerini yaşamalarını sağlayan bu İngiliz site sizlere Sterlin kazandıracak müthiş bir fırsattır.

9’dan 5’e çalışma modelini çürütmeyi benimseyen bu freelancer sitesi, 2007 yılında bir kalem, not defteri ve telefonla başladı.

O zamandan bu yana çok şey değişti, ancak hedefleri hep aynı kalıyor. Hedeflerini şu şekilde açıklıyorlar:
Müşterileri saat veya projeye göre işe alınabilecek uzman serbest çalışanlar topluluğumuza bağlayın; 9 ila 5 gün dışında size uygun olduğunda çalışma esnekliği sağlayın; ve insanların iş hayallerini yaşamalarını sağlayın.

Şimdiye kadar 1 milyondan fazla müşteriyi ve serbest çalışanı birbirine bağlayan bu platform, serbest çalışanlara 100 milyon sterlinin üzerinde ödeme yaptıklarını açıklıyor.

Çok büyük veya çok küçük bir proje yok diyerek herkesin projesine ev sahipliği yapabileceğini gösteren bu platform proje göndermenizi önemsiyor.


Aklınızdaki projeyi tanımlamak için hızlı ve kolay formlarını kullanıp projenizi gönderebilirsiniz.

Yapay zeka yardımı ile hızlıca çözümler sunan site ülkemizdeki Bionluk platformuna benzer bir çalışma sistemine sahip.

People Per Hour’a Nasıl Üye Olunur?

 • People Per Hour’un freelancer topluluğuna katılmak için ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.
 • Sitenin yapay zeka algoritması sizi en uygun müşteri ile eşleştirmeye çalışır ve ayrıca siz de müşterilere teklif yapabilirsiniz.
 • Paypal ve Payoneer ile ödeme alabilirsiniz.

People Per Hour’un nasıl çalıştığına dair detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir başka İngiltere parası kazanacağınız platform ise Fiverr.

People Per Hour, işlevi işletmelere serbest çalışanlara erişim sağlayan çevrimiçi bir platform işlevi gören Birleşik Krallık merkezli bir şirkettir. Çalışanlar bulmanızı veya yan gelir elde etmenizi sağlar. Her türlü işi yapabilirsiniz ama serbest çalışanların çoğunluğu web tabanlı hizmetler sunmaktadır.

Neden PeoplePerHour’u Seçmelisiniz?

 • Alanınızdaki çalışanlara ve dünya genelindeki serbest çalışanlara erişin
 • Satın alma ve satış hizmetlerini tek bir hesaptan yönetin
 • Ödemeler Escrow ve PeoplePerHour Cüzdan sistemi ile koruma altında

2-Teslimat için bir hizmet seçin

 • Talep edilen ve iyi yapabileceğiniz bir şey seçin.
 • Satışlara bakarak talep edilen hizmetleri bulun.
 • Becerilerinize uygun bir hizmet seçin veya yeni bir beceri öğrenin.
 • Yeni başlayanlar için hizmetlere göz atın.
 • Becerilerinizi sürekli geliştirin ve ödeme oranlarını artırmak için yeni beceriler öğrenin.

  Bunun için Youtube ve Google’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca birçok eğitim platformuna giriş yapıp ücretsiz eğitimler alabilirsiniz.

3-Proje Bulun ve Satmak İçin Fırsat Yakalayın

Para kazanmak aslında buradan başlıyor. Her gün farklı kategorilerde yüzlerce proje ve yarışma yayınlanmaktadır. Platformları düzenli olarak kontrol ederek üzerinde çalışmak istediklerinizi bulabilirsiniz.

İşler sayfasında teklif vermeye açık uygun projeler görürsünüz. Yarışmalar için bir kayıt göndermeniz yeterlidir.

İşler sayfasında Web geliştirme ve yazımdan pazarlama ve muhasebeye kadar 750’den fazla iş kategorisi bulunmaktadır. Elbette, becerilerinize uyan bir iş burada listelenmiştir.

Teklifinizi vermeden önce, işverenin sizi neden herkes yerine seçmesi gerektiğine dair ikna edici bir neden yazdığınızdan emin olun.

4- İş Sürecini Yönetin

Bu en zor ama en ödüllendirici adım olabilir. İşe başlamadan önce, hem sizin hem de işverenin proje kapsamı, son tarihler ve Kilometre Taşı Ödemeleri açısından uyumlu olduğundan emin olun, böylece yol boyunca herhangi bir sorun yaşanmaz. A

nlaşmayı imzalamak için imzalanmış bir anlaşmaya sahip olmak isteyebilirsiniz. Her şeyden önce işverenle aranızdaki her şey açık olmalı. Siz çalışmaya başlamak için çok heyecanlı olabilirsiniz, fakat sakin olun ve odaklanın.

İş verildikten sonra, zaman çizelgesi, bütçe ve iletişim söz konusu olduğunda tutarlı olarak işvereninizi etkilediğinizden emin olun. Daha kolay sohbet etmek için yerleşik sohbet kutusunu kullanın veya daha iyisi, mobil uygulamamızı yükleyin, böylece işvereninizi nerede olursanız olun güncel tutabilirsiniz.

5- Ödeme Süreci ve Değerlendirmeyi Dikkate Alın

Ödeme alındıktan sonra, paranızı PayPal Havale veya aday gösterilen yerel banka hesabınız üzerinden çekebilirsiniz (Hızlı Para Çekme Sistemimiz üzerinden çalışır).
Ayrıca, her zaman beş yıldızlı geri bildirimi hedefleyin. Sizin için yazılmış harika, kaliteli geri bildirimlerin birikmesi portföyünüze mükemmel bir ektir.

6-Tekrar Edin ve Özgünleştirin

Bir tasarım yaptığımızda, yapmış olduğumuz tasarımın, özgünlüğü tamamen size aitse, kullanım ve çoğaltım hakkı da tasarımcının size ait olacaktır. Elde ettiğiniz bu hak sayesinde yapmış olduğunuz tasarımlar üzerinden bir gelir sağlamamız daha kolaydır.

Tasarımlarımızı doğru yerde ve gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaştırırsak tasarımlarımızı satma olasılığımız bir hayli yüksektir. Bu yüzden size söylediğimiz adımları tekrar edip kendinize özgün işler hazırlayabilirsiniz.

7-Analizlerle Sadeleştirin ve Sürekli Hale Getirin

Son adım olarak müşteri veya üye davranışlarınızı dikkatle analiz edin. Farklı müşteri segmentlerinde hangi içeriğin ve hangi dağıtım kanallarının daha etkili olduğunu öğrenin ve gerçekten istediğiniz kişileri getirdiğinizden emin olmak için içeriğinizi buna göre yeniden kalibre edin.

Daha az fakat daha kaliteli müşteri adaylarına sahip olmak uzun vadede daha etkili olacaktır, çünkü onları doğru bir şekilde beslerseniz benzer düşünen insanları size yönlendirmeleri muhtemeldir.

Finansal hizmetler için içerik pazarlaması söz konusu olduğunda, ölçüm, değeri kanıtlamak ve daha iyi sonuçlar oluşturmak için kritik olan sürecin temel bir parçasıdır. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamanın tek yolu net hedefler belirlemek ve kilit ölçümleri izlemek ve analiz etmektir.

İçerik fabrikanız sağlam analitiklerle desteklenmiyorsa, iyileştirmeler yapmak ve başarı sağlamak imkansız olacaktır. Bunu sürekli hale getirip yüzlerce Siterlin kazanabilirsiniz.

Yazımızda Online Çalışarak İngiltere’den 100 £ Kazanmak İçin 7 adım aşamasını sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT Satışı

Online Çalışarak İngiltere’den 100 £ Kazanmak İçin 7 adımı uygulamak sizce zor mu?

Nasıl kolay hale getirebilirsiniz?


Yorumlara yazabilirsiniz.

Kaynaklar:1, 2, 3, 4

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar