test
Ana SayfaFacebook2020'de Facebook'tan Para Kazanma: 11 Adımda Facebook'dan Para Kazanın

2020’de Facebook’tan Para Kazanma: 11 Adımda Facebook’dan Para Kazanın

Yazar

Tarih

Kategori

Facebook sayfanızdan para kazanmak için 11 Adım

1. Sitenizi Mobil Cihazlar için Optimize Edin.

2. Dijital İçeriği Doğrudan Satın.

3. Satış Ortaklığı Sitelerine Trafik Gönderin.

4. Facebook App Store üzerinden Ürün Satmak.

5. Bir Web Sitesi üzerinden Ürün Satmak.

6. Özel Facebook Teklifleriyle Ürünleri Tanıtın.

7. Üçüncü Şahıs Hizmeti aracılığıyla Ürün Satmak.

8. Facebook Marketplace’ ten Para Kazanın.

9. Becoming Influencer ile Facebook’tan Para Kazanın.

10. Kurs satarak Facebook’ tan para kazanmak.

11. Adsense aracılığıyla Facebook’tan Para Kazanın.

Facebook’ tan para kazanmak sandığınız kadar zor değil.

Aslında 1 milyardan fazla aktif kullanıcı ve bu kullanıcıları hedefleyen ve doğru verilen reklamlarla Facebook’ tan para kazanmak elbette sürpriz olmayacaktır. 

Yani bu platform zaten çok fazla izleyici kitlesine sahip. Tek yapmanız gereken Facebook’ tan nasıl akıllı bir şekilde para kazanabileceğinizin yollarını bulmak.

Bir web sitesi ekli olsun veya olmasın, aşağıdaki düzeyde bir Facebook sayfanız varsa, para kazanmanın birçok yolu vardır. Açıkçası, bir Facebook sayfası ile başlamak ve para kazanılmış bir site oluşturmak, bir site başlatmak ve onu takip eden bir Facebook oluşturmaya çalışmaktan daha kolaydır.

Facebook sayfanızdan para kazanmaya yönelik bazı ipuçları:

1. Sitenizi Mobil Cihazlar için Optimize Edin.

Facebook’ a giriş yapan kullanıcıların yarısından fazlası mobil cihaz ile trafik sağlarlar. Bu nedenle Facebook’ unuz harici bir siteye bağlanırsa mobil cihazlar için optimize edilmiş olması çok önemlidir. Mobil giriş yapan kitleden de yararlanmak başarıyı getirebilir.

Facebook kullanıcılarının sitenizde vakit geçirmesi ve dönüşüm gerçekleştirmelerini sağlamanın en akıllıca yolu da duyarlı bir siteye sahip olmaktır.

2. Dijital İçeriği Doğrudan Satın.

Facebook’ ta yapabileceğiniz, sosyal medya yayınlarını yönetme, Facebook şirket sayfalarını denetleme, trend içerikler oluşturma vb. gibi çok fazla uzmanlık gerektirmeyen birçok dijital pazarlama görevi vardır.

Dağıtılacak çok fazla içeriğiniz varsa, Facebook mallarınızı satmak için harika bir platform oluşturur. Ve bir çok dağıtım platformları vardır ve en iyi tarafı Facebook’un çoğu harici platformla çok kolay bir şekilde entegre olmasıdır.

Herhangi bir iyi Facebook pazarlama kursuna katılabilir ve para kazanmak için Facebook’ta dijital pazarlama hizmetleri sunmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal medya sayfalarını yönetmek nispeten kolay olduğu için 3-4 şirket sayfasını inceleyebilir  ve Facebook’tan para kazanabilirsiniz.

Facebook’ tan dijital pazarlama ile para kazanma adımları;

2020'de Facebook'tan Para Kazanma
2020’de Facebook’tan Para Kazanma

3. Satış Ortaklığı Sitelerine Trafik Gönderin.

Facebook’ ta reklam vererek kazandıran diğer bir seçenek de budur. Burada bağlı kuruluş ağının bir parçası olmanız gerekir Satış ortağı ağının bir parçası olduğunuzda, katkınızla ilişkilendirilmek için bir bağlantı yayınlamanız yeterli olacaktır.

Kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Birçok markanın, iştiraklerini yönetmek ve kullanabileceğiniz satışları veya trafiği izlemek için kullandıkları iştirak ağları vardır.

Facebook’ta satış ortaklığı ile para kazanma adımları;

 • Bağlı kuruluş pazarlama temellerini anlamak,
 • En iyi performans gösteren bağlı kuruluş ürünleri üzerine araştırma yapmak,
 • Ürünleri tanıtmak için facebook gruplarına katılmak,
 • Bağlı kuruluş bağlantıları ekle ve konuşmalara değer kat.

4. Facebook App Store üzerinden Ürün Satmak.

Facebook uygulamalarının kullanımı son bir kaç yılda biraz düşmüş olsa da daha fazla kenar çubuğuna taşındılar. Yani hala onları aktif olarak kullanabiliriz. Tek yapılması gereken birçok Facebook ticaret uygulamasından birini seçmek, kurmak ve kullanmak.

5. Bir Web Sitesi üzerinden Ürün Satmak.

Kendi ürünlerinizi satmak için iki seçeneğiniz var. Birincisi bir e-ticaret sistemi kullanabilirsiniz. İkincisi de Seo için çok daha özelleştirebilirsiniz. Bu biraz uzun vadede olur ve sabır gerektirir.

Ürünleri tanıtın ve kitlenizi bu türden ürün sayfasına bağlayın. Ücretli reklamlar burada çok yardımcı olacaktır, çünkü organik yayınları tanıtmanın bir yolu yoktur.

Facebook’ ta ürün satma adımları;

 • Kazanan ve niş bir ürün bulmak,
 • Rakiplerin reklamlarını takip etmek,
 • Kendi reklamını başlatmak.

6. Özel Facebook Teklifleriyle Ürünleri Tanıtın.

Burada kullanıcıları ve takipçileri trafiğe ve dönüşümlere teşvik edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken teklifleri çalıştırmak. Teklifleri yayınlamanın organik yolu, teklifi sitenizde sınırlı bir süre için oluşturmak ve Facebook’ ta tanıtmaktır.

Alternatif yöntem, teklifleri çalıştırmak için Facebook’taki reklam sistemini kullanmaktır. Ya biri çalışır ya da isterseniz ikisini de kullanabilirsiniz.

7. Üçüncü Şahıs Hizmeti aracılığıyla Ürün Satmak.

Ürüne hiç eliniz bile değmeden yani imalat süreci, envanter, nakliye gibi eylemleri gerçekleştirmeden ürünleri satabilirsiniz.

Hatta bir ürün tasarımcısı iseniz ürünlerinizi satmaya başlamak da olabilir. Kolayca baskı gömlek, telefon kılıfı veya çorap oluşturmanıza ve satmanıza izin veren birden fazla site vardır. Oldukça basit ve birçok orta kademe Facebook sayfasının, izlediği bir rota mevcuttur.

8. Facebook Marketplace’ ten Para Kazanın.

Facebook sayfanızda bulunduğunuz yerin konumu mevcutsa, markanızla ilgilenmek için etrafınızdaki markalara ve işletmelere katılmanız ve bu markaları tanıtmanız muhteşem bir fırsat olabilir.

Bu durumdan bir kaç farklı yoldan kar elde edebilirsiniz. Bir tanesi tanıttığınız yerel etkinlikte kendi tedarikçinizi oluşturmaktır. Etkinliği tanıtarak kendi markanızı da tanıtmış olursunuz. Etkinliğe daha fazla kişinin katılmasını sağlayın ve daha fazla kişi sizi orada bulacak ve daha fazla satışa neden olacaktır.

Facebook pazarında para kazanma adımları;

 • Facebook.com.
 • Pazar tıklayın.
 • Bir şey Satmak seçeneğini tıklayın.
 • Satılık Öğe tıklayın.
 • Başlık, Fiyatlandırma, Konum ve Kategori Girin.

9. Becoming Influencer ile Facebook’tan Para Kazanın.

Birçok insan Facebook Influencer olmanın kolay olduğunu düşünüyor. Değil!

Facebook’un algoritmasının organik yayınların daha geniş erişebileceği şekilde tanımlandığı birkaç yıl önce, bir İnfluencer olmak kolaydı.

Şimdi organik erişimin azalmasıyla birlikte, çok fazla iş gerektiriyor ve bir etkileyici olmak için takipçilerinize katılım sağlama konusunda tutarlı olmanız gerekiyor.

Bunun yapılamayacağını söylemiyorum, ama zaman alacak.

2020'de Facebook'tan Para Kazanma
2020’de Facebook’tan Para Kazanma

İnfluencer olarak Facebook’ tan para kazanmanın yolları;

 • Bir niş tanımlayın, reklamlar yayınlayın,
 • Kitleniz için ilgili ve yararlı içerik göndermeye başlayın, reklamlar yayınlayın,
 • Düzenli katılımla bir grup oluşturun,
 • Ücretli promosyonlar, öneriler ve takipçilerinizi etkilemek için diğer yolları deneyin.

10. Kurs satarak Facebook’ tan para kazanmak.

Şimdi bir gün herkes çevrimiçi kurs satıyor. Herhangi bir yeteneğiniz varsa ve orada çoğu insandan daha iyi bir şey yaparsanız, çevrimiçi bir kurs yapabilir ve Facebook’ta satabilirsiniz.

Facebook’un güzelliği, potansiyel kitlenizi hedeflemek için kullanabileceğiniz ayrıntılı hedeflemede yatıyor ve elbette yeterince iyi iseniz, bundan biraz para kazanabilirsiniz.

Herhangi bir e-öğrenme biçiminde olduğu gibi, yatırım sadece kursu oluşturmak için yapılır ve bir kez yapıldığında, marjlar neredeyse% 90’dır.

İş Geliştirme, Satış veya hemen hemen her konuda kurs oluşturabilirsiniz.

Yine, kendi rotanızı yapmadan önce fikri doğrulamak için kurs satan diğer insanlara bakın.

11. Adsense aracılığıyla Facebook’tan Para Kazanın.

Bu, Facebook’tan para kazanmanın başka bir yoludur.

AdSense, Google’ın bir sitede reklam gösterebileceğiniz web sitesi para kazanma platformudur.

AdSense’in belirli onay ölçütleri vardır, ancak kalifiye olduktan sonra, web sitesine ücretli trafik çekerek herhangi bir web sitesinden para kazanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey, kullanıcılarınız web sitenize yerleştirilen reklamları tıkladıklarında size para kazandırabilecek Adsense onaylı bir web sitesidir.

Temel olarak Facebook’tan web sitenize trafik çekersiniz ve kullanıcılar reklamı tıkladığında para kazanırsınız.

AdSense aracılığıyla Facebook’ tan para kazanmanın adımları;

 • AdSense onaylı bir web sitesi alın.
 • Sitede ilginç içerikler yazmaya başlayın.
 • Facebook’ta Ücretli Reklamlar aracılığıyla bu makaleleri tanıtın.
 • Adsense kazancınızı kontrol edin ve Facebook kampanyalarını daha da optimize edin.

Sizler için aşağıdaki konulara odaklanıyoruz:

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar