test
Ana SayfaAffiliate MarketingAffiliate Marketing nedir ve nasıl Affiliate olunur ? A'dan Z'ye Affiliate Marketing...

Affiliate Marketing nedir ve nasıl Affiliate olunur ? A’dan Z’ye Affiliate Marketing Rehberi

Yazar

Tarih

Kategori

Affiliate Marketing Rehberi-2020

Affiliate Marketing, bağlı kuruluşların ürünlerini başkalarına tavsiye etmelerini ve bunu yaparak komisyon kazanmalarını sağlayarak markaların ve işletmelerin ürün satışlarını ve popülerliklerini artırmalarını sağlayan bir çevrimiçi pazarlama taktiğidir.

Farklı yaş ve cinsiyete sahip dünyadaki tüm insanlar tarafından internet kullanımının keskin bir şekilde artmasıyla, çevrimiçi pazarlamanın önemi göze çarpmaktadır.

Bağlı Pazarlama, satışları ve iş gelişimini artıran popüler bir çevrimiçi taktiktir. Bu taktik, hem markaların hem de Satış Ortağı Pazarlamacılarının ürün veya hizmet satışları arttıkça faydalıdır.

Affiliate Marketing nasıl çalışır?

Affiliate Marketing, bir üretici veya marka yaratıcısı veya hatta bir perakendeci olabilen ana satıcının, çevrimiçi öğretici veya satılacak yazılım gibi bazı fiziksel ürünler, hizmetler veya dijital ürünler sağladığı şekilde çalışır.

Satış Ortaklığı Pazarlamasından geçerek işletme sahibinin pazarlamaya aktif olarak dahil olması gerekmez. Ürünler veya hizmetler, iş ürünlerini veya hizmetlerini paylaşmak ve pazarlamakla ilişkilendirmek yerine satıştan kar elde ederken, Satış Ortaklığı Pazarlamacısı tarafından ilan edilir.

Affiliate Marketer tarafında, ürünleri blog veya e-ticaret web sitesinde veya istediği diğer yerlerde satışa sunuyor. Herhangi bir tek ürün için, öncelikle işin sahibi olan iş ortağı ortağıyla Affiliate Marketer hesabını izleyen benzersiz bir bağlantı olacaktır.

Potansiyel bir müşteri bağlantıyı tıklar tıklamaz ödeme yapmak ve ürün ya da hizmeti satın almak için satış ortağının alışveriş sepetine götürülecektir. Ürün satın alındıktan sonra Affiliate Marketer komisyonunun hesaplanması için kaydedilecektir.

Affiliate Marketing Rehberi, internetten para kazanmak
Affiliate Marketing Rehberi, internetten para kazanmak

Komisyon, satış ortağı ve sözleşmeye bağlı olarak değişir. Ancak ortak olan şey, ürün veya hizmet karlarının yüzde 5 ila 25′ inin her biri için Satış Ortakları pazarlamacısı payı olmasıdır.

Affiliate Marketer, müşterinin tıklaması için bir bağlantı sağlamak ve işletme sahibinin faturalandırma, sipariş yerine getirme, müşteri hizmetleri vb. pazarlamacı çevrimiçi para kazanmaya başlamak için herhangi bir yatırıma ihtiyaç duymadı.

Farklı Affiliate Marketing ödeme türleri

Pazarlama sisteminin nasıl çalıştığının ayrıntılarını inceledikten sonra, işletme sahibini potansiyel müşterilere bağladıktan sonra bir bağlı kuruluşun nasıl ödeme aldığını merak etmelisiniz?

Her şey her iki tarafa ve birbirlerinden nasıl yararlanmayı seçtiklerine bağlıdır. Belki müşterinin bir komisyon alması için satış ortağının ürünü satın alması gerektiğini düşünüyorsunuz. Ancak bu her zaman böyle değildir. Programa bağlı olarak, satış ortağının satışları karşılığında komisyonu farklı şekilde ölçülecektir.

Ortak Pazarlamacı, en yaygın ve düz tip olan satış başına ödeme alabilir. Bu programda, işletme sahibi, satış ortağının pazarlama stratejileri ve Satış Ortağı Pazarlamacısı tarafından gerçekleştirilen faaliyetler aracılığıyla ürünü satın aldıktan sonra satış ortağına ürünün satış fiyatının bir yüzdesini öder.

Bu arada, pazarlamacı herhangi bir para almak için satış artışında kesinlikle ve açıkça başarılı olmalıdır.

Ortak Pazarlamacı olası satış başına ödeme alabilir. Bu programda Ortak Pazarlamacı, potansiyel müşteriyi işletme sahibinin web sitesini ziyaret etmeye ve belirtilen bir işlemi yapmaya ikna etme sorumluluğuna sahiptir.

Web sitesine kaydolmak veya özel formları veya başka herhangi bir şeyi doldurmak olabilir. İştirakçi Pazarlamacının başarılı olması durumunda, yaptığı sözleşmeye bağlı olarak ödeme alma şansını elde eder.

Satış Ortaklığı Pazarı tıklama başına ödeme alabilir. Bu programda Ortak Pazarlamacı potansiyel müşterileri işletme sahibinin web sitesine yönlendirmeli ve kendi platformundan satıcının sitesine yönlendirmelidir. Affiliate Marketer, tüketicileri belirli bir web sitesine yönlendirerek web trafiğindeki artışa göre ödeme alır.

Affiliate Marketing Rehberi, internetten para kazanmak
Affiliate Marketing Rehberi, internetten para kazanmak

Nasıl Ortak Pazarlamacı Olunur?

Affiliate Marketer olmak ve herhangi bir yatırım yapmadan ve herhangi bir yerden diğer iş ürünlerini veya hizmetlerini satmaktan faydalanmak istiyorsanız çevrimiçi işiniz için karlı bir niş seçmeniz gerekir.

Seçtiğiniz niş aslında pazarlayacağınız, reklamını yapacağınız ve nihayet çevrimiçi olarak satacağınız ürün türüdür. Sizinkini seçtikten sonra, seçtiğiniz nişte ürünlere sahip bir satış ortağı bulmanın sırası geldi.

Satış Ortağı Pazarlamacısı olmak için her zaman perakende veya e-ticaret sitelerine kaydolabilirsiniz. Bu platformların örneklerinden biri Shopify olabilir. Pazarlamacıların yeni Shopify müşterileri için komisyon kazanmalarını sağlayan ortaklık programı sağlar.

Bir başka zor yol, anket kullanan insanlardan ve tüketicilerden kullandıkları ürün veya hizmetin ne olduğunu ve bundan memnun olduklarını bilmelerini istemenizdir. Ardından şirketlere ve işletme sahiplerine ulaşın ve onlardan ortaklık programlarında ortaklık isteyin.

Ayrıca, ürünleri çevrimiçi olarak arayabilir ve yakın gelecekte tüketiciler tarafından ne kullanacağını tahmin edebilir ve nişinizle alakalı çekici ürünler bulabilirsiniz. Çoğu şirket ve işletme sahibi, bağlı kuruluş programları sunacaktır.

Web sitelerinin ana sayfasının altındaki “Satış Ortakları” veya “Ortaklar” bağlantısıyla, durumunuza uyup uymadığını her zaman kontrol edebileceğinizi belirtir.

Daha sonra, ister bir sosyal ağ ve sosyal medya platformları, isterse herhangi bir şekilde bir blogda içerik pazarlaması kullanan bir arama motoru aracılığıyla, uygun gördüğünüz her kanaldaki potansiyel müşterilere pazarlama şansına  sahipsiniz.

Tüketicilerin herhangi bir pazarlama sisteminde kilit rol üstlenirken, bağlı kuruluş sistemini tamamladığını unutmayın. Birkaç ürün pazarlamak için herhangi bir sınırlama olmadığından, para kazanmak için bunları tanıtabileceğinizi ve bunları tüketicilere pazarlayabileceğinizi düşündüğünüz çeşitli ürünler için bir bağlı pazarlamacı olma seçeneğiniz vardır.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar