test
Ana SayfaWebsitesiWIX Web Sitesi Kılavuzu 2022

WIX Web Sitesi Kılavuzu 2022

Yazar

Tarih

Kategori

WIX ile Web Sitesi Nasıl Yapılır? Adım Adım Kılavuz 2022

1. Bir Hesap Açın

2. Bir Tür WIX Web Sitesi Seçin

3. Bir Şablon Seçin

4. Medyayı Güncelle

5. Farklı Öğeler Ekleme

6. Her Sayfa için Tekrarla

7. Blog Ekle

8. Sitenizi Yayınlayın

9. WIX Sitenizi Kendi Alanınıza Bağlayın

Türkiye’de mobil cihazların sayılarının artması ile birlikte internete erişim oranı artmaya devam ediyor. TÜİK‘in verilerine bağlı olarak yaklaşık 64 milyon kişinin internete erişimi olduğunu söylemiştik. Eğer yazılım bilginiz var ise veya yoksa bile belirli ücretsiz/ücretli servisleri kullanarak internet siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz

İnternet sitesi kurmak için daha önce yazdığım (….bağlantı ekle)makaleye bir göz atın.adım adım anlatılmış rehberi takip edebilirsiniz ya da bir sitenin nasıl kurulacağı ile ilgili bilginiz varsa da Wix, Godaddy, Squarespace, Webs, tr.gg gibi servisler mevcut. Bunlardan yararlanabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Ben bu yazıda wix platformunu ele almak istiytorum.

WIX ile Web Sitesi Nasıl Yapılır: Adım Adım Kılavuz

1. Bir Hesap Açın

Diğer tüm çevrimiçi hizmetlere kaydolmak gibi, WIX ile çalışmaya başlamak için bir hesap açmanız gerekir. Bunu yapmak için, e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz yeterlidir veya bir Google veya Facebook sosyal hesabıyla oturum açabilirsiniz.

Wix İle Websitesi Yapmak, Para Kazanmak-3
Wix İle Websitesi Yapmak, Para Kazanmak-3

2. Türüne Göre WIX Web Sitesi Seçin

Ardından, başlatmak istediğiniz web sitesi türünü seçmeniz gerekir. “Şunun İçin Bir Siteye İhtiyacım Var…” ı tıklayarak başlayın ve ardından seçeneklerinize göz atın.

Küçük işletmeler için en faydalı seçimlerden bazıları bir işletme web sitesi, çevrimiçi mağaza veya blog içerebilir. Ancak işletmenizin türüne bağlı olarak, “Fotoğraf ”, “Restoranlar”, “Konaklama” (oteller veya diğer benzer işletmeler için) veya “Güzellik ve Sağlık” seçeneklerini de belirleyebilirsiniz.

Unutmayın, seçtiğiniz site türü, daha sonra seçim yapabileceğiniz seçenek ve şablon türlerini etkileyecektir, bu nedenle işinizi en iyi temsil eden seçeneği ve oluşturmaya çalıştığınız web sitesi türünü seçin.

3. Bir Şablon Seçin

Ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğinizi seçtikten sonra, seçim yapabileceğiniz farklı şablon seçeneklerine yönlendirileceksiniz. Popüler şablonlardan göz atabilir veya belirli bir şeyi arayabilirsiniz.

Ayrıca, özellikle danışmanlar, hizmet sağlayıcılar veya pazarlamacılar için hazırlanan web siteleri gibi belirli kategoriler içinde de arama yapabilirsiniz. Ya da çoğunlukla boş temalar arasından seçim yapabilir ve daha sonra oradan oluşturabilirsiniz.Bilgilerinizi Değiştirin

Beğendiğiniz bir şablon seçtiğinizde, WIX sizi sayfadaki farklı öğeleri tıklayarak, sürükleyerek ve bırakarak düzenleyebileceğiniz tasarımın önizlemesine götürür. Ancak yapmanız gereken ilk şeylerden biri, işletme adınızı, sloganınızı ve sayfadaki işletmenize özgü olmayan diğer metin öğelerini güncellemektir.

Bunu yapmak için, değiştirmek istediğiniz metni tıklayın ve ardından yeni metin yazmanıza ve boyutu, yazı tipini ve diğer öğeleri değiştirmenize izin veren bir metin düzenleyici göreceksiniz.

Wix İle Websitesi Yapmak, Para Kazanmak-3
Wix İle Websitesi Yapmak, Para Kazanmak-3

4. Medyayı Güncelle

Ayrıca, sitenin daha görsel öğelerinden bazılarını değiştirme olanağına da sahip olacaksınız. Şablonda herhangi bir fotoğraf varsa, onları işletmeniz için daha spesifik bir fotoğrafla değiştirmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

Ayrıca sayfanızın arka planını değiştirme olanağınız da vardır. Kenar çubuğundaki arka plan seçeneğini tıklayın ve ardından bir renk seçebilir veya web sitenizin arka planı olarak hizmet verecek bir fotoğraf veya video yükleyebilirsiniz.

5. Farklı Öğeler Ekleme

Şablonunuz gerçekten yeni web siteniz için sadece bir başlangıç ​​noktasıdır. Sitenin tam olarak görünmesini sağlamak için sayfaya başka öğeler de ekleyebilirsiniz. Kenar çubuğunda, sitenize ekleyebileceğiniz potansiyel sayfa öğelerinin bir listesini görüntülemek için “ekle” düğmesini tıklayın.

Metin kutuları, resimler, slayt gösterileri, düğmeler, menüler, videolar veya şekiller gibi şeyler eklemeyi seçebilirsiniz. Menüden bu öğelerden birini tıkladığınızda, sitenize eklemek istediğiniz stil türü için birkaç farklı seçenek görebilirsiniz. Ardından, her şeyin tam istediğiniz gibi görünmesi için farklı öğeler ekleyebilir ve dolaşabilirsiniz.

6. Her Sayfa için Tekrarla

Ve ana sayfanıza istediğiniz öğeleri ekledikten sonra, sitenizdeki diğer sayfalar için de aynısını yapmayı unutmayın. Tam olarak aynı öğeleri eklemenize gerek yoktur. Her bir sayfayı, aynı yöntemi kullanarak tam olarak istediğiniz şekilde görünecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

Gezinme çubuğunda düzenlemek istediğiniz sayfayı tıklayın ve ardından o sayfada istediğiniz öğeleri ekleyin. Çalışmanızı kaydedin ve sonraki sayfayı düzenlemek için devam edin.

Wix İle Websitesi Yapmak, Para Kazanmak-3

7. Blog Ekle

Ayrıca, web sitenize hangi sayfaları dahil etmek istediğinizi de seçebilirsiniz. Ana web sayfanız olarak seçmediyseniz eklemeyi düşünmek isteyebileceğiniz bir sayfa bir blogdur. Kenar çubuğunuzdaki araçları kullanarak bu sayfa öğesini ekleyerek web sitenize bir blog ekleyebilirsiniz. Ardından yayınlarınızı yönetebilir ve kenar çubuğundan da yeni içerik ekleyebilirsiniz.Ürünlerinizi Dahil Edin

Kenar çubuğuna ayrıca bir mağaza yöneticisi de dahildir. Bir e-ticaret siteniz varsa veya sitenize satışa sunulan herhangi bir ürün eklemek istiyorsanız, sunduğunuz ürünleri fotoğraf ve fiyatlar gibi ek öğelerle birlikte eklemek için bu bölümü kullanabilirsiniz. Ayrıca bu bölümden ödemeler, gönderim ve mağaza ayarları gibi şeyleri düzenleyebilirsiniz.

8. Sitenizi Yayınlayın

Web sitenizin her bölümünden memnun olduğunuzda, yayınlama zamanı. Her şeyin olması gerektiği gibi göründüğünden ve çalıştığından emin olmak için sağ üst köşedeki düğmeyi tıklayarak sitenizi önizleyebilirsiniz. Ardından sağ üst köşedeki “yayınla” yı tıkladığınızda siteniz yayınlanmaya başlar.

9. Wix Sitenizi Kendi Alanınıza Bağlayın

Alanınızı görünen açılır pencerede görebilirsiniz. Veya WIX sitenizi kendi markalı alanınıza bağlamayı seçebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, sonuç, işinizi etkili bir şekilde temsil eden ve sosyal medya ve diğer kanallar aracılığıyla tanıtmaktan gurur duyacağınız bir web sitesi olmalıdır.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar