test
Ana SayfaE-Ticaretİnternetten para kazanmanın 21 yolu - 2022

İnternetten para kazanmanın 21 yolu – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Coronavirus salgını sırasında çevrimiçi nasıl para kazanılır: İnternetten para kazanmanın 21 kolay yolu

1. Eski eşyalarınızı çevrimiçi satın.

2. Bir e-Ticaret Sitesi başlatın.

3. Anket sitelerini kullanın.

4. Serbest yazı.

5. Borsa yatırım.

6. E-kitap yazma.

7. Sponsorlu yayınlar.

8. Satış ortaklığı pazarlaması.

9. YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır.

10. Çevrimiçi özel ders.

11. Etsy’de bir şeyler sat.

12. Küçük bir hizmet satınız.

13. Fotoğraflarınızı satmak.

14. Airtasker’da görevleri tamamlayın.

15. Yüksek faiz tasarruf hesabı açın.

16. Yazılım satma.

17. Kendi podcast’inizi başlatın.

18. Sanal asistan olun.

19. Sesli kitapları anlatın.

20. Stok Fotoğraf Satma.

21. NFT’den Para Kazanmak

1. Eski eşyalarınızı çevrimiçi satın.

Evinizin etrafına iyi bakarsanız, çevrimiçi olarak satılabilecek artık ihtiyacınız olmayan birkaç şey mutlaka göreceksiniz.

Hemen hemen her şeyi satmak için Dolap, Facebook Marketplace veya Letgo gibi siteleri kullanabilirsiniz.

Örneğin; giymediğiniz kıyafetlerden, zaten okuduğunuz kitaplara, eski kayak kıyafetlerine, mutfak aletlerine ve mobilyalara kadar bir çok ürün satabilirsiniz. Yani kullanmadığınız eşyalarınızı satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak

2. Bir e-Ticaret Sitesi başlatın.

Shopify Shopify gibi web siteleri, ürünleri satmak için bir e-Ticaret sitesi oluşturmayı kolaylaştırdı. Bildiğiniz ve tutkulu olduğunuz ürünler oluşturmak ve satmak, başlamak için iyi bir yoldur. Çünkü dışarıda onu seven başka insanlar da olabilir.

İnsanların evde iken onları tutmak için isteyebilecekleri bazı şeyleri düşünün, örneğin bitkiler, mumlar, oyunlar, ses sistemleri vb. E-kartlar, E-kitaplar, çevrimiçi eğitim gibi dijital ürünler satabilirsiniz.

Finder’ın e-ticaret kılavuzuna buradan göz atın .

3. Anket sitelerini kullanın.

Çevrimiçi olarak bir anket sitesine katılabilir ve tüketici anketlerini ve anketlerini para için doldurabilirsiniz. Bu anketler şirketler tarafından araştırma olarak kullanılmaktadır. Bakkal alışveriş alışkanlıklarınız veya teknoloji kullanımınız gibi herhangi bir konuda anket yapabilirsiniz.

4. Freelance Writing.

Yazma deneyiminiz varsa, birkaç yayın ve web sitesiyle serbest yazı yazma işine sahip olabilirsiniz.

Rolleri görmek için Seek gibi popüler iş sitelerine veya LinkedIn’deki işler bölümüne göz atın. Bu rollerin her zaman reklamı yapılmadığını unutmayın, bu nedenle şirketi doğrudan e-postayla göndermek ve herhangi bir çevrimiçi serbest çalışma olup olmadığını sormaktan daha iyi olabilirsiniz.

Ayrıca , serbest çalışanların iş bulmasını kolaylaştıran bir dizi çevrimiçi platform da var.

5. Borsa yatırım.

Hisse senedi ticareti, biraz risk almak istiyorsanız kazançlı bir iş olabilir. Bu zamanlarda piyasanın çoğunun çökmesi bekleniyor – bu da içeri girmek için iyi bir zaman olabilir. Hatta iyi performans gösterebilecek birkaç hisse senedi de var .

IG veya SelfWealth gibi işlem platformları sayesinde, çevrimiçi olarak kendi oturma odanızdan hisse senedi alım satımı yapabilirsiniz. Daha az riskli bir borsa alternatifi için, bir ticaretteki birden fazla şirket hisse senedine erişmek için borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) yatırım yapabilirsiniz . Unutmayın, kazanılacak çok para olsa da, bu zamanlarda kaybedilecek çok şey var.

İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak

6. E-kitap yazma.

Geniş bir kitlenin ilgisini çeken bir alanda uzmansanız, bir kitap çizmeyi ve Amazon aracılığıyla kendi kendine yayınlamayı düşünün. Örneğin, borsa ve yatırım hakkında çok bilginiz var mı? Yemek pişirmek hakkında çok şey biliyor musunuz ve paylaşmak için kendi tariflerinizden bir sürü var mı?

7. Sponsorlu yayınlar.

Takip eden iyi bir sosyal medyanız varsa (belki birkaç bin Instagram takipçiniz var mı?) Bazı markalar size ürünleri hakkında posta göndermeniz için ödeme yapmaya istekli olabilir.

Önce birkaç küçük markaya yaklaşmayı deneyin ve mevcut içeriğinizle uyumlu olduklarından emin olun. Örneğin, Instagram yayınlarınızın birçoğu kar kayakında sizin görüntülerinizse, küçük bir kayak ekipmanı grubu başlamak için iyi bir yer olacaktır.

8. Satış ortaklığı pazarlaması.

Bir web siteniz veya blogunuz varsa, bağlı kuruluş pazarlaması, siteniz üzerinden ürün ve hizmetlere yönlendirmekten biraz para kazanmanıza yardımcı olabilir. Satış ortağı sitesi size çeşitli sitelerinize yerleştirmeniz için kişiselleştirilmiş bir bağlantı verir ve bu bağlantı üzerinden her satış yapıldığında kârın küçük bir bölümünü kazanırsınız.

9. YouTube.

Belirli bir beceri setiniz varsa veya başkalarının ilgilenebileceği niş bir hobiniz veya tutkunuz varsa, YouTube’a bazı videolar göndermeyi deneyin . Örneğin, gerçekten balık tutmaya alıyorsanız, en iyi balıkları yakalamak için ipuçları ve püf noktaları içeren bazı videolar göndermeyi deneyebilirsiniz. Biraz izleyici oluşturduktan sonra, reklamcılık yoluyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

10. Online özel ders.

Öğrencilere matematik veya İngilizceden bilgisayar bilimlerine veya yabancı bir dile kadar çeşitli konularda çevrimiçi ders verebilirsiniz. LearnMate gibi siteler, seçtiğiniz konu alanında çevrimiçi öğretmen olmak için kaydolmanıza olanak tanır.

11. Etsy’de bir şeyler sat.

Esty, eBay’e benzer, ancak mal ve hizmetler yerine el yapımı el sanatlarına odaklanır. Sanat ve el sanatları için bir ustalığınız varsa, Etsy size bunları satmak için popüler bir forum sunar.

12. Küçük bir hizmet satınız.

Fiverr gibi bir site size özel bir yetenekle para kazanma şansı verir. Bu işler veya konserler, ses iletilerini kaydetmek, belgeleri başka bir dile çevirmek, kısa videolar veya promosyon materyalleri oluşturmak gibi hizmetleri içerir.

13. Fotoğraflarınızı satmak.

Stok fotoğraflar çevrimiçi olarak büyük bir işletme haline geldi ve Alamy gibi siteler sizinki satmanıza yardımcı olacak şekilde ayarlandı. Resimlerinizi sanal mağazalarına gönderir ve satışların bir yüzdesini sizinle paylaşırlar.

14. Airtasker’da görevleri tamamlayın.

Airtasker , insanların topluluktaki diğer kişilerin tamamlaması için iş veya görev göndermesine izin verir. Temizlemek veya birisinin evleri taşımasına yardımcı olmak gibi fiziksel görevlerin yanı sıra, çevrimiçi olarak tamamlayabileceğiniz çok çeşitli görevler de vardır. Özgeçmiş yazma, belge çevirisi, grafik tasarım işleri, web siteleri oluşturma ve daha fazlası gibi görevleri bulacaksınız.

İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak

15. Yüksek faiz tasarruf hesabı açın.

Paranız şu anda normal bir banka hesabında oturuyorsa, yüksek faiz tasarruf hesabı açarak kolayca ekstra para kazanabilirsiniz . Standart bir banka hesabından farklı olarak, bir tasarruf hesabı, paranızı hesapta tutmanız karşılığında size faiz ödeyecektir. Endişelenecek bir ücret yok ve birkaç dakika içinde çevrimiçi bir hesap açabilirsiniz. Bir tasarruf hesabındaki paranızla, uyurken bile ekstra para kazanacaksınız.

16. Yazılım satma.

Kullandığımız yazılım ve uygulamaların çoğu büyük şirketler tarafından üretiliyor, ancak insanlara bir şekilde yardımcı olacak bir şey oluşturabilirseniz, çok karlı olması büyük bir şans. Bir tüketici veya uzman uygulamasından eğlenceli bir oyuna, para oluşturma ve yazılım satma konusunda birçok fırsat var.

17. Kendi podcast’inizi başlatın.

Podcast’ler, kitle oluşturmanın ve çevrimiçi para kazanmanın harika bir yolu olabilir. Her gün belirli bir nişe hitap eden yeni bir podcast var gibi görünüyor. Hızlı para kazanmak zor olabilir, ancak zaman içinde yeterince büyük bir kitle oluşturursanız reklamverenleri çekebilirsiniz.

18. Sanal asistan olun.

Birçok çevrimiçi işletme, grafik tasarımdan e-postalara yanıt vermek kadar basit bir şeye kadar farklı görevlerde yardıma ihtiyaç duyar. Sanal asistanlar boş zamanlarında online olarak ekstra para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

19. Sesli kitapları anlatın.

Şu anda, kitapların sadece% 5’i sesli kitap formatına dönüştürülüyor. Bilim kurgudan popüler biyografilere kadar kitapların ekstra nakit kayıt ses versiyonlarını kazanabilirsiniz.

20. Stok Fotoğraf Satma.

Fotoğrafçılığın hayranıysanız, fotoğraf çekip çevrimiçi satarak ekstra para kazanabilirsiniz. Stok fotoğrafçıları, fotoğraflarını ShutterStock gibi stok fotoğraf şirketlerine satar ve her biri bir imajını kullandığında telif ücreti alır.

21. NFT’den Para Kazanma.

2022’nin başından itibaren dünyanın en çok konuşulan konularından biri olan kripto sektörünün yeni göz bebeği NFT birçok ünlünün ve tasarımcının yeni gündemi. Google’da arama rekorları kıran, milyon dolar fiyatlarla “Dijital varlık” olan NFT’leri kimi satın alıyor, kimi tasarlıyor.

NFT’ye Giriş” gibi derslerin üniversitelerimizde var olmaya başlayacağının haberlerinin yapıldığı bu günlerde hem ülkemizde hem dünyada NFT’nin oldukça önem kazandığının göstergesi.

NFT’den para nasıl kazanılır konulu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

konularını sizler için araştırıyoruz. Araştırmamızı ve hakkında yazmamızı istediğiniz para kazanma ve pasif gelir konuları hakkında yorum yapın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar