Free Porn
Ana SayfaDijitalİnternet Marketing Rehberi-2020: İnternet Marketing'den Para Kazanma

İnternet Marketing Rehberi-2020: İnternet Marketing’den Para Kazanma

Yazar

Tarih

Kategori

İnternet Pazarlama ve tüm türleri için bir rehber

İnternet pazarlama türleri

1. Blog

2. İnfografikler

3. Podcast

4. Video

İnternet pazarlama, ne iş yaparsanız yapın, hedef pazarınıza ulaşmanın ve marka bilinirliğini almanın en ucuz yoludur. Ancak bu tür pazarlamanın tanımı tam olarak nedir ve türleri nelerdir? Bu kavramı tanıyalım.

Internet Marketing (İnternet pazarlaması) tam olarak nedir?

İnternet pazarlama aynı zamanda çevrimiçi pazarlama olarak da adlandırılır. Ve bu, ziyaretçileri çeken, sonucunda satışlara yol açan araçları kullanarak bir işletme veya marka ile ürün ve hizmetlerini internete sunma sürecidir.

Bu tür dijital pazarlama, içerik, e-posta, arama, reklam medyası ve daha fazlası gibi taktikleri ve pazarlama stratejilerini içeren çok geniş bir kavramdır.

2020 yılında içerik pazarlama terimini, internet pazarlamasından daha çok duyuyoruz. Peki neden içerik pazarlaması ve internet pazarlaması önemli hale geldi? Çünkü içerik pazarlaması şu anda kullanılan bir stratejidir ve gelecekte de kesinlikle kullanılacaktır.

İçerik Pazarlama Enstitüsü, içerik pazarlama tanımını şu şekilde açıklar:

‘ Hedef kitleyi çekmek için ilgili ve güçlü argümanlarla değerli içerikler oluşturmaya ve dağıtmaya ve sonuçta karlı bir müşteri yanıtını tetiklemeye odaklanan bir tür stratejik pazarlama yaklaşımı ’

İnternet pazarlamacılığını veya içerik pazarlamasını (veya gelen pazarlamayı), yaşamın şekline ve günümüz nesillerinin alışkanlıklarına uygun olan geleneksel reklamcılığın (giden pazarlama) aksine düşünebilirsiniz.

Bugünün nesli, bilgilerinin satılmasını istiyor. Genellikle web tarayıcılarında reklam engelleyici eklentisini etkinleştirir ve nadiren televizyon izlerler.

İçerik üreterek, kullanıcıları çözmeye ve eğitmeye çalışırken, müşteriler daha ulaşılabilir hale gelir ve reklamverenler hedeflerine kolayca ulaşır.

Bu yüzden günümüzde internet pazarlamasının içerik pazarlaması şeklinde ortaya çıkması daha olasıdır.

İnternet Marketing'den Para Kazanmak
İnternet Marketing’den Para Kazanmak

İnternet pazarlama neden geleneksel biçiminden daha üstündür?

Artık İnternet pazarlamasının ne olduğunu bildiğinize göre, neden bu kadar önemli olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

İnternet pazarlama, başarısını defalarca kanıtlamıştır.

Bazı istatistikler bu tür pazarlamanın önemine ve özelliklerine ışık tutabilir.

  • 2021’ e kadar, içerik pazarlaması 313 milyar dolarlık bir sektöre dönüşecek.
  • İşletmelerin yüzde 91′ i bu tür pazarlamanın gücünü fark etti ve bunu en önemli taktikleri olarak kullanıyor.
  • İçerik pazarlaması geleneksel türünden % 62 daha ucuzdur. Ancak geleneksel pazarlamaya göre 3 kat daha etkilidir.
  • Küçük bir işletmeniz varsa ve bir blogunuz varsa, blogu olmayan diğer rakiplerinizden % 126 daha başarılı olursunuz.
  • Bir blogunuz varsa ve içinde içerik yayınlarsanız, sayfalarınız Google’ da 434 kat daha fazla dizine eklenir.

İnternet pazarlama türleri

1. Blog

Blog, internette birden fazla yayın, sayfa ve içerik oluşturmanıza olanak sağlayan güçlü bir araçtır. En yaygın içerik türlerinden biri, blog yayınları ve makalelerdir. Kullanıcılara bu platformun yardımıyla eğitim ve eğlence gibi ihtiyaç duydukları alanda bloglama ile onlara içerik sunabilirsiniz. Sonuçta onlar bu ihtiyaçlarını karşıladıkça sizin de internette ürün ve hizmetinizin popülerlik kazanmasına yol açacaktır.

İnternet Marketing'den Para Kazanmak
İnternet Marketing’den Para Kazanmak

2. İnfografikler

Yukarıda gördüğünüz resim, okuyucuya değerli bilgiler vermenin çekici bir yolu olan açıklayıcı bir resim veya İnfographic’ dır.

Bu görüntüler, çizelgeler, grafikler ve görsel sanatlar bir konuyu açıklamak için kullanılır. Bu tür içeriği anlamak ve okuyucularınız ve beklentileriniz için paylaşmak kolaydır.

3. Podcast

Fikirlerini yazıya dönüştürmekte zorlananlar ve yazı yazmada çok iyi olmayanlar için podcast yapmak iyi bir seçenektir. Tıpkı radyo haberleri ve sesli hikayeler gibi kullanıcılar da podcastlarını dinleyebilir ve indirebilirler. İyi bir konuşmacı iseniz yararlı içeriği başkalarına iletmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

4. Video

Video, günümüzde en çekici içerik türüdür. İnsanlar sadece masasına oturmak ve izledikleri videodan beslenmek için seviniyorlar.

İstatistikler bu açıdan şaşırtıcı. Bugün Sosyal Medyaya Göre:

  • 2021′ de videolar İnternet trafiğinin % 82′ sini oluşturacak.
  • Her gün 500 milyon saatten fazla video izleniyor.

Bu istatistikler, videonun neden şimdi en popüler içerik biçimi olduğunu gösteriyor. Kullanıcılar bir video izleyerek içerikle iletişim kurmayı kesinlikle kolay buluyorlar.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar